Już dziś możesz całkowicie za darmo skonsultować się z Ekspertem Finansowym i wraz z nim indywidualnie ocenić swoje szanse na skorzystanie z kredytu hipotecznego na 2% w ramach programu Pierwsze Mieszkanie oraz dobrze się na niego przygotować.
Aktualnie kredyty hipoteczne są rekordowo tanie, na co wpłynęła zeszłoroczna obniżka stóp procentowych. Warto więc teraz zawnioskować o ofertę dla siebie, aby skorzystać z atrakcyjnych warunków.
Na rynku działa obecnie około kilkunastu banków, a prawie każdy z nich ma w swojej ofercie kredyt hipoteczny. Czasami jeden bank oferuje kilka rozwiązań w ramach kredytu hipotecznego. Jak w takim razie wybrać korzystnie?
Nie pobieramy żadnych opłat czy prowizji. To banki płacą nam za pomoc w obsłudze Klienta.
Porównując oferty banków z ekspertem, możesz zaoszczędzić kilka, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Pomagamy w załatwieniu formalności związanych z kredytem, dzięki czemu oszczędzasz czas i energię, którą możesz poświęcić na codzienne przyjemności.
Gdy będziesz chciał wydłużyć lub skrócić okres spłaty, skonsolidować kredyty, czy też przenieść kredyt do innego banku w celu obniżenia kosztów. Ekspert będzie do Twojej dyspozycji.
Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem w naszym biurze, w Twoim domu, telefoniczne lub online.
Jesteśmy jednymi z najlepiej i najczęściej ocenianych ekspertów kredytowych we Wrocławiu w Google. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.
Z roku na rok grono naszych klientów dynamicznie się rozrasta, a wraz z nim nasz zespół ekspertów. Zaufanie do nas wynika z dobrej opinii, cieszymy się, że jesteśmy rozpoznawalni jako rzetelni, profesjonalni i skuteczni eksperci kredytowi.
Dzielimy się doświadczeniem, rozmawiamy o tym, jak postrzegamy rynek finansowy w życiu współczesnych ludzi oraz tłumaczymy w sposób przystępny, najważniejsze zmiany.
Zaczerpnij kolejną dawkę wiedzy z poradnika finansowego
Wybór kredytu hipotecznego nie jest prostą sprawą. Kredyt hipoteczny to rozbudowany i skomplikowany produkt. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu? Zacznijmy od wkładu własnego, bez którego nie możesz otrzymać kredytu hipotecznego. Minimum jest to 20% wartości nieruchomości lub 10%, gdy ubezpieczysz niski wkład własny. Obecnie banki raczej przykręcają kurek z kredytami i wymagają od swoich klientów wyższego wkładu własnego. Przeczytaj: Minimalny wkład własny 2022 – ważne zmiany!
Kolejna rzecz, na którą powinieneś zwrócić uwagę to oprocentowanie kredytu, które składa się ze stopy referencyjnej WIBOR (R) 3M oraz marży banku. Nie masz wpływu na wysokość WIBOR, ponieważ o wysokości stopy referencyjnej decyduje RPP. Możesz natomiast negocjować z bankiem marżę banku, czyli jego zysk. Możesz również znaleźć bank z możliwie najniższą marżą. Dzięki temu będziesz płacił niższe raty. Nie tylko oprocentowanie ma wpływ na koszty kredytu hipotecznego, ale również prowizja, czy też dodatkowe ubezpieczenia. Dlatego bardzo istotne jest sprawdzenie wysokości RRSO, która zawiera w sobie wszystkie koszty kredytu hipotecznego. Zanim podpiszesz umowę, dowiedz się, czy masz możliwość wcześniejszej spłaty kredytu i czy bank oferuje wakacje kredytowe.
Symulacje z wykorzystaniem kalkulatora kredytu hipotecznego to jedno, ale warto również zapoznać się z warunkami, jakie musisz spełnić, żeby otrzymać kredyt hipoteczny. Kredyt hipoteczny to zazwyczaj wieloletnie zobowiązanie na wysoką kwotę. Dlatego banki podchodzą bardzo restrykcyjnie do przyznawania takich kredytów i bardzo dokładnie sprawdzają przyszłego kredytobiorcę. Służy do tego procedura badania zdolności kredytowej, która bierze pod uwagę następujące informacje: kwota kredytu, okres kredytowania, wkład własny, dochód, inne zobowiązania finansowe, liczba osób w gospodarstwie domowym i ogólny profil kredytobiorcy (wiek, stan cywilny, miesięczne wydatki itp.). Każdy bank sprawdzi też, czy jesteś wiarygodnym kredytobiorcą i sięgnie po informacje zawarte w BIK, czyli w Biurze Informacji Kredytowej. Negatywna historia kredytowa, opóźnienia w spłacie rat, niespłacone zobowiązania mogą znacząco wpłynąć na decyzję o przyznaniu lub odmowie kredytu. Procedura bankowa rozpoczyna się od przeanalizowania wniosku dostarczonego przez kredytobiorcę. Wniosek musi być prawidłowo wypełniony i zawierać wszystkie niezbędne załączniki. Dokumenty wymagane przez bank można podzielić na trzy grupy:
Oceń nas!