Masz pytania? Zadzwoń: 571 394 901
Kredyt Wrocław

Kredyt gotówkowy
– bezpłatna pomoc ekspertów!

Kredyt gotówkowy pomoże Ci nie tylko załatać dziurę w budżecie domowym, ale również rozpocząć od dawna planowany remont, umożliwi wyjazd na wymarzone wakacje, czy zakup sprzętu do domu, a nawet samochodu.

Wsparcie przy wyborze kredytu
Kredyt gotowkowy Kredyt gotowkowy

Porównujemy oferty 13 banków

mBank PKO Bank Polski Bank Pekao S.A. ING Bank Śląski

Ekspert kredytowy online

Sprawdź zdolność, porównaj oferty i zapewnij sobie najtańszy kredyt.

Skontaktuj
z się ekspertem

Dlaczego warto skorzystać z pomocy eksperta kredytowego przy kredycie gotówkowym?

Na rynku działa obecnie około kilkunastu banków, a prawie każdy z nich ma w swojej ofercie kredyt gotówkowy. Czasami jeden bank oferuje kilka rozwiązań w ramach kredytu gotówkowego. Jak w takim razie wybrać korzystnie?

Kredyt Wrocław
Dowiedz się więcej

Porównanie ofert kredytu gotówkowego w najpopularniejszych bankach

Szukasz kredytu gotówkowego? Oszczędź wybierając najtańszy - sprawdź porównanie.

mBank
PKO Bank Polski
BNP Paribas Bank Polska S.A.
Bank Pekao S.A.
ING Bank Śląski
Bank Millennium
Kwota kredytu:
10 000 250 000
Okres spłaty:
1 10
lat
Wysokość miesięcznej raty: 000,00 zł
Prowizja: 0
RRSO: 0

Ranking kredytów gotówkowych

Przykład reprezentatywny
Przedstawiona symulacja została przygotowana na podstawie aktualnych danych banków oraz informacji podanych przez Klienta. KredytWroclaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za błędy obliczeniowe, zmiany w danych banków, o których nie zostało powiadomione, oraz błędy spowodowane podaniem przez Klienta nieprawdziwych informacji. Oferty kredytów przygotowane przez banki mogą różnić się od przedstawionych poniżej wyników. Symulacja ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Jak otrzymać kredyt gotówkowy

kredytWroclaw.pl – ekspert finansowy
Porozmawiajmy
Kredyt Wrocław Kredyt Wrocław

Ponad 470 pozytywnych opinii w Google

Kredyt Wrocław Kredyt Wrocław

Jesteśmy jednymi z najlepiej i najczęściej ocenianych ekspertów kredytowych we Wrocławiu w Google. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

Z roku na rok grono naszych klientów dynamicznie się rozrasta, a wraz z nim nasz zespół ekspertów. Zaufanie do nas wynika z dobrej opinii, cieszymy się, że jesteśmy rozpoznawalni jako rzetelni, profesjonalni i skuteczni eksperci kredytowi.

Zobacz, opinie na nasz temat!

Wypowiedzi w mediach

Dzielimy się doświadczeniem, rozmawiamy o tym, jak postrzegamy rynek finansowy w życiu współczesnych ludzi oraz tłumaczymy w sposób przystępny, najważniejsze zmiany.

Znajdź kredyt, którego potrzebujesz!

Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem w naszym biurze, w Twoim domu, telefoniczne lub online.

Wiadomość do eksperta Sprawdź, jaką ofertę dla Ciebie przygotowaliśmy Formularz kontaktowy
Telefon do eksperta Porozmawiajmy (+48) 571 394 901

Kredyt gotówkowy w 2024 roku - co warto wiedzieć i czy warto skorzystać

Kredyt hipoteczny Kredyt hipoteczny

Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy z ekspertem to oszczędność pieniędzy, szybki proces i minimum formalności.

Sprawdź szczegóły!

Kredyt gotówkowy a koronawirus (COVID-19) - ważne informacje

Pandemia koronawirusa wywróciła nasze życie do góry nogami. W Polsce, jak w wielu innych krajach mamy ogłoszony stan epidemii. Rządy zachęcają swoich obywateli do zmniejszenia interakcji społecznych, zachęcają do zakupów on-line i pracy zdalnej. Przekłada się to oczywiście na rynek kredytów gotówkowych. Część banków zawiesiła przyjmowanie nowych wniosków. Zachęcamy Cię do kontaktu z naszymi ekspertami kredytowymi kredytWroclaw.plktórzy wskażą Ci, w którym banku możesz starać się o kredyt gotówkowy, gdzie kredyt gotówkowy będzie dla Ciebie najkorzystniejszy i zajmą się wszelkimi formalnościami. Możesz zamówić również kontakt z wybranym bankiem, a pracownicy banku skontaktują się z Tobą. Podczas rozmowy ustalicie, czy otrzymasz kredyt gotówkowy i w jakiej wysokości. Tożsamość możesz potwierdzić przez kuriera, który przywiezie Ci egzemplarze gotowej umowy kredytowej. Musisz jednak mieć świadomość, że bank przedstawi Ci tylko swoją ofertę co może się przełożyć na gorsze warunki oraz tym, że doradca bankowy będzie ukierunkowany przez różnego rodzaju plany sprzedażowe.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć? W związku z pandemią banki jeszcze bardziej zacieśniły politykę zarządzania ryzykiem kredytowym. Zdolność kredytowa klientów jest badana bardzo dokładnie i jest mniej decyzji pozytywnych. Internet spowodował, że proces wnioskowania jest prostszy, natomiast nie każdy z nas może liczyć na kredyt gotówkowy. Problem mogą mieć głównie klienci, którzy pracują na podstawie umów cywilnoprawnych, ponieważ ich sytuacja zawodowa jest mocno niepewna.

Tarcza antykryzysowa pomoże co prawda przetrwać wielu firmom, ale wiąże się również z obniżaniem pensji pracownikom, których zdolność kredytowa spada i mogą mieć problem z uzyskaniem kredytu.

Dobra wiadomość jest taka, że Rada Polityki Pieniężnej zmniejszyła stopy procentowe, które są obecnie na rekordowo niskim poziomie. Dzięki temu maksymalne oprocentowanie wynosi obecnie 8%, a nie jak wcześniej 10%. Zaciągnięcie kredytu gotówkowe obecnie może być korzystne, o ile mamy zdolność kredytową. Niskie oprocentowanie może być pułapką, dlatego sprawdź również całkowity koszt kredytu gotówkowego.

Kredyt gotówkowy z ekspertem kredytwroclaw.pl - krok po kroku

Podjąłeś decyzję o zaciągnięciu kredytu gotówkowego? Zapewne idzie za tym jakaś określona potrzeba. Zanim jednak wybierzesz konkretną ofertę i podpiszesz umowę, skonsultuj się z ekspertem kredytowym z kredytwroclaw.pl Ekspert kredytowy podpowie Ci, jakie są Twoje możliwości, na jaki kredyt możesz liczyć i którą ofertę wybrać. Wspólnie możecie przejść przez cały proces, który opisujemy krok po kroku.

 1. Określenie celu kredytu – kredyt gotówkowy ma to do siebie, że możesz go zaciągnąć na dowolny cel. Jako eksperci podpowiadamy, żebyś dokładnie wyznaczył sobie cel kredytu i oszacował kwotę, jaka będzie Ci potrzebna, żeby go zrealizować. Sprawdzisz na tej podstawie, czy stać Cię na ten kredyt i czy będziesz mógł spłacić zobowiązanie wobec banku.
 2. Badanie zdolności kredytowej – trudno, żebyś badał zdolność kredytową na własną rękę. Od czego jednak są pośrednicy kredytowi? Wspólnie zbadamy Twoją zdolność kredytową dla wielu banków. Musisz, wiedzieć, że każdy bank inaczej liczy zdolność kredytową, ponieważ ma inny profil klienta i różnice w zdolności mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dodatkowo możesz założyć konto na stronie BIK i za opłatą wygenerować raport dotyczący Twoich zobowiązań. To wszystko pozwoli nam realnie ocenić Twoje możliwości finansowe i możliwości w spłacie zobowiązań.
 3. Przeglądanie i analiza ofert – nasz ekspert kredytowy na pewno będzie przestrzegał Cię przed zbyt pochopną i szybką decyzją. Oferty na rynku jest bardzo dużo i różnią się od siebie, zwłaszcza gdy chodzi o koszty kredytu. Wspólnie przeanalizujemy, oferty banków i wybierzemy tę, która będzie dla Ciebie najlepsza. Nie polecamy korzystania z porównywarki finansowej w Internecie. Różne wyszukiwarki, po wpisaniu tych samych parametrów kredytu wskazują różne „najlepsze” kredyty. Po drugie, trudno wybrać z tych wskazań kredyt naprawdę najkorzystniejszy, bo wyszukiwarki mają zwykle różne funkcjonalności i np. nie sortują wyników według tych samych kryteriów, więc i tak nie uniknie się analizowania proponowanych ofert. Dlatego też, wyniki generowane przez takie wyszukiwarki należy traktować orientacyjnie, tym bardziej, że część z proponowanych kredytów może już nie być w ogóle udzielana, bądź być udzielana na innych warunkach (zmiana oferty).
 4. Wniosek o kredyt – jest to kolejny krok do uzyskania kredytu. W wypełnieniu wniosku o kredyt gotówkowy pomoże Ci nasz ekspert kredytowy. Dzięki temu będziesz pewien, że wszystko jest zrobione według najwyższych standardów.
 5. Oczekiwanie na decyzję kredytową – najbardziej stresujący moment, zwłaszcza jeżeli pieniądze są Ci bardzo potrzebne. Nasz ekspert poinformuje Cię, jaka jest decyzja banku. Jeżeli bank rozpatrzył wniosek pozytywnie, otrzymasz informację na temat kwoty kredytu i okresu kredytowania. W przypadku odmowy ekspert przedstawi Ci uzasadnienie banku oraz pomoże uzyskać kredyt w innej instytucji finansowej.
 6. Umowa kredytowa – po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej, czas na podpisanie umowy o kredyt gotówkowy. W umowie jest określona kwota kredytu koszt kredytu, sposób przekazania kosztów itd. Jeżeli czegoś nie rozumiesz, nasz ekspert pomoże w interpretacji. Ekspert kredytowy nie tylko wyjaśni Ci zapisy umowy, ale również będzie negocjował w Twoim imieniu warunki kredytu.
 7. Uruchomienie kredytu – to ta najfajniejsza część. Po podpisaniu umowy o kredyt gotówkowy środki mogą znaleźć się na Twoim koncie nawet po kilku minutach. Pamiętaj, nasza współpraca po uruchomieniu kredytu się nie kończy. Również po uruchomieniu możesz liczyć na nas i zrestrukturyzować lub przenieść kredyt do innego banku co pozwoli zaoszczędzić kolejne środki.

Porady kredytowe - o kredytach piszemy prosto

Zaczerpnij kolejną dawkę wiedzy z poradnika finansowego

Czym charakteryzuje się najtańszy kredyt gotówkowy w 2024 roku?

Nikt z nas nie lubi przepłacać. Poszukujemy nie tylko kredytów gotówkowych z minimum formalności, czy szybkich kredytów gotówkowych on-line, ale również tanich kredytów gotówkowych. Rata, którą płacimy, co miesiąc nie powinna zanadto obciążać naszej kieszeni. Koszt kredytu powinien być dla nas jednym z najważniejszych kryteriów decydujących o wyborze kredytu gotówkowego. Na rynku możemy znaleźć oferty 0 procent, które mogą być rzeczywiście najtańszymi ofertami kredytów gotówkowych. Warto jednak przyjrzeć się dodatkowym parametrom kredytu gotówkowego 0 procent. Należy do nich prowizja i ubezpieczenie, które mogą być na tyle wysokie, że kredyt gotówkowy 0 procent nie będzie jednak należał do najtańszych na rynku. O atrakcyjności kredytu gotówkowego decydują jednak wszystkie jego parametry.

Niezbędne formalności przy kredycie gotówkowym – wymagania i dokumenty

Proces wnioskowania o kredyt gotówkowy w banku jest dość prosty i oparty na jasnych procedurach. Decyzja banku jest szybka, chyba że wypełniliśmy nieprawidłowo wniosek lub nie dostarczyliśmy wszystkich dokumentów. Wtedy decyzja może zabrać nawet kilka dni. Korzystając z pomocy eksperta kredytWroclaw.pl nie musisz się przejmować formalnościami, wszystkim się zajmiemy.

Sprawę ułatwia również to, że w przypadku kredytów gotówkowych bank rzadko prosi o dodatkowe zabezpieczenie kredytu. Zazwyczaj takim zabezpieczeniem dla banku jest ubezpieczenie.  

Starając się o kredyt, musisz okazać dokument potwierdzający Twoją tożsamość. Jeżeli jesteś obcokrajowcem i starasz się o kredyt gotówkowy w banku, musisz mieć aktualny paszport i kartę pobytu.

Szybki kredyt gotówkowy jest możliwy, jeśli dostarczysz bankowi informacji o swoich dochodach, źródle dochodów, rodzaju umowy i terminie końca umowy zawartej na czas określony.

Ile się czeka na decyzję kredytową?

Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu klientów. Czas oczekiwania na decyzję kredytową jest najważniejszym z czynników, tuż obok kosztów kredytu, na podstawie którego podejmujemy decyzję o wyborze takiej, a nie innej oferty. Wciąż zapewne pamiętamy, jak banki reklamowały swoje produkty hasłem „kredyt gotówkowy w 15 minut”, „decyzja kredytowa w kilka minut” itd. itp. Banki zdają sobie sprawę z tego, że jest to ważny element oferty, który przyciąga kolejnych klientów. Sprawdźmy zatem, ile się czeka na kredyt gotówkowy? Rozpatrzenie wniosku może zająć analitykom banku do kilkunastu dni. Zależy to oczywiście od kwoty kredytu i czy dostarczono do banku wszystkie wymagane dokumenty. Im wyższa kwota, tym dokładniej i dłużej bank sprawdza przyszłego kredytobiorcę i tym większą wagę przykłada do formalności.

Przykładowo procedura potrwa o wiele krócej, gdy starasz się o kredyt gotówkowy w banku, w którym masz konto, a zwłaszcza, gdy na to konto wpływa Twoja wypłata. Wszystkie formalności są w tym przypadku ograniczone do minimum.

Radzimy jednak skorzystać z pomocy doświadczonych ekspertów kredytowych kredytWroclaw.pl, znamy dokładnie procedury bankowe i przeprowadzi Cię najszybszą możliwą ścieżką, a przy tym zaoszczędzisz sporo pieniędzy i czasu. Na dodatek możesz wszystko załatwić z domu, co jest istotne, jeżeli chodzi o załatwianie kredytu gotówkowego w dobie koronawirusa.

Dowiedz się więcej: Ile się czeka na kredyt gotówkowy w 2022 roku - ekspert wyjaśnia!

Po jakim czasie od pozytywnej decyzji kredytowej środki są przelewane na konto?

Jesteś szczęściarzem, bo właśnie bank poinformował Cię, że  pozytywnie rozpatrzył Twój wniosek o kredyt gotówkowy. Teraz zastanawiasz się, kiedy pieniądze wpłyną na Twoje konto. Jeżeli masz konto w banku, który udziela Ci kredytu, pieniądze otrzymasz najprawdopodobniej w ten sam dzień, w którym podjęto decyzję o przyznaniu Ci kredytu. Jednak jeśli korzystasz z kredytu gotówkowego w innym banku, możesz poczekać na środki trochę dłużej. Jak najbardziej jednak zachęcamy do skorzystania z oferty innego banku, zwłaszcza gdy ma atrakcyjniejszą ofertę. Coraz więcej instytucji bankowych korzysta z przelewów ekspresowych, więc na pewno czas oczekiwania na pieniądze nie będzie długi. Pora dnia ma również znaczenie. Jeśli decyzja zapadła po południu, pieniądze otrzymasz najwcześniej w kolejnym dniu.

Maksymalna kwota kredytu gotówkowego. Jaki kredyt gotówkowy dostanę?

Do największych zalet kredytu gotówkowego należy to, że możesz go przeznaczyć na dowolny cel, a także rozpiętość kwot kredytu od 500 zł do 100 000 zł. Są banki, które oferują nawet 200 000 zł. Oczywiście, żeby otrzymać taką kwotę trzeba osiągać bardzo wysokie dochody, mieć bardzo dobrą zdolność kredytową i nieskazitelną historię kredytową. Te wszystkie czynniki decydują o tym, na jak dużą kwotę kredytu możesz liczyć.

Ile natomiast mogę otrzymać w przypadku, gdy moje wynagrodzenie nie przekracza najniższej krajowej?  Banki w każdym wypadku kierują się zasadą DIT, czy debt to income, inaczej mówiąc relacją raty do dochodów. Miesięczna rata kredytu nie może przekroczyć 50% Twoich miesięcznych dochodów netto. Wskaźnik ten może wynieść nawet 60% pod warunkiem, że zarabiasz powyżej średniej krajowej. Jeżeli obecnie najniższa krajowa wynosi 1878 zł, to rata nie może przekroczyć 940 zł. Porównując oferty banków widać dużą rozbieżność, jeżeli chodzi o oferty. Zarabiając najniższą krajową, możesz liczyć na kredyt od 22 000 zł do 47 000 zł. Tak duża różnica wynika z tego, że banki przy wyliczaniu zdolności kredytowej biorą pod uwagę wiele czynników, jak liczba osób na utrzymaniu, staż pracy, rodzaj zatrudnienia, inne zobowiązania.

Jaki jest najniższy dochód, przy którym można starać się o kredyt gotówkowy? W większości przypadków banki udzielają kredytu osobom, które uzyskują przychody na dość niskim poziomie 650 zł. Niektóre z instytucji wymagają większej kwoty dochodów, przekraczającej 1000 zł.

Wszystkie koszty kredytu gotówkowego

Koszt kredytu gotówkowego kojarzy nam się przede wszystkim z oprocentowaniem i odsetkami. Jest to bez wątpienia główny i najważniejszy koszt kredytu, ale nie jedyny. Wysokość odsetek zależy od oprocentowania. Bank zazwyczaj podaje oprocentowanie nominalne w skali roku.

Kolejny bardzo istotny koszt to prowizja, która jest opłatą za udzielenie kredytu. Prowizja jest pobierana jednorazowo w dniu wypłaty, może być skredytowana bądź rozłożona na raty.

Do całkowitego kosztu kredytu doliczane jest również ubezpieczenie, którego celem jest zabezpieczenie banku, w przypadku gdy nie będziesz w stanie dłużej spłacać kredytu. Towarzystwo ubezpieczeniowe spłaci dług w razie śmierci kredytobiorcy lub wypadku powodującego trwałe kalectwo.

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego wymagane jest przez większość banków. Często banki oferują swoim klientom niższe oprocentowanie lub zero prowizji, gdy zdecydujesz się na ubezpieczenie. Składka może być jednak tak wysoka, że będzie to dla Ciebie nieopłacalne.

Oprocentowanie i raty kredytu gotówkowego

Rata kredytu gotówkowego jest z reguły taka sama przez cały okres kredytowania. Taka rata jest nazywana ratą kapitałowo – odsetkową. Na ratę składa się kapitał i odsetki. Na początku spłaty, większą część raty stanowią odsetki, a mniejszą kapitał. W miarę upływu czasu kapitał zaczyna stanowić coraz większą część raty. Możesz zdecydować się również na raty malejące. Co prawda rata takiego kredytu jest na początku dużo wyższa, niż w przypadku rat annuitetowych, ale dzięki temu, że szybciej spłacasz kapitał, Twoje koszty kredytu będą niższe.

Jak możesz sprawdzić raty kredytu? Jest to dość proste. Możesz skorzystać z fachowej pomocy eksperta kredytowego, który wyliczy Ci raty i od razu wskaże rozwiązanie najlepsze dla Ciebie lub możesz te raty wyliczyć sam, korzystając z kalkulatora rat kredytów gotówkowych. Oczywiście wszystkie wyliczenia są orientacyjne. Bank przedstawi Ci ostateczną ofertę w zależności od Twojej zdolności kredytowej, czy też swojej obecnej polityki kredytowej.

Oprocentowanie kredytu może być stałe lub zmienne. Zmienne oprocentowanie może być korzystne dla klienta w sytuacji, gdy Rada Polityki Pieniężnej obniży stopy procentowe i co za tym idzie, banki będą zobowiązane do obniżenia oprocentowania kredytów, również tych, które są w toku.

Banki proponują oprocentowanie stałe głównie dla kredytów, które są udzielane na krótki termin. Dla kredytów gotówkowych o dłuższych terminach banki oferują oprocentowanie zmienne.

Rada Polityki Pieniężnej obniżyła w tym roku stopy procentowe z 10% do 8%. Trudno jednak powiedzieć, że kredyty staniały. Banki odbijają sobie niższe zyski z odsetek wysokimi prowizjami. Dlatego warto dokładnie prześwietlić oferty banków i wybrać te najtańsze. Jak już wspominaliśmy, może Ci w tym pomóc ekspert kredytowy.

Czy kredyt gotówkowy bez zaświadczeń jest możliwy?

Kredyt gotówkowy w banku możesz otrzymać tylko wtedy, gdy możesz przedłożyć wymagane zaświadczenia. Nie jest możliwe otrzymanie kredytu gotówkowego w banku bez odpowiednich zaświadczeń. Jeśli nie masz odpowiednich zaświadczeń możesz skorzystać z oferty instytucji pozabankowych. Takie instytucje często oferują kredyt gotówkowy na dowód. Jest to rozwiązanie dla osób, które nie mają pozytywnej historii kredytowej. Instytucje pozabankowe oferują kredyty również dla osób zadłużonych. Zachowaj jednak umiar i zdrowy rozsądek, tak żeby nie wpaść w spiralę zadłużenia.

Kredyty gotówkowe 2024 - co warto wiedzieć?

Kredyt gotówkowy to obok konta w banku najbardziej popularny produkt finansowy. Popularność swoją zawdzięcza nie tylko dostępności, dość prostej procedurze, ale również możliwości przeznaczenia środków z kredytu gotówkowego na dowolny cel. Kredyt gotówkowy pomoże Ci nie tylko załatać dziurę w budżecie domowym, ale również rozpocząć od dawna planowany remont, umożliwi wyjazd na wymarzone wakacje, czy zakup sprzętu do domu, a nawet samochodu. Niektóre banki oczywiście zapytają o cel zaciągniętego kredytu gotówkowego, ale to nie oznacza, że nie możesz go przeznaczyć na dowolny cel.

Jest kilka zalet kredytu gotówkowego, które sprawiają, że wielu klientów chętnie korzysta z tej formy finansowania. Na pierwszym miejscu należy wymienić krótki czas, jaki mija od podjęcia decyzji do wpływu środków na konto. Tak naprawdę środki mogą znaleźć się na Twoim koncie w ciągu jednego dnia, a nawet w ciągu kilku minut, jeśli skorzystasz z opcji kredytu gotówkowego on-line. Jest to świetna opcja dla tych osób, którym zależy na szybkim dostępie do dodatkowych środków, ponieważ muszą pilnie sfinansować jakiś zakup.

Czy każdy klient może starać się o kredyt gotówkowy? W zasadzie tak, ale są pewne warunki. Przede wszystkim należy udokumentować stałe źródło dochodów w odpowiedniej wysokości. Jeżeli odpowiedź od banku będzie pozytywna, kredyt otrzymasz w postaci środków pieniężnych przelanych na rachunek.

Jako klient możesz wybrać jeden z trzech rodzajów kredytu gotówkowego:

Kredyt konsumpcyjny, który jest obecnie najbardziej popularny. Środki z kredytu są przeznaczone na zakup dóbr konsumpcyjnych.

Kredyt w ROR, limit w rachunku, zwany tez kredytem odnawialnym. Masz do dyspozycji więcej środków, niż jest dostępnych na Twoim koncie. O wysokości limitu decyduje Twoja zdolność kredytowa. Po każdej wypłacie limit się zmniejsza o wypłaconą kwotę, natomiast po wpłacie limit się odnawia, jednak do kwoty nie większej niż maksymalna kwota limitu.

Karta kredytowa jest wyżej oprocentowana niż kredyt gotówkowy, ale jest również wygodna w obsłudze. Podobnie, jak w przypadku limitu w koncie, masz do wykorzystania pewną kwotę i jesteś zobowiązany do spłaty kwoty minimalnej co miesiąc. Jak tylko spłacisz całą kwotę, z której skorzystałeś, znowu masz cały limit na karcie kredytowej do wykorzystania.

Spłata kredytu gotówkowego

Spłata kredytu gotówkowego nie powinna być dla Ciebie problemem, jeśli masz odpowiednie dochody i oszczędności. W terminowej spłacie kredytu gotówkowego pomoże Ci harmonogram spłat, który jest integralną częścią umowy o kredyt gotówkowy. W harmonogramie znajdziesz zestawienie terminów i kwoty każdej spłacanej przez Ciebie raty, a także informację o liczbie rat. Raty wpłacasz na rachunek banku, wskazany w umowie o kredyt gotówkowy. Przeczytaj: Harmonogram spłaty kredytu – najważniejsze informacje

Nadpłata kredytu gotówkowego

Jeżeli planujesz spłacić kredyt szybciej i masz do tego odpowiednie zasoby finansowe, możesz pomyśleć o nadpłacaniu kredytu, czyli wpłacaniu większych kwot niż te wskazane w harmonogramie spłat. Doradzamy, żeby w takiej sytuacji sprawdzić, czy bank, w którym chcesz zaciągnąć kredyt, oferuje taką możliwość i czy takie rozwiązanie znajduje się w regulaminie wybranej instytucji.  Innym sposobem na szybszą spłatę kredytu gotówkowego jest np. wpłacanie podwójnych rat. Nie tylko znacznie skrócisz okres kredytowania, ale również zmniejszysz znacznie koszt finansowy kredytu, ponieważ zapłacisz mniej odsetek.

Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy ma bez wątpienia wiele zalet, jednak jest swojego rodzaju obciążeniem, którego chcielibyśmy się jak najszybciej pozbyć. Może się zdarzyć, że Twoja sytuacja finansowa na tyle się poprawi, że będziesz mógł spłacić kredyt gotówkowy wcześniej. Powinieneś jednak wiedzieć, że część banków żąda zapłaty prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu. Może się okazać, że prowizja za wcześniejszą spłatę jest wyższa niż oszczędność na odsetkach. W takim wypadku korzystniejszym rozwiązaniem finansowym będzie spłata kredytu zgodnie z harmonogramem, chyba że po prostu chcesz mieć kredyt gotówkowy z głowy. Podsumowując: wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego się opłaca, gdy kwota zaoszczędzonych odsetek jest wyższa niż prowizja za wcześniejszą spłatę.

Wakacje kredytowe a kredyt gotówkowy

Nawet najbardziej skrupulatni kredytobiorcy, mogą nagle znaleźć się sytuacji, gdy chwilowo nie będą w stanie spłacić rat. Jeżeli masz dobrą historię kredytową i do tej pory nie spóźniałeś się z ratami, bank zaproponuje Ci wakacje kredytowe. Wakacje kredytowe polegają na tym, że masz możliwość przez okres nawet 6 miesięcy nie płacić rat lub płacić same odsetki. Nie oznacza to oczywiście, że bank znosi obowiązek płacenia rat. Wcześniej, czy później będziesz musiał uregulować zaległość.  Możesz to zrobić w dowolnym czasie po zakończeniu wakacji kredytowych lub bank przesunie termin zakończenia umowy o ilość miesięcy, przez które nie płaciłeś rat.

W sytuacji, kiedy masz problem ze spłatą kredytu gotówkowego z powodu trudnej sytuacji finansowej, możesz zwrócić się do banku z prośbą o umorzenie części lub całości kredytu. Pamiętaj jednak, że instytucje bankowe tylko w wyjątkowych sytuacjach godzą się na takie rozwiązanie.

Umowa kredytu gotówkowego

Umowa o kredyt gotówkowy ma charakter cywilno-prawny i podlega pewnym procedurom. Taki dokument, jak umowa o kredyt gotówkowy powinien być sporządzony w dwóch egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron. Zarówno kredytobiorca, jak i kredytodawca będzie miał podpisany przez dwie strony oryginał umowy.

Jakie dokładnie informacje zawiera umowa kredytu gotówkowego:

 • Dane kredytodawcy i kredytobiorcy,
 • Kwotę, na jaką zaciągany jest kredyt gotówkowy,
 • Oprocentowanie kredytu oraz zasady zmiany oprocentowania z opisem, w jakich wypadkach może dojść do takiej zmiany,
 • Informacje o rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania kredytu (RRSO) i o całkowitym koszcie kredytu,
 • Harmonogram spłaty kredytu z informacją, w jakim dniu powinieneś płacić comiesięczną ratę i w jakiej wysokości,
 • Informacje o wymaganych i ustanowionych zabezpieczeniach,
 • Zobowiązania stron w przypadku wcześniejszej spłaty pożyczki bankowej wraz z informacją o opłatach za wcześniejszą spłatę,
 • Klauzula informacyjna o możliwości odstąpienia od umowy kredytu.

Obowiązek sporządzenia oraz dostarczenia umowy o kredyt gotówkowy spoczywa na instytucji bankowej.

Różnica między kredytem bankowym a pożyczką pozabankową

Kredyt gotówkowy i pożyczka pozabankowa mogą wydać się tożsame, jednak są między nimi znaczne różnice, zwłaszcza z punktu widzenia uregulowań prawnych. Jakie są dokładnie różnice między tymi produktami finansowymi?

 1. Kredyt gotówkowy może być udzielony tylko i wyłącznie przez instytucję finansową, jaką jest bank. Pożyczka może być udzielona przez instytucję finansową, ale także przez osoby prywatne.
 2. Kredyty gotówkowe są udzielane na podstawie przepisów Prawa Bankowego. W przypadku pożyczek zastosowanie ma Kodeks Cywilny.
 3. Przedmiotem kredytu są zawsze środki finansowe, a w przypadku pożyczki może to być gotówka, ale także rzeczy oznaczone, co do gatunku.
 4. Umowa kredytu gotówkowego musi być spisana i zawierać wszystkie informacje dot. udzielonego kredytu, tj. kwota kredytu, termin spłaty, wysokość odsetek, harmonogram spłat. Pożyczka do 500 zł może mieć formę ustną, powyżej tej kwoty wymagana jest forma pisemna.
 5. Umowa kredytu gotówkowego zawsze jest odpłatna, a za udostępnione środki bank pobiera swoje wynagrodzenie w formie odsetek i prowizji. Pożyczka może być nieodpłatna, a Kodeks Cywilny nie wymaga podawania terminu spłaty, czy celu pożyczki.
 6. Procedura otrzymania kredytu gotówkowego zabiera więcej czasu i wymaga szeregu dokumentów jak np. zaświadczenie o zarobkach. Czasami bank prosi o wniesienie zabezpieczenia. Procedura dla pożyczek jest uproszczona i nie są wymagane żadne zaświadczenia.
 7. Pożyczki dotyczą zazwyczaj niewielkich kwot, a okres spłaty może być krótszy, niż jak ma to miejsce w przypadku kredytów gotówkowych.

Zanim podejmiesz decyzję, którą formę finansowania wybrać, zastanów się, jaka kwota jest Ci potrzebna, sprawdź koszty zarówno kredytu, jak i pożyczki. Pożyczkę uzyskasz szybciej, ale możesz liczyć na niższą kwotę, krótszy okres spłaty i dość wysokie koszty, którymi firmy pożyczkowe niwelują ryzyko udzielania pożyczek.

Szybki kredyt gotówkowy przez Internet

Coraz bardziej cenimy sobie nasz czas, a skomplikowane i przedłużające się procedury mogą nas zniechęcić do zaciągnięcia kredytu gotówkowego. Klienci szukają prostszych rozwiązań, a jednym z nich jest szybki kredyt gotówkowy przez Internet. Szybko nie zawsze jednak oznacza dobrze, dlatego pamiętaj, żeby nie wybierać pierwszego lepszego kredytu gotówkowego. Zanim podejmiesz decyzję, dokonaj symulacji kosztów, co najmniej kilku ofert kredytów gotówkowych. O taką symulację możesz poprosić eksperta kredytowego kredytwrocław.pl, który po analizie Twojej sytuacji i po sprawdzeniu ofert, podpowie Ci, którą ofertę wybrać. Możesz również skorzystać z narzędzia, jakim jest kalkulator kredytu gotówkowego. Dowiesz się, jak wysoka będzie miesięczna rata kredytu gotówkowego, a także jak wysokie są pozostałe koszty kredytu.

Kolejny krok to wypełnienie wniosku o szybki kredyt gotówkowy. Będziesz poproszony o podanie swoich danych, nie ominie Cię również procedura związana z przedstawieniem informacji o zobowiązaniach. Bank też bez wątpienia sprawdzi Twój BIK. Możesz oczywiście nie wyrazić na to zgody, ale wtedy Twoje szanse na kredyt spadną do zera. W BIK bank sprawdzi wielkość zaciągniętych zobowiązań, przekraczanie limitów i terminowość w spłacie rat.

Kredyty gotówkowe przez Internet przyznawane są dość szybko od momentu wysłania prawidłowo wypełnionego wniosku. Wstępną decyzję otrzymasz od razu po przejściu przez cały formularz.

Kolejny krok to wypełnienie wniosku o szybki kredyt gotówkowy. Będziesz poproszony o podanie swoich danych, nie ominie Cię również procedura związana z przedstawieniem informacji o zobowiązaniach. Bank też bez wątpienia sprawdzi Twój BIK. Możesz oczywiście nie wyrazić na to zgody, ale wtedy Twoje szanse na kredyt spadną do zera. W BIK bank sprawdzi wielkość zaciągniętych zobowiązań, przekraczanie limitów i terminowość w spłacie rat.

Kredyty gotówkowe przez Internet przyznawane są dość szybko od momentu wysłania prawidłowo wypełnionego wniosku. Wstępną decyzję otrzymasz od razu po przejściu przez cały formularz.

Podstawa prawna kredytu gotówkowego

Banki działają na podstawie prawa bankowego i podlegają Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Podlegają bardzo surowym regułom i rygorystycznym standardom, które mają na celu zabezpieczenie systemu finansowego i uniknięcie kryzysów finansowych. KNF sprawuje nadzór nad rynkiem finansowym, zapewnia jego prawidłowe funkcjonowanie, dba o bezpieczeństwo i ochronę interesów uczestników tego rynku. O kredyt gotówkowy może starać się każda osoba pełnoletnia. W celu uzyskania kredytu gotówkowego należy mieć odpowiednią zdolność kredytową. Instytucje bankowe sprawdzają zdolność kredytową i wiarygodność finansową klienta w rejestrach BIK i KRD.

Czy kredyt gotówkowy jest dobrym rozwiązaniem?

Kredyt gotówkowy to bardzo dobre rozwiązanie, gdy na szybko potrzebujesz gotówki. Procedury uzyskania takiego kredytu są jasne i proste, a banki szybko podejmują decyzje, czy przyznać kredyt, czy też nie. Niezależnie, na jaką kwotę i na jak długi okres chcesz zaciągnąć kredyt gotówkowy, jest to bardzo poważna decyzja. Zastanów się, czy to, co planujesz, jest warte zaciągania zobowiązania finansowego i czy biorąc pod uwagę swoje dochody i zobowiązania, jesteś w stanie spłacać kredyt. Musisz na nowo rozpisać plan swoich wydatków, tak żeby znalazło się w nim miejsce na comiesięczne raty. Zanim podpiszesz umowę o kredyt gotówkowy, dokładnie ją przeczytaj, możesz również skorzystać z konsultacji u eksperta kredytowego.

Niskie stopy procentowe sprzyjają zaciągnięciu kredytu, jednak nie każdy bank oferuje korzystne kredyty gotówkowe.

Co w sytuacji, gdy myślę o zakupie mieszkania? Jeżeli chcesz kupić mieszkanie, pomyśl raczej o kredycie hipotecznym, który jest tańszym rozwiązaniem i ma niższe oprocentowanie. Zazwyczaj ciężko za kredyt gotówkowy kupić nieruchomości, chyba że brakuje nam niewiele i nie chcemy się bawić w formalności związane z kredytem hipotecznym.

Podobna sytuacja występuje przy zakupie auta. Musisz dobrze ocenić swoją sytuację finansową i potrzeby. Kredyt samochodowy jest tańszy, ale ma kilka ograniczeń. Kredyt gotówkowy pozwala na większą swobodę, ale wiąże się z wyższymi opłatami.

Kredyt gotówkowy - najważniejsze korzyści

Podsumujmy zatem najważniejsze zalety kredytu gotówkowego. Oczywiście dla każdego z nas każda zaleta może mieć inną wagę i znaczenie. Dla kogoś, kto na szybko potrzebuje gotówki, bo chce wyjechać na wakacje lub wyremontować mieszkanie, istotny będzie czas oczekiwania na decyzję. Dla innego klienta będą to niskie koszty. Dlatego każdy z nas musi indywidualnie poszukać oferty dopasowanej do własnych potrzeb. Pomoże nam w tym doświadczony ekspert kredytowy, który zna oferty banków i ma odpowiednią wiedzę i narzędzia do tego, żeby znaleźć dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę kredytu gotówkowego.

Wszystko zaczyna się jednak od określenia celu, który chcemy zrealizować za pomocą środków z kredytu.

Korzyści dla produktu kredyt gotówkowy:

 • proste i jasne procedury,
 • możliwość przeznaczenia gotówki na dowolny cel,
 • łatwy dostęp do oferty,
 • konkurencyjny rynek,
 • brak zabezpieczeń,
 • krótki okres oczekiwania na decyzję,
 • możliwość skorzystania z oferty kredytu gotówkowego on-line,
 • szeroki zakres kwot (nawet do 200 000 zł)  i dość długi maksymalny okres kredytowania (nawet do 10 lat).

Zalet kredytu gotówkowego jest bardzo dużo. Jak już podejmiesz decyzję o zaciągnięciu kredytu, warto skorzystać z pomocy eksperta kredytowego.

Pomagamy w załatwieniu formalności związanych z kredytem, dzięki czemu oszczędzasz czas i energię. Twoje finanse są bez wątpienia pod dobrą opieką!

Kolejną bardzo ważną korzyścią dla Ciebie jest to, że nasz pomoc naszych ekspertów kredytowych jest bezpłatna i nie ponosisz w związku z nią żadnych kosztów. Można bez wątpienia powiedzieć, że korzyść dla Ciebie jest podwójna.

Po pierwsze otrzymujesz fachową i profesjonalną pomoc, a po drugie jest ona udzielana bezpłatnie. Rodzi się oczywiście pytanie, w jaki sposób zarabia ekspert kredytowy? Być może podejrzewasz, że jest to koszt ukryty w kredycie. Chcemy Cię w tym momencie uspokoić.

Koszt eksperta kredytowego nie może być ukryty w kosztach kredytu. Bankom bardzo opłaca się współpraca z ekspertem kredytowym i chętnie wynagradzają go za kolejne wnioski kredytowe i uruchomienia kredytów. Eksperci kredytowi dostarczają bankom co najmniej połowę klientów kredytowych. Dodatkowo są to klienci, którzy są przygotowani do kredytu i mają prawidłowo wypełnione wnioski.

Co to jest kredyt gotówkowy? Definicja kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy to inaczej kredyt konsumencki wypłacany w gotówce na zazwyczaj dowolny cel konsumpcyjny. Środki z kredytu gotówkowego możesz przeznaczyć na wakacje, remont, podratowanie budżetu domowego, zakupy sprzętu/mebli do domu, zakup samochodu. Wysokość kredytu gotówkowego uzależniona jest od Twojej indywidualnej zdolności kredytowej, a także polityki banku w zakresie kredytów. W umowie kredytodawca zobowiązany jest podać całkowity koszt kredytu oraz RRSO. Załącznikiem do umowy powinien być harmonogram zawierający informację o dniu spłaty każdej raty, liczbie rat i kwocie każdej raty kapitałowo – odsetkowej.

Kredyt gotówkowy charakteryzuje:

 • uniwersalny charakter – z reguły nie musisz informować kredytodawcy, na jaki cel bierzesz kredyt,
 •  prosta procedura badania zdolności kredytowej,
 • od decyzji do przelewu środków z kredytu na Twoje konto mija niewiele czasu, – brak zabezpieczeń,
 • bogactwo ofert na rynku,
 • możliwość uzyskania kredytu gotówkowego przez Internet.

Kredyt gotówkowy online bez wychodzenia z domu

Kredyt gotówkowy online to nie tylko najwygodniejsza forma uzyskania kredytu, ale w czasach pandemii również najbezpieczniejsza. W celu uzyskanie kredytu gotówkowego nie musisz nawet wychodzić z domu, żeby podpisać umowę.

Wniosek internetowy o kredyt gotówkowy jest bardzo prosty i wypełnienie go zajmie Ci najwyżej kilka do kilkunastu minut. We wniosku kredytowym online powinieneś podać swoje dane, informacje o wysokości uzyskiwanych dochodów, stałe wydatki i liczbę osób na utrzymaniu. Koniecznie podaj również kwotę, o jaką chcesz się starać i przewidywany okres spłaty. Po wypełnieniu i wysłaniu wniosku skontaktuje się z Tobą przedstawiciel banku, który udzieli Ci wszystkich informacji na temat kredytu. Bank w tym czasie dokonuje również analizy Twojej wiarygodności finansowej i zdolności finansowej. W celu weryfikacji bank może również poprosić Cię o przelanie symbolicznej kwoty na wskazane konto. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji pieniądze powinny szybko znaleźć się na Twoim koncie.

Kredyty gotówkowe on-line cieszą się dużą popularnością ze względu na proste procedury i szybki proces decyzyjny. Jeżeli starasz się o kredyt on-line w banku, w którym masz konto, wszystko przebiega jeszcze szybciej.

Może się oczywiście zdarzyć tak, że Twój wniosek zostanie odrzucony. Jeśli środki finansowe są Ci bardzo potrzebne, możesz starać się o kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń. W tym celu przyjrzyj się ofertom instytucji pozabankowych. Jeśli bank odrzuci wniosek, masz prawo zapytać o swoją zdolność kredytową i w jakich rejestrach bank sprawdzał informację o Tobie.

Możesz złożyć nawet kilka wniosków kredytowych. Jako eksperci kredytowi podpowiadamy, żeby maksymalnie złożyć 2-3 wnioski kredytowe. Bank sprawdzają dokładnie zdolność kredytową w BIK, który zlicza ilość zapytań. Zbyt duża liczba wniosków może sprawić, że nie otrzymasz kredytu gotówkowego.

Istotna informacja jest taka, że w ciągu 14 dni od zawarcia umowy kredytowej możesz od niej odstąpić. Decydując się na odstąpienie od umowy w tym okresie, nie ponosisz żadnych kosztów.

Jaka miesięczna rata kredytu gotówkowego dla oprocentowania 7,2%?

Kredyt 5 tys. zł  jak rata? 2 lata 224,32 zł, 3 lata 154,84 zł, 4 lata 120,20 zł.

Kredyt 6 tys. zł  jak rata? 2 lata 269,18 zł, 3 lata 185,81 zł, 4 lata 144,23 zł, 5 lat 119,37 zł, 6 lat 102,87 zł.

Kredyt 8 tys. zł  jak rata? 2 lata 358,91 zł, 3 lata 247,75 zł, 4 lata 192,31 zł, 5 lat 159,17 zł, 6 lat 137,16 zł, 8 lat 121,53 zł.

Kredyt 10 tys. zł  jak rata? 2 lata 448,63 zł, 3 lata 309,69 zł, 4 lata 240,39 zł, 5 lat 198,96 zł, 6 lat 171,45 zł, 8 lat 151,91 zł, 117,14 zł.

Kredyt 15 tys. zł  jak rata? 2 lata 672,95 zł, 3 lata 464,53 zł, 4 lata 360,59 zł, 5 lat 298,44 zł, 6 lat 257,18 zł, 8 lat 227,86 zł, 10 lat 175,71 zł.

Kredyt 20 tys. zł jak rata? 2 lata 897,27 zł, 3 lata 619,37 zł, 4 lata 480,78 zł, 5 lat 397,91 zł, 6 lat 342,90 zł, 8 lat 303,81 zł, 10 lat 234,28 zł.

Kredyt 25 tys. zł  jak rata? 2 lata 1 121,58 zł, 3 lata 774,22 zł, 4 lata 600,98 zł, 5 lat 497,39 zł, 6 lat 428,63 zł, 8 lat  379,77 zł, 10 lat 292,85 zł.

Kredyt 30 tys. zł  jak rata? 2 lata 1 345,90 zł, 3 lata 929,06 zł, 4 lata 721,17 zł, 5 lat 596,87 zł, 6 lat 514,36 zł, 8 lat 455,72 zł, 10 lat 351,43 zł.

Kredyt 35 tys. zł  jak rata? 2 lata 1 570,22 zł, 3 lata 1 083,90 zł, 4 lata 841,37 zł, 5 lat 696,35 zł, 6 lat 600,08 zł,  8 lat 531,67 zł, 10 lat 410,00 zł.

Kredyt 40 tys. zł  jak rata? 2 lata 1 794,53 zł, 3 lata 1 238,74 zł, 4 lata 961,57 zł, 5 lat 795,83 zł, 6 lat 685,81 zł,  8 lat 607,63 zł, 10 lat 468,57 zł.

Kredyt 50 tys. zł  jak rata? 2 lata 2 243,17 zł, 3 lata 1 548,43 zł, 4 lata 1 201,96 zł, 5 lat 994,78 zł, 6 lat 857,26 zł, 8 lat 759,53 zł, 10 lat 585,71 zł.

Kredyt 60 tys. zł  jak rata? 2 lata 2 691,80 zł, 3 lata 1 858,12 zł, 4 lata 1 442,35 zł, 5 lat 1 193,74 zł, 6 lat 1 028,71 zł, 8 lat 911,44 zł, 10 lat 702,85 zł.

Kredyt 70 tys. zł  jak rata? 2 lata 3 140,43 zł, 3 lata 2 167,80 zł, 4 lata 1 682,74 zł, 5 lat 1 392,70 zł, 6 lat 1 200,16 zł, 8 lat 1 063,34 zł, 10 lat 819,99 zł.

Kredyt 80 tys. zł  jak rata? 2 lata 3 589,06 zł, 3 lata 2 477,49 zł, 4 lata 1 923,13 zł, 5 lat 1 591,66 zł, 6 lat 1 371,62 zł, 8 lat 1 215,25 zł, 10 lat 937,13 zł.

Kredyt 90 tys. zł  jak rata? 2 lata 4 037,70 zł, 3 lata 2 787,18 zł, 4 lata 2 163,52 zł, 5 lat 1 790,61 zł, 6 lat 1 543,07 zł, 8 lat 1 367,16 zł, 10 lat 1 054,28 zł.

Kredyt 100 tys. zł  jak rata? 2 lata 4 486,33 zł, 3 lata 3 096,86 zł, 4 lata 2 403,91 zł, 5 lat 1 989,57 zł, 6 lat 1 714,52 zł, 8 lat 1 519,06 zł, 10 lat 1 171,42 zł.

Kredyt 120 tys. zł  jak rata? 3 lata  3 716,23 zł, 4 lata 2 884,70 zł, 5 lat 2 387,48 zł, 6 lat  2 057,42 zł, 8 lat 1 822,88 zł, 10 lat 1 405,70 zł.

Kredyt 130 tys. zł  jak rata? 3 lata 4 025,92 zł, 4 lata 3 125,09 zł,  5 lat 2 586,44 zł, 6 lat 2 228,88 zł, 8 lat  1 974,78 zł, 10 lat 1 522,84 zł.

Kredyt 150 tys. zł  jak rata? 3 lata  4 645,29 zł, 4 lata 3 605,87 zł, 5 lat 2 984,35 zł, 6 lat 2 571,78 zł, 8 lat 2 278,60 zł, 10 lat 1 757,13 zł.

Porównanie kredytów ma charakter orientacyjny.

Kredyt gotówkowy
z kredytWrocław

Oceń nas!


4,9 /5 (21033 ocen)

Oceń nasze usługi