Masz pytania? Zadzwoń: 571 394 901
Kredyt Wrocław

Dlaczego warto skorzystać z porady eksperta kredytowego w 2024 roku?

Dodano: 08.06.2022    |    Zaktualizowano: 02.01.2024

Dlaczego warto skorzystać z porady eksperta kredytowego w 2024 roku? Dlaczego warto skorzystać z porady eksperta kredytowego w 2024 roku?

Z tego artykułu dowiesz się:

  Dlaczego warto skorzystać z porady eksperta kredytowego?

  Współpraca z ekspertem kredytowym zyskuje na popularności. Coraz więcej osób korzysta ze wsparcia pośredników finansowych, którzy pomagają w doborze odpowiednich produktów finansowych. Najczęściej współpraca z ekspertem kredytowym dotyczy kredytów, głównie hipotecznych. Jednak to nie wszystko. Eksperci kredytowi z kredytwroclaw.pl pomagają znaleźć najlepsze produkty finansowe, do których m.in. należą:

  Kto jest ekspert kredytowy?

  Zacznijmy od wyjaśnienia, kto to jest ekspert kredytowy. Ekspert kredytowy jest to osoba, która jest zatrudniona w firmie pośrednictwa finansowego. Firma pośrednictwa finansowego ma podpisane umowy z bankami, z którymi ekspert kredytowy kontaktuje się w imieniu swoich klientów. Ekspert kredytowy to osoba o dużej wiedzy z zakresu finansów, produktów bankowych, a także prawa i kwestii związanych z rynkiem nieruchomości.

  Ekspert kredytowy – ile kosztuje?

  Dobra wiadomość jest taka, że nie klient nie ponosi żadnych kosztów związanych z usługami eksperta kredytowego. Jak w takim razie zarabia ekspert kredytowy? Ekspert finansowy otrzymuje wynagrodzenie od banku za każdy uruchomiony kredyt lub inny produkt, który nabył klient za jego pośrednictwem. Może to rodzić obawy o obiektywizm eksperta kredytowego. Zupełnie niesłusznie. Ekspert kredytowy zawsze działa w najlepszym interesie klienta i wyróżnia go wysoka etyka zawodowa. Pośrednik kredytowy, który działa na rzecz swojego klienta, może zawsze liczyć na dobre opinie i rekomendacje, dzięki którym z jego usług skorzystają kolejni klienci. Kolejna obawa jest taka, czy koszty eksperta kredytowego nie zostaną doliczone do kredytu. Od razu odpowiadamy, że nie jest to możliwe. Bank na Twoją prośbę musi przedstawić Ci wszystkie koszty kredytu i wyjaśnić, z czego każdy koszt wynika. Również ekspert kredytowy na Twoją prośbę powie Ci, w jakich widełkach cenowych znajduje się jego wynagrodzenie. Warto zadać sobie również pytanie, dlaczego bank chce opłacać pośredników finansowych. Dla banku jest jak najbardziej opłacalne. Dzięki ekspertom kredytowym bank pozyskuje wielu nowych klientów z dobrą zdolnością kredytową i prawidłowo wypełnionymi wnioskami. Dzięki ekspertom kredytowym bank nie musi zatrudniać nowych pracowników, płacić za dodatkową powierzchnię biurową, media, paliwo itd. Bank traktują współpracę z ekspertem kredytowym jako dywersyfikację sprzedaży. Dla banków jest to bardzo opłacalna współpraca.

  Kiedy warto skorzystać z usług eksperta kredytowego?

  Wymieńmy, w jakich sytuacjach warto współpracować z ekspertem kredytowym:

  • Kiedy szukasz najlepszego i najtańszego kredytu hipotecznego lub gotówkowego,
  • Kiedy chcesz poznać swoją zdolność kredytową i dowiedzieć się, o jak wysoki kredyt możesz się starć,
  • Kiedy chcesz poznać i porównać oferty bankowe,
  • Kiedy nie masz wystarczającej wiedzy na temat produktów bankowych, kosztów kredytu i warunków kredytowania,
  • Kiedy procedury bankowe są skomplikowane i trudne, a Ty poszukujesz merytorycznego wsparcia,
  • Kiedy umowa o kredyt jest dla Ciebie niezrozumiała i nie wiesz, jak dokładnie zinterpretować jej zapisy,
  • Kiedy nie masz czasu na szukanie i porównywanie ofert bankowych,
  • Kiedy chcesz korzystnie skonsolidować lub zrefinansować swoje zobowiązania.
  • Kiedy potrzebujesz znaleźć korzystne ubezpieczenie,

  Współpraca z ekspertem kredytowym na pewno będzie dla Ciebie dużym wsparciem w rozmowach z bankiem, czy w stresujących sytuacjach. Ekspert kredytowy będzie dbał nie tylko o Twoje finanse, ale również o Twój komfort psychiczny.

  Przeczytaj: Jak przygotować się do wzięcia kredytu hipotecznego - ekspert wyjaśnia!

  Jak wygląda współpraca z ekspertem kredytowym Wrocław?

  Zanim rozpoczniesz współpracę z konkretnym ekspertem finansowym, to sprawdź, czy cieszy się on dobrymi opiniami klientów i czy jest przez nich polecany. Możesz polegać również na rekomendacji znajomych lub rodziny. Na pierwszym spotkaniu zadaj kilka pytań, dzięki którym zweryfikujesz wiedzę i doświadczenie eksperta kredytowego. Profesjonalny ekspert kredytowy rzeczowo i konkretnie odpowie Ci na wszystkie pytania. Jak będzie wyglądało spotkanie i współpraca z ekspertem kredytowym?

  1. Ekspert kredytowy rozpocznie Waszą współpracę od wybadania Twoich potrzeb finansowych. Dowie się, jakie są Twoje cele i jakich produktów finansowych potrzebujesz.
  2. Na spotkanie przygotuj informacje dotyczące Twojej pracy, źródła dochodów, ale również listę stałych wydatków i zobowiązań finansowych.
  3. Na podstawie zebranych informacji ekspert finansowy zbada Twoją zdolność kredytową. Będzie to wstęp do wyboru odpowiedniego produktu kredytowego.
  4. Kiedy już ustalicie cel oraz rodzaj kredytu, który jest Ci potrzebny, ekspert kredytowy porówna dla Ciebie oferty kilkunastu banków. Ustawiając odpowiednie parametry, tj. wysokość kredytu oraz okres kredytowania, dowiecie się, które banki oferują najtańszy i najkorzystniejszy kredyt hipoteczny lub kredyt gotówkowy.
  5. W następnym kroku wspólnie wybieracie najkorzystniejsze oferty kredytowe. Eksperci kredytowi z kredytwroclaw.pl zawsze zalecają wybrać 2 lub 3 oferty bankowe.
  6. Do wybranych banków wysyłacie wnioski. Taka liczba wniosków jest optymalna. Z jednej strony zwiększasz swoje szanse na kredyt, ale z drugiej nie zmniejszysz zanadto swojej zdolności kredytowej. Pamiętaj, że bank weźmie pod uwagę liczbę wysłanych wniosków, a każdy z nich obniża zdolność kredytową. Warto zaznaczyć, że ekspert kredytowy pomoże Ci poprawnie wypełnić wniosek kredytowy oraz skompletować niezbędne dokumenty.
  7. Kiedy otrzymasz od banku pozytywną odpowiedź, ekspert finansowy rozpocznie negocjacje w Twoim imieniu. Jest to szczególnie ważne w przypadku kredytu hipotecznego. Dzięki skutecznym negocjacjom możesz liczyć na lepsze warunki kredytowania.

  Porównanie ofert kredytu hipotecznego w najpopularniejszych bankach

  Ranking kredytów hipotecznych

  Przykład reprezentatywny
  Przedstawiona symulacja została przygotowana na podstawie aktualnych danych banków oraz informacji podanych przez Klienta. KredytWroclaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za błędy obliczeniowe, zmiany w danych banków, o których nie zostało powiadomione, oraz błędy spowodowane podaniem przez Klienta nieprawdziwych informacji. Oferty kredytów przygotowane przez banki mogą różnić się od przedstawionych poniżej wyników. Symulacja ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

  Potrzebujesz innej oferty? - wprowadź parametry kredytu

  Kwota kredytu:
  Okres spłaty:
  lat

  Jakie dokumenty przygotować na spotkanie z ekspertem kredytowym?

  Na spotkanie z ekspertem finansowym warto się przygotować i przynieść ze sobą określone dokumenty. Takie informacje usprawnią proces doboru odpowiedniej oferty kredytowej. Najważniejsze będą dokumenty związane ze źródłem i wysokością dochodu:

  • Jeżeli pracujesz na podstawie umowy o pracę — wystarczy, że podasz ekspertowi informację o wysokości miesięcznej wypłaty.
  • W przypadku, gdy pracujesz na umowę zlecenie lub o dzieło — przygotuj PIT za poprzedni rok oraz wyciągi z rachunku bankowego za ostatnie 6 miesięcy.
  • Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą, weź ze sobą PIT za zeszły rok oraz KPiR.
  • Jeżeli pozyskujesz dochody z najmu, to przygotuj PIT za poprzedni rok oraz umowę najmu.
  • Jeżeli starasz się o kredyt hipoteczny, to weź ze sobą projekt umowy z deweloperem, podpisaną umowę z przedwstępną z deweloperem lub podpisaną umowę z właścicielem mieszkania. Ta druga opcja dotyczy mieszkania z rynku wtórnego. Może się okazać, że nie masz jeszcze tych dokumentów. Ekspert kredytowy pomoże Ci taką umowę przygotować, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Pamiętaj również o podaniu numeru księgi wieczystej nieruchomości, którą chcesz kupić na kredyt. Ekspert kredytowy zweryfikuje stan prawny lokalu.

  Dowiedz się więcej: LISTA DOKUMENTÓW do kredytu hipotecznego w 2024 roku 

  Zalety współpracy z ekspertem kredytowym

  Skupmy się teraz na zaletach współpracy z ekspertem kredytowym.

  1. Ekspert kredytowy szybko i łatwo znajdzie dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę kredytową. Nasi klienci czują się zagubieni, jeżeli chodzi o oferty bankowe. Jest ich bardzo dużo, do tego pojawia się jedna promocja za drugą. Wybór najkorzystniejszej oferty na własną rękę nie jest prosty. Ekspert kredytowy dopasuje ofertę do Twoich potrzeb i wyjaśni, które z nich są dla Ciebie najkorzystniejsze.
  2. Znajomość rynku finansowego i ofert bankowych. Ekspert kredytowy na co dzień kontaktuje się z bankami i zna większość ofert kredytowych oraz ma aktualne informacje o promocjach. Możesz być pewien, że zaproponuje Ci najkorzystniejsze oferty kredytu hipotecznego lub gotówkowego.
  3. Oszczędność czasu i szybkie porównanie ofert. Ekspert finansowy w jednym miejscu i w tym samym czasie porówna dla Ciebie co najmniej kilkanaście ofert bankowych. Możesz to zrobić na własną rękę, jeżdżąc od banku do banku. Zajmie Ci to jednak dużo czasu, możesz też stać w kolejce do doradcy bankowego. Z ekspertem kredytowym możesz umówić się na konkretną godzinę. Na jednym spotkaniu możesz wysłać kilka wniosków kredytowych.
  4. Ekspert kredytowy ma dużą wiedzę i doświadczenie. Nie tylko sprawdzi Twoją zdolność kredytową, ale również wyjaśni zasady udzielania kredytów i pożyczek, a także podpowie, jakie warunki musisz spełnić, starając się o kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny lub pożyczkę.
  5. Dobór oferty do klienta. Eksperci kredytowi kierują się przede wszystkim interesem swojego klienta. Oznacza to, że zawsze oferta będzie dopasowana do Twoich potrzeb, celów i możliwości finansowych. Na pomoc eksperta kredytowego mogą liczyć również osoby, które mają nietypowe źródło dochodu lub chcą kupić niestandardową nieruchomość itd. Ekspert kredytowy podpowie, w jakich bankach mogą liczyć na kredyt.
  6. Pomoc w kompletowaniu dokumentów. Kompletowanie dokumentów i wypełnianie wniosku oraz załączników jest dla większości osób stresujące i zabiera dużo czasu. Dotyczy to głównie kredytu hipotecznego. Ekspert kredytowy przygotuje dla Ciebie listę potrzebnych dokumentów, które są wymagane w danym banku. Ekspert finansowy pomoże Ci również w wypełnieniu wniosków kredytowych i wyśle je do wskazanych banków w Twoim imieniu. Wszystko to możesz załatwić na jednym spotkaniu.
  7. Koordynacja i czuwanie nad procesem kredytowym. Ekspert kredytowy będzie w stałym kontakcie z bankami, do których wysłałeś wniosek kredytowy. Będzie Cię informował o statusie wniosku, o konieczności uzupełnienie informacji i prognozowanym terminie wydania decyzji.
  8. Negocjowanie warunków kredytowych. Ekspert kredytowy będzie w Twoim imieniu negocjował warunki umowy. Będzie dążył do maksymalnego obniżenia marży bankowej i zredukowania innych kosztów związanych z kredytem. Na negocjacjach możesz sporo zyskać, a ekspert kredytowy ma bardzo dobrą pozycję do prowadzenia rozmów z bankiem. Ekspert finansowy wie, jakich argumentów użyć, żeby bank zgodził się obniżyć koszty kredytu.
  9. Współpraca z ekspertem finansowym nic Cię nie kosztuje. Ekspert kredytowy otrzymuje swoje wynagrodzenie od banków. Nie tylko otrzymujesz fachową pomoc, ale dodatkowo nie musisz za nią płacić.
  10. Współpraca nawet po podpisaniu umowy kredytowej. Eksperci kredytowi z kredytwroclaw.pl zawsze wspierają swoich klientów, nawet po podpisaniu umowy kredytowej. Na pomoc eksperta kredytowego możesz liczyć np. w sytuacji, gdy będziesz chciał refinansować kredyt lub skonsolidować swoje zobowiązania. Jest to dobre rozwiązanie, gdy na rynku pojawią się atrakcyjniejsze oferty.
  11. Pomoc w znalezieniu specjalisty. Ekspert kredytowy zna bardzo dużo specjalistów i ekspertów z innych branż i może Cię z nimi skontaktować, jeżeli będziesz tego potrzebował. Może to np. by prawnik lub pośrednik w obrocie nieruchomościami.
  12. Komfort współpracy i mniejszy stres. Zakup mieszkania czy szukanie kredytu hipotecznego jest bardzo stresujące dla wielu klientów. Obawiasz się, że podejmiesz błędną decyzję lub przerażają Cię procedury bankowe? Nie musisz przechodzić przez to sam. Ekspert kredytowy zweryfikuje stan prawny nieruchomości, uchroni Cię przed decyzjami podejmowanymi w emocjach, a przede wszystkim pomoże Ci znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny i weźmie na siebie część procedury bankowej. Ekspert kredytowy wyjaśni Ci cały proces oraz zapisy zawarte w umowie kredytowej.
  13. Wygodny kontakt. Eksperci kredytowi są bardzo elastyczni, jeżeli chodzi o umawianie spotkań ze swoimi klientami. Ekspert finansowy dostosuje się do Ciebie, a także załatwi za Ciebie część formalności bankowej. Dzięki temu unikniesz częstych wizyt w placówce bankowej w niedogodnych dla siebie godzinach

  Przeczytaj: Wniosek o kredyt hipoteczny - do ilu banków złożyć?

  Na co zwrócić uwagę przy współpracy z ekspertem kredytowym?

  Zachęcamy do kontaktu z ekspertami kredytowymi z kredytwroclaw.pl Gwarantujemy profesjonalne wsparcie na każdym etapie wniosku kredytowego. Przy okazji chcemy Ci podpowiedzieć, na co musisz zwrócić uwagę, kiedy rozpoczynasz współpracę z ekspertem kredytowym. Ekspert kredytowy ma być osobą, która będzie dbała o Twoje finanse. Dlatego musisz być pewien, że ekspert kredytowy ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Ekspert kredytowy ma sprawnie przeprowadzić Cię przez całą procedurę bankową. W obecności eksperta kredytowego masz czuć się bezpiecznie i komfortowo. Zalecamy ostrożność i raczej odradzamy współpracę z ekspertem kredytowym, który nie ma odpowiedniej wiedzy i zajmuje się sprawami swoich klientów sporadycznie, ponieważ ma inne główne źródło zarobkowania. Warto sprawdzić opinię o danym ekspercie kredytowym. Bardzo ważne są rekomendację innych klientów. Co jeszcze powinien gwarantować ekspert kredytowy? Wymieniamy:

  • Dyskrecję i odpowiednie zabezpieczenie Twojej dokumentacji kredytowej. Osoby niepowołane nie powinny mieć do niej dostępu.
  • Kompetentne prowadzenie sprawy i udzielanie Ci wszelkich informacji.
  • Ekspert kredytowy nie powinien być nachalny i naciskać na podjęcie decyzji. Powinien dać Ci czas do namysłu.

  Sprawdź: Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego - ekspert wyjaśnia!

  Ekspert kredytowy czy doradca w banku - kogo wybrać?

  Wiele osób, które chcą starać się o kredyt np. kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny zastanawia się, czy warto korzystać z usług eksperta kredytowego, skoro mogą rozmawiać z doradcą bankowym. Warto przyznać, że współpraca z doradą bankowym ma sens, jeśli jesteś pewien, w którym banku chcesz wziąć kredyt. Doradca w banku zna specyfikę i procedury instytucji, w której pracuje, więc możesz trochę zyskać na czasie. Z drugiej jednak strony doradca bankowy będzie zachwalał tylko swoją ofertę. Jest to oczywiste, ponieważ to jego praca. Ekspert kredytowy zaprezentuje Ci wiele ofert i porówna je ze sobą, a Ty będziesz mógł wybrać tę najkorzystniejszą. Wszystko można załatwić w jednym miejscu już na pierwszym spotkaniu. Współpraca z ekspertem finansowym jest bez wątpienia bardzo korzystna dla klientów.

  Inne artykuły z kategorii - Kredyt hipoteczny

  Zaczerpnij kolejną dawkę wiedzy z poradnika finansowego