Kredyt gotówkowy 150 tysięcy zł – jaka rata, warunki, zarobki, ile do spłaty?

ekspert kredytowy Wrocław

Kredyt gotówkowy 150 tysięcy zł - jaka rata, warunki, zarobki, ile do spłaty?

Polacy dość chętnie korzystają z kredytów gotówkowych. Dzieje się tak dlatego, że po pierwsze banki znacząco uprościły procedury, a po drugie stopy procentowe są na najniższym poziomie w historii i na razie nie wygląda na to, że pójdą znacząco w górę. Niemniej jednak musisz być przygotowany na to, że bank sprawdzi Twoją historię kredytową i sytuację finansową. Jakie warunki powinieneś spełnić, żeby otrzymać kredyt aż na 150 000 zł?

  1. Pierwszy warunek to pozytywna historia kredytowa. Bank sprawdzi historię Twoich zobowiązań w bazie BIK. Jeśli spłacałeś swoje zobowiązania w terminie i nie masz opóźnień w płatnościach, a także spłacasz raty w całości, to bank będzie gotowy, żeby przyznać Ci kredyt.
  2. Twoja zdolność kredytowa. Starasz się o kredyt 150 000 zł? Powinieneś mieć wysokie i stałe źródło dochodu. Bank będzie na pewno wymagał od Ciebie dostarczenia zaświadczenia o dochodach od pracodawcy, ostatnich odcinków renty lub emerytury, czy też wyciągu z konta oraz KPiR, jeśli prowadzisz działalność gospodarczą.
  3. Inne zobowiązania. Jeśli masz inne kredyty lub pożyczki, które co miesiąc obciążają Ci budżet domowy, to bank może odmówić Ci kredytu, nawet przy wysokich zarobkach. Jest jednak na to kilka sposobów. Możesz postarać się o konsolidację zobowiązań i zmniejszyć ratę oraz pozamykać i pospłacać karty kredytowe, czy limity w koncie.

Kredyt gotówkowy 150 000 zł – ile muszę zarabiać?

Zasada jest taka, że łączna kwota Twoich zobowiązań nie może przekroczyć 50% – 60% Twoich dochodów. Oznacza to, że jeśli rata kredytu wyniesie 2000 zł, powinieneś mieć dochody na poziomie 3200 zł do 4000 zł miesięcznie netto.

Jaką ratę zapłacę dla kredytu 150 000 zł? Ile do spłaty?

Wysokość comiesięcznej raty kredytu na 150 000 zł zależy od kilku czynników, czyli od oferty danego banku, okresu kredytowania i od tego, czy możesz liczyć na niższą ratę, bo skorzystasz z innych produktów banku. Oczywiście im dłuższy okres kredytowania, tym niższa rata, ale za to wyższe koszty kredytu. Jeśli chcesz wiedzieć, jak wysoka będzie rata kredytu, skorzystaj z kalkulatora kredytu gotówkowego, który znajdziesz na www.kredytwroclaw.pl:

Przykład raty dla kredytu 150 000 zł, okres kredytowania 10 lat:

 • BNP Paribas, rata 1757,12 kwota do spłaty: 210 854,36 zł,
 • Bank PEKAO SA, rata 1798,53 kwota do spłaty: 215 824 zł,
 • Bank Santander, rata 1852,95, kwota do spłaty: 222 353,97 zł.

Koszty kredytu gotówkowego są dość wysokie, ale i tak są dużo niższe niż w przeszłości.

Inne rozwiązanie to pożyczka hipoteczna na dowolny cel. Przy pożyczce hipotecznej zabezpieczenie stanowi Twoja nieruchomość. Dzięki temu zabezpieczeniu, oprocentowanie, jak i koszty całkowite pożyczki są niższe niż w przypadku zwykłego kredytu gotówkowego.

Jeżeli chcesz wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie, skontaktuj się z ekspertami kredytowymi z www.kredytwroclaw.pl.  Doradzimy Ci, jak wybrać najtańszy kredyt gotówkowy lub pożyczkę, która spełni Twoje oczekiwania.

Bezpłatne porównanie ofert kredytowych z ekspertem

Zaoszczędź kilka, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych na swoim kredycie!

Kontakt

 • Umów się na bezpłatne spotkanie w oddziale stacjonarnym we Wrocławiu lub online. Nasi eksperci są również mobilni, dojeżdżamy do klientów.
 • +48 517 209 321

Napisz do nas

  Poradnik kredytowy

  Kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, kredyty firmowe, promocje bankowe, to produkty, na których dobrze się znamy i potrafimy pisać o nich w przystępny sposób. Chcesz wiedzieć więcej?