Masz pytania? Zadzwoń: 571 394 901
Kredyt Wrocław

Kredyt deweloperski
– kredyt dla dewelopera – bezpłatna pomoc ekspertów!

Jesteśmy ekspertami kredytowymi z Dolnego Śląska i zajmujemy się wyszukiwaniem i pozyskiwaniem najlepszych kredytów deweloperskich dla inwestorów.

Wsparcie przy wyborze kredytu
Kredyt deweloperski Kredyt deweloperski

Porównujemy oferty 13 banków

mBank PKO Bank Polski BNP Paribas Bank Polska S.A. ING Bank Śląski

Ekspert kredytowy online

Sprawdź zdolność, porównaj oferty i zapewnij sobie najtańszy kredyt.

Skontaktuj
z się ekspertem

kredytWroclaw.pl – pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Szanujemy i rozumiemy zróżnicowane potrzeby naszych klientów. Z nami poczujesz się bezpiecznie.

Kredyt Wrocław
Dowiedz się więcej

Jak otrzymać korzystny kredyt

kredytWroclaw.pl – ekspert finansowy
Porozmawiajmy
Kredyt Wrocław Kredyt Wrocław

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google

Kredyt Wrocław Kredyt Wrocław

Jesteśmy jednymi z najlepiej i najczęściej ocenianych ekspertów kredytowych we Wrocławiu w Google. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

Z roku na rok grono naszych klientów dynamicznie się rozrasta, a wraz z nim nasz zespół ekspertów. Zaufanie do nas wynika z dobrej opinii, cieszymy się, że jesteśmy rozpoznawalni jako rzetelni, profesjonalni i skuteczni eksperci kredytowi.

Zobacz, opinie na nasz temat!

Wypowiedzi w mediach

Dzielimy się doświadczeniem, rozmawiamy o tym, jak postrzegamy rynek finansowy w życiu współczesnych ludzi oraz tłumaczymy w sposób przystępny, najważniejsze zmiany.

Znajdź kredyt, którego potrzebujesz!

Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem w naszym biurze, w Twoim domu, telefoniczne lub online.

Wiadomość do eksperta Sprawdź, jaką ofertę dla Ciebie przygotowaliśmy Formularz kontaktowy
Telefon do eksperta Porozmawiajmy (+48) 571 394 901

Kredyt deweloperski w 2025 roku - co warto wiedzieć i, czy warto skorzystać

Kredyt deweloperski Kredyt deweloperski

Kredyt deweloperski

Finansowanie inwestycji deweloperskich dotyczących nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych.

Sprawdź szczegóły!

Kredyt deweloperski, czyli najlepszy sposób na sfinansowanie inwestycji

Do wybudowania nieruchomości komercyjnej lub mieszkalnej w większości przypadków konieczne jest finansowanie zewnętrze. Rzadko, który inwestor dysponuje środkami, które byłyby wystarczające do pokrycia całości kosztów związanych z budową. Należy pamiętać o tym, że nie chodzi tylko o koszt budowy, ale wszystkie inne niezbędne wydatki związane z budową. Są to koszty projektu, koszty wynagrodzeń dla pracowników, czy też koszty materiałów. Dlatego wg dostępnych nam danych, aż 90% deweloperów należących do Polskiego Związku Firm Deweloperskich korzysta z różnych form finansowania zewnętrznego, a przede wszystkim z kredytów deweloperskich.

Jak pozyskać kredyt deweloperski i czy warto?

Mieszkania, a także lokale komercyjne od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Każdy z nas marzy o własnych czterech kątach, a firmy poszukują atrakcyjnych lokali, niezbędnych do prowadzenia działalności. Zapowiedziane programy rządowe mogą jeszcze bardziej podkręcić koniunkturę. Dlatego deweloperzy wciąż szukają atrakcyjnych działek pod zabudowę i planują kolejne inwestycje. Może to być bardzo opłacalny biznes, jeżeli znajdziemy dostęp do atrakcyjnych kredytów deweloperskich. Kredyty deweloperskie bez wątpienia napędzają cały rynek nieruchomości. Kredyt deweloperski to dla większości deweloperów szansa na zrealizowanie planowanych inwestycji.

Jesteśmy ekspertami kredytowymi z Dolnego Śląska i zajmujemy się wyszukiwaniem i pozyskiwaniem najlepszych kredytów deweloperskich dla inwestorów. Działamy głównie na terenie Wrocławia i całego Dolnego Śląska Wyjaśnimy Ci, co to jest kredyt deweloperski, jakie są jego główne cechy, koszty i w jaki sposób pozyskać najkorzystniejsze finansowanie inwestycji. Zacznijmy od wyjaśnienia, co to jest kredyt deweloperski.

Co to jest kredyt deweloperski?

Zapewne spotkałeś się już z terminem kredytu celowego. Co go charakteryzuje? Jest to kredyt przyznawany na konkretny cel. Do takich kredytów zaliczamy np. kredyt hipoteczny i oczywiście deweloperski. Takim celem w przypadku kredytu deweloperskiego jest zrealizowanie inwestycji mieszkaniowej bądź komercyjnej. W jaki sposób można wykorzystać kredyt deweloperski? Deweloper, kiedy zdecyduje się na kredyt deweloperski, może go przeznaczyć na budowę dowolnej nieruchomości, remont lub adaptację nieruchomości, która zostanie następnie sprzedana lub wynajęta. Lista możliwości wykorzystania kredytu deweloperskiego jest dość długa:

  • Postawienie budynku mieszkaniowego,
  • Zaprojektowanie i wybudowanie całego osiedla pod zamieszkanie,
  • Zaprojektowanie i wybudowanie domów jedno i wielorodzinnych,
  • Wybudowanie tzw. osiedli mieszanych, czyli osiedli z powierzchnią mieszkaniową i biurową bądź usługową,
  • Wszelkiego rodzaju lokale komercyjne,
  • Remont, adaptacja lub rewitalizacja starszych budynków, np. rewitalizacja kamienic, adaptacja powierzchni przemysłowych na lofty itd. itp.

Kto może dostać kredyt deweloperski

O kredyt deweloperski mogą starać się podmioty gospodarcze, które zajmują się działalnością deweloperską. Inwestorzy bardzo często zakładają spółki celowe do realizacji konkretnej inwestycji. Spółki celowe są zwane również spółkami specjalnego przeznaczenia (Special Purpose Vehicle), zadaniowymi, czy obiektowymi. Jest to forma preferowana przez banki, ale oczywiście nie jest konieczne zakładanie spółki celowej, aby otrzymać kredyt deweloperski.

Kredyt deweloperski - jakie warunki należy spełnić?

Kredyty deweloperskie udzielane są na bardzo wysokie kwoty i bez wątpienia są ryzykowne dla banku. Tym bardziej że dotyczą inwestycji, której jeszcze fizycznie nie ma. Dlatego w pierwszym kroku bank bardzo dokładnie sprawdzi sytuację prawną i finansową dewelopera. Bank sprawdza w taki sposób wiarygodność kredytobiorcy i to, czy będzie w stanie spłacać swoje zobowiązania. Na pewno łatwiej jest deweloperom z większym doświadczeniem, którzy już mają kilka inwestycji na swoim koncie. Normy wymagane przez bank są bardzo wyśrubowane. Starania o kredyt deweloperski zaczynają się od momentu złożenia wniosku, który powinien być przygotowany bardzo starannie. Jest to warunek konieczny do otrzymania kredytu deweloperskiego. W napisaniu wniosku mogą pomóc doświadczeni doradcy kredytowi z www.kredytwroclaw.pl.

 Co będzie bardzo ważne dla banku:

  • Sytuacja finansowa i zdolność kredytowa dewelopera. Pamiętaj, że bank to nie jest instytucja charytatywna. Zarządzający bankiem mają na celu głównie zysk oraz minimalizowanie ryzyka. Dlatego współpracują tylko z wiarygodnymi partnerami, którzy są wypłacalni. Zanim bank przyzna kredyt deweloperski, sprawdzi sytuację finansową dewelopera, stan jego majątku, wielkość zobowiązań, a także zapozna się z jego innymi realizacjami. Deweloper z pozytywną historią kredytową, dobrym stanem finansów i doświadczeniem, ma bardzo duże szanse na kredyt.
  •  Wkład własny. Wysyłając wniosek, deweloper powinien załączyć dodatkowo plan finansowania inwestycji ze środków własnych. O czym należy wiedzieć, zanim złoży się wniosek o kredyt deweloperski? Przede wszystkim o wkładzie własnym. Podobnie, jak w przypadku kredytów hipotecznych dla klientów indywidualnych, bank będzie wymagał wkładu własnego na poziomie co najmniej 20% wartości inwestycji. Dobra informacja jest taka, że nie muszą to być środki finansowe. Deweloper w ramach wkładu własnego może zaproponować działkę, na której realizowana jest inwestycja i której jest właścicielem, uzbrojenie terenu i wydatki związane z projektem. Im niższy udział kredytu deweloperskiego w finansowaniu inwestycji, tym większa szansa na to, że bank przyzna inwestorowi kredyt deweloperski.

Spółka celowa a kredyt deweloperski

Jak już wspomnieliśmy wyżej, największe szanse na kredyt mają deweloperzy z doświadczeniem i portfolio, którym mogą się pochwalić. Problemy z pozyskaniem kredytu deweloperskiego mogą mieć Ci inwestorzy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z budowaniem. Na pewno taki deweloper spotka się z nieufnością ze strony banku, a nawet jak dostanie kredyt to bardzo często na gorszych warunkach. Możemy tutaj jednak podpowiedzieć rozwiązanie, w które zwiększy szansę na otrzymanie kredytu deweloperskiego, gdy masz niewielkie lub żadne doświadczenie w branży deweloperskiej.

Najlepszą opcją w takim wypadku jest założenie spółki celowej. Spółka celowa jest podmiotem gospodarczym powołanym w celu realizacji konkretnej inwestycji. Wielu deweloperów korzysta z projektów inwestycyjnych w formule project finance. Najczęściej zakładają spółkę celową w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, która ma odpowiedni kapitał i środki na wykonanie konkretnego zadania. Niezbędny warunek to nienaganna historia kredytowa każdego ze wspólników.

Jaki napisać dobry biznesplan – eksperci kredytowi z www.kredytwroclaw.pl podpowiadają

Przygotowanie biznesplanu należy powierzyć profesjonalistom. Biznesplan ma bardzo duże znaczenie dla banku. Dobrze przygotowany, dokładny i przemyślany biznesplan to niezbędny warunek otrzymania kredytu deweloperskiego. Możesz być pewien, że każdy bank bardzo dokładnie przeczyta i prześwietli Twój biznesplan. Musisz być przygotowany na pytania i poprawki. Co powinien zawierać dobry biznesplan?

1. Opis inwestycji. Na samym początku biznesplanu powinien znaleźć się dokładny opis inwestycji. Jest to bardzo ważna część, ponieważ kredyt deweloperski jest kredytem celowym i jest udzielany na konkretną inwestycję. Jakie informacje umieścić w tej części?

  • Opis formy i przeznaczenia nieruchomości,
  • Lokalizacja z uwzględnieniem sąsiadującej zabudowy, dostępu do komunikacji zbiorowej, usług, sklepów, szkół, terenów zielonych itd., 
  • Źródła finansowania inwestycji z podziałem na finansowanie własne i zewnętrzne,
  • Plan spłaty zobowiązań zaciągniętych na realizację inwestycji,
  • Plan marketingowy i budżet marketingowy z uwzględnieniem form reklamy,
  • Opis grupy docelowej dla naszej inwestycji, czyli kto ma być nabywcą lokali.

W opisie wyraźnie podkreślamy atrakcyjność inwestycji i lokalizacji i to, co wyróżnia inwestycję na tle konkurencji. Biznesplan powinien zawierać również analizę popytu oraz charakterystykę rynku mieszkaniowego bądź komercyjnego w danym mieście, bądź województwie, a także prognozy dotyczące rynku nieruchomości.

2. Informacje na temat inwestora. W biznesplanie powinny znaleźć się następujące informacje:

  • Dane firmy/spółki,
  • Opis osób, które wchodzą w skład zarządu firmy, • Wizja, misja i cele, jakie stawia przed sobą firma/spółka,
  • Historia firmy/spółki,
  • Pozycja dewelopera na rynku i porównanie z konkurencją, podkreślenie zalet i wszystkiego, co wyróżnia firmę na tle konkurencji.
  • Prawidłowo przygotowana analiza SWOT (czyli silne i słabe strony oraz możliwości i zagrożenia).

Profesjonalnie przygotowany biznesplan musi zawierać wszystkie wyżej wymienione informacje. Biznesplan to podstawowy dokument, na podstawie którego bank podejmie decyzję o przyznaniu kredytu deweloperskiego bądź odrzuceniu wniosku. Dobry biznesplan to pierwszy krok do sukcesu. Zachęcamy do kontaktu z ekspertami kredytowymi z www.kredytwroclaw.pl, którzy będą służyć pomocą w przygotowaniu kompletnego i profesjonalnego biznesplanu. Tych wszystkich informacji i danych nie może zabraknąć w profesjonalnie przygotowanym biznesplanie. Jest to pierwszy krok do sukcesu i otrzymania pozytywnej decyzji ze strony banku.

3. Harmonogram i plan działania. Jako inwestor musisz dokładnie zaplanować plan prac i harmonogram realizacji inwestycji. Bank musi mieć pewność, że wiesz, co robisz. Harmonogram i plan prac mają wpływ na warunki kredytu deweloperskiego. Również wypłata transz kredytu zależy od harmonogramu i zaplanowanych postępów w budowie.

4Podział pracy między wykonawcami inwestycji. W tej części biznesplanu uwzględniamy nie tylko pracowników pracujących bezpośrednio przy budowie, ale również projektantów, prawników, kosztorysantów, księgowych, osoby zajmujące się marketingiem, oraz sprzedawców, czy też pośredników w obrocie nieruchomościami.

5Plan finansowy. Jest to niezbędna część inwestycji. Plan finansowy może być przygotowany na kilka sposobów. Najprostsza metoda, ale zupełnie wystarczająca to rachunek zysków i strat, który przygotujemy na podstawie prognozy wielkości sprzedaży i kosztów w skali miesiąca.

Biznesplan podsumowanie

Profesjonalnie przygotowany biznesplan to połowa sukcesu. Od dobrze opracowanego biznesplanu zależy to, czy otrzymasz kredyt, czy też nie. Jaki powinien być dobry biznesplan? Przede wszystkim rzeczowy, szczegółowy i przejrzysty. Biznesplan powinien być napisany z pomocą profesjonalistów, a w jego tworzenie powinien być zaangażowany cały zespół pracujący nad inwestycją, czyli kierownicy finansowi, projektanci, architekci, marketingowcy, zarząd itd. Pamiętaj, że biznesplan to podstawowy i najważniejszy załącznik do wniosku o kredyt deweloperski. Nawet najlepszy pomysł na inwestycję może upaść, gdy nie masz dobrze przygotowanego biznesplanu. Biznesplan składa się z trzech głównych części:

  • Pisma przewodniego z opisanym celem projektu, jego historią i opisem pomysłu,
  • Strony tytułowej z danymi firmy i datą ukończenia projektu,
  • Streszczenia. Na co bank głównie zwróci uwagę? Przede wszystkim na projekt inwestycji oraz stopę zwrotu. Taka inwestycja musi mieć wysoką rentowność, która nie powinna być niższa niż 21%. W przypadku zbyt niskiej rentowności bank odmówi kredytu.

Jako eksperci kredytowi zalecamy przygotowanie całego procesu przedsprzedaży. Do zadań zespołu sprzedażowego, jak i marketingowców będzie należało zdobycie klientów już na etapie projektowania inwestycji. Dla niektórych banków jest to warunek konieczny do udzielenia zgody na sfinansowanie inwestycji. Bank może zrezygnować z kredytowania, jeśli przedsprzedaż będzie na niskim poziomie. Biorąc jednak pod uwagę wciąż rosnący popyt na mieszkania, taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.

Naszym klientom podpowiadamy również, żeby dokładnie opisali zagrożenia i zidentyfikowali ryzyka. Będzie to działać na Twoją korzyść, jeśli zdajesz sobie sprawę z ryzyka i wiesz jak je minimalizować. Świadczy to o Twojej odpowiedzialności i dojrzałości biznesowej. Należy się przygotować na straty i pojawiające się przeszkody. Może to być np. długa, mroźna zima, która opóźni pracę, problemy ze znalezieniem pracowników itd.

Lokalizacja inwestycji i jej wpływ na decyzję banku

Bardzo duży wpływ na decyzję banku ma lokalizacja inwestycji. Atrakcyjna lokalizacja jest mile widziana przez banki. Nieruchomości w atrakcyjnej lokalizacji sprzedają się lepiej, szybciej i po wyższych cenach. Nieruchomościom w najlepszych lokalizacjach zawsze towarzyszy duże zainteresowanie, a szanse na sprzedaż są bardzo duże. Dlatego część banków uzależnia decyzję o przyznaniu kredytu deweloperskiego od lokalizacji nieruchomości. Każdy nabywca mieszkania, czy lokalu komercyjnego w pierwszej kolejności zwraca uwagę na usytuowanie nieruchomości. Atrakcyjna lokalizacja to gwarancja sukcesu inwestycji. Co decyduje o atrakcyjności lokalizacji? Przyszła nieruchomość powinna być dobrze skomunikowana z innymi częściami miasta, znajdować się w pobliżu sklepów, usług, przychodni, przedszkoli, czy też szkoły. Do nieruchomości powinno się bez problemu dojechać transportem publicznym, ale także prywatnym samochodem. Dzielnica powinna być bezpieczna, a okolica czysta i w miarę możliwości znajdować się w pobliżu terenów zielonych. Atrakcyjna lokalizacja oczywiście przełoży się na cenę nieruchomości.

Jak wybrać atrakcyjną działkę pod inwestycję spółki celowej?

Spółka celowa to dobre rozwiązanie, zwłaszcza dla deweloperów, którzy stawiają pierwsze kroki w branży. Warto jednak wspomnieć o tym, że w przypadku spółki celowej banki będą stawiać bardzo wysokie wymagania. Na pewno w dużo lepszej sytuacji są deweloperzy, którzy mają co najmniej kilka udanych inwestycji na koncie. Chcesz zwiększyć swoje szanse? Poszukaj dobrej lokalizacji. Podpowiadamy, od czego zacząć. Przede wszystkim udaj się do urzędu i sprawdź plany zagospodarowania przestrzennego i perspektywy rozwoju lokalizacji. Dokładnie zwiedź najbliższe sąsiedztwo lokalizacji, a także podsumuj silne i słabe strony lokalizacji. Wszystko zależy od tego, jaką nieruchomość masz zamiar wybudować. W przypadku nieruchomości komercyjnych najbardziej pożądane będzie centrum miasta, dobrze skomunikowane z możliwością parkowania. Natomiast mieszkania powinny być usytuowane w miejscach z dostępem do komunikacji i usług, ale niekoniecznie w hałaśliwym centrum. W przypadku domów klienci poszukują lokalizacji na spokojnych obrzeżach miasta z ładną działką. Ważny będzie jednak dostęp do komunikacji oraz łatwy i szybki dojazd do centrum. Wszelkiego rodzaju udogodnienia, bliskość szkoły, terenów zielonych, spokojne sąsiedztwo zwiększają atrakcyjność lokalizacji. Również cena nieruchomości będzie wyższa. Bardzo istotny będzie również plan zagospodarowania przestrzennego, który ma duży wpływ na cenę.

Działka budowlana i powierzchnia użytkowa mieszkania a kredyt deweloperski

Atrakcyjność działki to jedno, ale do wniosku o kredyt deweloperski będziesz musiał załączyć dokładny opis działki, uwzględniający jej wielkość i kształt. Natomiast tzw. PUM, czyli Powierzchnia Użytkowa Mieszkalna to obok wskaźnika rentowności, druga bardzo ważna dla banku informacja. PUM jest powszechnie stosowany w projektowaniu urbanistycznym, projektowaniu architektonicznym, a także w planowaniu przestrzennym. Jest to kluczowy wskaźnik dla kalkulacji opłacalności inwestycji mieszkaniowych. PUM ma bardzo duże przełożenie na cenę gruntu. Jak go obliczamy?. Przy wyliczeniach ceny PUM należy pomnożyć powierzchnię zabudowy przez ilość kondygnacji x 0,8. Takie wyliczenie jest bardzo orientacyjne, a wszystko zależy od umiejętności architekta.

Rachunek powierniczy a kredyt deweloperski

Przechodzimy teraz do bardzo ważnej kwestii, a mianowicie do rachunku powierniczego. W dniu 29 kwietnia 2012 roku weszła w życie Ustawa Deweloperska, która na każdego dewelopera nakłada obowiązek prowadzenia rachunku powierniczego. Rachunek powierniczy ma chronić środki wpłacane przez klientów. Pieniądze te są przeznaczone na budowę i wykończenie lokali. Wypłacane są inwestorowi w transzach na podstawie postępów w pracach budowlanych. Oznacza to, że bank monitoruje i kontroluje postępy w pracach budowlanych i sposoby wykorzystania środków finansowych przez dewelopera.

Otwarty i zamknięty rachunek powierniczy

Rachunek powierniczy może być otwarty bądź zamknięty, a o wyborze rodzaju rachunku decyduje deweloper.

  • Otwarty rachunek powierniczy polega na tym, że bank na podstawie harmonogramu dokonuje regularnych wpłat. Bank tym samym odpowiada za kontrolowanie etapów budowy. Po realizacji kolejnego etapu bank wypłaca od 10% do 25% kosztów inwestycji. Poszczególne etapy są finansowane ze środków wpłaconych przez klientów. Każdy z etapów jest finansowany ze środków klientów, którzy zakupili lokale. Ten rodzaj rachunku wybiera 90% inwestorów, a jako dodatkowe zabezpieczenie przyjmuje się gwarancję bankową bądź ubezpieczeniową.
  • Zamknięty rachunek powierniczy. Środki wpłacone przez klientów są wypłacane za już zrealizowane etapy inwestycji. Etapy powinny być dokładnie opisane w umowie deweloperskiej. Inwestor otrzyma całość środków, gdy nabywca lokalu nabędzie prawo do lokalu. Zamknięty rachunek powierniczy jest zdecydowanie bezpieczniejszy dla klienta. Oznacza to jednak, że deweloper musi sfinansować inwestycję z innych środków. Może to być właśnie kredyt deweloperski. Takie rozwiązanie może być korzystne dla dewelopera, ponieważ go uwiarygadnia. Łatwiej jest na pewno znaleźć klientów dla nieruchomości z zamkniętym rachunkiem powierniczym.

Kredyt deweloperski a dane finansowe

Bank bardzo uważnie przeanalizuje dane finansowe oraz sprawozdania finansowe dewelopera. Są to:

  • bilans ze wskazaniem wartości aktywów i ich wysokości niezbędnej do realizacji inwestycji,
  • BEP (Break Even Point), czyli próg rentowności. Na podstawie BEP określa się poziom sprzedaży lokali niezbędny do pokrycia kosztów, tak aby bilans był zerowy,
  • rachunek przepływów pieniężnych (cash flow), który bardzo dobrze przedstawia sytuację finansową firmy, ponieważ pokazuje rzeczywiste przepływy środków pieniężnych między rachunkami, jak również w formie gotówki. Cash flow pozwala bardzo dobrze ocenić sytuację finansową spółki i dzieli się na:
    • przepływy pieniężne z działalności operacyjnej
    • przepływy pieniężne z działalności inwestycyjnej
    • przepływy pieniężne z działalności finansowej.

Korzystny i tani kredyt deweloperski – jak znaleźć?

Jak znaleźć korzystny kredyt deweloperski? Zwróć się o pomoc do profesjonalisty. Zachęcamy do kontaktu z ekspertami  kredytowymi z www.kredytwroclaw.pl. Pomożemy Ci znaleźć najlepszy i najtańszy kredyt deweloperski. Jakie są najważniejsze parametry kredytu? Na co zwrócić uwagę, gdy szukamy korzystnego kredytu deweloperskiego? Eksperci kredytwroclaw.pl zalecają sprawdzić takie parametry, jak:

  • oprocentowanie kredytu deweloperskiego,
  • marża i prowizje,
  • wysokość i częstotliwość wypłacania poszczególnych rat,
  • okres kredytowania, który jest dzielony na dwa etapy: budowy i sprzedaży.

Przy czym etap budowy trwa zazwyczaj trzy lata, a etap sprzedaży od jednego roku do trzech lat.

Ważne! Pamiętaj, że każdy bank będzie wymagał wkładu własnego na poziomie co najmniej 20% kosztów inwestycji netto.

Kredyt deweloperski – wskazówki

Nawet jeśli nie masz dużego doświadczenia, to wciąż możesz otrzymać kredyt deweloperski. Na Twoją korzyść będą działać interesujący projekt, profesjonalny biznesplan i atrakcyjna lokalizacja. Warto również skorzystać ze wsparcia ekspertów kredytowych z www.kredytwroclaw.pl. Nasz zespół przygotował kilka wskazówek dla początkujących deweloperów:

  • na początku sprawdź swoje możliwości finansowania,
  • przygotuj dokładną analizę rynku i konkurencji oraz analizę SWOT,
  • przygotuj solidny i profesjonalny biznesplan oparty na konkretnych danych i rzetelnych informacjach, tak aby bank mógł podjąć właściwą decyzję,
  • wybierz odpowiedni dla siebie rachunek powierniczy, dzięki któremu będziesz miał łatwy dostęp do finansowania,
  • postaraj się o jak najwyższy wkład własny,
  • przygotuj dokładny harmonogram prac ze wskazaniem poszczególnych etapów,
  • wskaż ryzyka i to, jak masz zamiar nimi zarządzać.

Oferty banków – kredyt deweloperski

Kredyt deweloperski Bank Pekao S.A.

  • Kredyt budowlany dla deweloperów mieszkaniowych przeznaczony jest na budowę, rozbudowę osiedli domów wielo – i jedno- rodzinnych,
  • Okres kredytowania – maksymalnie 3 lata,
  • Rachunek powierniczy otwarty lub zamknięty,
  • Waluta – PLN,
  • Wypłata transz zgodnie z postępem robót budowlanych monitorowanym i potwierdzonym przez bankowego inspektora nadzoru budowlanego,
  • Stopa zmienna, odsetki kapitalizowane ujęte w budżecie projektu,
  • Spłata poprzez sprzedaż lokali mieszkalnych.

Kredyt deweloperski ING

  • Waluta – PLN lub inna waluta zgodnie z ofertą banku,
  • Okres kredytowania – do 5 lat,
  • Rachunek wpływów ze sprzedaży mieszkań otwarty lub zamknięty.

Kredyt deweloperski mBank

  • Dla deweloperów, którzy realizują projekty o budżetach większych niż kilkanaście milionów złotych,
  • Kredyt budowlany dla deweloperów mieszkaniowych przeznaczony jest na budowę, rozbudowę osiedli mieszkaniowych, apartamentowców oraz innych inne obiektów mieszkalnych,
  • Dla deweloperów, którzy posiadają bardzo dobre lokalizacje w średnich i dużych miastach w Polsce,
  • Obowiązkowa spółka celowa oraz doświadczenie branżowe.

Banki Spółdzielcze na południu Polski – m.in. w Krakowie, Tarnowie, Limanowej

Kredyt deweloperski przyznawany jest na finansowanie: 

  • nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych, 
  • nieruchomości pod wynajem, dzierżawę lub na sprzedaż. 

Warunki: 

  • dobra sytuacja ekonomiczno-finansowa dewelopera,
  • co najmniej dwuletnie doświadczenie w bezpośredniej realizacji budowlanych zadań inwestycyjnych, 
  • przyznawany także spółkom celowym, Środki mogą posłużyć do: 
  • budowy, rozbudowy, nadbudowy lub dokończenia budowy nieruchomości mieszkalnych, 
  • zakupu i adaptacji lub remontu nieruchomości mieszkalnych, będących przedmiotem sprzedaży w całości lub w postaci wyodrębnionych lokali w celu uzyskania przychodu. 

Nieruchomościami objętymi finansowaniem są: 

  • lokale mieszkalne – budynki wielorodzinne mieszkaniowe, 
  • osiedla budynków wielorodzinnych, 
  • budynki apartamentowe, 
  • rezydencje, 
  • osiedla domów jednorodzinnych i segmentów z garażami podziemnymi, nadziemnymi, infrastrukturą zewnętrzną z powierzchniami komercyjnymi.

 Warunki kredytu deweloperskiego

  • okres kredytowania do 5 lat, 
  • karencja w spłacie odsetek kredytu do 2 lat 
  • możliwość wcześniejszej spłaty kredytu bez prowizji, 
  • minimalna kwota kredytu to 100 tys. zł.

Porady kredytowe - o kredytach piszemy prosto

Zaczerpnij kolejną dawkę wiedzy z poradnika finansowego

Kredyt deweloperski
z kredytWroclaw.pl

Oceń nas!


4,8 /5 (1003 ocen)

Oceń nasze usługi