Oferta banków jest coraz bardziej elastyczna i w każdym z nich możesz znaleźć produkt dostosowany do Twoich potrzeb. Kiedy potrzebujesz większej gotówki, a jesteś właścicielem nieruchomości, pomyśl o produkcie, którego zabezpieczeniem może być Twoja nieruchomość.
Porównujemy oferty 13 banków
Sprawdź zdolność, porównaj oferty i zapewnij sobie najtańszy kredyt.
Na rynku działa obecnie około kilkunastu banków, a prawie każdy z nich ma w swojej ofercie kredyt hipoteczny. Czasami jeden bank oferuje kilka rozwiązań w ramach kredytu hipotecznego. Jak w takim razie znaleźć kredyt hipoteczny, który będzie dla Ciebie najkorzystniejszy i nie zrujnuje Twojego budżetu domowego?
Nie pobieramy żadnych opłat czy prowizji. To banki płacą nam za pomoc w obsłudze Klienta.
Porównując oferty banków z ekspertem, możesz zaoszczędzić kilka, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Pomagamy w załatwieniu formalności związanych z kredytem, dzięki czemu oszczędzasz czas i energię, którą możesz poświęcić na codzienne przyjemności.
Gdy będziesz chciał wydłużyć lub skrócić okres spłaty, skonsolidować kredyty, czy też przenieść kredyt do innego banku w celu obniżenia kosztów. Ekspert będzie do Twojej dyspozycji.
Aktualnie kredyty hipoteczne są rekordowo tanie, na co wpłynęła zeszłoroczna obniżka stóp procentowych. Warto więc teraz zawnioskować o ofertę dla siebie, aby skorzystać z atrakcyjnych warunków.
Jesteśmy jednymi z najlepiej i najczęściej ocenianych ekspertów kredytowych we Wrocławiu w Google. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.
Z roku na rok grono naszych klientów dynamicznie się rozrasta, a wraz z nim nasz zespół ekspertów. Zaufanie do nas wynika z dobrej opinii, cieszymy się, że jesteśmy rozpoznawalni jako rzetelni, profesjonalni i skuteczni eksperci kredytowi.
Dzielimy się doświadczeniem, rozmawiamy o tym, jak postrzegamy rynek finansowy w życiu współczesnych ludzi oraz tłumaczymy w sposób przystępny, najważniejsze zmiany.
Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem w naszym biurze, w Twoim domu, telefoniczne lub online.
Wykorzystaj pieniądze na dowolny cel – dopasuj pożyczkę do swoich potrzeb.
Oferta banków jest coraz bardziej elastyczna i w każdym z nich możesz znaleźć produkt dostosowany do Twoich potrzeb. Kiedy potrzebujesz większej gotówki, a jesteś właścicielem nieruchomości, pomyśl o produkcie, którego zabezpieczeniem może być Twoja nieruchomość. Na samym początku pomyślisz zapewne o kredycie hipotecznym, ale to nie jest jedyny produkt, którego zabezpieczeniem jest hipoteka. Twój dom lub mieszkanie mogą stać się również zabezpieczeniem pożyczki hipotecznej. Dużą zaletą pożyczki hipotecznej jest to, że może być przeznaczona na dowolny cel. Nie potrzebujesz nawet stałego źródła dochodu, by starać się o takie dofinansowanie.
Kiedy nie potrzebujesz wysokiej kwoty, a myślisz po prostu np. o remoncie lub o wakacyjnym wyjeździe, to wtedy decydujesz się na kredyt gotówkowy z minimum formalności. Sytuacja ulega zmianie, gdy potrzebujesz kilkudziesięciu lub nawet kilkuset tysięcy złotych z wieloletnim okresem spłaty. Jednocześnie nie chcesz tłumaczyć się przed bankiem, na jaki cel potrzebujesz tych pieniędzy. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest pożyczka hipoteczna.
Warto też podkreślić, że o pożyczkę hipoteczną możesz się starać również poza systemem bankowym, np. w firmie pożyczkowej lub od osoby prywatnej. Co to za produkt finansowy? Kiedy lepiej wziąć pożyczkę hipoteczną niż kredyt hipoteczny? Jakie warunki należy spełnić, żeby dostać taką pożyczkę? Na te i na inne pytania odpowiemy w niniejszym artykule.
Na samym początku wyjaśniamy, że pożyczka hipoteczna to absolutnie nie to samo, co kredyt hipoteczny. Są to dwa zupełnie różne produkty finansowe. Zacznijmy od tego, że kredyt hipoteczny jest udzielany na konkretny cel, który jest opisany w umowie. Może to być zakup mieszkania, budowa, czy remont. Po spłaceniu ostatniej raty kredytobiorca staje się pełnoprawnym właścicielem nieruchomości.
Pożyczka hipoteczna to trochę inny produkt finansowy, który ma bardzo dużo zalet, a jedną z nich jest to, że pieniądze z pożyczki możesz wydać na dowolny cel. Z pożyczki hipotecznej możesz skorzystać, gdy jesteś właścicielem nieruchomości, która może być zabezpieczeniem pożyczanej kwoty. Może o być dom, mieszkanie, biuro, dowolny lokal. Na takiej nieruchomości nie może być ustanowionej hipoteki względem innego właściciela.
Klienci często nie rozróżniają tych dwóch produktów, a wynika to z tego, że zarówno w jednym, jak i drugim przypadku występuje to samo zabezpieczenie, czyli hipoteka na nieruchomości. Nieruchomość to bardzo solidne zabezpieczenie, chętnie widziane przez pożyczkodawców. Dzięki zabezpieczeniu, które powoduje, że udzielenie pożyczki jest mało ryzykowne, pożyczka hipoteczna to jeden z najtańszych sposobów na zdobycie potrzebnej gotówki. Oprocentowanie pożyczki hipotecznej może być nawet kilkukrotnie niższe niż oprocentowania kredytu gotówkowego. Przy bardzo dużych kwotach, oszczędności na odsetkach będą bardzo duże. W zależności od Twoich potrzeb i wartości zabezpieczenia możesz się starać o bardzo wysokie kwoty, sięgające nawet kilku milionów. Obecnie coraz popularniejsze są pożyczki hipoteczne przez Internet. Dużo formalności możesz załatwić bez wychodzenia z domu, co jest sporym udogodnieniem.
Czy nieruchomość należąca do kogoś innego może być zabezpieczeniem kredytu? Niektóre banki wyrażają zgodę na to, żeby nieruchomość, która będzie stanowić zabezpieczenie pożyczki, należała do osoby trzeciej, np. do rodziców, partnera. Oczywiście ta osoba musi wyrazić zgodę na obciążenie swojej nieruchomości hipoteką.
Zaczerpnij kolejną dawkę wiedzy z poradnika finansowego
Pożyczkę hipoteczną możesz przeznaczyć na dowolny cel, który wymaga wydania lub zainwestowania większej kwoty pieniędzy. Może to być doskonały pomysł na sfinansowanie każdego większego wydatku. Mogą to być egzotyczne wakacje, wesele, gruntowny remont domu, zakup sprzętu do domu. Możesz w ten sposób zrealizować wiele swoich pomysłów, a nawet marzeń. Tak naprawdę nic Cię nie ogranicza.
Pożyczką hipoteczną możesz również spłacić swoje inne zobowiązania, np. droższe kredyty gotówkowe. Inny pomysł to zainwestowanie tych pieniędzy. Co więcej, pożyczka hipoteczna może być przeznaczona na realizację nie jednego, ale kilku celów.
Pożyczka hipoteczna to oferta dla osób fizycznych, które spełnią określone przez bank wymagania. Jeden z podstawowych warunków dotyczy własności. Jako pożyczkobiorca musisz być właścicielem lub współwłaścicielem nieruchomości, która będzie stanowić zabezpieczenie pożyczki. Na nieruchomości nie może być ustanowiona hipoteka względem innego właściciela.
O pożyczkę hipoteczną może starać się osoba pełnoletnia, która ma odpowiednie dochody, a także zdolność kredytową. Ważna jest również Twoja historia kredytowa, którą bank sprawdzi w BIK. Jeżeli płaciłeś swoje zobowiązania terminowo, droga do pożyczki jest otwarta.
Procedura ubiegania się o pożyczkę hipoteczną jest praktycznie taka sama jak dla kredytu hipotecznego. Pierwszy krok to złożenie prawidłowo wypełnionego wniosku o kredyt wraz z wymaganymi załącznikami. Pamiętaj, że bank przyjmuje tylko prawidłowo wypełnione wnioski, dlatego skonsultuj swój wniosek z ekspertem kredytowym z kredytwroclaw.pl. Lista załączników może się różnić w zależności od banku, zwykle to jednak są:
Na podstawie wymienionych dokumentów bank przystąpi do oceny Twojej zdolności kredytowej oraz do oceny wartości nieruchomości. Po przeanalizowaniu tych danych bank wyda decyzję o przyznaniu lub odmowie kredytu. Jeśli odpowiedź banku będzie pozytywna, po około 2-3 tygodniach bank przedstawi Ci ostateczne warunki pożyczki hipotecznej.
Pożyczka hipoteczna może zostać udzielona pod warunkiem, że jesteś już właścicielem nieruchomości, która ma to zobowiązanie zabezpieczać. Jako zabezpieczenie może służyć również nieruchomość innej osoby, która wyrazi na to zgodę, o ile bank przewiduje taką możliwość.
Możesz starać się o pożyczkę hipoteczną, jeśli jesteś właścicielem wolnej od hipoteki nieruchomości, którą bank przyjmie jako zabezpieczenie. Jakiego rodzaju nieruchomość może stanowić zabezpieczenie? Może to by działka, mieszkanie, biuro, dom lub inna nieruchomość, która będzie do zaakceptowania przez bank. Dla banku bardzo ważne jest to, żeby sprzedać zastawioną nieruchomość w razie, gdybyś przestał spłacać kredyt.
Pożyczka hipoteczna to zobowiązanie długoterminowe o najczęściej zmiennym oprocentowaniu. Co ma wpływ na oprocentowanie pożyczki hipotecznej? W jaki sposób się ona kształtuje? Oprocentowanie pożyczki hipotecznej składa się ze stałej marży banku, która stanowi jego zysk i ze stopy referencyjnej WIBOR, która ulega zmianom i dlatego też oprocentowanie pożyczki będzie się zmieniać w trakcie trwania umowy. Obecnie stopy procentowe w Polsce są na najniższym poziomie od lat, jednak trudno przewidzieć, jak mogą się zachowywać na przestrzeni lat. Co prawda od kilku lat stopy procentowe w Polsce znajdują się na rekordowo niskim poziomie, jednak trudno przewidzieć, jak będą się kształtować w przyszłości.
Najtańsza oferty pożyczek hipotecznych, jakie można spotkać na rynku, oscylują w okolicach 5%. Przykładowo RRSO dla pożyczki hipotecznej w Santanderze wynosi 4,57%, a w Millenium Banku 4,68%. Jest dużo tańsza niż kredyt gotówkowy, którego oprocentowanie może wynieść nawet dwa razy tyle.
Najważniejszym kosztem pożyczki hipotecznej jest oprocentowanie. Co więcej, jak już wspomnieliśmy, oprocentowanie pożyczek hipotecznych jest zmienne. Może rosnąć, ale też i spadać. Bardzo ciężko o oferty ze stałym oprocentowaniem. Taka oferta może być dla banku niekorzystna, gdy rynkowe stopy procentowe zaczną rosnąć.
Kolejnym elementem wpływającym na koszt pożyczki hipotecznej, jest prowizja dla banku. Bank pobiera tę opłatę za udzielenie kredytu. Za co konkretnie płacimy prowizję? Jest to wynagrodzenie dla banku za rozpatrzenie wniosku, czy też badanie Twojej zdolności kredytowej. Prowizja może mieć duży wpływ na cały koszt pożyczki hipotecznej. Każdy bank ma swoją politykę dotyczącą prowizji, jednak jej wysokość wynosi około 5% od pożyczonego kapitału. Powinieneś się również liczyć z dodatkową prowizją, gdy np. chcesz wydłużyć okres spłaty, czy też dokonać wcześniejszej spłaty kredytu. Warto spytać o takie rzeczy przed podpisaniem umowy o pożyczkę.
Podobnie, jak w przypadku kredytów hipotecznych, bank zapewne będzie wymagał od Ciebie ubezpieczenia nieruchomości od zdarzeń losowych, które mogą obniżyć jej wartość. Koszt ubezpieczenia również zwiększa koszt pożyczki hipotecznej.
Czego jeszcze może zażądać bank? Większość kredytodawców będzie oczekiwać od Ciebie wykupienia polisy na życie oraz cesji praw z tejże polisy ze wskazaniem ich jako uprawnionych do otrzymania świadczenia. Do kosztów dolicz również ubezpieczenie pomostowe, które będziesz opłacać do czasu ustanowienia hipoteki na rzecz banku.
O tym, jak wysoką pożyczkę hipoteczną możesz otrzymać, tak naprawdę zależy od dwóch czynników: wartości Twojej nieruchomości, która stanowi zabezpieczenie pożyczki oraz od wewnętrznej polityki banku. Bank sprawdzi również Twoją sytuację finansową, Twoje koszty i dochody i przeanalizuje Twoje zobowiązania. Sprawdzi również stan nieruchomości i jego funkcję.
Na jak wysoką kwotę możesz liczyć? Większość instytucji finansowych udziela pożyczek hipotecznych do kwoty, która stanowi 60%-70% wartości nieruchomości. Oczywiście są takie banki, które oferują nie więcej niż 50% wartości nieruchomości, ale też takie, gdzie możemy liczyć nawet na 80%.
Zanim zdecydujesz się na konkretną pożyczkę, warto przeanalizować poszczególne oferty instytucji finansowych. Możesz poprosić o pomoc ekpserta kredytowego z kredytwroclaw.pl, który od razu wskaże Ci najlepsze dla Ciebie oferty. Pożyczki hipoteczne w bankach możesz porównać, biorąc pod uwagę następujące elementy:
Banki kuszą niskim oprocentowaniem, ale coś za coś. Możesz liczyć na atrakcyjną ofertę, ale pod warunkiem, że skorzystasz z dodatkowych produktów banku, np. założysz konto, weźmiesz kartę kredytową. Koniecznie zwróć uwagę na warunki tanich pożyczek hipotecznych.
Są takie sytuacje, kiedy skorzystanie z pożyczki hipotecznej, będzie dla nas korzystne. Przede wszystkim pożyczkę hipoteczną możesz wykorzystać do realizacji dowolnego celu lub celów. Nie musisz tego ujawniać przy podpisywaniu umowy. Pieniądze z pożyczki hipotecznej mogą być użyte do realizacji transakcji, którą ciężko sfinansować w inny sposób.
Pożyczka hipoteczna może też się przydać do skonsolidowania zobowiązań, które mogą być wyżej oprocentowane niż pożyczka. Pożyczka hipoteczna jest jednocześnie mniej korzystna od kredytu hipotecznego. Oprocentowanie kredytu hipotecznego jest niższe niż pożyczki hipotecznej. Przy zakupie nieruchomości lepiej skorzystać ze standardowego kredytu hipotecznego.
Pożyczka hipoteczna to również nie najlepsze rozwiązanie dla osób, które szybko potrzebują gotówki. Procedura przyznania pożyczki hipotecznej może trwać nawet kilka tygodni.
Pożyczka hipoteczna i kredyt hipoteczny to dwa różne produkty, które się od siebie bardzo różnią. Trudno powiedzieć, czy lepsza jest pożyczka, czy kredyt. Zależy to od Twojej indywidualnej sytuacji życiowej i finansowej. Podsumujmy obydwa produkty:
Na podstawie opisanych kryteriów możesz wybrać produkt finansowy, który będzie dla Ciebie korzystniejszy. Wszystko zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i sytuacji finansowej.
Pożyczka hipoteczna wiąże się z ustanowieniem hipoteki na Twoje nieruchomości. Może być dla Ciebie korzystną propozycją, ale też wiązać się z ryzykiem. Pożyczki podobnie jak kredyty hipoteczne różnią się pod względem oprocentowania, dodatkowych opłat i długością czekania na decyzje banku. Jak zatem znaleźć najkorzystniejszą ofertę pożyczki? Gdzie szukać ofert pożyczek hipotecznych? Najlepszy sposób to skorzystanie z pomocy eksperta kredytowego z kredytwroclaw.pl.
Ekspert kredytowy pomoże Ci zrozumieć produkt, podpowie Ci jak z niego korzystać tak, żeby to było dla Ciebie jak najkorzystniejsze. Ekspert kredytowy ma dostęp do aktualnych informacji o pożyczkach hipotecznych bankowych i tych oferowanych przez firmy pożyczkowe. Dzięki swojej wiedzy i odpowiednim narzędziom pomoże Ci szybko znaleźć najkorzystniejszą pożyczkę. Ekspert kredytowy podpowie Ci również, jakie dokumenty należy skompletować i pomoże w wypełnieniu wniosku o pożyczkę hipoteczną. Pomoc eksperta kredytowego jest bezpłatna, więc tym bardziej warto z niej skorzystać.
Oceń nas!