Masz pytania? Zadzwoń: 571 394 901
Kredyt Wrocław

Kredyt konsolidacyjny
– bezpłatna pomoc ekspertów!

Kredyt konsolidacyjny jest formą kredytu, który pozwala połączyć (skonsolidować) kilka Twoich obecnych zobowiązań bankowych i pozabankowych w jeden kredyt.

Wsparcie przy wyborze kredytu
Kredyt konsolidacyjny Kredyt konsolidacyjny

Porównujemy oferty 13 banków

PKO Bank Polski BNP Paribas Bank Polska S.A. Bank Pekao S.A. ING Bank Śląski

Ekspert kredytowy online

Sprawdź zdolność, porównaj oferty i zapewnij sobie najtańszy kredyt.

Skontaktuj
z się ekspertem

Dlaczego warto skorzystać z pomocy eksperta kredytowego przy kredycie konsolidacyjnym?

Na rynku działa obecnie około kilkunastu banków, a prawie każdy z nich ma w swojej ofercie kredyt konsolidacyjny. Czasami jeden bank oferuje kilka rozwiązań w ramach kredytu konsolidacyjnego. Jak w takim razie wybrać korzystnie?

Kredyt Wrocław
Dowiedz się więcej

Porównanie ofert kredytu konsolidacyjnego w najpopularniejszych bankach

Szukasz kredytu konsolidacyjnego? Oszczędź wybierając najtańszy - sprawdź porównanie.

mBank
PKO Bank Polski
BNP Paribas Bank Polska S.A.
Bank Pekao S.A.
ING Bank Śląski
Bank Millennium
Kwota kredytu:
10 000 250 000
Okres spłaty:
1 10
lat
Wysokość miesięcznej raty: 000,00 zł
Prowizja: 0
RRSO: 0

Ranking kredytów konsolidacyjnych

Przykład reprezentatywny
Przedstawiona symulacja została przygotowana na podstawie aktualnych danych banków oraz informacji podanych przez Klienta. KredytWroclaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za błędy obliczeniowe, zmiany w danych banków, o których nie zostało powiadomione, oraz błędy spowodowane podaniem przez Klienta nieprawdziwych informacji. Oferty kredytów przygotowane przez banki mogą różnić się od przedstawionych poniżej wyników. Symulacja ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Jak otrzymać kredyt konsolidacyjny

kredytWroclaw.pl – ekspert finansowy
Porozmawiajmy
Kredyt Wrocław Kredyt Wrocław

Ponad 450 pozytywnych opinii w Google

Kredyt Wrocław Kredyt Wrocław

Jesteśmy jednymi z najlepiej i najczęściej ocenianych ekspertów kredytowych we Wrocławiu w Google. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

Z roku na rok grono naszych klientów dynamicznie się rozrasta, a wraz z nim nasz zespół ekspertów. Zaufanie do nas wynika z dobrej opinii, cieszymy się, że jesteśmy rozpoznawalni jako rzetelni, profesjonalni i skuteczni eksperci kredytowi.

Zobacz, opinie na nasz temat!

Wypowiedzi w mediach

Dzielimy się doświadczeniem, rozmawiamy o tym, jak postrzegamy rynek finansowy w życiu współczesnych ludzi oraz tłumaczymy w sposób przystępny, najważniejsze zmiany.

Znajdź kredyt, którego potrzebujesz!

Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem w naszym biurze, w Twoim domu, telefoniczne lub online.

Wiadomość do eksperta Sprawdź, jaką ofertę dla Ciebie przygotowaliśmy Formularz kontaktowy
Telefon do eksperta Porozmawiajmy (+48) 571 394 901

Kredyt konsolidacyjny w 2022 roku - co warto wiedzieć i czy warto skorzystać

Kredyt konsolidacyjny Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny

Jedna miesięczna rata zamiast kilku, przejrzystość i lepsza kontrola domowego budżetu. 

Sprawdź szczegóły!

Kredyt konsolidacyjny - co to jest?

Kredyt konsolidacyjny jest produktem finansowym oferowanym przez banki, a jego celem jest spłata innych zobowiązań finansowych. Jakbyśmy chcieli jak najprościej zdefiniować kredyt konsolidacyjny, to napisalibyśmy, że jest to zobowiązanie finansowe, które jest zaciągane na spłatę innych zobowiązań w instytucjach finansowych. Co to dokładnie oznacza? 

Wyjaśnienie jest następujące – banki proponują kredyt konsolidacyjny klientom, którzy mają tak dużo innych kredytów i pożyczek, że albo mają problem z ich spłatą, albo ponoszą w związku z tym bardzo wysokie comiesięczne koszty. Jeżeli rzeczywiście Twoje zobowiązania Cię przerastają, warto pomyśleć o kredycie konsolidacyjnym, ale trzeba też zadać sobie pytanie, czy warto zaciągać taki kredyt. Takie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy i dlatego należy kredyt konsolidacyjny dokładnie przeanalizować. 

Cechą charakterystyczną kredytu konsolidacyjnego jest możliwość skonsolidowania, czyli scalenia wszystkich rat w jedną ratę. Oznacza to, że będziesz miał tylko jedno oprocentowanie kredytu i jedną ratę, którą będziesz płacił raz w miesiącu. Należy znaleźć taką ofertę i tak dobrać warunki kredytowania, żeby rata kredytu konsolidacyjnego była niższa niż suma wszystkich dotychczasowych rat.

Przykład!

Masz 3 kredyty gotówkowe, kredyt samochodowy i pożyczkę. Rata i oprocentowanie każdego zobowiązania jest inne, a suma rat wynosi 3000 zł. Decydujesz się na kredyt konsolidacyjny, który „spłaci” Twoje zobowiązania, a Ty będziesz płacił teraz tylko 1 ratę w wysokości 2500 zł. Jak widzisz, Twoje koszty miesięczne się obniżają. Idealnie by było, gdyby oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego było niższe niż pozostałych zobowiązań. Mechanizm działania kredytu konsolidacyjnego wyjaśnimy w kolejnych akapitach.

Ważne!

W ramach kredytu konsolidacyjnego możesz scalić raty różnych zobowiązań, czyli np. kredytu gotówkowego, kredytu hipotecznego, karty kredytowej, kredytu samochodowego, czy też pożyczki. Możesz skonsolidować wiele zobowiązań, w tym pochodzących z różnych banków i innych instytucji finansowych.

Porady kredytowe - o kredytach piszemy prosto

Zaczerpnij kolejną dawkę wiedzy z poradnika finansowego

Na czym polega i jak działa kredyt konsolidacyjny?

W przypadku kredytu konsolidacyjnego chodzi o zaciągnięcie, jednego, nowego zobowiązania, za pomocą którego spłacisz wszystkie inne zobowiązania, jakie masz wobec instytucji finansowych. Istotną informacją jest to, że nie muszą one pochodzić z jednego banku. Mogą być one zaciągnięte w różnych bankach, a także np. od firm pożyczkowych. Dlatego możliwe jest skonsolidowanie przykładowo chwilówki z kredytem gotówkowym, czy kartą kredytową.

Jeżeli chodzi o mechanizm kredytu konsolidacyjnego, to wygląda to następująco. Bank udzielający kredytu konsolidacyjnego nie wypłaca pieniędzy na Twoje konto, ale dokonuje spłaty Twoich zobowiązań bezpośrednio do kredytodawców bądź pożyczkodawców, wskazanych we wniosku o kredyt konsolidacyjny. Oczywiście możesz otrzymać gotówkę również dla siebie, ale to będzie zależało od Twojej zdolności kredytowej i możliwości finansowych, a także oczywiście od oferty danego banku.

Jakie kredyty i inne zobowiązania można skonsolidować?

Zapewne zastanawiasz się, czy możesz skonsolidować wszystkie kredyty i pożyczki, jakie obecnie masz? Czy możesz skonsolidować duży kredyt hipoteczny na 30 lat z małą pożyczką lub kartą kredytową? Jesteś ciekawy, jak banki patrzą na zobowiązania zaciągnięte w innych instytucjach finansowych? Odpowiadamy, jak jest.

Dla banku skala i sposób oraz tryb działania instytucji pożyczkowych, czy też kredytowych nie ma w zasadzie znaczenia. Natomiast istotne jest to, jakiego rodzaju zobowiązanie chcesz skonsolidować w ramach kredytu

Najpopularniejsze jest konsolidowanie kredytu hipotecznego i kredytu gotówkowego, ale oferta kredytów konsolidacyjnych nie ogranicza się tylko do takiego rozwiązania. Banki są skłonne „scalać” również inne rodzaje kredytów oraz pożyczki. 

Możemy konsolidować następujące produkty finansowe: 

  1. Konsolidacja kredytu hipotecznego – bardzo popularne rozwiązanie. W takim wypadku musisz przenieść zabezpieczenie hipoteczne na nowy bank, który udzieli Ci kredytu konsolidacyjnego.
  2. Konsolidacja karty kredytowej – polega na „przeniesieniu” zadłużenia wynikającego z kilku kart kredytowych do jednego banku. Mogą to być karty kredytowe wydane w jednym banku lub w kilku bankach.
  3. Konsolidacja kredytów samochodowych – możesz skonsolidować kredyty zaciągnięte na zakup pojazdów mechanicznych. Może to być samochód, ale również motor, czy quad.
  4. Konsolidacja pożyczek gotówkowych – dobra informacja jest taka, że możesz skonsolidować nie tylko kredyty gotówkowe, ale również pożyczki zaciągnięte poza systemem bankowym, w tzw. firmach pożyczkowych.
  5. Konsolidacja kredytów ratalnych – kredyt ratalny na meble, sprzęt AGD zaciągasz w banku, który współpracuje z danym sklepem. Taki kredyt również możesz skonsolidować w wybranym przez Ciebie banku.

Ważne!

Każdy bank ma swoje zasady i regulamin dotyczący udzielania kredytów konsolidacyjnych. Warto sprawdzić warunki udzielenia takiego kredytu, zanim złożysz wniosek. Możesz poprosić o to również swojego eksperta kredytowego z kredytwroclaw.pl

Kończąc ten rozdział, chcielibyśmy wyjaśnić kwestię tzw. chwilówek. Banki podchodzą do chwilówek z dużą rezerwą i z pewnością nie każdy bank, będzie chętny do konsolidowania chwilówek. Koniecznym warunkiem skonsolidowania takiego zobowiązania, jest spłacanie chwilówek w terminie przewidzianym w umowie. Jeśli spóźniasz się ze spłatą, zapomnij o kredycie konsolidacyjnym.

Kredyt konsolidacyjny - czy się opłaca?

To, czy kredyt konsolidacyjne się opłaca, zależy od wielu czynników, w tym od oferty banku, czy Twoich możliwości finansowych. Zacznijmy do tego, że głównym celem kredytu konsolidacyjnego jest obniżenie łącznej sumy wszystkich Twoich miesięcznych rat. Dopiero wtedy taka operacja ma sens. Jest to główna korzyść wynikająca z konsolidacji. Optymalizujesz swój budżet i płacisz mniej. Po drugie spłata jednej raty zamiast kilku to duży komfort i zniwelowanie ryzyka, że zapomnisz o spłacie jednej z rat na czas. Zamiast robić kilka przelewów w miesiącu, robisz jeden. Jest to bardzo duże ułatwienie i wygoda, zwłaszcza dla osób, które obawiają się, że nie udźwigną finansowo wszystkich rat.

Musisz być jednak świadomy tego, że bank, który udziela kredytu hipotecznego, chce również na tym zarobić. Co prawda płacisz niższą ratę, oprocentowanie również może być niższe, ale za to okres spłaty zobowiązania się wydłuża. Im więcej płacisz rat, tym bank więcej zarabia ze względu na odsetki. Może się zatem okazać, że kredyt konsolidacyjny jest droższy, niż wszystkie Twoje zobowiązania, które miałeś wcześniej. Podliczając wszystkie koszty związane z kredytem konsolidacyjnym, czyli wszystkie raty oraz prowizję za udzielenie kredytu, może się okazać, że konsolidacja jest nieopłacalna. Jednak wielu klientów patrzy na inne korzyści, takie jak np. niższa rata. Korzystając z kredytu konsolidacyjnego, optymalizujesz swój budżet i minimalizujesz ryzyko niewypłacalności. Ratujesz również swoją wiarygodność finansową i utrzymujesz zdolność kredytową na dobrym poziomie.

Obecnie banki wychodzą naprzeciw klientom i wiele spraw możesz załatwić on-line. Procedury bankowe są coraz prostsze, a wnioski bankowe rozpatrywane są szybciej.

Dla kogo przeznaczony jest kredyt konsolidacyjny?

Za nami trudny rok, który poważnie nadszarpnął naszymi finansami. Wiele osób pomyśli o kredycie konsolidacyjnym, czyli o połączeniu wszystkich zobowiązań w jeden kredyt. Kredyt konsolidacyjny to dobre rozwiązanie dla tych klientów, którzy mogą stanąć przed problemem spłaty swoich comiesięcznych zobowiązań, ale wciąż jeszcze płacą wszystko terminowo.

Kredyt konsolidacyjny zmniejsza miesięczną ratę i porządkuje nasze finanse, ponieważ zamiast wielu rat płacimy jedną. Najlepsza opcja na dzisiaj to kredyt konsolidacyjny przez Internet. Niezależnie jednak od tego, w jaki sposób i gdzie złożymy wniosek, bank bardzo dokładnie prześwietli nasze zobowiązania finansowe i terminowość spłat. Dlatego o kredyt konsolidacyjny staramy się, zanim wpadniemy w kłopoty. Kiedy tylko bank dowie się z na podstawie raportu z BIK, że zalegasz z płatnościami, może odmówić Ci kredytu. W tej sytuacji dobrze jest mieć dodatkowe zabezpieczenie.

A jak wygląda sytuacja, gdy chcesz skonsolidować zobowiązania w parabanku? Może to być o wiele łatwiejsze niż w banku. Wiele firm pozabankowych oferuje kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych, a nawet osób z komornikiem na karku. Oczywiście nie jest to oferta charytatywna. Parabank ponosi bardzo duże ryzyko i będzie sobie je rekompensował wyższym niż w banku oprocentowaniem pożyczki. Jest łatwiej, ale na pewno też drożej.

Kto może wnioskować o konsolidację kredytów?

O kredyt konsolidacyjny może się ubiegać każdy kredytobiorca lub pożyczkobiorca, który ma odpowiednią zdolność kredytową. Jeżeli chcesz skorzystać z konsolidacji, musisz mieć co najmniej dwa zobowiązania kredytowe lub pożyczki. Mogą to być: karta kredytowa, kredyt hipoteczny,  kredyt gotówkowy, kredyt samochodowy, ratalny lub pożyczka, a nawet chwilówki. Masz kilka zobowiązań? Jesteś w takim razie potencjalnym klientem dla oferty kredyt konsolidacyjny.

Kiedy można wziąć kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny można wziąć wtedy, gdy nie ma się zaległości w spłacie zobowiązań. Kredyt konsolidacyjny nie służy oddłużaniu. Bank nie będzie ponosił ryzyka, gdy klient jest niewiarygodny. Nie traktuj kredytu konsolidacyjnego, jako sposobu na oddłużenie. Konsolidacja służy uporządkowaniu naszych finansów i zmniejszeniu naszych comiesięcznych zobowiązań. Kiedy figurujesz w BIK, jako nierzetelny płatnik, możesz mieć problemy ze skonsolidowaniem swoich kredytów i pożyczek w banku.

Rodzaje kredytów konsolidacyjnych

Obecnie jest kilka rodzajów kredytów konsolidacyjnych na rynku. W zależności od charakteru zobowiązania, kredyty konsolidacyjne dzieli się na:

  • kredyt hipoteczny konsolidacyjny,
  • kredyt konsolidacyjny gotówkowy,
  • oraz kredyt konsolidacyjny bez hipoteki i dodatkowych zabezpieczeń.

Czym charakteryzują się te kredyty?

  1. W przypadku kredytu konsolidacyjnego hipotecznego sprawa jest dość skomplikowana. Żeby skorzystać z takiej oferty, należy mieć zabezpieczenie w postaci nieruchomości. Właścicielem nieruchomości musisz być Ty lub osoba, która poręcza Ci kredyt. Plusem kredytu konsolidacyjnego hipotecznego jest to to, że możesz otrzymać wysoką kwotę kredytu rozłożoną nawet na 30 lat. Minusem tej oferty jest natomiast duża ilość formalności i dokumentów, które musisz złożyć wraz z wnioskiem. Cały proces starania się o kredyt konsolidacyjny i wydanie decyzji może trwać nawet miesiąc.
  2. Ze względu na mniejszą liczbę formalności, dużo większą popularnością cieszy się kredyt konsolidacyjny gotówkowy. Jest wyżej oprocentowany od kredytu konsolidacyjnego hipotecznego i co za tym idzie, jest droższy. Powodem tego jest to, że starając się o kredyt konsolidacyjny gotówkowy, nie musisz wnosić dodatkowego zabezpieczenia. W zupełności wystarczy dobra zdolność kredytowa. Część banków oferuje kredyt konsolidacyjny na tzw. oświadczenie o dochodach. Dzięki temu możesz załatwić sprawy związane z kredytem konsolidacyjnym przez Internet.
  3. W ofercie banków możemy również spotkać kredyt konsolidacyjny bez hipoteki, zabezpieczeń. Jest on przeznaczony głównie do konsolidacji zobowiązań związanych z celem konsumpcyjnym. Taki kredyt konsolidacyjny możesz uzyskać bez zbędnych formalności nawet w 1 dzień. Przyznawany zazwyczaj na niewielkie kwoty.

Jeżeli masz kiepską historię w BIK, możesz starać się o kredyt konsolidacyjny w parabanku. Jak już wspominaliśmy wyżej, wiąże się to z koniecznością płacenia wyższych odsetek. Parabanki oferują kredyty konsolidacyjnych na krótsze okresy niż banki. Dlatego jest to opcja dla osób, które nie mają w zasadzie wyjścia.

W jakich sytuacjach warto ubiegać się o skonsolidowanie dotychczasowych zobowiązań?

To, czy konsolidacja zobowiązań jest właściwym rozwiązaniem, zależy od indywidualnej sytuacji każdego kredytobiorcy. Dla jednych z nas będzie to właściwy krok, ale dla innych osób może to być mocno nieopłacalne. Z jednej strony pozbywasz się kilku kredytów i pożyczek, co jednak w praktyce nie oznacza, że pozbywasz się długu. Twoje miesięczne zobowiązanie będzie niższe, ale same koszty mogą już być wyższe. Bank, który udzieli Ci kredytu konsolidacyjnego, zapewne wydłuży okres spłaty, tak żeby Twoja rata była niższa niż suma wszystkich skonsolidowanych rat. Oznacza to, że rat będzie więcej, a tym samym koszty kredytu wzrosną. Do tego należy doliczyć prowizję i inne opłaty bankowe związane z konsolidacją.

Musisz sobie na samym początku przekalkulować, czy rzeczywiście konsolidacja kredytów jest dla Ciebie korzystnym rozwiązaniem. Bez wątpienia jednak kredyt konsolidacyjny może obniżyć Twoją ratę i uporządkować finanse. O tym, czy warto skorzystać z kredytu konsolidacyjnego, decyduje również sytuacja rynkowa. Jeśli zaciągałeś zobowiązanie kredytowe i pożyczki na gorszych warunkach, niż można to zrobić obecnie, to może warto rozważyć konsolidację i wziąć jeden kredyt z niższym oprocentowaniem.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto rozważyć konsolidację. Jest to poprawa Twojej zdolności kredytowej. Może to być ważne, gdy starasz się np. o kredyt hipoteczny. Zawsze lepiej w oczach banku wygląda klient, który ma do spłaty jedno zobowiązanie, a nie kilka.

To, co możemy doradzić jako eksperci kredytowi, to zachowanie spokoju i chłodnej głowy. Oceń swoją obecną sytuację finansową i stan finansów w dłuższym terminie. Zastanów się, czy konsolidacja zobowiązań kredytowych będzie dla Ciebie opłacalna i czy rzeczywiście podreperuje Twój domowy budżet.

Jak uzyskać kredyt konsolidacyjny?

Mamy nadzieję, że już wiesz, co to jest i na czym polega kredyt konsolidacyjny. Mechanizm konsolidacji kredytów i pożyczek jest bardzo prosty. Łączysz wszystkie swoje zobowiązania, a dzięki możliwości wydłużenia okresu spłaty, płacisz niższe raty. Czas odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie najlepiej i najłatwiej starać się o kredyt hipoteczny, a także jakie dokumenty będą Ci potrzebne. Opiszemy również, jaki warunki należy spełnić, żeby otrzymać taki kredyt. Przede wszystkim warto wiedzieć, że w większości przypadków można załatwić wiele formalności przez Internet. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i od kwoty kredytu. Po większą kwotę będziesz zapewne musiał udać się do placówki, a co najwyżej część dokumentów przesłać drogą elektroniczną.

W jaki sposób najłatwiej uzyskać kredyt konsolidacyjny?

Pierwsza rzecz, którą musisz zrobić to wypełnienie wniosku. Do wniosku potrzebny będzie jako załącznik skan dowodu osobistego, a także zaświadczenie o wysokości dochodów i rodzaju zatrudnienia, które muszą zostać wypełnione przez pracodawcę. W przypadku niższych kwot czasami wystarczy oświadczenie. Czasami banki oferują kredyt konsolidacyjny na oświadczenie, dotyczy on jednak niższych kwot. Jeśli jesteś emerytem lub rencistą, powinieneś dostarczyć ostatni dowód wypłaty świadczenia. Następnie zbierz wszystkie informacje o swoich zobowiązaniach, które chcesz skonsolidować, czyli umowy kredytowe, harmonogramy i ostatnie dowody spłaty rat. Na podstawie tych dokumentów, bank ustali ile kredytów i pożyczek masz do spłacenia, a gdy zbada Twoją zdolność kredytową i wyda pozytywną opinię, spłaci wszystkie Twoje zobowiązania, ujęte we wniosku.

Konsolidacja kredytów krok po kroku:

  • W pierwszym kroku szukamy banku lub instytucji pozabankowej z atrakcyjną ofertą kredytów konsolidacyjnych. Możesz o pomoc poprosić eksperta kredytowego z kredytWroclaw.pl, który pomoże Ci znaleźć najkorzystniejszy kredyt konsolidacyjny.
  • Złożenie prawidłowo wypełnionego wniosku o kredyt konsolidacyjny, wraz z wymaganymi przez instytucję finansową załącznikami.
  • Kolejny krok należy w zasadzie do banku, który oceni Twoją zdolność finansową i zweryfikuje informacje o Tobie w bazie BIK. Na podstawie tych informacji bank podejmie decyzję, czy udzielić Ci kredytu konsolidacyjnego i w jakiej kwocie.
  • Jeżeli decyzja banku będzie pozytywna, wszystkie Twoje zobowiązania w innych bankach i/lub firmach pozabankowych zostaną spłacone, a Ty będziesz płacił tylko jedną ratę.

Jakie są warunki uzyskania kredytu konsolidacyjnego?

Warunki udzielenie kredytu konsolidacyjnego różnią się w zależności od rodzaju instytucji finansowej. Myślisz o kredycie konsolidacyjnym? Pamiętaj, że zasady udzielania kredytów konsolidacyjnych są inne w banku, a inne w instytucjach pozabankowych. Poznaj warunki dla kredytów konsolidacyjnych:

  • Dobra historia kredytowania w BIK, regulowanie swoich zaległości zgodnie z umową i w terminie,
  • Wysoka zdolność kredytowa, oceniana przez bank na podstawie Twoich dochodów, zobowiązań, kosztów utrzymania itd.
  • Złożenie prawidłowo wypełnionego wniosku o kredyt konsolidacyjny wraz ze wszystkimi wymaganymi załącznikami, (w tym z informacjami o aktualnym stanie zadłużenia i możliwości przedterminowego uregulowania należności).

O ile zasady przyznawania kredytów hipotecznych są podobne dla każdego banku, o tyle mogą występować różnice np. w badaniu zdolności kredytowej przyszłego kredytobiorcy. Banki badając zdolność kredytową, biorą pod uwagę Twój dochód i odejmują od niego opłaty i koszty życia. Sprawdzana jest Twoja stabilność finansowa, rodzaj i źródło dochodu, liczba członków rodziny na utrzymaniu. Bank przygotowuje bardzo rzetelną analizę stanu finansów klienta, zanim udzieli kredytu konsolidacyjnego. Zgonie ze standardami rynkowymi i zaleceniami Komisji Nadzoru Finansowego, jakikolwiek kredyt mogą otrzymać tylko klienci z odpowiednią zdolnością kredytową.

A co jeśli nie masz zdolności kredytowej? Można pomyśleć o złożeniu wniosku o pożyczkę konsolidacyjną w firmie pożyczkowej, czyli poza systemem bankowym.

Jakie źródła dochodu są akceptowane przez banki przy kredycie konsolidacyjnym?

Obecnie banki są w stanie zaakceptować wiele źródeł dochodu, chociaż preferowane są nadal umowy o pracę na czas nieokreślony, a im wyższa wypłata, tym lepiej. Świadczy to o dobrej i stabilnej sytuacji finansowej klienta i zdolności do spłaty zobowiązania na czas. Oczywiście nie musisz się martwić jeśli pracujesz na podstawie umowy cywilnoprawnej. Banki są coraz bardziej otwarte i elastyczne. Ważne, żebyś mógł dobrze udokumentować swoje dochody. Możesz zatem liczyć na konsolidację swoich kredytów, nawet jeśli nie pracujesz na umowę o pracę lub masz umowę na czas określony. Wszystko zależy od indywidualnej polityki danego banku. Banki akceptują również takie źródła dochodów, jak:

  • pochodzące z prowadzonej działalności gospodarczej,
  • z umów cywilnoprawnych, ale takich, które są zawierane regularnie,
  • z emerytur i rent różnego rodzaju.

Jak banki podchodzą do dochodu z zagranicy? Część banków akceptuje dochody z zagranicy, ale nie jest to jeszcze regułą.

Kredyt konsolidacyjny, a zdolność kredytowa

Twoja zdolność kredytowa ma bezpośredni wpływ na to, czy otrzymasz kredyt konsolidacyjny i na to, jaka będzie wysokość takiego kredytu. Bank oceni Twoją zdolność kredytową na podstawie Twoich comiesięcznych dochodów, ale także kosztów i opłat. Zdolność kredytową obniżają zaciągnięte kredyty i pożyczki. Twoja zdolność kredytowa to informacja dla banku, który na tej podstawie ocenia, czy będziesz w stanie spłacać terminowo swoje raty. Kredyt konsolidacyjny dobrze wpływa na Twoją zdolność kredytową. Dlatego jeśli chcesz ją poprawić, skonsoliduj kilka rat w jedną, niższą ratę. Niższa rata oznacza dla banku, że Twój rozporządzalny comiesięczny budżet będzie wyższy. Dzięki temu wzrośnie też zdolność kredytowa i możliwość zaciągnięcia kolejnego zobowiązania w razie potrzeby.

Jakie jest oprocentowanie kredytów konsolidacyjnych?

Oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego mówi nam o tym, czy dany kredyt konsolidacyjny jest korzystny, czy też nie. Chcesz znaleźć korzystny kredyt konsolidacyjny, zwróć przede wszystkim uwagę na jego oprocentowanie. To właśnie oprocentowanie wpływa głównie na koszt kredytu i na to jakiej wysokości będą Twoje raty. Żeby sprawdzić wysokość oprocentowanie, możesz skorzystać z porównywarek finansowych, które sortują oferty wg oprocentowania lub ze wskazówek doradcy kredytowego, który jest na bieżąco ze wszystkimi ofertami.

Jednak, żeby znaleźć najtańszy kredyt konsolidacyjny, należy sprawdzić inny ważny wskaźnik, jakim jest Roczna Rzeczywista Stopa Procentowa (RRSO). RRSO uwzględnia wszystkie elementy, które wpływają na koszt kredytu, w tym np. prowizję, czy opłatę przygotowawczą. Im niższe RRSO, tym korzystniejszy kredyt. Bank może oferować niższe oprocentowanie niż konkurencja, ale inne opłaty będą na tyle wysokie, że RRSO będzie wyższe niż w innych bankach. Dlatego warto przede wszystkim patrzeć na ten wskaźnik. Oprocentowanie nie jest jedynym elementem, na który powinniśmy zwracać uwagę, gdy staramy się o kredyt.

Jaki jest koszt kredytu konsolidacyjnego?

Jak już pisaliśmy wyżej, koszt kredytu konsolidacyjnego to nie tylko oprocentowanie. Składają się na niego również inne opłaty, takie jak prowizja i wszystkie inne opłaty. Ile zatem może kosztować Cię kredyt konsolidacyjny? Dowiesz się o tym, gdy zsumujesz wszystkie opłaty. Warto w tym momencie poradzić się eksperta kredytowego, ponieważ możemy się zagubić w gąszczu ofert i opłat.

Często banki promują swoje kredyty konsolidacyjne, jako tanie i z niskim oprocentowaniem. Dopóki jednak nie sprawdzisz pozostałych kosztów, nie będziesz wiedział, czy rzeczywiście oferta jest opłacalna. Bardzo duży wpływ na koszt kredytu konsolidacyjnego ma prowizja, która może wynieść nawet do 10% kwoty całego kredytu. Są jeszcze inne koszty, takie jak koszty ustanowienia zabezpieczeń, czy hipoteki. Niezmiernie ważne jest to, żeby dowiedzieć się, ile wynoszą wszystkie koszty kredytu konsolidacyjnego. Dopiero wtedy będziesz mógł stwierdzić, czy konsolidacja kredytów jest dla Ciebie opłacalna, czy też nie.

Na jaki maksymalny okres można wziąć kredyt konsolidacyjny?

To, na ile lat maksymalnie możesz wziąć kredyt konsolidacyjny, zależy od banku, czy też innej instytucji finansowej. Zazwyczaj taki kredyt możesz otrzymać na 10 lat i dłużej, jeżeli jest to kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Standardowo okres kredytowania wynosi od 84 do 120 miesięcy. Czyli przeliczając na lata, jest to średnio 7 do 10 lat.

Jakie dokumenty wymagane są do uzyskania kredytu konsolidacyjnego?

Jeżeli zdecydowałeś się na konsolidację swoich zobowiązań i wybrałeś ofertęczas na przygotowanie dokumentów wymaganych przez bank. Standardowo są to: 

  • Dokument tożsamości ze zdjęciem, czyli najczęściej dowód osobisty. 
  • Zaświadczenie od pracodawcy o wysokości uzyskiwanych co miesiąc dochodów, z uwzględnieniem ich różnego rodzaju źródeł. 
  • Wszystkie posiadane umowy kredytowe lub pożyczkowe wraz z harmonogramami, jakie mają podlegać konsolidacji w ramach danego kredytu. 

Bez wątpienia bardzo ważnym dokumentem dla banku będą zaświadczenia o dochodach. Jeżeli pracujesz na podstawie umowy o pracę, niezbędne będzie zaświadczenie od pracodawcy z informacją o wysokości wynagrodzenia i podstawy jego uzyskiwania. Jeżeli masz umowę o pracę na czas określony, część banków poprosi o zaświadczenie od pracodawcy, że umowa będzie przedłużona na kolejny okres. Jeżeli jesteś na rencie lub emeryturze, powinieneś dostarczyć do banku ostatni dowód wypłaty świadczenia, kopię ostatniej waloryzacji lub ostatniej decyzji o przyznaniu świadczenia. 

Natomiast, gdy prowadzisz działalność gospodarczą, powinieneś w pierwszej kolejności okazać:

  • kserokopię wpisu do ewidencji działalności gospodarczej (CEIDG) lub odpis z KRS,
  • zaświadczenie z ZUS lub KRUS o niezaleganiu ze składkami,
  • zaświadczenie z US o niezaleganiu z podatkami.

Kolejne ważne dokumenty to umowy kredytowe lub pożyczkowe od firm i banków, w których masz zobowiązania i które chcesz skonsolidować. Oprócz umów przygotuj:

  • kwotę zobowiązania pozostającego do spłaty,
  • wysokość rat miesięcznych,
  • daty zawarcia umów i ich numery,
  • harmonogramy spłaty, Przeczytaj: Harmonogram spłaty kredytu – najważniejsze informacje
  • zaświadczenia z banków i innych instytucji o aktualnym zadłużeniu,
  • dowody dwóch ostatnich dowodów spłaty rat kredytów, jakie chcesz konsolidować.

Starając się o kredyt konsolidacyjny, powinieneś być dobrze przygotowany i mieć całą dokumentację, która jest potrzebna do rozpoczęcia procedury kredytowej.

Czy można skonsolidować kredyt konsolidacyjny?

Kredyty konsolidacyjne w ostatnich latach stały się bardzo popularne, jednak kredytobiorcy dopiero od niedawna zaczynają rozumieć korzyści wynikające z tego produktu i jego cechy. Dlatego czasami wybierają ofertę kredytu konsolidacyjnego, która nie jest do końca dla nich korzystna. Po jakimś czasie okazuje się, że na rynku można znaleźć dużo korzystniejsze kredyty konsolidacyjne, a kredytobiorca zaczyna rozważać ponowną konsolidację.

Czy w ogóle można skonsolidować kredyt konsolidacyjny? Jak najbardziej możliwa jest konsolidacja kredytu konsolidacyjnego. Takie rozwiązanie jest korzystne szczególnie dla klientów, którzy zdecydowali się na kredyt konsolidacyjny w gorszych niż obecnie warunkach rynkowych. Kiedy pojawiają się nowe możliwości, wtedy czas pomyśleć o optymalizacji swojego budżetu.

Coraz więcej instytucji finansowych oferuje konsolidację kredytu konsolidacyjnego i np. innych kredytów, czy pożyczek. Bardzo popularne są oferty kredytów konsolidacyjnych z dodatkową gotówką. Dzięki temu spłacisz swoje obecne zobowiązania, będziesz miał jedną ratę co miesiąc do spłaty i dodatkową gotówkę w kieszeni. Warto podkreślić, że banki umożliwiają konsolidację kredytu konsolidacyjnego z innymi zobowiązaniami.

Co warto zweryfikować i sprawdzić przed zaciągnięciem kredytu konsolidacyjnego?

Kredyt konsolidacyjny powinien wiązać się z określonymi korzyściami dla nas. Dlatego nie należy zbyt pochopnie podejmować decyzji, co do skorzystania z takiej oferty. Przede wszystkim należy sprawdzić wszystkie koszty związane z konsolidacją, a także inne elementy takiego zobowiązania. Zatem zanim zdecydujesz się na konsolidację, to sprawdź:

  • Wysokość oprocentowania, prowizji i opłaty przygotowawczej,
  • Wysokość pozostałych kosztów przeprowadzenia takiej operacji – łącznie z kosztami przedterminowej spłaty kredytów i pożyczek, jakie ma obejmować konsolidacja,
  • Maksymalny okres kredytowania,
  • Wysokość miesięcznej raty po konsolidacji,
  • Jakie kredyty i pożyczki można konsolidować w danej instytucji kredytowej lub pożyczkowej,
  • Jakie warunki trzeba spełnić, by móc skorzystać z konsolidacji,
  • Czy istnieje możliwość otrzymania dodatkowej gotówki wraz z konsolidacją kredytową.

Konieczne do podjęcia decyzji będzie porównanie ponoszonych dotychczas kosztów kredytowych z kosztami związanymi z konsolidacją. To pomoże podjąć Ci decyzję, czy warto skorzystać z takiej oferty, czy lepiej pozostać przy obecnych zobowiązaniach.

Zalety kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny to bardzo dobry produkt finansowy, który ma wiele atutów. Postaramy się wymienić je wszystkie:

  • zamiana kilku rat w jedną, płatną raz w miesiącu,
  • jedna, niższa rata, która sprawi, że będziesz miał co miesiąc więcej środków do dyspozycji. Wiąże się to często z wydłużeniem okresu kredytowania, co może spowodować, że będziesz płacił, co miesiąc mniej, ale koszty kredytu będą wyższe,
  • możliwość negocjacji lepszych warunków. Bank, do którego przenosisz kredyt konsolidacyjny w celu pozyskania klienta, może zaproponować lepsze warunki, w szczególności, gdy skorzystasz z dodatkowych produktów, jak np. konto. Warto skorzystać z takiej oferty, zwłaszcza gdy oferowane produkty są darmowe,
  • możliwość ustalenia wygodnej dla Ciebie daty spłaty, zgodnej np. z wpływem wynagrodzenia na konto,
  • możliwość dobrania dodatkowej gotówki, jeśli jej potrzebujesz. Wielkość dodatkowej gotówki to zazwyczaj procent od konsolidowanej przez Ciebie kwoty. To, czy bank przyzna Ci dodatkową gotówkę, czy też nie, zależy od Twojej zdolności kredytowej,
  • możliwość konsolidacji zobowiązań różnego rodzaju. Możesz skonsolidować karty kredytowe, pożyczki gotówkowe, jak i wieloletni kredyt hipoteczny.

Wady kredytu konsolidacyjnego

Będziesz co prawda płacił niższą ratę, ale niestety wszystko ma swoją cenę. Po pierwsze będziesz musiał kolejny raz zapłacić prowizję za udzielenie kredytu, po drugie okres spłaty się wydłuży i poniesiesz wyższe koszty. Przybliżając, biorąc poprzednie kredyty, zapłaciłeś za nie prowizję, teraz zapłacisz po raz kolejny. Co możesz zrobić, żeby zniwelować koszty? Po pierwsze szukaj, jak najkorzystniejszych ofert, po drugie negocjuj z bankiem warunki konsolidacji. Skorzystaj z pomocy eksperta kredytowego i razem znajdźcie najtańszy kredyt konsolidacyjny.

Czy wraz z kredytem konsolidacyjnym można starać się o dodatkową gotówkę?

Jedną z zalet kredytu konsolidacyjnego jest to, że możesz przy okazji starać się o dodatkową gotówkę. Nie tylko zatem scalasz swoje zobowiązania, ale jeśli potrzebne są Ci dodatkowe pieniądze, możesz je otrzymać, jeśli zaznaczysz to we wniosku. Wszystko oczywiście będzie spłacane w ramach jednej raty kredytu konsolidacyjnego. Bank zaoferuje Ci dodatkową gotówkę, ale tylko pod warunkiem, że masz odpowiednią zdolność kredytową i bank oceni, że będziesz w stanie spłacać swoją ratę w terminie. Dodatkowa gotówka może się przydać, jednak Twój dług będzie większy i będziesz musiał go spłacić. Skorzystaj zatem z takiej możliwości tylko wtedy, gdy będzie to konieczne. Znajdź również bank, który oprócz konsolidacji zaoferuje Ci dodatkowe pieniądze.

Kredyt konsolidacyjny - czy warto?

Kredyt konsolidacyjny warto przemyśleć, jeśli chcesz uporządkować swoje finanse i obniżyć comiesięczną ratę. Na pewno prościej jest spłacać jedną ratę niż kilka. Łatwiej też o dodatkowy kredyt, gdy masz tylko kredyt konsolidacyjny, a nie kilka zobowiązań. Każdy kredyt to obciążenia dla domowego budżetu, dlatego warto podejść do tego z głową i minimalizować swoje koszty. Kredyt konsolidacyjny to często niższa rata, ale większe koszty. Jednak może dla Ciebie mniej uciążliwe będzie płacenie niższych rat, które będą rozłożone w czasie. Wtedy kredyt konsolidacyjny może być dobrym rozwiązaniem.

Jak wygląda spłata kredytu konsolidacyjnego?

Spłacanie kredytu konsolidacyjnego wygląda dokładnie tak samo, jak spłata innych kredytów, czy pożyczek. Co miesiąc płacisz ratę kapitałowo – odsetkową, na podstawie harmonogramu, który stanowi załącznik do umowy. W przypadku kredytu konsolidacyjnego płacisz jedną ratę zamiast kilku. Jest to duże ułatwienie dla kredytobiorców, którzy mogą teraz uporządkować swoje finanse. Planowanie budżetu domowego jest prostsze i tak samo prościej jest podołać zobowiązaniom wobec instytucji finansowych. Jak natomiast wygląda możliwość wcześniejszej spłaty kredytu konsolidacyjnego? Część banków umożliwia wcześniejszą spłatę, dlatego jeśli myślisz o takim rozwiązaniu, sprawdź najpierw, czy w danym banku możesz dokonać wcześniejszej spłaty.

Kiedy już zdecydujesz się na wcześniejszą spłatę, zwróć się do banku z odpowiednim wnioskiem. Wcześniejsza spłata kredytu konsolidacyjnego oznacza niższe koszty i na pewno jest dobrym rozwiązaniem.

Kredyt konsolidacyjny - jaki bank?

Przechodzimy do bardzo ważnej części, a mianowicie do tego, który bank wybrać? Czy taki, gdzie łatwo jest o kredyt konsolidacyjny, czy taki, gdzie oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego i pozostałe koszty są niewysokie. Niezależnie od tego, jakiego kredytu konsolidacyjnego szukać, warto skontaktować się z ekspertem kredytowym, który pomoże Ci znaleźć kredyt konsolidacyjny dopasowany do Twoich potrzeb. Zaprezentujemy Ci kilka propozycji, biorąc pod uwagę różne parametry.

Zacznijmy do kredytu konsolidacyjnego w banku PKO BP. Tę ofertę wyróżnia możliwość pozyskania dodatkowej gotówki, nawet do 25% licząc od skonsolidowanej kwoty. Nie tylko spłacasz całe swoje poprzednie zadłużenie, ale również będziesz mógł się cieszyć dodatkową gotówką. Bank PKO BP udostępnia na swojej stronie również kalkulator, dzięki któremu sprawdzisz, na jaki okres najkorzystniej zaciągnąć kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny w mBanku to również dobra oferta. Całkowity okres spłaty, to aż 96 miesięcy, a maksymalna kwota to 180 000 zł. W mBanku możesz starać się o dodatkową gotówkę aż do 100% konsolidowanej kwoty, pod warunkiem, że nie będzie to więcej niż wynosi maksymalna kwota, czyli 180 000 zł.

ING Bank wyszedł swoim klientom naprzeciw i nie wymaga od nich zbyt wielu dokumentów. Kredyt konsolidacyjny bez zbędnych formalności polega na tym, że nie musisz dostarczać dokumentów związanych z zadłużeniem, które chcesz spłacić.

Kredyt konsolidacyjny w Alior Banku to doskonała oferta dla tych osób, którym zależy na czasie. Bank wypłaca potrzebną kwotę nawet w jeden dzień. Maksymalna kwota kredytu konsolidacyjnego to aż 200 000 zł!

Santander kredyt konsolidacyjny oferuje kredytobiorcom dodatkowe opcje, takie jak bezpłatny dostęp do dokumentacji kredytowej i przypomnienia SMS.

Każdy z wymienionych banków oferuje atrakcyjne kredyty konsolidacyjne, z różnymi udogodnieniami dla kredytobiorców. Ty sam decydujesz, na czym najbardziej Ci zależy. Możesz wybrać bank z szybką i prostą procedurą albo z niskim oprocentowaniem.

Czym powinien się charakteryzować najlepszy kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny powinien nie tylko umożliwić spłatę wszystkich zobowiązań kredytowych i pożyczkowych, ale również być możliwie tani. Uporządkowanie swoich finansów to duża zaleta takiego rozwiązania, ale najlepsze kredyty konsolidacyjne oferują coś więcej. Przede wszystkim jest to niższa rata. Zazwyczaj niższa rata jest rezultatem wydłużenia okresu spłaty, ale również lepszych warunków rynkowych na dzień zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Warto również znaleźć bank, który zaproponuje niską prowizję za udzielenie kredytu oraz niską marżę. Część banków oferuje kredyty z prowizją 0%. Dobry kredyt konsolidacyjny to też taki, który daje możliwość wcześniejszej spłaty bez dodatkowych opłat z tego tytułu.

Większość klientów poszukuje najtańszego kredytu konsolidacyjnego. Czym się taki kredyt charakteryzuje? Przede wszystkim bank, który oferuje tani kredyt konsolidacyjny, powinien mieć konkurencyjną marżę i prowizję, niską składkę ubezpieczenia i niskie koszty wcześniejszej spłaty kredytów i pożyczek objętych konsolidacją. Tani kredyt konsolidacyjny to taki, który nie ma ukrytych opłat.

Na co zwrócić uwagę wybierając kredyt konsolidacyjny?

Banków, a także innych instytucji finansowych oferujących kredyt konsolidacyjny jest obecnie dużo. Wybór jest bardzo trudny, dlatego warto zrobić selekcję ofert. Po pierwsze sprawdź, który bank jest w stanie zaproponować Ci spłatę wszystkich Twoich zobowiązań. To trochę nie ma sensu, gdy na przykład masz 5 kredytów, a bank chce skonsolidować Ci tylko 2 z nich. Musisz zweryfikować już na wstępie, jakiego rodzaju zobowiązania i w jakiej kwocie możesz skonsolidować w danym banku.

Kolejna rzecz to dodatkowe środki do dyspozycji w ramach kredytu konsolidacyjnego. Część banków bardzo chętnie zaoferuje Ci dodatkową gotówkę, ale część zaproponuje Ci tylko konsolidację zobowiązań. Jeśli potrzebujesz gotówki, to wybór jest oczywisty.

I teraz jedna z ważniejszych rzeczy, a mianowicie koszty kredytu konsolidacyjnego. Oczywiście najkorzystniej wybrać kredyt konsolidacyjny z niskimi kosztami. To, co należy sprawdzić to oprocentowanie, prowizja i opłaty przygotowawcze, a także składka wymaganego ubezpieczenia. Jeśli zamieniasz kilka kredytów w jeden, to tylko pod warunkiem, że koszty tej operacji nie będą zbyt wysokie. Koszty możesz zmniejszyć również dzięki ustanowieniu zabezpieczenia, np. hipoteki. Zapłacisz wtedy niższą marżę lub/i prowizję, bo bank ponosi wtedy mniejsze ryzyko kredytowe.

Kredyty konsolidacyjne online - bez wychodzenia z domu

Banki już od dawna usprawniają obsługę klientów on-line. Pandemia dodatkowo przyspieszyła ten proces. Podobnie jest w przypadku kredytów konsolidacyjnych, które również możesz zaciągnąć on-line. Obecnie całość lub większą część formalności, możesz załatwić nie wychodząc z domu. Masz do wyboru kredyt konsolidacyjny on-line oferowany przez banki lub pożyczkę konsolidacyjną oferowaną przez inne instytucje finansowe. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku możesz załatwić wszystkie kwestie związane z konsolidacją szybko i sprawnie. Jak to wygląda w praktyce? Na początku wysyłasz wniosek w formie elektronicznej. Do wniosku załączasz skany wymaganych dokumentów. Umowę kredytową możesz podpisać na trzy sposoby: on – line, w placówce bankowej lub za pośrednictwem kuriera.

Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej

Czy kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej jest możliwy? Jak do tego podchodzą banki i inne instytucje finansowe? Możesz starać się o kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej, ale jest to możliwe tylko wtedy, gdy do tej pory nie miałeś problemu ze spłatą swoich zobowiązań. Bank pójdzie Ci na rękę, jeśli Twoje dochody spadły, ale jesteś wiarygodnym kredytobiorcą. Na Twój wniosek wydłuży Ci okres kredytowania i zmniejszy Twoją ratę. Twoje koszty kredytu co prawda wzrosną, ale będzie Ci łatwiej spłacać comiesięczną ratę. Natomiast niemożliwe jest uzyskanie kredytu bez pozytywnej historii w BIK. Banki bez wątpienia odmówią kredytu klientowi, który ma zaległości w spłacie.

Czy osoby zadłużone, które miały kłopoty w spłacie są bez szans? Możesz starać się o pożyczkę konsolidacyjną w parabanku. Niektóre z nich mają ofertę dla osób ze złą historią kredytową. Musisz się jednak liczyć z tym, że taka pożyczka będzie dużo droższa niż kredyt w banku. Podobnie, jak w przypadku kredytów możesz skonsolidować różnego rodzaju zobowiązania kredytowe.

Jak długo czeka się na przyznanie kredytu konsolidacyjnego?

Kredyt konsolidacyjny jest produktem, który wymaga więcej formalności niż np. kredyt gotówkowy. Dlatego na decyzję w sprawie przyznania kredytu konsolidacyjnego można czekać dłużej niż w przypadku zwykłych kredytów. Sprawa jeszcze bardziej komplikuje się w przypadku kredytu konsolidacyjnego hipotecznego lub np. konsolidacji kredytu hipotecznego z innymi formami kredytów. Biorąc pod uwagę formalności związane z ustanowieniem hipoteki, a wcześniej z wyceną nieruchomości, czy ustaleniem stanu prawnego, możemy poczekać na decyzję dość długo.

W przypadku zwykłego kredytu konsolidacyjnego możesz przyspieszyć sprawę i załatwić wszystkie formalności on – line. Są banki, które podejmą decyzję z jeden dzień.

Czy wakacje kredytowe w przypadku kredytu konsolidacyjnego są możliwe?

Jest to jak najbardziej możliwe. Podobnie, jak w przypadku innych kredytów, banki dopuszczają możliwość skorzystania z wakacji kredytowych w przypadku kredytów konsolidacyjnych. Wakacje kredytowe są przyznawane najczęściej na 3 miesiące, czasami na 6 miesięcy. Przez ten okres nie płacisz raty kapitałowo – odsetkowej lub płacisz tylko odsetki. Jeśli zdecydujesz się na pierwsze rozwiązanie, to odsetki zostaną dopisane do kapitału, czyli skapitalizowane. Bank zazwyczaj nie pobiera opłat i prowizji od wakacji kredytowych. Ważne jest to, że z takiej opcji mogą skorzystać tylko i wyłącznie kredytobiorcy, którzy regulowali swoje zobowiązania na czas.

Ile kredytów mogę skonsolidować w ramach jednej, miesięcznej raty?

Każdy bank tak naprawdę podchodzi do tej sprawy indywidualnie. Dużo zależy od Twojej zdolności kredytowej, wiarygodności, jako kredytobiorcy, a także od rodzaju i jakości zaciągniętych zobowiązań. Zazwyczaj nie ma problemu, żeby skonsolidować nawet kilka kredytów, pożyczek czy kart kredytowych, które są zaciągnięte w kilku różnych bankach. Możliwa jest również konsolidacja kredytu gotówkowego z hipotecznym. W takim przypadku bank udzieli Ci nowego kredytu hipotecznego, którym spłaci obecną hipotekę i dodatkowo otrzymasz środki na spłatę kredytu gotówkowego. Oczywiście bank sam spłaci Twoje zobowiązania, a pieniądze trafią bezpośrednio do banków, gdzie wziąłeś kredyt.

Kredyt konsolidacyjny z ekspertem kredytowym kredytWroclaw.pl

Kredyt konsolidacyjny warto rozważyć, gdy ma się więcej niż jedno zobowiązanie kredytowe wobec instytucji finansowych. Możesz dzięki temu zmniejszyć swoje koszty, jednak należy zrobić to z głową. Swój cel możesz osiągnąć, gdy będziesz współpracował z profesjonalistą, czyli w tym wypadku z ekspertem kredytowym. Możesz skorzystać z pomocy eksperta kredytowego z kredytwroclaw.pl. 

Ekspert kredytowy sprawdzi, jak wysokie jest Twoje zobowiązanie, jakie terminy spłat mają Twoje umowy, a także jaką masz obecnie zdolność kredytową. Na podstawie tych informacji ekspert kredytowy zaproponuje Ci kilka ofert kredytów konsolidacyjnych, które będą dla Ciebie korzystne. 

Dzięki temu będziesz płacił niższą ratę, możesz też zaoszczędzić na kosztach. Warto wybrać taki kredyt konsolidacyjny, z którego korzyści będą większe niż koszty związane z prowizją za otrzymanie kredytu konsolidacyjnego, czy opłatami za wcześniejszą spłatę kredytów w innych bankach. 

Nieoceniona będzie tutaj pomoc eksperta kredytowego kredytWroclaw.pl, który ma dużą wiedzę i doświadczenie i w krótkim czasie wskaże Ci najkorzystniejsze rozwiązania kredytowe. 

Kredyt konsolidacyjny
z kredytWrocław.pl

Oceń nas!


4,9 /5 (6586 ocen)

Oceń nasze usługi