Masz pytania? Zadzwoń: 571 394 901
Kredyt Wrocław

Kredyty dla firm
– bezpłatna pomoc ekspertów!

Prowadzisz działalność gospodarczą? Interesuje Cię finansowanie dla firm? Dowiedz się, na jakiego rodzaju kredyt możesz liczyć i jaki z nich będzie najlepszy dla Twojej działalności. Kredyt na firmę to zupełnie inny produkt finansowy niż kredyt dla osób prywatnych. 

Wsparcie przy wyborze kredytu
Kredyt dla firm Kredyt dla firm

Porównujemy oferty 13 banków

mBank PKO Bank Polski Bank Pekao S.A. ING Bank Śląski

Ekspert kredytowy online

Sprawdź zdolność, porównaj oferty i zapewnij sobie najtańszy kredyt

Skontaktuj
z się ekspertem

kredytWroclaw.pl – pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Szanujemy i rozumiemy zróżnicowane potrzeby naszych klientów. Z nami poczujesz się bezpiecznie.

Kredyt Wrocław
Dowiedz się więcej

Jak otrzymać kredyt firmowy

kredytWroclaw.pl – ekspert finansowy
Porozmawiajmy
Kredyt Wrocław Kredyt Wrocław

Ponad 450 pozytywnych opinii w Google

Kredyt Wrocław Kredyt Wrocław

Jesteśmy jednymi z najlepiej i najczęściej ocenianych ekspertów kredytowych we Wrocławiu w Google. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

Z roku na rok grono naszych klientów dynamicznie się rozrasta, a wraz z nim nasz zespół ekspertów. Zaufanie do nas wynika z dobrej opinii, cieszymy się, że jesteśmy rozpoznawalni jako rzetelni, profesjonalni i skuteczni eksperci kredytowi.

Zobacz, opinie na nasz temat!

Wypowiedzi w mediach

Dzielimy się doświadczeniem, rozmawiamy o tym, jak postrzegamy rynek finansowy w życiu współczesnych ludzi oraz tłumaczymy w sposób przystępny, najważniejsze zmiany.

Znajdź kredyt, którego potrzebujesz!

Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem w naszym biurze, w Twoim domu, telefoniczne lub online.

Wiadomość do eksperta Sprawdź, jaką ofertę dla Ciebie przygotowaliśmy Formularz kontaktowy
Telefon do eksperta Porozmawiajmy (+48) 571 394 901

Kredyt dla firm w 2024 roku - co warto wiedzieć i czy warto skorzystać

Kredyty dla firm Kredyty dla firm

Pożyczka dla firm

Korzystając ze swojego doświadczenia, pomagamy w wyborze i uzyskaniu najtańszego kredytu na rynku.

Sprawdź szczegóły!

Kredyt dla firmy w 2022 roku – jak się przygotować?

Prowadzisz działalność gospodarczą? Interesuje Cię finansowanie dla firm? Dowiedz się, na jakiego rodzaju kredyt możesz liczyć i jaki z nich będzie najlepszy dla Twojej działalności. Kredyt na firmę to zupełnie inny produkt finansowy niż kredyt dla osób prywatnych. Jako firma musisz się liczyć z zupełnie innymi wymaganiami ze strony banku niż ma to miejsce w przypadku klientów indywidualnych. Warto się do takiego kroku przygotować. Po pierwsze określ swoje cele i przygotuj zarys biznesplanu. Dobrze jest też wcześniej przygotować dokumenty firmowe i finansowe, które mogą być wymagane przez bank. Następnie skonsultuj się z ekspertem kredytowym z kredytwroclaw.pl. Ekspert kredytowy wskaże Ci najkorzystniejsze oferty dla Ciebie i pomoże z formalnościami. Dowiedz się, jakie warunki musisz spełnić, jeżeli chcesz starać się o kredyt dla firm.

Czym charakteryzuje się kredyt na firmę?

Większość banków ma w swojej ofercie kredyty dla firm, które są skierowane do przedsiębiorców. Podstawowy warunek skorzystania z oferty kredytu dla firm to zarejestrowana działalność gospodarcza. Warto zaznaczyć, że banki chętniej udzielają finansowania firmom, które już jakiś czas znajdują się na rynku. Im krócej prowadzisz swoją działalność, tym trudniej będzie Ci o kredyt w banku. Bank chce mieć pewność, że Twoja działalność przetrwa i będziesz w stanie płacić raty kredytu. Firmy, które dłużej działają na rynku i osiągają zyski, są bardziej wiarygodnym partnerem dla banku.

Oferta kredytowa dla przedsiębiorców jest dość elastyczna. Jako właściciel firmy możesz wybrać najkorzystniejszą na daną chwilę formę finansowania. W ofercie kredytowej dla firm znajdziesz m.in. kredyt obrotowy, kredyt odnawialny w rachunku firmowym czy kredyt inwestycyjny. Warunki kredytowania dla przedsiębiorców są atrakcyjniejsze niż dla osób prywatnych. Jako przedsiębiorca możesz liczyć na dogodne warunki i długi okres spłaty swojego zobowiązania. Kredyty dla przedsiębiorców mają lepsze warunki, ponieważ są to zazwyczaj kredyty zabezpieczone.

Kredyt na firmę - czym różni się od innych kredytów?

Możesz starać się o kredyt dla firm, ale pod warunkiem, że firma jest zarejestrowana. Nie ma możliwości otrzymania kredytu, gdy firma jeszcze nie znajduje się rejestrze przedsiębiorców. Jest to bardzo ważny wymóg, stanowiący różnicę między kredytem dla firm, a standardowym kredytem konsumenckim. Do podstawowych różnic należy zaliczyć również to, że głównym warunkiem otrzymania kredytu konsumenckiego, jest posiadanie zdolności kredytowej na odpowiednim poziomie.

Różnice znajdziemy również w procedurze przyznawania kredytów. O ile kredyt konsumencki możesz otrzymać szybko i bez zbędnych formalności, o tyle kredyt dla firm wiąże się z bardziej skomplikowaną procedurą. Bardzo dobry przykład to kredyt dla nowych firm, które jeśli chcą otrzymać kredyt, muszą przedłożyć biznes plan. Na jego podstawie analityk bankowy sprawdzi, czy firma ma szanse utrzymać się na rynku i generować zyski. Firmy, które już jakiś czas działają na rynku, na pewno będą musiały załączyć do wniosku o kredyt dane finansowe. Sytuacja finansowa przedsiębiorstwa to bardzo ważna informacja dla banku, który na tej podstawie zdecyduje się przyznać kredyt bądź też nie.

Porady kredytowe - o kredytach piszemy prosto

Zaczerpnij kolejną dawkę wiedzy z poradnika finansowego

Jakie warunki należy spełnić, by ubiegać się o kredyt na firmę?

Starasz się o kredyt dla firm? Dowiedz się, jakie są warunki finansowania i odpowiednio się do tego przygotuj. Warunkiem otrzymania kredytu jest dobra zdolność kredytowa i Twoja wiarygodność finansowa jako kredytobiorcy. Bank bez wątpienia sprawdzi Twoją historię kredytową w bazach dłużników. Instytucja finansowa, w której starasz się o kredyt, zażąda również od Ciebie wniesienia odpowiedniego zabezpieczenia kredytu. Jeśli ubiegasz się o kredyt, jako sp. z o.o. to konieczna będzie zgoda wszystkich członków zarządu na zaciągnięcie zobowiązania.

Twoja firma dopiero powstała lub działa dopiero od niedawna? Musisz liczyć się z tym, że bank odmówi finansowania. Banki najchętniej udzielają kredytów firmom, które mają staż co najmniej dwunastomiesięczny, chociaż coraz częściej można spotkać oferty bankowe dla firm, które są obecne na rynku od 6 miesięcy.

Inna warunki dotyczące kredytów dla firm, to wspomniany wcześniej biznesplan lub konieczność udostępnienia rachunków firmowych.

Na co można przeznaczyć kredyt na firmę?

Środki z kredytu dla firm możesz przeznaczyć na wydatki zgodne z zapisami w umowie o kredyt. Inaczej mówiąc, najpierw określ swoje cele finansowe, a dopiero potem wybierz odpowiedni kredyt. Przykładowo: chcesz dokonać koniecznych inwestycji w swoim zakładzie. Do sfinansowania takich planów służy kredyt inwestycyjny. Za pozyskane środki poczynisz niezbędne inwestycje. Warto podkreślić, że wybierając kredyt inwestycyjny, możesz z pozyskanych środków sfinansować inwestycje, zgodnie z umową. Nie możesz wydać pieniędzy z kredytu inwestycyjnego na nic innego. Natomiast rodzaj wydatków inwestycyjnych zależy od Ciebie. Może to być zakup komputerów, maszyn lub nieruchomości. Kredyt inwestycyjny ma służyć rozwojowi Twojej firmy i powiększeniu majątku trwałego.

Kolejny kredyt firmowy, który warto omówić to kredyt obrotowy. Jest to bardzo popularna i wygodna forma finansowania, ponieważ środki pochodzące z tego kredytu możesz przeznaczyć na bieżące potrzeby swojej firmy. O płynność finansową swojej firmy możesz zadbać, starając się o kredyt odnawialny w rachunku firmowym. W sytuacjach awaryjnych nie będziesz musiał się obawiać skutków utraty płynności.

Środki z kredytu na firmę możesz przeznaczyć na dowolny cel, pod warunkiem, że wybierzesz kredyt odpowiedni do przewidzianych wydatków.

Jak uzyskać kredyt na firmę - niezbędne dokumenty

Kompletowanie dokumentów to „ulubiona” pozycja każdego kredytobiorcy. Zwłaszcza przy kredycie dla firm ten etap może być szczególnie uciążliwy, ponieważ bank wymaga dość sporo załączników do wniosku o kredyt. Jakiego rodzaju dokumenty musisz dostarczyć do banku? Są to przede wszystkim dokumenty zawierające informacje o Twojej firmie. Niezbędne będzie zaświadczenie o wpisie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, a także o nadaniu Numeru Identyfikacji Podatkowej (NIP) i REGON. Jeśli prowadzisz spółkę, to załączasz zaświadczenie z Krajowego Rejestru Sądowego.

To jednak dopiero początek. Sama dokumentacja firmowa to za mało, żeby udzielić kredytu. Po sprawdzeniu dokumentacji bank przejdzie do analizy potencjału finansowego i ekonomicznego Twojej firmy. Bank musi przecież ocenić potencjał ekonomiczny Twojej firmy. Dlatego Twoim zadaniem będzie dostarczenie dokumentacji finansowej firmy, na przykład Księgi Przychodów i Rozchodów, bilansu za określony okres itd.

Zasady przyznawania kredytu na firmę

Banki mają za zadanie dbać o pieniądze swoich depozytariuszy i akcjonariuszy i w związku z tym minimalizować ryzyko kredytowe. Dlatego tak niewiele banków oferuje kredyt dla firm, które stawiają pierwsze kroki na rynku. Optymalny staż dla banku to zazwyczaj 12 miesięcy. Wychodzi się z założenia, że skoro firma przetrwała rok, to utrzyma się na rynku i będzie w stanie generować zyski. Nie ma natomiast żadnych określonych wymogów co do formy prawnej i podatkowej przedsiębiorstwa. Pod tym względem każdy klient firmowy jest traktowany indywidualnie. Po pierwszej analizie związanej ze sprawdzeniem dokumentów firmowych bank przejdzie do zbadania Twojej zdolności kredytowej. Oczywiście będzie się to wiązać z dostarczeniem do banku licznych dokumentów. Jakiego rodzaju to będzie dokumentacja i jak dużo jej będzie, zależy od kredytu dla firm, na który się zdecydowałeś.

Zdolność kredytowa firmy

Podobnie jak w przypadku kredytów dla klientów indywidualnych bank sprawdza zdolność kredytową również dla firm. Przede wszystkim musi sprawdzić, czy Twoja firma ma zdolność do spłacania comiesięcznych rat. Zdolność kredytowa przedsiębiorstwa zależy od wielu czynników. Najważniejszy z nich to wysokość uzyskiwanych przychodów. W przypadku osób prywatnych mamy do czynienia ze stabilnymi dochodami. Zazwyczaj wypłata jest taka sama co miesiąc. Natomiast w przypadku firm dochód może wyglądać w każdym miesiącu inaczej. To troszkę komplikuje sytuację i daje odpowiedź na pytanie, dlaczego banki preferują firmy, które działają co najmniej 12 miesięcy. Dla takich firm można oszacować roczne przychody. Oczywiście duże znaczenie będą miały miesięczne wydatki, czy inne zobowiązania kredytowe.

Kredyty na firmę dla osób prywatnych

Kolejne sposób na pozyskanie finansowania to kredyt na firmę zaciągnięty przez osobę prywatną. Oznacza to, że jako osoba prywatna możesz wziąć kredyt na firmę. Zazwyczaj jest to kredyt gotówkowy. Takie rozwiązanie ma kilka zalet, ale niestety taki kredyt nie jest udzielany na wysokie kwoty. Natomiast dużą zaletą jest to, że środki z kredytu możesz przeznaczyć na dowolny cel, który niekoniecznie musu być związany z wydatkami dla firmy. Doradzamy, żebyś podszedł do takiego kredytu z głową. W końcu zabezpieczenie takiego kredytu stanowi Twoja firma. Dlatego po kredyt na firmę dla osób prywatnych warto starać się tylko w uzasadnionych przypadkach. Kiedy jest Ci potrzebny szybki kredyt dla firm, to taki rodzaj kredytu może być dobrym rozwiązaniem.

Rodzaje kredytów na firmę, jakie można wziąć na firmę

Dużą zaletą kredytów dla firm jest to, że możesz wybrać dowolny rodzaj takiego kredytu, zgodnie ze swoimi potrzebami i celami. Kredytobiorcy sięgają najczęściej po takie kredyty dla firm, jak:

  • kredyt obrotowy – jego zadaniem jest finansowanie bieżących wydatków firmy. Mogą to być koszty najmu lokalu, wynagrodzeń pracowników, zaplata faktury za towar. Okres spłaty w zależności od banku wynosi najczęściej 12 miesięcy do 36 miesięcy. Jeżeli kontrahenci zalegają Ci ze spłatami należności wobec Ciebie i dużo środków masz zamrożonych, taki kredyt może być dobrym rozwiązaniem.
  • kredyt inwestycyjny – kredyt celowy na rozwój firmy. Jego zadanie to zwiększenie wartości majątku trwałego firmy. Środki z kredytu możesz przeznaczyć tylko i wyłącznie na inwestycje firmowe. Może to być zakup specjalistycznego sprzętu, floty, maszyn, komputerów. Warunkiem otrzymania takiego kredytu jest przedłożenie w banku biznesplanu inwestycji.
  • kredyt w rachunku odnawialnym – mechanizm działania tego produktu jest w zasadzie identyczny jak dla limitu w koncie dla klientów indywidualnych. Bank na podstawie Twojego wniosku ustala górną granicę limitu. Oznacza to, że możesz wykonywać transakcję tylko do tej kwoty. Odsetki są naliczane tylko od wykorzystanej kwoty.

Gdzie znaleźć kredyt na firmę?

Najłatwiej jest znaleźć oferty dla firm, które działają co najmniej 12 miesięcy. Możesz to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy z nich to poszukiwania na własną rękę, rozmowy w placówkach banków, szukanie ofert w porównywarkach finansowych, gdzie oferty bankowe są zebrane w jednym miejscu i możesz je porównać między sobą. Drugi sposób to skorzystanie z pomocy eksperta kredytowego z kredytwroclaw.pl Ekspert przeanalizuje Twoje potrzeby i możliwości finansowe i dobierze oferty zgodne z Twoimi oczekiwaniami. O wiele trudniej będzie znaleźć oferty kredytów firmowych dla nowych firm bądź kredytów firmowych bez zaświadczeń. Takie oferty możemy spotkać tylko w nielicznych bankach.

Kredyt na firmę - co jeszcze warto wiedzieć?

Niewielu klientów wie o tym, że możliwe jest również przyznanie kredytu hipotecznego na firmę. Z takiej oferty korzysta tylko część przedsiębiorców. Przede wszystkim dlatego, że kredyt hipoteczny dla firm jest bardziej ryzykowny dla banku. Przedsiębiorcy będzie trudniej o taki kredyt niż osobie prywatnej. Oczywiście jednak masz szansę taki kredyt otrzymać. Część osób zadaje sobie pytanie, czy lepiej skorzystać z kredytu dla firm, czy kredytu dla osób prywatnych. W przypadku kredytów firmowych masz większy wybór ofert, możliwość dłuższego okresu kredytowania i dostęp do większych kwot. Ostateczną decyzję możesz podjąć po przeanalizowaniu swojej sytuacji, a także możesz skonsultować wybór kredytu z ekspertem kredytowym.

Kredyt dla firm
z kredytWrocław.pl

Oceń nas!


4,8 /5 (6329 ocen)

Oceń nasze usługi