Masz pytania? Zadzwoń: 571 394 901
Kredyt Wrocław

Kredyt hipoteczny Wrocław
- bezpłatna pomoc ekspertów!

Na rynku działa obecnie około kilkunastu banków, a prawie każdy z nich ma w swojej ofercie kredyt hipoteczny. Czasami jeden bank oferuje kilka rozwiązań w ramach kredytu hipotecznego. Jak w takim razie znaleźć kredyt hipoteczny, który będzie dla Ciebie najkorzystniejszy i nie zrujnuje Twojego budżetu domowego?

Wsparcie przy wyborze kredytu
Kredyt hipoteczny Kredyt hipoteczny

Porównujemy oferty 13 banków

mBank PKO Bank Polski ING Bank Śląski Bank Millennium

Mieszkanie na start

Już dziś możesz całkowicie za darmo skonsultować się z Ekspertem Finansowym i wraz z nim indywidualnie ocenić swoje szanse na skorzystanie z kredytu hipotecznego na 2% w ramach programu Pierwsze Mieszkanie oraz dobrze się na niego przygotować.

Umów rozmowę

Dlaczego warto skorzystać z pomocy eksperta kredytowego przy kredycie hipotecznym?

Na rynku działa obecnie około kilkunastu banków, a prawie każdy z nich ma w swojej ofercie kredyt hipoteczny. Czasami jeden bank oferuje kilka rozwiązań w ramach kredytu hipotecznego. Jak w takim razie wybrać korzystnie?

Kredyt Wrocław
Dowiedz się więcej

Porównanie ofert kredytu hipotecznego
w najpopularniejszych bankach

Aktualnie kredyty hipoteczne są rekordowo tanie, na co wpłynęła zeszłoroczna obniżka stóp procentowych. Warto więc teraz zawnioskować o ofertę dla siebie, aby skorzystać z atrakcyjnych warunków.

mBank
PKO Bank Polski
BNP Paribas Bank Polska S.A.
Bank Pekao S.A.
ING Bank Śląski
Bank Millennium
Kwota kredytu:
50 000 1 100 000
Okres spłaty:
1 35
lat
Wysokość miesięcznej raty: 000,00 zł
Prowizja: 0
RRSO: 0

Ranking kredytów hipotecznych

Przykład reprezentatywny
Przedstawiona symulacja została przygotowana na podstawie aktualnych danych banków oraz informacji podanych przez Klienta. KredytWroclaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za błędy obliczeniowe, zmiany w danych banków, o których nie zostało powiadomione, oraz błędy spowodowane podaniem przez Klienta nieprawdziwych informacji. Oferty kredytów przygotowane przez banki mogą różnić się od przedstawionych poniżej wyników. Symulacja ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Jak otrzymać kredyt hipoteczny

kredytWroclaw.pl – ekspert finansowy
Porozmawiajmy
Kredyt Wrocław Kredyt Wrocław

Ponad 470 pozytywnych opinii w Google

Kredyt Wrocław Kredyt Wrocław

Jesteśmy jednymi z najlepiej i najczęściej ocenianych ekspertów kredytowych we Wrocławiu w Google. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

Z roku na rok grono naszych klientów dynamicznie się rozrasta, a wraz z nim nasz zespół ekspertów. Zaufanie do nas wynika z dobrej opinii, cieszymy się, że jesteśmy rozpoznawalni jako rzetelni, profesjonalni i skuteczni eksperci kredytowi.

Zobacz, opinie na nasz temat!

Wypowiedzi w mediach

Dzielimy się doświadczeniem, rozmawiamy o tym, jak postrzegamy rynek finansowy w życiu współczesnych ludzi oraz tłumaczymy w sposób przystępny, najważniejsze zmiany.

Znajdź kredyt, którego potrzebujesz!

Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem w naszym biurze, w Twoim domu, telefoniczne lub online.

Wiadomość do eksperta Sprawdź, jaką ofertę dla Ciebie przygotowaliśmy Formularz kontaktowy
Telefon do eksperta Porozmawiajmy (+48) 571 394 901

Kredyt hipoteczny w 2024 roku - co warto wiedzieć i czy warto skorzystać

Kredyt hipoteczny ekspert kredytowy Kredyt hipoteczny ekspert kredytowy

Kredyt hipoteczny

Mieszkaj na swoim - dopasuj kredyt hipoteczny do swoich potrzeb z ekspertem kredytowy.

Sprawdź szczegóły!

Kredyt hipoteczny w czasie koronawirusa (COVID-19)

Stan pandemii wymusza na nas zmiany w zachowaniu. Liczy się nie tylko społeczny dystans, ale również minimalizowanie kontaktów i pozostanie w domu, gdy tylko to możliwe. Jak w takim razie starać się o kredyt hipoteczny w tak trudnym czasie? Część rzeczy możesz zrobić z domu. Korzystając z porównywarek i rankingów finansowych, masz możliwość porównać oferty i znaleźć te najkorzystniejsze. Przez Internet sprawdzisz również swoją zdolność kredytową (przybliżoną zdolność kredytową). Służy do tego prosty w obsłudze kalkulator zdolności kredytowej dla kredytu hipotecznego

Polecamy również kontakt z ekspertem kredytowym z kredytwroclaw.pl, który po krótkim wywiadzie z Tobą, przygotuje dla Ciebie listę aktualnych ofert, dopasowanych do Twoich potrzeb.

Banki również wyszły naprzeciw swoim klientom i wprowadziły szereg udogodnień. Dokumenty niezbędne do wnioskowania o kredyt hipoteczny możesz przesłać drogą elektroniczną, a decyzja kredytowa jest wydłużona do nawet 90 dni.

Niestety w tych niepewnych czasach banki oceniły, że wzrosło ryzyko w związku z udzielaniem kredytów hipotecznych, które trzeba zniwelować, chociażby wymaganiami, co do wkładu własnego. Przykładowo banki, które wymagały tylko 10% wkładu własnego i ubezpieczenia, zwiększyły progi i obecnie wymagają od klientów wniesienia wkładu w wysokości co najmniej 20% wartości nieruchomości. Do tych banków należy m.in. Bank PKO BP, PEKAO, czy ING Bank Śląski.

Banki wyśrubowały również zasady liczenia Twojej zdolności kredytowej. Przy tych samych dochodach może być obecnie niższa. Bank może również nie zaakceptować niektórych źródeł dochodu. 

Jest też dobra wiadomość dla kredytobiorców. Rada Polityki Pieniężnej radykalnie obniżyła stopy procentowe, co ma niebagatelny wpływ na koszt kredytu i wysokość rat. Im niższe oprocentowanie, tym niższe koszty i rata kredytu.

Nasi eksperci kredytowi z kredytwroclaw.pl są w stałym kontakcie z bankami i na bieżąco aktualizują listę banków, które mają otwarte placówki lub pracują zdalnie, a także informują o zawieszonych placówkach lub zawieszonej działalności bankowych Contact Centre. Jeżeli chcesz być na bieżąco, to odwiedzaj nasz serwis lub skontaktuj się z ekspertiami kredytowymi osobiście.

Jak wygląda współpraca z kredytWroclaw.pl

Głównym zadaniem ekspertów kredytowych z kredytwroclaw.pl jest udzielanie pomocy klientom w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań finansowych. Specjalizujemy się m.in. w kredytach hipotecznych, a naszą pracę reguluje ustawa o kredycie hipotecznym. Jako pośrednicy jesteśmy wynagradzani przez banki. Jest to ważna informacja dla klientów, którzy nie ponoszą kosztów współpracy z ekspertem kredytowym.

Naszym klientom nie tylko oferujemy pomoc w poszukiwaniu najkorzystniejszych kredytów hipotecznych, ale również pomagamy przejść przez całą procedurę bankową. Dowiedz się, jak wygląda procedura starania się o kredyt hipoteczny krok po kroku.

Wybieramy kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny to dość skomplikowany produkt, który składa się z wielu parametrów. Jak zatem porównać oferty bankowe i jakie parametry wziąć pod uwagę? Zacznijmy od tego, że warto szukać kredytu hipotecznego, który generuje jak najniższe koszty. Dobry wybór kredytu hipotecznego oznacza oszczędności na poziomie nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych przez cały okres trwania umowy. Jeżeli wybierzesz niekorzystną ofertę, to przez okres kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat nadpłacisz wiele tysięcy złotych odsetek, które mógłbyś wydać np. na remont, czy wyposażenie mieszkania. Dlatego skorzystaj z pomocy eksperta kredytowego z kredytwroclaw.pl. Przeprowadzimy dokładną analizę Twojej sytuacji i dobierzemy najkorzystniejszy kredyt hipoteczny dla Ciebie. Zespół ekspert kredytowych z kredytwroclaw.pl codziennie sprawdza i porównuje dziesiątki ofert kredytów hipotecznych. Jesteśmy również na bieżąco z promocjami i ofertami specjalnymi.

Jak wybrać kredyt hipoteczny?

Dlaczego wybierać kredyt hipoteczny z pomocą eksperta kredytowego? Po pierwsze nie każda osoba ma wiedzę z dziedziny finansów i bankowości. Po drugie nie mamy czasu, jesteśmy zapracowani, czy też zajęci rodziną. W wolnym czasie zapewne wolimy oddawać się swojemu hobby niż biegać od placówki do placówki i szukać ofert kredytów hipotecznych. Dodatkowo doradcy bankowi nie będą obiektywni, ponieważ będą chcieli przede wszystkim sprzedać swój produkt. To, co jest Ci potrzebne to fachowa i profesjonalna pomoc ze strony eksperta kredytowego z kredytwroclaw.pl. Szukanie kredytu hipotecznego na własną rękę zabierze Ci dużo czasu, ponieważ będziesz musiał odwiedzać każdą placówkę bankową osobno. W każdej z tych placówek poświęcisz dużo czasu na zapoznanie się z ofertą i sprawdzenie Twojej zdolności kredytowej.

Potem przyjdzie czas na porównanie ofert, co może okazać się trudne. Możesz sobie cały proces znacząco ułatwić i spotkać się z ekspertem kredytowym z kredytwroclaw.pl Wystarczy jedno spotkanie, żeby zbadać Twoją zdolność kredytową, sprawdzić, na jaką kwotę kredytu hipotecznego możesz liczyć i porównać oferty bankowe. Co więcej, nic za takie spotkanie i pomoc eksperta kredytowego nie płacisz.

Zapewne chcesz wiedzieć, jaka jest korzyść dla eksperta kredytowego? Otóż eksperci kredytowi z kredytwroclaw.pl otrzymują swoje wynagrodzenie od banków. Jest to wynagrodzenie za każdy zrealizowany kredyt hipoteczny. Oczywiście koszt eksperta kredytowego nie może być ukryty w kosztach kredytu. Niektórzy klienci korzystają z rankingów internetowych bądź porównywarek finansowych. Są to pożyteczne i proste w obsłudze narzędzia, które mogą posłużyć do oceny ogólnej sytuacji na rynku. Jednak odradzamy podejmowanie decyzji tylko i wyłącznie na podstawie rankingu kredytów. Często są one sponsorowane, nie zawierają części ofert bankowych bądź podają nieaktualne informacje. Poza tym bank podejdzie do Twojego wniosku o kredyt hipoteczny indywidualnie, więc ostateczna oferta banku może się różnić od tej podanej w Internecie.

Ekspert kredytowy jest na bieżąco ze wszystkie ofertami i promocjami. W rzetelny sposób zaprezentuje Ci wszystkie oferty i wspólnie wybierzecie te, które będą spełniać Twoje oczekiwania. Nasi eksperci kredytowi pomogli już wielu klientom znaleźć najlepsze kredyty hipoteczne. Naszym celem jest satysfakcja i zadowolenie klienta. Zawsze działamy w imieniu i na rzecz naszych klientów i dlatego cieszymy się dobrą opinią i możemy liczyć na rekomendacje.

Kredyt hipoteczny - przygotowanie wniosku z ekspertem kredytowym

Zbadaliśmy Twoją zdolność kredytową i wybraliśmy trzy najlepsze oferty. Dlaczego sugerujemy wysłanie aż trzech wniosków? Dzięki temu zabezpieczasz się, ponieważ istnieje ryzyko, że któryś bank odrzuci Twój wniosek. Z drugiej strony, kiedy otrzymasz aż 3 pozytywne decyzje, możesz negocjować warunki kredytu i wybrać ten najlepszy. Natomiast doradca w banku będzie Cię zachęcał do złożenia wniosku tylko w jego banku, ponieważ liczy na prowizję, a bank na zysk. I na tym polega wartość pośrednictwa finansowego, które kieruje się interesem klienta, a nie interesem instytucji finansowej. Dodatkowo ekspert kredytowy załatwia Twoje sprawy w kilku miejscach jednocześnie, pomaga w zebraniu dokumentacji i negocjacjach z bankiem.

Wniosek o kredyt hipoteczny przyprawia o dreszcze każdego z klientów. Pamiętaj jednak, że bank przyjmuje tylko i wyłącznie prawidłowo wypełnione wnioski. Możesz tutaj liczyć na wsparcie eksperta kredytowego z kredytwroclaw.pl. Ekspert kredytowy nie tylko pomoże Ci w wypełnieniu wniosku, ale również pomoże skompletować załączniki i wyśle lub zawiezie wszystkie dokumenty do banku. Dokumentacja do trzech różnych banków to bardzo dużo wypełniania i mnóstwo papieru. Nie masz czasu się tym zająć? Skorzystaj z fachowej pomocy ekspertów kredytowych z kredytwroclaw.pl.

Jak wygląda proces kredytowy w banku?

Procedura bankowa dla kredytu hipotecznego jest podzielona na kilka etapów i zajmuje dużo czasu. Co prawda część banków wychodzi naprzeciw swoim klientom i upraszcza swoje procedury. Coraz więcej formalności możesz załatwić on-line. Jest to bardzo dobry kierunek i dla banku i dla klientów. Jak długo czeka się na decyzję kredytową? Zazwyczaj jest to około 3-4 tygodni. Jako profesjonalni eksperci kredytowi czuwamy nad Twoim wnioskiem kredytowym od samego początku i monitorujemy w banku, na jakim obecnie etapie znajduje się sprawa Twojego kredytu hipotecznego. W każdej chwili możesz się z nami skontaktować, a my zdamy Ci relację z postępów. Możesz być pewien, że działamy w Twoim interesie i czuwamy nad Twoim wnioskiem kredytowym. Przejdźmy do opisu analizy kredytowej. Dzieli się ona na cztery główne etapy:

 1. Sprawdzenie dokumentacji. Jest to pierwszy etap i pierwsza selekcja. Bank odrzuci nieprawidłowo wypełniony wniosek i zwróci się do nas o uzupełnienie brakujących dokumentów lub aktualizację dokumentów, czy zaświadczeń, które straciły swoją ważność. Taka analiza odbywa się zazwyczaj na poziomie placówki.
 2. Analiza sytuacji finansowej i osobistej klienta. Krótko mówiąc, bank na podstawie dostarczonych dokumentów, Twoich dochodów, kosztów i sytuacji osobistej bada Twoją zdolność kredytową. Bank również sprawdzi Twoją historię kredytową w bazach BIK.
 3. Analiza prawna, czyli akceptacja lub odrzucenie wniosku pod kątem regulacji obowiązujących w danym banku.
 4. Wycena nieruchomości, czyli wycena nieruchomości przez rzeczoznawcę wskazanego lub zaakceptowanego przez bank oraz sprawdzenie stanu technicznego nieruchomości. Koszty wyceny nieruchomości zazwyczaj ponosi klient.

Kredyt hipoteczny na własną rękę czy z pomocą pośrednika?

Kredyt hipoteczny to bardzo ważna decyzja, ale tez pierwszy krok do wymarzonego mieszkania lub domu. Bez wątpienia staranie się o kredyt hipoteczny w banku, może się okazać dużym wyzwaniem dla Ciebie. Zapewnij sobie komfort i nawiąż współpracę z ekspertem kredytowym z kredytwroclaw.pl. Razem wybierzecie najlepsze oferty i przejdziecie przez całą procedurę bankową. Pomoc ekpserta kredytowego jest nieoceniona. Dzięki pośrednikowi finansowemu oszczędzasz nie tylko swój czas, ale również pieniądze.

Przy wyborze korzystnego kredytu możesz zaoszczędzić od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych na odsetkach. Swój czas możesz wykorzystać znacznie lepiej niż na bieganie od banku do banku. Dużo lepiej zająć się swoimi sprawami, pracą, rodziną lub hobby, a wszystkie kwestie związane z kredytem hipotecznym pozostaw ekspertowi kredytowemu. Współpraca z ekspertem kredytowym zaczyna się od analizy sytuacji klienta i badania zdolności kredytowej. Kolejne etapy to prezentacja ofert, wybór banków i pomoc w wypełnieniu wniosków. Ekspert kredytowy będzie na bieżąco monitorował postępy w sprawie Twojego wniosku kredytowego. Na Twoją prośbę podejmiemy się negocjacji z bankami i przeanalizujemy umowę kredytową.

Mamy nadzieję, że zachęciliśmy Cię do współpracy z ekspertami kredytowymi z kredytwroclaw.pl Zapraszamy Cię do kontaktu z naszym profesjonalnym zespołem . Z chęcią pomożemy Ci w pozyskaniu najlepszego kredytu hipotecznego.

Kredyt hipoteczny krok po kroku z ekspertem kredytowym kredytWroclaw.pl

1. Sprawdzenie Twojej zdolności kredytowej. Podczas tylko jednej wizyty sprawdzimy Twoją zdolność kredytową we wszystkich bankach. Nasi eksperci podpowiedzą Ci jak zbudować i poprawić swoją zdolność kredytową, zgodnie z oczekiwaniami konkretnego banku. Dowiesz się również, czego lepiej nie robić tuż przed złożeniem wniosku o kredyt. Nie polecamy zmiany pracy, bo wtedy będziesz musiał czekać co najmniej 3 miesiące od podpisania nowej umowy o pracę. Zalecamy zmianę formy zatrudnienia na umowę o pracę, ponieważ osobom, które pracują na umowę o dzieło lub zlecenie, trudniej otrzymać kredyt hipoteczny. Warto też spłacić karty kredytowe, czy pozamykać limity w koncie. 

2. Wybranie najlepszej oferty kredytu. Wystarczy nam jedno spotkanie, żeby porównać oferty banków w Polsce lub banków wskazanych przez Ciebie. Zawsze porównujemy kilka najważniejszych wskaźników, czyli RRSO, oprocentowanie, prowizję, marżę, koszty wyceny. Badamy wszystko to, co ma wpływ na koszt kredytu. Jeżeli zajmiesz się tym sam, zajmie Ci to dużo czasu. Jako eksperci kredytowi dysponujemy wiedzą i narzędziami, więc nie będzie to trwało dłużej niż kilka minut. Już na pierwszym spotkaniu możemy wybrać najlepsze oferty instytucji finansowych. 

3. Przedstawienie listy dokumentów. Sam wniosek kredytowy to nie wszystko. Będziesz jeszcze potrzebował przygotować wymagane przez bank dokumenty. Przygotujemy Ci wykaz wszystkich dokumentów, których oczekują banki. Będziesz mógł się na spokojnie przygotować do złożenia wniosku. Bierzemy na siebie dużą część tzw. papierkowej roboty. Na Twoje życzenie skontaktujemy się z deweloperem, agencją nieruchomości, czy też biurem księgowym. 

4. Pomoc w wypełnieniu wniosków kredytowych. Z naszym profesjonalnym zespołem wypełnienie i złożenie wniosku staje się bardzo łatwe. Dysponujemy nowoczesnymi aplikacjami, dzięki którym wypełnienie wniosku staje się proste i zabiera niewiele czasu. Dajemy Ci dostęp do tych narzędzi, ponieważ jesteś naszym klientem i chcemy maksymalnie Ci ułatwić drogę do kredytu hipotecznego. 

5Monitorowanie Twojego sprawy w banku. Cały czas trzymamy rękę na pulsie, sprawdzamy postępy w banku, a w razie potrzeby rozmawiamy i negocjujemy z bankiem. To bardzo ważna część naszej pracy. Na bieżąco informujemy Cię, co dzieje się z Twoim wnioskiem kredytowym. Nie musisz się o nic martwić. Jesteś w dobrych rękach.

6. Wspólna analiza umowy kredytowej. Umowa o kredyt hipoteczny to trudny dokument pełen prawniczej i bankowej nomenklatury. Dla osób, które na co dzień nie zajmują się finansami, bądź nie są prawnikami, wiele zapisów może być niezrozumiałych. Umów się na spotkanie z ekspertem kredytowym z kredytwroclaw.pl, który wyjaśni Ci wszystkie zagadnienia zawarte w umowie. 

7. Uczestnictwo w podpisaniu umowy kredytowej. Jeżeli takie będzie Twoje życzenie, to razem udamy się do banku na podpisanie umowy kredytowej. Możesz na nas liczyć na każdym etapie przyznawania kredytu hipotecznego. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od pierwszego spotkania do czasu podpisania umowy kredytowej. Oferujemy również współpracę po otrzymaniu kredytu na przykład, gdy będziesz chciał przenieść kredyt do innego banku i obniżyć koszty. Dowiedz się więcej refinansowanie kredytu hipotecznego

Stanowimy zespół profesjonalnych ekspertów kredytowych. Nasz zespół zajmuje się pozyskiwaniem kredytów dla swoich klientów. Głównie skupiamy się na kredytach hipotecznych. Naszym celem jest wyszukiwanie najlepszych ofert kredytowych dla naszych klientów. Służymy pomocą na każdym etapie starania się o kredyt hipoteczny. Interes i bezpieczeństwo finansowe naszych klientów są dla nas na pierwszym miejscu. Umów się z nami na spotkanie i przekonaj się, że Twoja droga do wymarzonego mieszkania wcale nie musi być trudna. Zapraszamy już dziś!

Porady kredytowe - o kredytach piszemy prosto

Zaczerpnij kolejną dawkę wiedzy z poradnika finansowego

Od czego zacząć starania o kredyt hipoteczny?

Wszystko zaczyna się od określenia celu. Zacznij więc od tego, jaką nieruchomość zamierzasz nabyć, jakim wkładem własnym dysponujesz i jaka kwota kredytu będzie Ci potrzebna. Na pewno łatwiej oszacować koszty, gdy kupujesz gotowe mieszkanie lub dom, niż gdy chcesz wziąć kredyt na budowę domu. W przypadku budowy musisz najpierw zlecić projektantom wykonanie kosztorysu domu i sprawdzić, jaką część kosztów pokryjesz sam, a jaką część musisz skredytować. 

W tym momencie powinieneś zadać sobie pytanie, czy stać Cię na kredyt hipoteczny. Czy Twoje dochody pozwolą Ci na spłatę dodatkowego kosztu, jakim jest kredyt hipoteczny? Czy będzie Cię stać na terminową spłatę comiesięcznych rat kapitałowo-odsetkowych? 

Na te pytania znajdziesz odpowiedź, gdy sprawdzisz swoją zdolność kredytową. Możesz to zrobić z pomocą eksperta kredytowego z kredytwroclaw.pl lub samemu, używając do tego dowolnego kalkulatora zdolności kredytowej. Dowiesz się, na jak wysoki kredyt Cię stać.  

Decyzja banku będzie zależała również od Twojej wiarygodności, jako kredytobiorcy. Możesz uprzedzić bank, sprawdzając swoją historię kredytową w BIK. Jeżeli masz jakieś niespłacone kredyty, warto to zrobić, zanim złożysz wniosek o kredyt hipoteczny. Zaległe raty, opóźnienia w płatnościach, mogą być sporym problemem przy staraniu się o kredyt hipoteczny. Warto takie sprawy załatwić i wyczyścić. 

Zapewne Cię to zdziwi, ale brak historii kredytowej niekoniecznie przemawia na Twoją korzyść. Co można zrobić? Wziąć niewielki kredyt i terminowo spłacać raty. To będzie dowód dla banku, że jesteś rzetelnym kredytobiorcą. Zadbaj również o stabilne źródło dochodów, które zapewni Ci dobrą zdolność kredytową.

Ile trzeba zarabiać, aby dostać kredyt hipoteczny?

Twoje dochody to baza do wyliczenia zdolność kredytowej, od której zależy, czy otrzymasz kredyt hipoteczny, czy też nie. Jak najłatwiej sprawdzić, na jaki kredyt możesz liczyć? Przyjmuje się, że należy pomnożyć swój dochód netto przez 80.

Przykład

01.01.2020 Zarabiasz 2000 zł netto? Możesz liczyć na kredyt 160 000 zł. Za tę kwotę możesz kupić np. kawalerkę w mniejszej miejscowości. Przy zarobkach 4000 zł netto, Twój kredyt może wynieść 320 000 zł. Za taką kwotę kupisz niewielkie mieszkanie np. we Wrocławiu.

Dowiedz się więcej: Ile trzeba zarabiać, aby otrzymać kredyt hipoteczny w 2022 roku

Czy da się uzyskać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego?

Mimo dość surowych zasad obowiązujących przy przyznawaniu kredyt hipotecznego, można otrzymać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego. Każdy bank podchodzi do sprawy inaczej.

 1. Pierwszy sposób to pożyczka hipoteczna, która może zastąpić wkład własny. Z jednej strony to bardzo dobry pomysł, kiedy nie dysponujemy odpowiednio wysokim wkładem własnym. Z drugiej jednak strony będziemy musieli spłacać nie tylko kredyt hipoteczny, ale również pożyczkę hipoteczną.
 2. Kolejne rozwiązanie to zabezpieczenie na innej nieruchomości, której wartość jest wyższa niż wymagany wkład własny. Nieruchomość może należeć do innej osoby, np. do członka rodziny, który wyrazi zgodę na obciążenie swojej nieruchomości hipoteką.
 3. Kupując mieszkanie od dewelopera na rynku pierwotnym, możesz zaciągnąć u niego pożyczkę na wkład własny. Dowiedz się więcej o deweloperach, przeczytaj deweloperzy.
 4. Możesz również kupić mieszkanie poniżej jego rzeczywistej wartości. Różnica między ceną rynkową a transakcyjną, może być Twoim wkładem własnym.
 5. Wkład własny na poziomie 10% możesz uzupełnić ubezpieczeniem niskiego wkładu własnego. Składka ubezpieczeniowa będzie dla Ciebie dodatkowym kosztem do czasu spłaty tej części kapitału, która odpowiada brakującemu, a wymaganemu przez bank wkładowi własnemu. Przeczytaj: Kredyt hipoteczny z 10% wkładem własnym w 2022

Na rynku funkcjonuje kilka rozwiązań dla osób, które nie mają wkładu własnego lub nie mają go w odpowiedniej wysokości.  Czasy się zmieniły zwłaszcza od czasu kryzysu finansowego. Kiedyś można było wziąć kredyt nawet na 110% wartości nieruchomości, obecnie nie jest to możliwe. Wymaganie wobec wkładu własnego stopniowo rosły. Najpierw było to 5% wartości nieruchomości, obecnie jest to 20% wartości nieruchomości.

Na jaki cel można przeznaczyć kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny jest kredytem celowym i nie możemy przeznaczyć go na cel inny niż określony w umowie. Kredyt hipoteczny jest zaciągany głównie na zakup lub budowę nieruchomości. Wymieńmy, na co można przeznaczyć środki z kredytu hipotecznego:

 1. Zakup domu lub mieszkania na rynku pierwotnym, lub wtórnym. Taki kredyt jest oferowany praktycznie przez każdą instytucję finansową. Część pieniędzy możesz przeznaczyć na remont domu lub mieszkania.
 2. Budowa domu. Takie rozwiązanie może być dla Ciebie korzystne, zwłaszcza jeśli masz swoją działkę. Dom budujesz wg swojego projektu i kosztorysu. Bank udostępnia środki transzami na podstawie kolejnych etapów w budowie domu.
 3. Zakup działki budowlanejKredyty na zakup działki pod budowę domu, są dostępne w większości banków. Zanim bank przyzna Ci taki kredyt, to sprawdzi na podstawie zapisów w księdze wieczystej, czy działka jest rzeczywiście budowlana, czy masz zgodę na budowę, a także zweryfikuje plany zagospodarowania przestrzennego.
 4. Remont lub adaptacja pomieszczeń niemieszkalnych. Bank pod warunkiem spełnienia pewnych warunków udzieli Ci kredytu na remont lub adaptację np. strychu.

Cele kredytu hipotecznego mogą być różne, jednak należy pamiętać, że środków nie możesz przeznaczyć, na cokolwiek chcesz. Cel musi być jasno określony w umowie o kredyt hipoteczny. Do kredytów hipotecznych zaliczymy także kredyt konsolidacyjny hipoteczny, zabezpieczony hipoteką. Możesz go przeznaczyć na konsolidację zobowiązań kredytowych.

Na co zwrócić uwagę przy braniu kredytu hipotecznego?

Kredyt hipoteczny powinieneś wybrać mądrze, biorąc pod uwagę swoje potrzeby i możliwości finansowe. Na rynku jest bardzo dużo ofert kredytów hipotecznych. Jak zatem wybrać ten najkorzystniejszy? Szukając najkorzystniejszego kredytu hipotecznego, zwróć uwagę na:

Koszty kredytu – na koszt kredytu składają się przede wszystkim odsetki, prowizja, opłata przygotowawcza, opłata za rozpatrzenie wniosku, czy też ubezpieczenie kredytu.

Marża, WIBOR i RRSO – każda osoba, która decyduje się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego, powinna zapoznać się z tymi pojęciami. RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa) jest wskaźnikiem, który wyznacza całkowity koszt kredytu. Marża stanowi zysk instytucji bankowej, która udziela zobowiązania kredytobiorcy. Wskaźnik WIBOR stanowi referencyjną wysokość oprocentowania i ma zmienny charakter, ponieważ zależy od sytuacji na rynku międzybankowym.

Kwota kredytu i wysokość rat – sprawdź te wskaźniki i zastanów się, czy będziesz w stanie je bezproblemowo spłacać.

Formalności i obsługa banku – kredyty hipoteczne są udzielane na bardzo wysokie kwoty i na wiele lat. Dlatego bank będzie chciała uzyskać jak najwięcej informacji o Tobie, jako o przyszłym kredytobiorcy, a także o nieruchomości. Formalności mogą być uciążliwe, dlatego warto wybrać instytucję, która ma procedury dostosowane do Twoich możliwości.

Umowa kredytowa – przed podpisaniem umowy kredytowej zapoznaj się z nią dokładnie, a jeśli czegoś nie rozumiesz, to skonsultuj się ze swoim ekspertem kredytowym lub poproś o wyjaśnienia pracownika banku.  Warunki kredytowania mogą się zmienić tylko za zgodą dwóch stron. Jeżeli nie odpowiadają Ci jakieś zapisy w umowie, to możesz pokusić się o negocjacje.

Okres kredytowania – większość klientów stara się o jak najdłuższy okres kredytowania, żeby płacić niższą ratę. Może to być dobra strategia, jednak im dłuższy kredyt hipoteczny, tym większe odsetki będziesz miał do zapłacenia. Pamiętaj też o tym, że bank dostosowuje maksymalną długość kredytu do wieku kredytobiorcy. Klient po 50 roku życia raczej nie może liczyć na kredyt na 35 lat.

To są najważniejsze elementy kredytu hipotecznego. Weź je pod uwagę, a na pewno będzie Ci łatwiej znaleźć odpowiedni kredyt hipoteczny. Eksperci kredytowi z kredytwroclaw.pl podpowiadają, żeby zainteresować się dodatkowo następującymi kwestiami:

Wymieniliśmy wszystkie najważniejsze kwestie, na które musisz zwrócić uwagę przy staraniu się o kredyt hipoteczny. Dzięki temu będziesz mógł dokonać optymalnego wyboru.

Jakie dokumenty wymagane są przez bank przy kredycie hipotecznym?

Zebranie całej potrzebnej dokumentacji, wypełnienie wniosku i załączników do wniosku to koszmar każdego kredytobiorcy. Nikt jednak nie mówił, że będzie łatwo. Możesz jednak uniknąć zbędnego stresu i skorzystać z pomocy eksperta kredytowego z kredytwroclaw.pl Ekspert kredytowy będzie dużym wsparciem, przy wypełnianiu wniosku, czy kompletowaniu dokumentów. Dostarczenie prawidłowo wypełnionego wniosku i załączników, to jeden z podstawowych warunków banku na drodze do kredytu hipotecznego. Są trzy rodzaje dokumentów, które będziesz musiał dostarczyć.

Dokumenty potwierdzające Twoją tożsamość: dowód osobisty, drugi dokument potwierdzający tożsamość, np. prawo jazdy lub paszport.

Dokumenty finansowe:

 1. Zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodach wystawione przez pracodawcę, wyciąg z konta bankowego, na które wpływa wynagrodzenie, zaświadczenie z ZUS o wysokości podstawy, od której odprowadzane są składki.
 2. Gdy pracujesz na podstawie umowy cywilnoprawnej, powinieneś przedstawić umowy i rachunki za ostatni okres.
 3. W przypadku prowadzenia działalność gospodarczej będziesz musiał dostarczyć zaświadczenie z ZUS o niezaleganiu ze składkami i z US o niezaleganiu z podatkami, a także PIT za ostatni rok i numer REGON oraz NIP.
 4. Emeryci i renciści powinni przedstawić ostatnie odcinki renty lub emerytury.
 5. Jeżeli jesteś w związku małżeńskim, to potrzebny będzie akt małżeństwa i dokument potwierdzający rozdzielność majątkową. Możecie oczywiście przystąpić do kredytu razem. Wtedy partner również musi dostarczyć wszystkie dokumenty związane z dochodami.

Dokumenty związane z nieruchomością – rynek pierwotny:

 1. Operat szacunkowy nieruchomości wykonany przez rzeczoznawcę.
 2. Dokumenty potwierdzające, że nieruchomość stanowi własność sprzedającego.
 3. Numer księgi wieczystej.
 4. Umowę deweloperską, umowę darowizny, umowę przedwstępną w formie aktu notarialnego lub umowy cywilnoprawnej, umowę przedwstępną ze spółdzielnią mieszkaniową lub umowę rezerwacyjną w formie cywilnoprawnej, czyli dokumenty potwierdzające warunki transakcji.
 5. Promesę bankową o bezciężarowym wyodrębnieniu nieruchomości – tylko w przypadku, gdy nieruchomość od dewelopera lub ze spółdzielni mieszkaniowej jest obciążona hipoteką.
 6. Dokumenty potwierdzające dotychczasowe zaliczki lub wpłaty na rzecz dewelopera czy spółdzielni.
 7. Decyzję o pozwoleniu na użytkowanie lub potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia do użytkowania dla budynku, w którym mieści się lokal – tylko w przypadku kupna mieszkania.
 8. Potwierdzenie przyjęcia bez zastrzeżeń, przez właściwy urząd, zgłoszenia o zakończeniu robót budowlanych – w przypadku zakupu nowego domu.

Dokumenty dotyczące nieruchomości – rynek wtórny:

 1. Numer księgi wieczystej założonej dla danej nieruchomości.
 2. Zaświadczenie ze spółdzielni mieszkaniowej o przysługującym zbywcy prawie do lokalu oraz numer księgi wieczystej gruntowej dla budynku, w którym mieści się lokal – w przypadku prawa spółdzielczego do nieruchomości bez założonej księgi wieczystej.
 3. Umowę darowizny, jeśli to ona była podstawą nabycia nieruchomości.
 4. Umowę przedwstępną kupna-sprzedaży nieruchomości, w formie notarialnej lub umowy cywilnoprawnej.
 5. Informację z banku kredytującego o wysokości salda do spłaty zobowiązania, w przypadku nieruchomości obciążonej już hipoteką.

Dowiedz się więcej: LISTA DOKUMENTÓW do kredytu hipotecznego w 2022 roku

Czym powinien się charakteryzować najtańszy kredyt hipoteczny?

Jak znaleźć najtańszy kredyt hipoteczny? To pytanie, które zadaj sobie wielu kredytobiorców. Przede wszystkim nie musisz tego robić sam. Pomoże Ci ekspert kredytowy z kredytwroclaw.pl. Tani kredyt hipoteczny musi mieć możliwie najniższe RRSO. 

Najtańszy kredyt hipoteczny to m.in. kredyt hipoteczny bez prowizji. Oznacza to, że bank nie pobierze opłaty za rozpatrzenie wniosku, czy też udzielenie kredytu. Tani kredyt hipoteczny to również kredyt hipoteczny z niską marżą, czy też tanią polisą ubezpieczeniową. 

Eksperci kredytowi z kredytwroclaw.pl zalecają również sprawdzenie takich kosztów jak wycena nieruchomości. W jednym banku mogą być mniejsze, w drugim większe

Przykłady korzystnych ofert dla produktu kredyt hipoteczny dla parametrów 350 000 zł,  umowa na 25 lat:

 • PKO BP – RRSO: 2,24%, Oprocentowanie 2,27%, Prowizja 0%, kwota do spłaty 456 773,16, rata 1522,58 zł.
 • ING Bank Śląski – RRSO 2,40%, Oprocentowanie 2,20%, Prowizja 1,95%, kwota do spłaty 464 220, rata 1547,40 zł.
 • PEKAO S.A. – RRSO 2,56%, Oprocentowanie 2,36%, Prowizja 1,99% , kwota do spłaty 472 905, rata 1576,35 zł.

Na ile lat można zaciągnąć kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny oferowany przez banki ma wyznaczone limity dla okresów kredytowania. I tak minimalny okres kredytowania wynosi 5 lat, natomiast maksymalny 35 lat.

Maksymalny wiek kredytowania został wyznaczony przez Komisję Nadzoru Finansowego na podstawie tzw. Rekomendacji S, która została wydana w 2014 r. Rekomendacja S mówi o tym, że instytucje finansowe powinny oferować kredyty hipoteczne nie dłuższe niż 25 lat, w przypadku jednak decyzji klienta o wydłużeniu spłaty, maksymalny wiek kredytowania nie może przekroczyć 35 lat.

To, na jaki okres zostanie ostatecznie przyznany kredyt hipoteczny, zależy od wieku klienta i jego sytuacji finansowej. Im niższa zdolność kredytowa i im starszy jest klient, tym krótszy okres spłaty. Przykładowo klient 50-letni nie otrzyma dłuższego kredytu niż 18-20 lat.

Kredyt hipoteczny – jakie warunki trzeba spełnić?

W każdym banku procedura wygląda troszkę inaczej. Świat technologicznie idzie do przodu, a banki starają się dotrzymać kroku. Większość instytucji finansowych wychodzi swoim klientom naprzeciw i umożliwia załatwienie coraz więcej formalności bez wychodzenia z domu i za pośrednictwem Internetu. Ułatwia to i przyspiesza obsługę. Jednak w przypadku kredytu hipotecznego, klient bez wątpienia musi stawić się w placówce i to nie raz. Chcesz kupić lub wyremontować mieszkanie, ale nie masz czasu na procedury związane z kredytem hipotecznym? Zastanów się nad pożyczką mieszkaniową, a nawet zwykłym kredytem gotówkowym. Może Cię to kosztować więcej, ale na pewno zaoszczędzisz dużo czasu.

Z pomocą eksperta kredytowego z kredytwroclaw.pl, możesz nie tylko wybrać najlepszy kredyt hipoteczny, ale również elastycznie dopasować parametry, tak żeby comiesięczna rata, była dla Ciebie optymalna. Przykładowo, kredyt hipoteczny możesz zaciągnąć na maksymalnie 35 lat. Zostało to usankcjonowane w Ustawie o kredycie hipotecznym. Oczywiście możesz wybrać kredyt hipoteczny z krótszym terminem spłaty, np. 10 czy 20 lat.  Dysponując odpowiednim wkładem własnym, możesz wybrać takie warunki kredytu i taki okres spłaty, żeby wysokość comiesięcznej raty, była dla Ciebie optymalna i łatwa do spłacenia. Zanim zdecydujesz się na konkretny kredyt, porównaj oferty poszczególnych instytucji finansowych.

Nawiązując jeszcze do okresu kredytowania, powinniśmy zwrócić uwagę na wiek kredytobiorcy. Banki chętnie przyznają kredyt na okres aktywności zawodowej klienta. Im jesteś starszy, tym krótszy okres kredytowania zapewni Ci bank. Trudno jest również o przesunięcie części spłaty na okres emerytalny. Niektóre banki idą swoim klientom na rękę i oferują kredyt z możliwością spłaty już na emeryturze. Warunkiem zazwyczaj jest wykup ubezpieczenia na życie lub/i dopisanie młodszego poręczyciela.

Wymagania kredyt hipoteczny  podsumowanie:

 • odpowiednio wysoka zdolność kredytowa,
 • pozytywna historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej,
 • odpowiednio wysoki wkład własny lub wyrażenie gotowości do zabezpieczenia części wkładu własnego w inny, akceptowalny przez bank sposób,
 • złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku kredytowego do banku,
 • stałe i akceptowane przez bank źródło dochodu,
 • polskie obywatelstwo,
 • zabezpieczenie kredytu hipotecznego poprzez ustanowienie wpisu hipoteki do księgi wieczystej nieruchomości na rzecz banku oraz dodatkowe ubezpieczenie. Bank może poprosić również o inne zabezpieczenia.

Minimalny wkład własny do kredytu hipotecznego w 2022 roku

Wkład własny to warunek konieczny do otrzymania kredytu hipotecznego. Im wyższy wkład własny, tym większa szansa na otrzymanie kredytu. Rekomendacja S reguluje również kwestię wkładu własnego. Kredytobiorca, który ubiega się o kredyt, musi mieć przynajmniej 20% wkładu własnego, licząc od wartości nieruchomości. Wkład własny to bardzo ważne zabezpieczenie dla banku, który w ten sposób minimalizuje swoje ryzyko i zwiększa płynność finansową. Wkład własny to procent od wartości nieruchomości. O wysokości wkładu własnego mówi nam wskaźnik LTV, czyli inaczej mówiąc relacja kwoty kredytu do wartości zabezpieczenia. Pozostałą część określoną procentowo stanowi wkład własny.

Ważne!

Możesz uzyskać również kredyt z wkładem na poziomie 10%, ale musisz go uzupełnić ubezpieczeniem niskiego wkładu własnego. Składka ubezpieczeniowa będzie dla Ciebie dodatkowym kosztem do czasu spłaty tej części kapitału, która odpowiada brakującemu, a wymaganemu przez bank wkładowi własnemu. Przeczytaj! Minimalny wkład własny 2022 – ważne zmiany!

Kto może starać się o kredyt hipoteczny?

Wniosek o kredyt hipoteczny może złożyć każda pełnoletnia osoba, która ma zdolność do czynności prawnych. Należy oczywiście liczyć się z tym, że nie każdy wnioskodawca taki kredyt otrzyma. Bank, zanim podejmie decyzję, sprawdzi Twoją zdolność finansową oraz wiarygodność finansową. Jeżeli w historii BIK widnieją nieterminowe spłaty, może być Ci ciężko otrzymać kredyt. Banki preferują rzetelnych i wiarygodnych klientów, a także tych, którzy mają stabilne dochody. Najłatwiej mają klienci, którzy pracują na podstawie umów o pracę na czas nieokreślony. Minimum dla kredytodawcy to 3 miesiące zatrudnienia. Liczy się również Twój wiek, koszty i wysokość wkładu  własnego. Wszystkie te elementy wpłyną na decyzję banku.

Jaki jest maksymalny, akceptowany wiek kredytobiorcy przy staraniach o kredyt hipoteczny?

Każdy bank prowadzi swoją politykę i na swój sposób ocenia ryzyko. Limit wieku zależy od konkretnego banku, jednak możemy być pewni, że im jesteśmy starsi, tym krótszy będzie okres spłaty kredytu. Maksymalny wiek akceptowany przez banki, w którym klient spłaci swoją hipotekę to 75- 80 lat. Jeżeli więc myślisz o kredycie na 20 lat, to powinieneś złożyć wniosek najpóźniej w wieku 55 – 60 lat. Jeżeli poszukujesz kredytu hipotecznego na 35 lat, to złóż wniosek w wieku 45 lat. Często jednak zdarza się, że kredyty z maksymalnym okresem spłaty nie są dostępne dla klientów po czterdziestym roku życia.

Pojawia się tutaj jeszcze jeden problem. Wielu rodziców chce wesprzeć swoje dzieci i razem przystępują do kredytu. Ze względu na wiek rodziców okres spłaty może być ograniczony. W takim przypadku możecie się starać o wydłużenie terminu kredytu hipotecznego, decydując się na wykupienie polisy na życie i dokonanie cesji na kredytodawcę. Będzie to dodatkowe zabezpieczenie dla banku.

Oprocentowanie kredytu hipotecznego – jakie jest?

Oprocentowanie kredytu hipotecznego wynosi obecnie 3-4 proc. Jednak kierowanie się tylko i wyłącznie tym parametrem, może skończyć się tym, że wybierzemy kredyt niekoniecznie dla nas najlepszy. Dzieje się tak dlatego, że o koszcie kredytu decyduje również prowizja, ubezpieczenie i inne dodatkowe koszty, jak np. konieczność skorzystania z karty kredytowej banku. Wszystkie bezpośrednie koszty kredytu hipotecznego ujęte są we wskaźniku, który nazywamy Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania (RRSO).

Przykładowo, bank może oferować oprocentowanie w wysokości 3% lub 4%, jednak ze względu na opłaty związane z przeprowadzeniem całego procesu, RRSO może być na poziomie 3,88 proc., 4,38 itd. itp. Podsumowując: całkowita kwota do zapłaty zależy od poziomu RRSO, a nie tylko od oprocentowania kredytu hipotecznego, dlatego patrzymy na ten wskaźnik, porównując oferty poszczególnych banków. W porównaniu kredytów hipotecznych pomoże Ci ekspert kredytowy z kredytwroclaw.pl. i jednocześnie podpowie, jak prawidłowo interpretować wskaźniki. Możesz również skorzystać z porównywarek kredytów hipotecznych lub rankingów kredytów hipotecznych. Natomiast ratę kredytu hipotecznego obliczysz, korzystając z kalkulatora kredytów hipotecznych. Wystarczy, że wpiszesz takie dane jak kwota i okres spłaty zobowiązania. Doradzamy, żebyś traktował te wyniki jako poglądowe, ponieważ oferta banku może się od nich różnić. Jeżeli chcesz dobrze wybrać, sprawdź nie tylko oprocentowanie nominalne, ale również RRSO.

Banki mogę mieć w swojej ofercie kredyty hipoteczne o stałej i zmiennej stopie procentowej. Który z tych kredytów wybrać? W zasadzie niewiele banków oferuje kredyt hipoteczny ze stałą stopą procentową. Jeżeli już znajdziesz taką ofertę, to stałe oprocentowanie zagwarantowane jest tylko przez kilka lat. Bank nie zaproponuje stałego oprocentowanie przez cały okres kredytu hipotecznego, ponieważ mogłoby to być niekorzystne dla banku, np. w środowisku rosnących stóp procentowych. Z drugiej strony może to być niekorzystne dla Ciebie, ponieważ stopy procentowe mogą spadać. Przykładowo z powodu epidemii koronawirusa Rada Polityki Pieniężnej, chcąc między innymi ulżyć kredytobiorcom, obniżyła stopy procentowe w marcu, kwietniu i maju 2020 r. Obecnie mamy najniższe stopy procentowe w historii.

Przeczytaj: Oprocentowanie kredytu hipotecznego w 2022 roku - stałe czy zmienne?

Koszt kredytu hipotecznego – jaki jest, jak obliczyć?

Chcesz wiedzieć, czy stać Cię na kredyt hipoteczny? Musisz zatem poznać jego wszystkie koszty. Koszt kredytu hipotecznego składa się z kilku elementów. Są to odsetki, prowizja, ubezpieczenie, opłata przygotowawcza, ale również koszty wakacji kredytowych, czy karencji w spłacie. Dopiero jak poznasz wszystkie koszty kredytu hipotecznego, będziesz wiedział, czy dany kredyt hipoteczny jest korzystny dla Ciebie, czy też nie. Pamiętaj też o tym, że oprocentowanie kredytu hipotecznego może się zmienić w trakcie trwania kredytu.

Marża kredytowa – co to jest?

Marża kredytu hipotecznego to bardzo ważna część kredytu hipotecznego. Marże ustala bank i jest ona zależna od jego polityki. Marża zaproponowana przez bank może być mniejsza lub większa. Zależy to np. od wniesionego wkładu własnego, czy dodatkowych produktów bankowych, które nabędziesz. Do marży doliczana jest stawka WIBOR i najczęściej jest to WIBOR 3M. Marża + WIBOR stanowią o oprocentowaniu kredytu.

Przeczytaj: Ile wynosi Wibor(R) 3M, 6M i 12M? Co to jest?

Prowizja od udzielenia kredytu

Prowizja od udzielenia kredytu ma bardzo znaczący wpływ na koszt kredytu hipotecznego. Banki w przypadku prowizji idą nam na rękę i dają wybór. Prowizję możesz spłacić jednorazowo lub zostanie ona rozłożona na raty kapitałowo – odsetkowe, które będziesz spłacać w trakcie trwania umowy o kredyt hipoteczny.

Przeczytaj: Prowizja za udzielenie kredytu 2022 - ekspert wyjaśnia!

Wniosek o kredyt hipoteczny – jak wypełnić?

Wniosek o kredyt hipoteczny to najważniejszy dokument, który musisz złożyć do banku. Do wypełnienia wniosku służy specjalny druk bankowy. Na podstawie wniosku i załączników bank rozpocznie procedurę weryfikacyjną i wyda decyzję. Decyzja może być pozytywna lub negatywna. Dużo też zależy od tego, czy wniosek wypełnisz prawidłowo. Jeżeli nie chcesz przedłużać całego procesu, skorzystaj ze wsparcia eksperta kredytowego.

Ekspert kredytowy z kredytwroclaw.pl pomoże Ci bezbłędnie wypełnić wniosek. Forma wniosku różni się w zależności od banku, jednak część wymaganych informacji jest taka sama w każdym banku. Są to:

 • data i miejsce złożenia wniosku,
 • dane osobowe i adresowe klientów,
 • cel kredytu hipotecznego, np. na budowę domu, na zakup mieszkania z rynku pierwotnego lub wtórnego,
 • koszt inwestycji – cena zakupu lub budowy nieruchomości,
 • wysokość wkładu własnego – środków własnych,
 • wnioskowana kwota kredytu,
 • typ oprocentowania kredytu – stałe lub zmienne,
 • okres kredytowania,
 • typ rat – równe lub malejące,
 • czy prowizja za udzielenie zobowiązania ma być kredytowana, czy też nie,
 • tryb wypłaty kredytu – jednorazowo lub w transzach,
 • opis kredytowanej nieruchomości – jej rodzaj, adres, numer księgi wieczystej, cena lub wartość rynkowa,
 • opis nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie spłaty kredytu, o ile jest ona inna niż nieruchomość kredytowana.

Bank zajmie się tylko i wyłącznie kompletnie i prawidłowo wypełnionym wnioskiem. Jeżeli chcesz zwiększyć swoje szanse, to możesz złożyć wniosek w kilku bankach. Każdy z banków prowadzi swoją politykę kredytową i politykę w zakresie ryzyka, dlatego mimo prawidłowo wypełnionego wniosku i dobrej zdolności kredytowej, bank może odmówić Ci kredytu. Staraj się jednak nie przesadzić, bo każdy wniosek obniża Twoją zdolność kredytową. Wszystkie wnioski o kredyt są odnotowywane bowiem w Biurze Informacji Kredytowej.

Sprawdź: Wniosek o kredyt hipoteczny 2022 - do ilu banków złożyć?

Spłata kredytu hipotecznego

Przeszedłeś przez bardzo skomplikowany proces ubiegania się o kredyt hipoteczny, dostałeś pozytywną decyzję, środki wpłynęły na wskazane konto. Możesz cieszyć się własnym mieszkaniem lub domem. Jednak na tym Twoja przygoda z kredytem hipotecznym się nie kończy, a wręcz dopiero zaczyna. Przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat będziesz zobowiązany spłacać ratę kredytu. Jak wygląda spłata kredytu hipotecznego? Załącznikiem do każdej umowy o kredyt hipoteczny jest Harmonogram spłat. Znajdziesz w nim informacje dotyczące terminów i wysokości rat. Harmonogram zawiera również parametry kredytu hipotecznego związane  z jego kosztami. Dzięki temu wiesz, ile dokładnie będziesz musiał, oddać bankowi. Przeczytaj: Harmonogram spłaty kredytu hipotecznego – najważniejsze informacje

Na wysokość rat i spłatę kredytu hipotecznego wpływa kwota kredytu i okres spłaty. W tym momencie musisz podjąć racjonalną decyzję, tak żeby z jednej strony bez problemu spłacać raty, a z drugiej nie wpaść w zbyt wysokie koszty. Bank zaoferuje Ci również spłatę kredytu w ratach równych lub malejących. Co to znaczy?

 • Raty równe – z tej opcji korzysta większość osób zaciągających kredyty hipoteczne. Początkowo spłacane są głównie odsetki oraz niewielka kwota kapitału. W miarę upływu czasu spłacamy coraz więcej kapitału.
 • Raty malejące – składają się z części kapitałowej oraz odsetek, które liczone są od wysokości pozostałego kapitału. Kredytobiorca na początku spłaca większe raty, które z czasem maleją, ponieważ jest coraz mniej kapitału do spłacenia.

Ważne! 

Rata może ulec zmianie w trakcie trwania kredytu i to niejednokrotnie. Wynika to z możliwości zmian stóp procentowych. Rada Polityki Pieniężnej może obniżyć lub podwyższyć stopy procentowe, co będzie miało wpływ na rynek międzybankowy i na naszą ratę.

Kiedy zaczyna się spłacać kredyt hipoteczny?

Spłata kredytu hipotecznego, zaczyna się już od pierwszej raty kapitałowo – odsetkowej.  Na samym początku spłacasz głównie odsetki, które maleją, ponieważ jest coraz mniej kapitału do spłaty. W przypadku kredytu hipotecznego wypłacanego w transzach na początku płacisz tylko odsetki. Po wypłacie całości kredytu zaczynasz spłacać również kapitał.

Doradzamy! 

Jeżeli chcesz spłacić kapitał jak najszybciej, to zdecyduj się na raty malejące. Oznacza to dla Ciebie wyższe raty na początku, ale koszty kredytu są za to mniejsze.

Wakacje kredytowe – co to takiego?

Wakacje kredytowe to obok karencji możliwość czasowego zawieszenia spłat rat kredytu hipotecznego. Jest to dobry pomysł, jeżeli masz chwilowe problemy finansowe, albo potrzebujesz gotówki na inne, pilne wydatki. Na Twój wniosek bank może zaproponować Ci następujące rozwiązania:

 • Zawieszenie pełnej raty kapitałowo-odsetkowej,
 • Zawieszenie części odsetkowej raty kredytowej,
 • Zawieszenie części kapitałowej raty kredytowej.

Ważne! 

Za wakacje kredytowe bank może pobrać dodatkową opłatę. Opłata dotyczy zazwyczaj rozpatrzenia wniosku o zawieszenie w spłacie rat. Na wakacje kredytowe możesz liczyć, gdy swoje raty spłacałeś terminowo i nie masz zaległości.

Z wakacjami kredytowymi wielu kredytobiorców miało do czynienia często po raz pierwszy z powodu pandemii koronawirusa. W marcu 2020 Prezydent RP Andrzej Duda i Związek Banków Polskich zaapelowali do banków o umożliwienie klientom wnioskowania o wakacje kredytowe. Banki przystały na ten apel i zaproponowały swoim klientom wakacje kredytowe bez dodatkowych opłat. Wniosek można było złożyć zdalnie, a w nim zawnioskować o wakacje kredytowe na okres od 1 miesiąca do nawet 6 miesięcy w przypadku niektórych banków.

Dowiedz się więcej: Wakacje kredytowe w roku 2022

Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego

Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego to bardzo dobry pomysł, jeżeli jesteś w posiadaniu dodatkowej gotówki i nie obciążysz swojego domowego budżetu. Dzięki wcześniejszej spłacie unikniesz wysokich kosztów odsetkowych i zaoszczędzisz sporo gotówki. Zgodnie z przepisami po 3 latach od podpisania umowy kredytu hipotecznego, masz prawo spłacić go wcześniej bez żadnych opłat.

Decydując się na taki krok przed upływem 3 lat, może się okazać, że bank zażąda zapłacenia prowizji za wcześniejszą spłatę. Może to być dla Ciebie nieopłacalne, dlatego czasami warto zaczekać trzy lata. Ważne jest to, żeby kwota zaoszczędzonych odsetek nie była niższa niż prowizja, jaką zapłacisz.

Dowiedz się więcej: Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego - ekspert wyjaśnia!

Nadpłata kredytu hipotecznego

Nadpłacanie kredytu hipotecznego to dobry sposób na skrócenie czasu spłaty i zmniejszenie kosztów. Od razu chcemy zwrócić uwagę na to, że nadpłata kredytu hipotecznego, to nie to samo co wcześniejsza spłata. Nadpłata jest wtedy, gdy płacisz wyższą ratę, niż wynika to z harmonogramu.

Wcześniejsza spłata polega na spłacie całego kredytu przed zakończeniem okresu spłaty przewidzianego w umowie. Niektóre banki wyraźnie określają w umowie, ile razy w ciągu roku możesz dokonać nadpłaty kredytu hipotecznego. Taką możliwość gwarantuje Ci również Ustawa o kredycie hipotecznym z 2017 r., która mówi, że każdy kredytobiorca ma prawo do wcześniejszej spłaty i nadpłaty kredytu hipotecznego.

Musisz sobie zadać pytanie, czy nadpłacanie kredytu hipotecznego jest dla Ciebie korzystne i czy masz odpowiednie możliwości finansowe. Jeśli tak, to w ten sposób znacząco zredukujesz swoje koszty związane z kredytem hipotecznym.

Dowiedz się więcej: Nadpłata kredytu hipotecznego w 2022 roku

Kredyt hipoteczny – co to jest? Definicja produktu

Kwestie związane z kredytem hipotecznym zostały uregulowane w Ustawie z dnia 23 marca 2017 r. o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami.

Co to zatem jest kredyt hipoteczny? Jest to długoterminowe zobowiązanie, które może być przeznaczone tylko i wyłącznie na konkretny cel związany z zakupem nieruchomości, ewentualnie z remontem, modernizacją mieszkania lub lokalu.

Głównym warunkiem udzielenie przez bank kredytu hipotecznego jest zabezpieczenie kredytu hipotecznego w postaci hipoteki. Hipoteka to ograniczone prawo rzeczowe na nieruchomości.

Przejdźmy do umowy o kredyt hipoteczny. Umowa o kredyt hipoteczny zawierana jest pomiędzy bankiem (kredytodawcą) a klientem (kredytobiorcą). W ramach tej umowy kredytodawca udziela kredytobiorcy kredytu hipotecznego zabezpieczonego hipoteką lub innym prawem związanym z nieruchomością. Kredyt hipoteczny może być przeznaczony na zakup lub utrzymanie:

 • prawa własności budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość, a także ich budowy lub przebudowy,
 • spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu,
 • prawa własności nieruchomości gruntowej lub jej części,
 • udziału we współwłasności budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego, który stanowi odrębną nieruchomość lub udział w nieruchomości gruntowej.

Kredyty hipoteczne mogą być udzielane tylko i wyłącznie przez banki. Kredyt hipoteczny może być udzielony w złotówkach lub innej walucie. Zasada jest taka, że otrzymujesz kredyt w walucie, w której zarabiasz. Wysokość raty w walucie obcej zależy nie tylko od oprocentowania, ale również od kursu danej waluty. Rata kredytu w walucie obcej podlega większym wahaniom i może być bardziej ryzykowna.

Porównanie kredytów hipotecznych – gdzie sprawdzić?

Jest kilka sprawdzonych i skutecznych sposobów na to, żeby porównać kredyty hipoteczne i wybrać te najkorzystniejsze. Najlepszy z nich to skorzystanie z bezpłatnych konsultacji u ekspertów kredytowych z kredytwroclaw.pl. Eksperci kredytowi zaprezentują Ci, w jaki sposób porównać oferty banków, jakie wskaźniki wybrać do analizy porównawczej i jak je interpretować. Ekspert kredytowy z kredytwroclaw.pl wskaże Ci najlepsze oferty kredytów hipotecznych dla Ciebie. Co ważne – ekspert kredytowy z kredytwroclaw.pl podejdzie do Twojej sprawy indywidualnie i z bardzo dużą dokładności powie Ci, jaka jest Twoja zdolność kredytowa. 

Kolejny sposób to korzystanie z kalkulatorów rat dla kredytów hipotecznych.  Korzystając z kalkulatorów rat kredytów hipotecznych, możesz przekonać się, jakie banki posiadają najkorzystniejszą dla Ciebie ofertę. Kiedy wpiszesz parametry kredytu hipotecznego, tj. kwota kredytu, czy okres spłaty, otrzymasz informacje z różnych banków dotyczące wysokości oprocentowania RRSO, prowizji, a także wysokości rat. 

Kolejne narzędzie to porównywarka kredytu hipotecznego, która znacząco  ułatwi wybór oferty kredytowej. Porównywarka finansowa zawiera w sobie takie kategorie kosztów jak RRSO. Wskaźnik ten zawierający w sobie wszystkie koszty kredytu hipotecznego, najdokładniej opisze atrakcyjność danej oferty. Porównywarka finansowa ułatwi Ci dokonanie wyboru odpowiednich banków, do których złożysz wniosek. Dzięki kalkulatorom i porównywarkom kredytowym łatwo sprawdzisz, na jaki kredyt Cię stać. 

Warto jednak podkreślić, że zarówno kalkulator, jak i porównywarka pokażą Ci dane poglądowe, a algorytmy są przygotowywane pod „idealnego” klienta. Dlatego bez wątpienia najlepiej jest skorzystać ze wsparcia eksperta kredytowego.

Kredyt hipoteczny a pożyczka hipoteczna – czym się różnią?

Kredyt hipoteczny i pożyczka hipoteczna to dwa zupełnie różne produkty. Część osób używa tych nazw zamiennie, ale w rzeczywistości każde z nich oznacza zupełnie co innego. Łączy je zabezpieczenie, a różnicuje cel. Zarówno w przypadku kredytu, jak i pożyczki zabezpieczeniem jest hipoteka. Natomiast pożyczkę hipoteczną w przeciwieństwie do kredytu możesz przeznaczyć na dowolny cel. Pożyczki hipoteczne są z reguły korzystniejsze od np. pożyczek gotówkowych. Dzięki zabezpieczeniu na nieruchomości mają niższe oprocentowanie.

Niestety pożyczka hipoteczna oprócz swoich zalet ma również wady, a główną są formalności, które są takie same jak przy kredycie hipotecznym. Formalności i procedur jest dużo i mogą zniechęcać do tej formy finansowania. Nieruchomość, która służy za zabezpieczenie, nie powinna być w żaden sposób obciążona, a bank udzielając pożyczki hipotecznej, będzie wymagał wpisu hipoteki do księgi wieczystej na swoją rzecz.

Czym powinien się charakteryzować najlepszy kredyt hipoteczny w 2022 roku – jak wybrać odpowiedni?

Odpowiedni kredyt hipoteczny to przede wszystkim kredyt tani. Dla klientów ważny jest również okres spłaty, dlatego wybierają tę instytucję finansową, która zagwarantuje im taki okres spłaty, jakiego szukają. Najlepszy kredyt hipoteczny to kredyt z niskim oprocentowaniem i niewysoką prowizją, a nawet prowizją 0%. Istotne będą również formalności i niezbyt skomplikowane procedury.

Chcesz znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny dla siebie? Określ swoje cele, kwotę kredytu i zastanów się, jak długo chcesz go spłacać. Zastanów się, jakim wkładem własnym dysponujesz. Jak już poznasz swoje cele i możliwości, skorzystaj z rankingów kredytowych, które wskażą Ci kredyty hipoteczne zgodne z Twoimi potrzebami.

Zachęcamy Cię również do kontaktu z ekspertami kredytowymi z kredytwroclaw.pl. Po dokładnej analizie Twojego celu i sytuacji finansowej wskażemy Ci najlepsze rozwiązania kredytowe.

Jaka miesięczna rata kredytu hipotecznego dla oprocentowania 2,31%?

Kredyt 100 tys. zł – jaka rata? 10 lat 934,08 zł, 15 lat 657,88 zł, 20 lat 520,70 zł, 25 lat 439,11 zł, 30 lat 385,31 zł, 35 lat 347,39 zł.

Kredyt 150 tys. zł – jaka rata? 10 lat 1 401,13 zł, 15 lat 986,82 zł, 20 lat 781,04 zł, 25 lat 658,66 zł, 30 lat 577,97 zł, 35 lat 521,09 zł.

Kredyt 200 tys. zł – jaka rata? 10 lat 1 868,17 zł, 15 lat 1 315,76 zł, 20 lat 1 041,39 zł, 25 lat 878,22 zł, 30 lat 770,63 zł, 35 lat 694,79 zł.

Kredyt 250 tys. zł – jaka rata? 10 lat 2 335,21 zł, 15 lat 1 644,71 zł, 20 lat 1 301,74 zł, 25 lat 1 097,77 zł, 30 lat 963,28 zł, 35 lat 868,48 zł.

Kredyt 300 tys. zł – jaka rata? 10 lat 2 802,25 zł, 15 lat 1 973,65 zł, 20 lat 1 562,09 zł, 25 lat 1 317,32 zł, 30 lat 1 155,94 zł, 35 lat 1 042,18 zł.

Kredyt 350 tys. zł – jaka rata? 10 lat 3 269,29 zł, 15 lat 2 302,59 zł, 20 lat 1 822,43 zł, 25 lat 1 536,88 zł, 30 lat 1 348,60 zł, 35 lat 1 215,87 zł.

Kredyt 400 tys. zł – jaka rata? 10 lat 3 736,34 zł, 15 lat 2 631,53 zł, 20 lat 2 082,78 zł, 25 lat 1 756,43 zł, 30 lat 1 541,25 zł, 35 lat 1 389,57 zł.

Kredyt 450 tys. zł – jaka rata? 10 lat 4 203,38 zł, 15 lat 2 960,47 zł, 20 lat 2 343,13 zł, 25 lat 1 975,99 zł, 30 lat 1 733,91 zł, 35 lat 1 563,27 zł.

Kredyt 500 tys. zł – jaka rata? 10 lat 4 670,42 zł, 15 lat 3 289,41 zł, 20 lat 2 603,48 zł, 25 lat 2 195,54 zł, 30 lat 1 926,57 zł, 35 lat  1 736,96 zł.

Porównanie kredytów ma charakter orientacyjny.

Ekspert kredytowy Wrocław - bezpłatnie porównamy oferty kredytów

Kredyt hipoteczny to trudny produkt i związany z mnóstwem procedur bankowych. Do tego każdy bank ma inną ofertę. Jeżeli nie chcesz pogubić się w gąszczu procedur i ofert bankowych, skorzystaj z pomocy ekspertów kredytowych z kredytwroclaw.pl. Nasi eksperci kredytowi to profesjonaliści z dużą wiedzą i doświadczeniem. Pomogliśmy wielu klientom w pozyskaniu kredytu hipotecznego. Ekspert kredytowy z kredytwroclaw.pl ma nie tylko odpowiednią wiedzę i doświadczenie, ale dysponuje również narzędziami, które są pomocne w wyszukiwaniu najlepszych ofert kredytów hipotecznych. Jako klient masz ograniczone możliwości porównania ofert bankowych i wyszukiwania poszczególnych parametrów do porównań. Profesjonalna analiza ofert jest również dość skomplikowana i wymaga wiedzy i przygotowania. 

Pozornie tania oferta niekoniecznie może okazać się tą najlepszą. Niskie oprocentowanie nie oznacza taniego kredytu. Nawet jeśli masz wiedzę nt. finansów, wyszukiwanie ofert i ich porównywanie jest bardzo czasochłonne. Tak samo nie zawsze najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty kredytu hipotecznego w banku, w którym masz konto. Dlatego warto skorzystać z bezpłatnej pomocy eksperta kredytowego z kredytwroclaw.pl. Biorąc pod uwagę różnice w ofertach, możesz zaoszczędzić od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych w trakcie trwania umowy kredytu hipotecznego. Współpraca z naszymi ekspertami kredytowymi to oszczędność czasu i   pieniędzy.

Dlaczego warto współpracować z ekspertem kredytowym:

 1. Z ekspertem kredytowym znajdziesz najtańszy i najkorzystniejszy kredyt hipoteczny. Ekspert finansowy z kredytwroclaw.pl znajdzie Ci oferty, które będą najlepiej odzwierciedlać Twoje potrzeby.
 2. Od samego początku będziesz znał wszystkie koszty kredytu. Na koszt kredytu składa się wiele elementów, a oprocentowanie jest tylko jednym z nich. Są to również prowizja za udzielenie kredytu, opłaty za rozpatrzenie wniosku, ubezpieczenie itd.
 3. Komfort i oszczędność czasu. Dzięki współpracy z ekspertem kredytowym wszystkie oferty kredytów hipotecznych sprawdzisz i przeanalizujesz w jednym miejscu. Dzięki temu zaoszczędzisz swój czas i nie będziesz musiał chodzić od placówki do placówki.
 4. Pomoc z formalnościami. Eksperci kredytowi to doświadczeni fachowcy i pomogą Ci w skompletowaniu dokumentów i wypełnieniu wniosku o kredyt hipoteczny.

Deweloperzy Wrocław - sprawdź dewelopera

Dom Development Wrocław

Buduje mieszkania od 1995 roku.

Milart Deweloper Wrocław

Buduje mieszkania od 1995 roku.

Muralpol Deweloper Wrocław

Buduje mieszkania od 2001.

PROFIT Development Wrocław

Buduje mieszkania od 2003.

INTER-ES Deweloper

Buduje mieszkania od 1989.

Ronson Development Wrocław

Buduje mieszkania od 2000 roku.

Rafin Developer Wrocław

Spółka została utworzona w 2000 roku.

Mój DOM Deweloper Wrocław

Działa nieprzerwanie od 1996 roku.

INKOM S.A. - Deweloper Wrocław

Budujemy we Wrocławiu od 1997 roku.

RT Deweloper Wrocław

Sprawdź wyjątkową ofertę.

Toscom Deweloper Wrocław

Na rynku nieruchomości od 1996 roku.

i2 Development S.A Deweloper Wrocław

W roku 2012 rozpoczeli prace nad pierwszą inwestycją.

Lokum Deweloper Wrocław

Od 2004 r. tworzymy komfortowe i funkcjonalne mieszkania.

Blockpol Deweloper Wrocław

Rodzinne przedsiębiorstwo budowlane założone w 1990 r.

ROBYG Deweloper Wrocław

Od 20 lat zmienia polską architekturę i kształtuje trendy.

Triada Dom Deweloper Wrocław

Na rynku od 1999 roku.

Arkop Deweloper Wrocław

15 lat działalności deweloperskiej.

Spravia Deweloper Wrocław

Od 1999 roku firma, działająca wcześniej pod nazwą Budimex Nieruchomości.

Develia Deweloper Wrocław

W ciągu 15 lat działalności firma wybudowała blisko 14 tys. lokali.

Atal Deweloper Wrocław

ATAL w formie spółki akcyjnej powstał w 2006 roku.

HOSSANOVA Deweloper Wrocław

Hossanova powstała z przyjaźni i wielkiej pasji założycieli.

Ancona Deweloper Wrocław

Ancona realizuje projekty obiektów komercyjnych i mieszkaniowych.

Blue Forest Deweloper Wrocław

Powstał, by realizować inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu i okolicach.

Archicom Deweloper Wrocław

Nieprzerwana działalności od 1986r.

OKRE Development Wrocław

OKRE Development działa na rynku nieruchomości od ponad 30 lat

Comex Deweloperstwo Wrocław

Od przełomu roku 2004/2005, realizujemy kameralne inwestycje deweloperskie.

DŚ Development Wrocław

Od 25 lat na rynku - ponad 500 wybudowanych domów.

Sanbet Development Wrocław

Deweloper w pełni oparty na polskim kapitale.

BNM Development Wrocław

Firma swoją działalność rozpoczęła w 2005 roku.

Trei Residential Deweloper Wrocław

Trei Real Estate jest deweloperem należącym do grupy Tengelmann.

Republika Wnętrz Deweloper Wrocław

Od lat buduje wizerunek nowoczesnego Wrocławia.

Omega Buildings Deweloper Wrocław

Tanie mieszkania na sprzedaż w nowoczesnych budynkach.

Kredyt hipoteczny z kredytWroclaw.pl

Oceń nas!


4,9 /5 (12457 ocen)

Oceń nasze usługi