Masz pytania? Zadzwoń: 571 394 901
Kredyt Wrocław

Ranking kredytów hipotecznych LISTOPAD 2022
- ekspert przedstawia!

Dodano: 20.11.2022    |    Zaktualizowano: 02.01.2024

Ranking kredytów hipotecznych LISTOPAD 2022 - ekspert przedstawia! Ranking kredytów hipotecznych LISTOPAD 2022 - ekspert przedstawia!

Z tego artykułu dowiesz się:

  Ranking kredytów hipotecznych – listopad 2022

  Naszym celem jest stworzenie rzetelnego rankingu kredytów hipotecznych. Przygotowując nasze miesięczne rankingi, sprawdzamy oferty najpopularniejszych polskich banków. Nasz ranking pozwala na filtrowanie wyników według różnych kryteriów. Może to być całkowity koszt kredytu, wysokość raty, czy też rzeczywista roczna stopa oprocentowania RRSO. Najważniejszy według nas jest całkowity koszt kredytu, ponieważ bierze pod uwagę nie tylko odsetki, ale również prowizję czy też obowiązkowe ubezpieczenie.

  Wybierz najlepszy kredyt mieszkaniowy z ekspertami kredytowymi

  Ranking kredytów hipotecznych jest to prosty i łatwy sposób na znalezienie korzystnego kredytu hipotecznego. Taki ranking ma wiele zalet. Oszczędzasz swój czas i możesz znaleźć kredyt, który będzie najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb i możliwości finansowych. Dlaczego warto sprawdzić ranking kredytów hipotecznych? Sięgnijmy do naszego rankingu kredytowego na listopad 2022. Załóżmy, że chcesz zaciągnąć kredyt na kwotę 300 000 zł na 30 lat. Koszt całkowity jednego z najtańszych kredytów hipotecznego 372 880 zł. Natomiast koszty kredytów, które znajdują się niżej w rankingu, są wyższe niż 400 000 zł. Różnica na kosztach może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dlatego zalecamy naszym klientom, żeby przed podpisaniem umowy, sprawdzili ranking kredytów hipotecznych. Dzięki rankingowi możesz dużo oszczędzić.

  Ranking kredytów hipotecznych – co to jest?

  Każda osoba, która chce wziąć kredyt hipoteczny, powinna dokładnie zapoznać się z ofertą banków. Nie ma oczywiście sensu chodzić od placówki do placówki lub sprawdzać strony internetowe wielu banków. Zajmie Ci to bardzo dużo czasu. Są dużo prostsze i skuteczniejsze metody. Pierwszy z nich to konsultacje z ekspertem kredytowym z kredytwroclaw.pl. Drugi to sprawdzenie rankingu kredytów hipotecznych. W ten sposób znajdziesz w jednym miejscu wiele ofert banków, które możesz filtrować pod względem różnych kryteriów. Jedyne, co musisz zrobić to wpisać kwotę oraz okres kredytowania.

  Musisz jednak wiedzieć, że oferty kredytów zmieniają się bardzo dynamicznie. Banki konkurują między sobą o pozyskanie kolejnych klientów i wciąż wprowadzają nowe promocyjne propozycje. Dlatego nasz raport musimy aktualizować na bieżąco. Jeżeli zależy Ci na atrakcyjnym kredycie, to zaglądaj na nasz ranking, który znajdziesz na stronie kredytwroclaw.pl. Nie podejmuj decyzji przed sprawdzeniem i porównaniem ofert.

  Bezpłatne badanie zdolności kredytowej z ekspertem

  Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem w naszym biurze, w Twoim domu, telefoniczne lub online.

  Skontaktuj się
  z ekspertem

  Ranking kredytów hipotecznych 2022 – jak korzystać?

  Ranking kredytów hipotecznych jest prosty w obsłudze. Przygotowaliśmy ranking tak, żeby klient mógł korzystać z niego w sposób intuicyjny. Jedyne co musisz zrobić to wpisać okres spłaty, kwotę kredytu i w niektórych sytuacjach wysokość wkładu własnego. Wartość poszczególnych parametrów możesz dowolnie zmieniać w celu przeprowadzenia różnych symulacji.

  W rankingu kredytów hipotecznych znajdziesz oferty różnych banków, uporządkowane od najtańszych do najdroższych. Na samej górze rankingu znajdują się te propozycje, które są najtańsze i mogą się okazać korzystne dla Ciebie. Oferty bankowe będą zaprezentowane w odpowiedniej kolejności na podstawie wysokości miesięcznej raty, oprocentowania, wysokości prowizji, całkowitej kwoty do spłaty lub RRSO.

  Na jakie parametry zwrócić uwagę w pierwszej kolejności? Przede wszystkim całkowity koszt kredytu oraz RRSO. Są to parametry, które borą pod uwagę wszystkie koszty kredytu tj. oprocentowanie, prowizja za udzielenie finansowania i wszystkie inne opłaty związane z kredytem hipotecznym. Warto tutaj wspomnieć o ubezpieczeniu. Weź pod uwagę to, że wyliczenia zaprezentowane w rankingu są orientacyjne. Bank podchodzi do każdego klienta indywidualnie. Ostateczna oferta może się nieznacznie różnić od tej zaprezentowanej w rankingu.

  Ranking kredytów hipotecznych – wartość nieruchomości 200 tys. na 10 lat, z 10% wkładem własnym

  Ranking kredytów hipotecznych z wkładem własnym na poziomie 10% nie jest długi. Obecnie nie wszystkie banki oferują kredyty na poziomie 90% wartości nieruchomości. Wynika to z tego, że minimalny wkład własny to 20%. Niższy wkład własny jest możliwy, gdy klient wykupi dodatkowe ubezpieczenie od niskiego wkładu własnego. Co więcej, kredyt z wkładem własnym 10% może być droższy. Banki w ten sposób chcą chronić się przed ryzykiem. O wkładzie własnym możesz dużo przeczytać w naszych pozostałych artykułach na kredytwroclaw.pl.

  Zapoznaj się z rankingiem dla kredytu hipotecznego, przy wartości nieruchomości 200 000 zł i wkładem własnym na poziomie 10%.

  Bank     Oprocentowanie     RRSO     Prowizja     Całkowity koszt kredytu     Rata
  Alior Bank     9,40%    9,82%     0,00%           98 317,00     2 319,31 zł
  Bank Pekao     10,00%     10,47%     0,00%         105 445,59      2 378,71 zł
  PKO BP     10,34%     10,68%     0,00%         107 367,56      2 328,17 zł
  Bank Millennium     10,38%     10,89%     0,00%         110 010,15      2 416,75 zł
  mBank     10,50%     11,02%     0,00%         111 459,59      2 428,83 zł

   

  Czołówka rankingu kredytów hipotecznych z 10% wkładem własnym to oferty Alior Banku, PKO BP i Bank Pekao. Jakie są parametry tych kredytów? Czym wyróżniają się te oferty? Sprawdziliśmy.

  Na pierwszym miejscu znajduje się oferta specjalna Megahipoteka z Alior Banku. Megahipoteka to znany i popularny produkt na rynku. Okres spłaty tego kredytu wynosi maksymalnie 35 lat. Jeżeli chcesz skorzystać z tej oferty, to będziesz musiał również nabyć polisę ubezpieczeniową na życie PZU. Warto wiedzieć, że Alior Bank ma również specjalną ofertę dla mieszkańców Warszawy, która nazywa się "Własne M w stolicy i okolicy". Z tej oferty kredytowej mogą skorzystać Ci klienci, którzy chcą kupić mieszkanie w Warszawie lub w jednej ze wskazanych powiatów i gmin. Listę znajdziesz na stronie banku.

  Na drugim miejscu naszego rankingu kredytów listopad 2022 znajduje się oferta kredytu mieszkaniowego Własny Kąt PKO Banku Polskiego. Kredyt ma dużo zalet, takie jak brak prowizji za przedterminową spłatę kredytu oraz obniżona marża w pierwszym roku kredytowania. Możesz skorzystać z atrakcyjnych warunków kredytowania, jeżeli założysz konto osobiste w i zapewnisz comiesięczne wpływy na poziomie 3000 zł. Oprócz konta powinieneś wykupić również ubezpieczenie. Bank PKO gwarantuje również prowizję 0%, jeżeli przystąpisz do 4-letniego ubezpieczenia na wypadek utraty pracy, inwalidztwa lub leczenia w szpitalu.

  Miejsce na podium zajął również trzeci w zestawieniu Bank Pekao. Co należy zrobić, żeby skorzystać z oferty Pekao? Przede wszystkim musisz założyć konto osobiste z kartą debetową, zapewnić stały wpływ wynagrodzenia, skorzystać z karty kredytowej oraz wykupić ubezpieczenie nieruchomości, a także ubezpieczenie CPI. CPI jest to polisa, która obejmują ochroną te zdarzenia, które uniemożliwiają spłatę kredytu. Zaliczymy do nich wypadek, utratę pracy, śmierć, niezdolność do pracy z powodu nieszczęśliwego wypadku. Trochę niżej w rankingu znajdziesz również standardową ofertę Banku Pekao. Jeżeli przypadnie Ci do gustu, to oprócz podstawowych formalności wystarczy kupić tylko kartę debetową.

  Ranking kredytów hipotecznych 250 tys. na 20 lat z wkładem własnym 20%

  Kredyt na 20 lat jest dużo popularniejszy niż kredyt na 10 lat. Wynika to z tego, że im dłuższy termin przy danej kwocie, tym niższa rata. Zdecydowana większość banków udzieli kredytu hipotecznego, przy wkładzie własnym na poziomie 20% wartości nieruchomości. Ranking na listopad 2022 dla kredytu o takich parametrach kształtuje się następująco:

  Bank     Oprocentowanie     RRSO     Prowizja     Całkowity koszt kredytu     Rata
  PKO BP     9,05%     9,28%    0,00%     230 630,39      1666,66 zł
  BNP Paribas     9,10%     9,49%    0,00%      234 960,33      1 812,33 zł
  Alior Bank     9,20%    9,60%   0,00%        238 061,78      1 825,26 zł
  Bank Pekao     9,39%     9,80%    0,00%  243 980,70      1 849,42 zł
  Millenium Bank     9,49%     9,91%    0,00%     247 109,57   1 862,96 zł

   

  Również i w tym rankingu kredyt hipoteczny PKO BP jest na podium i to na pierwszym miejscu. Jak już wspominaliśmy wyżej, przy wykupie odpowiedniego ubezpieczenia nie zapłacisz prowizji. Bez ubezpieczenia prowizja wyniesie do 3,5% kwoty kredytu. Kolejne zalety kredytu to prowizja 0% oraz niższa marża w pierwszym roku przy nabyciu dodatkowych produktów banku.

  Tym razem drugie miejsce zajmuje oferta kredytu hipotecznego w BNP Paribas. Kredyt hipoteczny na korzystnych warunkach jest dostępny dla osób, które są klientami banku od co najmniej 3 miesięcy i założyli konto osobiste. Oprócz tego musisz skorzystać z rozbudowanego pakietu ubezpieczeń, na który składają się ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie od utraty pracy lub ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania, lub ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu w następstwie nieszczęśliwego wypadku.

  Na trzecim miejscu w rankingu kredytów hipotecznych na 250 tys. zł na listopad znalazła się oferta specjalna Megahipoteka od Alior Banku. Jak zapewne zauważyłeś, przy wyższym wkładzie własnym oprocentowanie kredytu spadło o 0,20%. Warto zauważyć, że wkład własny 20% wartości nieruchomości przełożył się w jej przypadku na oprocentowanie niższe o 0,20%. Spadła natomiast rata kredytu ze względu na dłuższy czas kredytowania.

  Ranking kredytów hipotecznych 300 tys. na 25 lat przy wkładzie własnym 30%

  Starasz się o kredyt hipoteczny i masz aż 30% wkładu własnego? Na pewno będziesz mile widzianym klientem w banku. Nie będziesz miał też problemów ze znalezieniem atrakcyjnej oferty kredytowej. Banki oferują klientom z ponadprzeciętnym wkładem własnym korzystniejsze warunki kredytowania. Przy wysokim wkładzie własnym kwota Twojego kredytu będzie niższa, co przełoży się na niższe kwoty kredytowania.

  Ranking kredytów hipotecznych wartość lokalu 300 tys. na 25 lat, z 30% wkładem własnym kształtuje się następująco:

  Bank     Oprocentowanie     RRSO     Prowizja     Całkowity koszt kredytu     Rata
  PKO BP     9,04%    9,29%  0,00%     317 455,91     1612,48
  BNP Paribas     9,10%     9,49%   0,00%     323 014,53     1776,72
  Alior Bank     9,20%     9,60%  0,00%     327 348,60     1791,16
  Bank Pekao     9,39%     9,80%   0,00%     335 619,33     1818,73
  Millenium Bank     9,49%     9,91%   0,00%     339 991,03     1883,3

   

  W przypadku kredytu hipotecznego z wkładem własnym 30% kolejność banków będzie taka sama jak przy wkładzie własnym 20%. Oprocentowanie jest na takim poziomie.

  Ranking kredytów hipotecznych 400 tys. na 25 lat przy wkładzie własnym 20%

  Bank     Oprocentowanie     RRSO     Prowizja     Całkowity koszt kredytu     Rata
  PKO BP     9,05%    9,30%   0,00%        484 400,62      2459,22
  BNP Paribas     9,10%     9,49%  0,00%       492 212,62      2707,38
  Alior Bank     9,20%    9,60%     0,00%         498 816,92      2729,39
  Bank Pekao     9,39%     9,80%    0,00%       511 419,93      2771,4
  Millenium Bank    9,49%     9,91%   0,00%       518 081,56      2793,61

   

  W listopadzie 2022 na czele rankingu widzimy te same banki, niezależnie od kwoty kredytu i wysokości wkładu własnego. W przypadku, gdy wartość nieruchomości wynosi 400 000 zł a nasz wkład własny 20%, to na pierwszym miejscu pojawia się znowu PKO BP.

  Kredyt hipoteczny ze stałą stopą, wartość nieruchomości 400 000 zł i 20% wkład własny

  Sprawdźmy, jak wygląda ranking dla kredytu ze stałą stopą procentową dla 400 000 zł przy wkładzie własnym 20% i okresie spłaty 25%.

  Bank     Oprocentowanie     RRSO     Prowizja     Całkowity koszt kredytu     Rata
  ING Bank    8,10%   9,38%    0,00%   474 314,59      2491,05
  Alior Bank     8,44%     9,98%    0,00%    497 082,23      2563,8
  Santander Bank     8,79%     10,00%  0,00%     498 816,92      2692,35
  mBank     9,06%     9,64%  0,00%       500 023,22      2698,59
  Citi Handlowy     9,05%     9,78%   0,00%     506 971,45   2696,39

   

  W przypadku rankingu dla kredytów hipotecznych ze stałą stopą procentową sytuacja wygląda zupełnie inaczej. W pierwszej piątce znalazły się inne banki niż wcześniej, oprócz Alior Banku, który znalazł się również w czołówce innych rankingów. Pierwsze miejsce przypada w listopadzie ofercie ING Banku „Jesień u siebie”. W przypadku tej oferty możesz skorzystać z niższej marży, gdy założysz konto osobiste i zapewnić wpływ wynagrodzenia co najmniej 2000 zł co miesiąc przez trzy lata. Należy również przystąpić do ubezpieczenia. Bank nie honoruje umów cywilnoprawnych. Natomiast w Alior Banku stałe oprocentowanie obowiązuje przez 7 lat, z możliwością przedłużenia na kolejne 7 lat. Po zakończeniu pierwszego okresu spłaty możesz też przejść na oprocentowanie zmienna, jeżeli okaże się korzystniejsze.

  Pamiętaj jednak, że kwoty podane w rankingach są orientacyjne. Ostateczna oferta będzie zależeć od wartości nieruchomości, wysokości wkładu własnego i Twojej pozycji finansowo-zawodowej.

  0 zł - nasze usługi są bezpłatne

  Podwójna korzyść - po pierwsze otrzymujesz fachową i profesjonalną pomoc, a po drugie jest ona udzielana bezpłatnie.

  Skontaktuj się
  z ekspertem

  Dlaczego warto korzystać z rankingu kredytów hipotecznych 2022?

  Rankingi kredytów hipotecznych zostały stworzone z myślą o klientach, którzy szukają najkorzystniejszych kredytów hipotecznych. Nie ma sensu przepłacać, tym bardziej że różnice w kosztach całkowitych mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Co więcej, rankingi kredytowe to proste w obsłudze narzędzia. Wystarczy, że poświecisz kilka minut i wpiszesz kilka podstawowych danych, a dowiesz się od razu, które kredyty są najkorzystniejsze. Jednak to nie jedyna zaleta rankingu. Takie zestawienie ofert pozwoli Ci na obserwację rynku kredytów hipotecznych. Dowiesz się, czy kredyty drożeją, czy tanieją. Najważniejsze jest to, że poznasz szczegółowe parametry ofert kredytów hipotecznych. Są to RRSO, wysokość wymaganego wkładu własnego, prowizji i raty kapitałowo – odsetkowej. Dzięki tej wiedzy będziesz mógł wybrać świadomie najlepszą dla siebie ofertę kredytową.

  Przeczytaj również: Wniosek o kredyt hipoteczny 2022 - do ilu banków złożyć?

  Ranking kredytów hipotecznych – kredytwroclaw.pl

  Ranking kredytów hipotecznych, przygotowujemy bardzo rzetelnie. Co więcej, rankingi aktualizujemy na bieżąco. Klienci mogą dowolnie filtrować ranking po kilku różnych parametrach, tj. koszty całkowite, oprocentowanie, RRSO. Jak wybrać najtańszy kredyt hipoteczny? Sprawdź przede wszystkim całkowity koszt kredytu lub RSSO. Są to parametry, które obejmują wszystkie koszty kredytu. Wybierając mądrze kredyt, możesz sporo zaoszczędzić. Przypominamy, im niższe koszty kredytu hipotecznego, tym wyższa pozycja w naszych rankingach. Warto jednak wiedzieć, że banki podchodzą bardzo indywidualnie do swoich klientów. Może okazać się, że najlepsza oferta jest skierowana do klientów, którzy zarabiają dużo więcej niż wynosi średnia płac albo są zatrudnienie na umowę o pracę.

  Ekspert kredytowy - porozmawiajmy

  Chcesz wiedzieć więcej o naszych rankingach? Chcesz zapoznać się z ofertą bankową? Spotkaj się z ekspertem kredytowym z kredytwroclaw.pl. Pomożemy Ci znaleźć najlepszą ofertę!

  Inne artykuły z kategorii - Kredyt hipoteczny

  Zaczerpnij kolejną dawkę wiedzy z poradnika finansowego