Kredyt na zakup mieszkania – bezpłatna pomoc ekspertów!

Dlaczego warto skorzystać z pomocy eksperta kredytowego przy kredycie na zakup mieszkania?

  1. Wspólnie znajdziecie najtańszy i najkorzystniejszy kredyt hipoteczny. Na początku musisz podjąć decyzję, czy zależy Ci na najtańszym kredycie hipotecznym, czy na takim, który nie wymaga zbyt wielu formalności. Po przeanalizowaniu Twoich potrzeb wspólnie z ekspertem kredytowym znajdziecie najlepszy kredyt hipoteczny. Możecie też znaleźć bank, który wymaga mniej dokumentów i potrzebuje mniej czasu na decyzję.
  2. Poznasz wszystkie koszty kredytu. Panuje powszechne przekonanie, że o koszcie kredytu hipotecznego decyduje oprocentowanie. Niestety tych kosztów jest dużo więcej. Zalicza się do nich również prowizja, opłaty za rozpatrzenie wniosku, ubezpieczenie itd. Ekspert kredytowy na Twoją prośbę sprawdzi wszystkie koszty kredytu hipotecznego, oferowanego w danym banku. Będziesz wiedział, czy skorzystać z danej oferty, czy też nie. Warto poznać RSSO kredytu i wszystkie koszty związane z kredytem.
  3. Jesteś na bieżąco z najnowszymi ofertami kredytów hipotecznych. Ekspert kredytowy jest na bieżąco ze wszystkimi nowinkami na rynku kredytów, zmianami w prawie itd. Ekspert kredytowy na bieżąco śledzi rynek i przepisy prawa i na tej podstawie proponuje swoim klientom nowe rozwiązania, które mają na celu optymalizację Twoich kosztów i inwestycji.
  4. Duża oszczędność czasu. Współpraca z ekspertem kredytowym z kredytwroclaw.pl pozwoli Ci na wyszukanie i przeanalizowanie ofert w jednym miejscu. Jest to duża oszczędność czasu, ponieważ nie będziesz musiał chodzić od placówki do placówki i stać w kolejkach. Ekspert kredytowy pomoże Ci nie tylko znaleźć najlepszą ofertę, ale również pomoże z formalnościami.
  5. Współpraca z doradcą kredytowym po uruchomieniu kredytu. Również po uruchomieniu kredytu możesz liczyć na swojego eksperta kredytowego z kredytwroclaw.pl i przykładowo zrestrukturyzować lub przenieść kredyt.

Zalet współpracy z ekspertem kredytowym jest bardzo dużo. Pomoc doradcy kredytowego jest bezpłatna dla klienta. Współpraca z ekspertami kredytowymi z kredytwroclaw.pl oparta jest na samych korzyściach.

Zaoszczędź kilka, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych na swoim kredycie!

Umów się na bezpłatne spotkanie w oddziale lub online. Zadzwoń tel. 517 209 321 lub napisz do nas. Nasi eksperci są mobilni, dojeżdżamy do klientów.

  Badanie zdolności kredytowej

  Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem w oddziale stacjonarnym lub online.

  Kredyt na mieszkania w 2021 roku - co warto wiedzieć i czy warto skorzystać

  Ponad 250 pozytywnych opinii w Google

  Jesteśmy jednymi z najlepiej i najczęściej ocenianych ekspertów kredytowych we Wrocławiu w Google. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

  Z roku na rok grono naszych klientów dynamicznie się rozrasta, a wraz z nim nasz zespół ekspertów. Zaufanie do nas wynika z dobrej opinii, cieszymy się, że jesteśmy rozpoznawalni jako rzetelni, profesjonalni i skuteczni doradcy kredytowi.

  Zobacz, opinie na nasz temat!

  Bezpłatne porównanie ofert kredytowych z ekspertem

  Zaoszczędź kilka, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych na swoim kredycie!

  Kredyt na zakup mieszkania w czasie koronawirusa (COVID-19)

  Stan pandemii wymusił na nas wiele ograniczeń, zwłaszcza w kontaktach międzyludzkich. Społeczny dystans nie sprzyja gospodarce i podejmowaniu ważnych decyzji przez gospodarstwa domowe. Czy w ogóle warto rozważać kredyt mieszkaniowy w tak trudnym okresie? Jak wyglądają obecnie procedury w banku? W każdej sytuacji można znaleźć jednak wyjście. Obecnie wiele rzeczy możesz zrobić on-line. Nie musisz nawet wychodzić z domu. Podpowiadamy tu dwa sposoby:

   1. Możesz skorzystać z porównywarek i rankingów finansowych. Dzięki tym narzędziom porównasz oferty i znajdziesz te najkorzystniejsze. Przez Internet sprawdzisz również swoją zdolność kredytową. Służy do tego proste w obsłudze kalkulator zdolności kredytowej dla kredytu hipotecznego. Pamiętaj, że będą to jednak wartości „w przybliżeniu”, a ostateczna oferta banku może się różnić.
   2. Kontakt z ekspertem kredytowym z kredytwroclaw.pl, który po krótkim wywiadzie z Tobą, przygotuje dla Ciebie listę aktualnych ofert, dopasowanych do Twoich potrzeb. Ekspert kredytowy nie tylko znajdzie ofertę, która odpowiada Twoim wymaganiom, ale również bardzo dokładnie wyliczy Twoją zdolność finansową i szanse otrzymania kredytu w konkretnych bankach. Współpraca z ekspertem kredytowym to bez wątpienia lepsza opcja. Ekspert kredytowy z kredytwroclaw.pl podejdzie do Twojej sprawy indywidualnie i zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. W dobie koronawirusa banki uprościły wiele procedur i wprowadziły szereg udogodnień. Dokumenty niezbędne do wnioskowania o kredyt hipoteczny możesz przesłać drogą elektroniczną, a decyzja kredytowa jest wydłużona do nawet 90 dni. Z drugiej jednak strony czasy są niepewne i wzrosło ryzyko w związku z udzielaniem kredytów hipotecznych, które trzeba zniwelować, chociażby wymaganiami, co do wkładu własnego. Przykładowo banki, które wymagały tylko 10% wkładu własnego i ubezpieczenia, zwiększyły progi i obecnie wymagają od klientów wniesienia wkładu w wysokości co najmniej 20% wartości nieruchomości. Do tych banków należy m.in. Bank PKO BP, PEKAO, czy ING Bank Śląski, który wymaga nawet 30% wkładu własnego.

  Banki dużo bardziej restrykcyjnie podchodzą do badania zdolności kredytowej i wyśrubowały zasady liczenia zdolności kredytowej. Nawet jeśli Twoje dochody są na takim samym poziomie, co przed pandemią, to może okazać się, że Twoja zdolność kredytowa jest niższa. Bank może również nie zaakceptować niektórych źródeł dochodu, np. z tytułu umowy o dzieło.

  Jak już wspominaliśmy wyżej, jest też dobra wiadomość dla kredytobiorców. Rada Polityki Pieniężnej radykalnie obniżyła stopy procentowe, co ma niebagatelny wpływ na koszt kredytu i wysokość rat. Im niższe oprocentowanie, tym niższe koszty i rata kredytu.

  Eksperci kredytowi z kredytwroclaw.pl są w stałym kontakcie z bankami i na bieżąco aktualizujemy listę banków, które mają otwarte placówki lub pracują zdalnie, a także informujemy o zawieszonych placówkach lub zawieszonej działalności bankowych Contact Centre. Jeżeli chcesz być na bieżąco, to odwiedzaj nasz serwis lub skontaktuj się z doradcami kredytowymi osobiście.

  Kredyty na mieszkanie w 2021 roku - co warto wiedzieć?

  Oprocentowanie kredytów hipotecznych

  Coraz więcej klientów zdaje sobie sprawę z tego, że nie należy kierować się przy wyborze kredytu hipotecznego tylko oprocentowaniem. Bez wątpienia jednak jest to główny element oferty i pierwszy, na który zwracamy uwagę. Oprocentowanie kredytu jest ściśle uzależnione od stóp procentowych ustalanych przez Radę Polityki Pieniężnej. Pandemia konoronawirusa wymusiła na RPP obniżenie stóp procentowych. Obecnie są one najniższe w historii. W związku z przyhamowaniem gospodarki nie powinniśmy się raczej spodziewać wzrostu stóp procentowych w najbliższej przyszłości. Jest to korzystna sytuacja dla kredytobiorców. Warto pomyśleć o kredycie hipotecznym właśnie teraz. Z drugiej strony banki przykręciły śrubę i o kredyt hipoteczny jest trudniej. Warto zatem zadbać m.in. o odpowiednio wysoki wkład własny.

  Wkład własny do kredytu hipotecznego

  W 2020 r. nic się nie zmieniło, jeżeli chodzi o wkład własny. Zgodnie z Rekomendacją S Komisji Nadzoru Finansowego wkład własny powinien wynosić co najmniej 20% wartości nieruchomości. Jeżeli myślisz o kredycie hipotecznym, powinieneś dysponować środkami własnymi w wysokości 20% wartości wybranej nieruchomości. Środki finansowe mogą być zastąpione innym rodzajem zabezpieczenia, akceptowanym przez bank. Może to być np. druga nieruchomość. Co w sytuacji, gdy nie dysponujesz wkładem własnym na poziomie 20%? Część banków idzie na rękę i możesz stawkę negocjować do nawet 10% wartości nieruchomości. Będziesz musiał jednak zabezpieczyć niski wkład własny poprzez wykupienie tzw. ubezpieczenia wkładu własnego. Przeczytaj! Minimalny wkład własny 2021 – ważne zmiany!

  kredyt gotówkowy Wroclaw doradca kredytowy

  0 zł - nasze usługi są bezpłatne

  Podwójna korzyść - po pierwsze otrzymujesz fachową i profesjonalną pomoc, a po drugie jest ona udzielana bezpłatnie.

  Dostępność kredytu hipotecznego w 2021 roku

  Z jednej strony mamy sytuację wymarzoną dla kredytobiorców. Jest to środowisko niskich stóp procentowych i wyższej płacy minimalnej. Jednocześnie wystąpiły dwa czynniki, które mają pozytywny wpływ na zdolność kredytową klientów. Z drugiej strony mamy pandemię, która zachwiała naszą gospodarką. Wiele osób straci pracę, dochody lub będzie zarabiać mniej. Banki bojąc się ryzyka, zmieniły politykę kredytową na bardziej restrykcyjną. Przez pewien czas bez wątpienia będzie trudniej otrzymać kredyt hipoteczny i kupić nieruchomość. Warto zadbać o swoją zdolność finansową, wysokość wkładu własnego. Pozbądź się również innych zobowiązań finansowych, które mogą Ci ciążyć i zmniejszyć zdolność kredytową. 

  Skontaktuj się z ekspertem kredytowym z kredytwroclaw.pl. Pomożemy Ci przejść przez całą procedurę kredytu hipotecznego i podpowiemy Ci, jak zwiększyć zdolność kredytową.

  Kredyt na zakup mieszkania z ekspertem kredytwroclaw.pl - krok po kroku

  Podjąłeś decyzję o kupnie mieszkania lub domu i myślisz teraz o kredycie mieszkaniowym? Nie wiesz, którą ofertę wybrać i jak poradzić sobie ze wszystkimi procedurami? Większość klientów ma podobne obawy jak Ty. Rozwiązanie jest bardzo proste.

  Zamiast działać samemu, skonsultuj się z ekspertem kredytowym z kredytwroclaw.pl. Ekspert kredytowy zbada Twoją zdolność kredytową i podpowie Ci, jakie są Twoje możliwości i na jak wysoki kredyt możesz liczyć i którą ofertę wybrać. Wspólnie możecie przejść przez cały proces, który opisujemy krok po kroku.

   1. Badanie zdolności kredytowej – profesjonalny doradca kredytowy podchodzi do swoich klientów indywidualnie. Masz określone potrzeby, ale też jesteś ograniczony swoimi możliwościami finansowymi. Eksperci kredytowi z kredytwroclaw.pl bardzo dokładnie zbadają Twoją zdolność kredytową dla wybranych banków. Nie wiem, czy wiesz, ale każdy bank ma inny profil klienta, inne podejście do ryzyka i szacowania zdolności kredytowej. Warto również założyć konto na stronie BIK i za opłatą wygenerować raport dotyczący Twoich zobowiązań.  To wszystko pozwoli nam realnie ocenić Twoje możliwości finansowe i zdolność do spłaty zobowiązań. Przeczytaj: Jak sprawdzić BIK?
   2. Przeglądanie i analiza ofert – eksperci kredytowi z kredytwroclaw.pl dokładnie analizują każdą ofertę, zanim wskażą te najlepsze. Trudno Ci to będzie zrobić samemu, ponieważ ofert na rynku jest bardzo dużo i różnią się od siebie, zwłaszcza gdy chodzi o koszty kredytu. Wspólnie przeanalizujemy, oferty banków i wybierzemy tę, która będzie dla Ciebie najlepsza. Nie polecamy korzystania z porównywarki finansowej w Internecie, które wskazują różne „najlepsze” kredyty. Wyszukiwarki mają zwykle różne funkcjonalności i np. nie sortują wyników według tych samych kryteriów, więc i tak nie uniknie się analizowania proponowanych ofert. Wyniki wygenerowane przez różne rankingi i porównywarki są tylko i wyłącznie orientacyjne i mogą się sporo różnić od rzeczywistych ofert. Część ofert wskazanych przez porównywarki może być nieaktualna lub dostępna dla bardzo ograniczonej liczby klientów.
   3. Wniosek o kredyt mieszkaniowy – dla wielu klientów jest to bardzo skomplikowany i niejasny dokument. W wypełnieniu wniosku o kredyt mieszkaniowy pomoże Ci nasz ekspert kredytowy. Dzięki temu będziesz pewien, że wszystko jest zrobione według najwyższych standardów. Pamiętaj, że banki przyjmują tylko i wyłącznie kompletnie i prawidłowo wypełnione wnioski.
   4. Oczekiwanie na decyzję kredytową – najbardziej stresujący moment, zwłaszcza kiedy czekasz na swoje wymarzone mieszkanie. Nasz ekspert poinformuje Cię, jaka jest decyzja banku. Jeżeli bank rozpatrzył wniosek pozytywnie, otrzymasz informację na temat kwoty kredytu i okresu kredytowania. W przypadku odmowy doradca kredytowy przedstawi Ci uzasadnienie decyzji banku oraz pomoże uzyskać kredyt w innej instytucji finansowej.
   5. Umowa kredytowa – po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej, czas na podpisanie umowy o kredyt mieszkaniowy. W umowie jest określona kwota kredytu, koszt kredytu, sposób przekazania środków z kredytu mieszkaniowego itd. Jeżeli czegoś nie rozumiesz, nasz ekspert kredytowy pomoże Ci w interpretacji niezrozumiałych dla Ciebie zapisów. Ekspert kredytowy nie tylko wyjaśni Ci zapisy umowy, ale również będzie negocjował w Twoim imieniu warunki kredytu.
   6. Uruchomienie kredytu – po podpisaniu umowy o kredyt mieszkaniowy, pozostaje już tylko czekać na przelanie środków z kredytu. Pamiętaj, nasza współpraca po uruchomieniu kredytu się nie kończy. Również po uruchomieniu możesz liczyć na swojego eksperta kredytowego i zrestrukturyzować lub przenieść kredyt do innego banku co pozwoli zaoszczędzić kolejne środki. Dowiedz się więcej o refinansowaniu kredytu

  Kredyt mieszkaniowy – na co zwracać uwagę?

  Doradca kredytowy Wrocław Doradca finansowy

  Kredyt mieszkaniowy to produkt finansowy, którego mechanizm jest dość złożony i dla osób spoza świata finansów może być niejasny. Na co zwrócić uwagę przy korzystaniu z kredytu hipotecznego? Na jakie elementy kredytu mieszkaniowego zwrócić szczególną uwagę? Co z oprocentowaniem i ubezpieczeniem kredytu? Jako przyszły kredytobiorca powinieneś przede wszystkim zainteresować się kosztami kredytu mieszkaniowego. Do kosztów tych zaliczamy:

  • prowizję za udzielenie kredytu,
  • marżę kredytową, będącą elementem oprocentowania kredytu i która stanowi dochód banku,
  • składki na obowiązkowe ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, ubezpieczenie na życie kredytobiorcy, ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych,
  • koszty związane z ustanowieniem hipoteki na rzecz banku. Koszty kredytu hipotecznego to nie tylko oprocentowanie, ale również koszty wymienione powyżej.

  Oczywiście ciężko jest sprawdzać każdy element wpływający na koszt kredytu, dlatego na początek warto sprawdzić RRSO (Roczną Rzeczywistą Stopę Oprocentowania), która zawiera w sobie wszystkie bezpośrednie koszty kredytu hipotecznego w ujęciu procentowym. Im niższa RRSO tym tańszy kredyt hipoteczny. Co jeszcze warto sprawdzić:

  • Jakie jest oprocentowanie kredytu, stałe, czy zmienne? Jak długo obowiązuje oprocentowanie stałe? Część banków proponuje stałe oprocentowanie przez kilka pierwszych lat kredytu.
  • Wysokość wymaganego wkładu własnego i co może zastąpić wkład własny, jeśli nie masz gotówki. Zapytaj, czy można wykupić ubezpieczenie niskiego wkładu własnego.
  • Jakie ubezpieczenie jest obowiązkowe, gdy chcesz skorzystać z kredytu hipotecznego?
  • W jakich przypadkach bank oferuje preferencyjne warunki? Czy jest to możliwe dla stałych, a może nowych klientów? Czy należy skorzystać z innych produktów banku, żeby otrzymać lepsze warunki kredytu hipotecznego?
  • Jakie źródła dochodu klienta są akceptowalne przez bank w procesie ubiegania się o kredyty na mieszkanie? Czy otrzymasz kredyt, gdy pracujesz na umowę zlecenie lub prowadzisz działalność gospodarczą?
  • Jakie załączniki do wniosku o kredyt hipoteczny są niezbędne? Jakie dokumenty powinieneś dostarczyć do banku?
  • Czy bank umożliwia wcześniejszą spłatę kredytu i na jakich warunkach?
  • Czy bank umożliwia skorzystanie z wakacji terminowych lub z karencji w spłacie kredytu? Jaki jest koszt za skorzystanie z tej opcji?
  • W jaki sposób bank wylicza oprocentowanie i kiedy może ulec zmianie?

  To są najważniejsze pytania, jakie powinieneś zadać doradcy w banku, zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę. Wszystkie te kwestie może wybadać dla Ciebie ekpsert kredytowy z kredytwroclaw.pl.

  Minimum formlaności

  Pomagamy w załatwieniu formalności związanych z kredytem, dzięki czemu oszczędzasz czas i energię, którą możesz poświęcić na codzienne przyjemności.

  Kredyt na mieszkanie - od czego zacząć?

  Na samym początku określ, jakiego rodzaju nieruchomość Cię interesuje i jaka jest jej wartość. W kolejnym kroku sprawdź, jakie są Twoje zasoby finansowe i jaką część nieruchomości, musisz sfinansować kredytem. Pamiętaj również o remoncie i wyposażeniu mieszkania i dolicz te wydatki do kwoty, która jest Ci potrzebna. Banki zazwyczaj finansują również remont mieszkania i wykończenie. Dowiedz się więcej kredyt na remont – bezpłatna pomoc ekspertów!

  Teraz przechodzimy do bardzo ważnej części, a mianowicie do zbadania Twojej zdolności kredytowej. Nie powinieneś jednak robić tego sam. Poproś o poradę eksperta kredytowego z kredytwroclaw.pl. Dowiedz się, czy stać Cię na mieszkanie lub dom, który wybrałeś. Pamiętaj o koniecznym wkładzie własnym. Powinien on wynosić 20% wartości nieruchomości. Możliwy jest wkład własny 10%, ale wtedy bank zobowiąże Cię do ubezpieczenia niskiego wkładu własnego. Żaden bank nie udzieli Ci kredytu bez wkładu własnego. Natomiast wkładem własnym nie zawsze musi być gotówka. Może to być np. druga nieruchomość.

  Kredyt na mieszkanie: warunki

  Kupując mieszkanie w budowie, musisz wiedzieć, że bank będzie wypłacał kredyt hipoteczny w kilku transzach. Wypłata każdej kolejnej transzy będzie zależała od postępów w budowie. Na samym początku musisz oczywiście zaangażować środki własne, kolejne wypłaty są realizowane przez bank. Twoim zadaniem będzie dostarczanie do banku kolejnych dokumentów, na podstawie których bank dokona kolejnych wypłat. Po zakończeniu inwestycji i oddaniu jej do użytku będziesz musiał dokonać kolejnych formalności. Przede wszystkim podpiszesz akt notarialny przeniesienia własności. Następnie Twoim zadaniem będzie ustanowienie hipoteki na rzecz banku i poinformowanie banku o wpisaniu zabezpieczenia. Pozwoli to na zakończenie opłacania składki ubezpieczenia pomostowego.

  Kredyty hipoteczne - od czego zależy rata

  Jako przyszły kredytobiorca będziesz co miesiąc zobowiązany do spłaty raty kredytu hipotecznego, przez kilka do kilkudziesięciu następnych lat. Dlatego już na etapie wyboru oferty powinieneś wiedzieć, co wpływa na taką, a nie inną wysokość raty. Zdecydowana większość banków oferuje kredyty hipoteczne oparte na zmiennej stopie procentowej. Oprocentowanie składa się z marży banku, która jest częścią stałą oraz ze zmiennej stopy WIBOR, która jest zależna od wymiaru stóp procentowych. Wysokość WIBOR zależy od decyzji RPP, a te są dyktowane sytuacją gospodarczą. Obliczając oprocentowanie kredytu mieszkaniowego, warto więc wziąć pod uwagę różne stawki WIBOR, w tym te, które obowiązywały w okresie gorszej koniunktury. Część banków oferuje kredyt hipoteczne ze stałą stopą procentową przez pierwsze 5 lat trwania umowy.

  Określenie wartości przy kredycie mieszkaniowym

  Bank zanim podejmie decyzję o udzieleniu kredytu, będzie chciał określić wartość nieruchomości. Dlatego będzie wymagał od Ciebie dostarczenia wraz z innymi dokumentami operatu szacunkowego. Bank może również sam dokonać wyboru rzeczoznawcy, który przygotuje wycenę, ale koszty i tak obciążą kredytobiorcę. Na tym Twoje koszty się nie kończą. Po podpisaniu umowy kredytowej, kolejnym krokiem będzie podpisanie aktu notarialnego u notariusza. Konieczne będzie przy tym zapłacenie podatku od czynności cywilnoprawnych i taksy notarialnej. Pamiętaj, żeby mieć do dyspozycji wymaganą kwotę. W akcie notarialnym notariusz ustanowi hipotekę na rzecz banku, czyli zabezpieczenie kredytu mieszkaniowego. Po przeniesieniu własności kontaktujemy się z bankiem i wnioskujemy o wypłatę kredytu. W przypadku gotowych mieszkań ma ona zwykle formę jednorazowego przelewu na rachunek sprzedawcy, a w przypadku zakupu mieszkania na rynku pierwotnym, które jest w trakcie budowy, przelew będzie wykonany w kilku transzach na konto dewelopera.

  Kredyt na zakup mieszkania

  Kredyt mieszkaniowy możesz przeznaczyć na zakup mieszkania, które jest gotowe lub na zakup mieszkania, które jest jeszcze w budowie. Przez gotowe mieszkanie rozumiemy lokal, do którego możesz się właściwie wprowadzić od razu i który często ma już założoną Księgę Wieczystą. Taką nieruchomość kupisz na rynku wtórnym od obecnego właściciela lub od dewelopera, który sprzedaje lokal gotowy do użytku. Mieszkanie, które jest w budowie, kupisz na rynku pierwotnym od dewelopera. Możesz je nabyć na różnych etapach inwestycji.

  Procedura pozyskania finansowania na zakup mieszkania różni się w zależności od tego, czy transakcja dotyczy rynku pierwotnego, czy też wtórnego. Już na samym początku brzmi to skomplikowanie, prawda? Dlatego w pierwszym kroku spotkaj się z ekspertem kredytowym z www.kredytwroclaw.pl

  Kredyt na mieszkanie w budowie

  Kupując mieszkanie w budowie powinniśmy być bardzo ostrożni. Kupujemy przecież mieszkania, które jest na etapie inwestycji. Przed podjęciem decyzji zasięgnij informacji o deweloperze, sprawdź, czy jest wiarygodny i jakie ma doświadczenie w budowaniu mieszkań i jaką ma sytuację finansową. Sprawdź charakterystykę inwestycji, jej lokalizację i standard. Przeanalizuj dokumenty, które przedłoży Ci sprzedawca, a także dowiedz się, jaki jest termin oddania inwestycji i przeniesienia praw własności. Kiedy już zbierzesz wszystkie informacje o deweloperze i inwestycji, czas na podpisanie kontraktu i skompletowanie dokumentów wymaganych przez bank. Dowiedz się więcej, na co zwrócić uwagę, poszukując dewelopera https://kredytwroclaw.pl/deweloperzy-wroclaw/

  Kredyt na mieszkanie na rynku wtórnym

  Mieszkanie, które jest gotowe do oddania do użytku, ma zazwyczaj uregulowany i jasny stan prawny. Większość takich mieszkań ma założoną księgę wieczystą, w której znajdziesz wszystkie potrzebne Ci informacje o nabywanej nieruchomości. Najważniejsze jest to, żeby sprawdzić, czy mieszkanie nie jest zadłużone, czy też obciążone hipoteką na rzecz innego banku. Komplikuje to trochę sytuację, ale wciąż oczywiście istnieje możliwość zakupu takiego mieszkania. W tej sprawie najlepiej skonsultuj się z doradcą kredytowym.

  Kiedy skonsultujesz się  z ekspertem kredytowym i sprawdzicie Twoją zdolność kredytową, możesz zawrzeć umowę przedwstępną ze sprzedającym. W takiej umowie znajdą się zapisy o zaliczce oraz terminie sfinalizowania transakcji kupna – sprzedaży. Zapewne ekspert kredytowy podpowie Ci, żebyś założył rezerwę czasową. Czas od rezerwacji nieruchomości do podpisania aktu notarialnego powinien być długi na tyle, żeby w określonym terminie otrzymać decyzję w sprawie kredytu hipotecznego. Cała procedura, licząc od wyboru oferty do podpisania umowy z bankiem, zajmie Ci około 2-3 miesiące. Niestety procedury bankowe w przypadku kredytów o tak dużej wartości, zajmują dużo czasu. Po drodze mogą wystąpić różne komplikacje i opóźnienia, dlatego warto w umowie przedwstępnej wskazać odpowiednio długi termin do czasu podpisania aktu notarialnego.

  Kredyt hipoteczny a mieszkaniowy

  Kredyt mieszkaniowy niewiele różni się kredytu hipotecznego. Wiele osób używa tych pojęć zamiennie. Obydwa produkty bankowe są bardzo podobne, jeżeli chodzi o warunki, procedurę pozyskania kredytu, czy koszty. Różni je natomiast cel. W przypadku kredytu mieszkaniowego możesz go przeznaczyć wyłącznie na zakup mieszkania, domu jednorodzinnego, garażu lub wykup mieszkania komunalnego. Wybierając kredyt hipoteczny możesz dodatkowo sfinansować budowę domu, zakup działki budowlanej oraz dokonać remontu mieszkania lub modernizacji lokalu na wynajem. Kredyt hipoteczny daje więcej możliwości niż kredyt mieszkaniowy.

  Doradca kredytowy Wrocław - ekspert kredytowy

  Nie szukaj kredytu hipotecznego na własną rękę, bo po pierwsze będziesz musiał poświęcić na to mnóstwo pracy, a po drugie niekoniecznie wybierzesz kredyt hipoteczny, który jest dla Ciebie najkorzystniejszy. Pamiętaj o tym, że kredyt hipoteczny, który jest z pozoru tani, może mieć dużo kosztów związanych pośrednio i bezpośrednio z kredytem i na koniec okaże się bardzo kosztowny. Do tego dochodzą niejasne i skomplikowane procedury oraz mnóstwo dokumentacji do wypełnienia. Część z Was zapewne wybierze bank, w którym ma konto, chcąc ułatwić sobie procedurę pozyskiwania kredytu hipotecznego. To może być duży błąd, ponieważ banki często traktują klientów, którzy już są po macoszemu i niechętnie oferują preferencyjne warunki.

  Dlatego zachęcamy do skorzystania z pomocy eksperta kredytowego z kredytwroclaw.pl. Ekspert kredytowy ma wiedzę, doświadczenie i umiejętności, dzięki którym wspólnie znajdziecie najlepszy i najtańszy kredyt hipoteczny. Niezależnie jakiego rodzaju nieruchomości szukasz, czeka Cię wydatek od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych, a czasami nawet więcej. Jeżeli skorzystasz z drogiego kredytu hipotecznego, to odsetki i inne koszty będą bardzo wysokie. Współpracując z ekspertem kredytowym, znajdziecie najtańsze rozwiązanie, które pozwoli Ci zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych odsetek.

  doradca kredytowy Wrocław kredyt hipoteczny

  Bezpłatne porównanie ofert kredytowych z ekspertem

  Zaoszczędź kilka, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych na swoim kredycie!

  Kontakt

  • Umów się na bezpłatne spotkanie w oddziale stacjonarnym we Wrocławiu lub online. Nasi eksperci są również mobilni, dojeżdżamy do klientów.
  • +48 517 209 321

  Napisz do nas

   Poradnik kredytowy

   Kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, kredyty firmowe, promocje bankowe, to produkty, na których dobrze się znamy i potrafimy pisać o nich w przystępny sposób. Chcesz wiedzieć więcej?

   Kredyt mieszkaniowy Wrocław - ekspert kredytowy (FAQ) Ekspert kredytowy Wrocław