Masz pytania? Zadzwoń: 571 394 901
Kredyt Wrocław

Maksymalna kwota kredytu gotówkowego w 2024 roku
- ekspert wyjaśnia!

Dodano: 03.08.2022    |    Zaktualizowano: 02.01.2024

Maksymalna kwota kredytu gotówkowego w 2024 roku - ekspert wyjaśnia! Maksymalna kwota kredytu gotówkowego w 2024 roku - ekspert wyjaśnia!

Z tego artykułu dowiesz się:

  Maksymalna kwota kredytu gotówkowego. Do jakiej wysokości można wziąć kredyt w banku?

  Banki dokładnie określają, ile wynosi minimalna i maksymalna kwota kredytu gotówkowego, o jaką możesz się ubiegać. Każda instytucja finansowa prowadzi własną politykę kredytową w tym zakresie. Oznacza to, że kwoty minimalne i maksymalne mogą się różnic w zależności od banku. W tym artykule, przygotowanym przez ekspertów kredytowych z www.kredytwroclaw.pl, zajmiemy się maksymalną kwotą kredytu gotówkowego. Maksymalna kwota kredytu gotówkowego będzie dokładnie określona przez bank. Jednak to, jaką kwotę kredytu otrzymasz, będzie zależeć też od Twojej zdolności kredytowej. Nie zawsze będziesz mógł starać się o kwotę maksymalną, ponieważ Twoja zdolność kredytowa będzie za niska. Z naszego opracowania dowiesz się, o jaką kwotę możesz się starać i jakie elementy wpływają na wysokość kredytu gotówkowego.

  Z naszego artykułu dowiesz się:

  • Starasz się o kredyt gotówkowy? Podpowiadamy, o jaką maksymalną kwotę kredytu możesz się ubiegać?
  • Jaka jest maksymalna kwota kredytu gotówkowego, którą oferują banki?
  • W jaki sposób dowiesz się, o jaką kwotę kredytu gotówkowego możesz się starać?
  • Co możesz zrobić, żeby starać się o wyższą kwotę kredytu gotówkowego?
  • Kalkulator kredytu gotówkowego – narzędzie, które pozwoli oszacować Ci maksymalną kwotę kredytu.

  Maksymalna kwota kredytu gotówkowego - wstęp

  Kredyt gotówkowy to jeden z najbardziej popularnych produktów bankowych. Dlaczego Polacy sięgają po kredyt gotówkowy? Kredyt gotówkowy to prosty produkt, który otrzymujesz na jasnych zasadach. Proste formalności i dowolność w wydatkowaniu środków to zalety kredytu gotówkowego, które docenili klienci. Oprócz tego klienci mogą liczyć na szybką decyzję ze strony banku. Maksymalna kwota kredyt gotówkowego może wystarczyć na pokrycie większości naszych potrzeb. Jednak bank nie zawsze przyzna nam kwotę, którą określimy we wniosku kredytowym. Od czego będzie zależeć decyzja banku. O tym dowiesz się z dalszej części naszego artykułu.

  O jaką maksymalną kwotę kredytu możesz się starać?

  Maksymalna wysokość kredytu gotówkowego, o jaką możesz się starać, zależy od kilku elementów:

  • Polityka kredytowa banku i podejście do ryzyka kredytowego,
  • Oferta konkretnego banku. Jeden bank może mieć w ofercie kilka propozycji dla produktu kredyt gotówkowy. Każdy z nich może mieć inną kwotę maksymalną.
  • Twoja zdolność kredytowa.

  Na początku naszych rozważań wyjaśnijmy ważną kwestię. Maksymalna kwota kredytu, o jaką możesz się starać, nie jest równoznaczna z maksymalną kwotą kredytu, którą otrzymasz.

  Przykład

  Bank oferuje kredyt gotówkowy. Maksymalna kwota kredytu, o jaką możesz się starać to 50 000 zł. Bank na podstawie oceny Twojej zdolności kredytowej informuje Cię, że maksymalna kwota kredytu, jaką możesz otrzymać to 35 000 zł.

  W ofercie banku znajduje się wiele produktów finansowych, dla których bank określa wartości graniczne. Podobnie jest z kredytem gotówkowym, dla którego bank określa kwotę minimalną i kwotę maksymalną.

  Jednak największe znaczenie dla banku będzie miała Twoja zdolność kredytowa. Bank przed podjęciem decyzji o przyznaniu kredytu gotówkowego sprawdzi dokładnie Twoją zdolność kredytową. W ten sposób bank oceni, czy masz zdolność do spłacania rat. Sprawdźmy, co ma największy wpływ na Twoją zdolność kredytową:

  • Bardzo ważne będą Twoje dochody. Im wyższe dochody, tym większa kwota kredytu wchodzi w grę.
  • Bank sprawdzi również Twoje stałe wydatki. Jeżeli będą bardzo wysokie, to Twoja zdolność kredytowa będzie niższa.
  • Bank sięgnie po raport z BIK i zweryfikuje, czy masz zobowiązania w innych bankach lub parabankach i czy spłacasz swoje zobowiązania w terminie.
  • Analitycy bankowi odliczą od Twoich dochodów wydatki i zobowiązania finansowe. W ten sposób sprawdzą, czy będziesz w stanie spłacać kolejną ratę kredytową.

  Warto w tym miejscu wyjaśnić, co to jest kwota kredytu. Kwota kredytu jest to suma środków, które otrzymałeś od banku, odsetek i dodatkowych kosztów. Środki, które pożyczasz od banku, nazywamy kapitałem. Bank musi ocenić, czy będziesz w stanie spłacić nie tylko kapitał, ale również odsetki od kapitału, prowizję i inne opłaty naliczone przez bank. Jakie ma to znaczenie dla maksymalnej kwoty kredytu, którą możesz otrzymać od banku? Jeżeli wybierzesz ofertę, która ma niższe oprocentowanie i jest tańsza, to możesz liczyć na wyższą kwotę kredytu.

  Porównanie ofert kredytu gotówkowego w najpopularniejszych bankach

  Ranking kredytów gotówkowych

  Przykład reprezentatywny
  Przedstawiona symulacja została przygotowana na podstawie aktualnych danych banków oraz informacji podanych przez Klienta. KredytWroclaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za błędy obliczeniowe, zmiany w danych banków, o których nie zostało powiadomione, oraz błędy spowodowane podaniem przez Klienta nieprawdziwych informacji. Oferty kredytów przygotowane przez banki mogą różnić się od przedstawionych poniżej wyników. Symulacja ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

  Potrzebujesz innej oferty? - wprowadź parametry kredytu

  Kwota kredytu:
  Okres spłaty:
  lat

  Jaka jest maksymalna wysokość kredytu gotówkowego udzielanego przez banki?

  Bank, który ustala maksymalną kwotę kredytu gotówkowego, musi kierować się przepisami prawa. Maksymalną kwotę kredytu konsumenckiego określa ustawa z dnia 12 maja 2011 roku i wynosi 255 550 zł. Zależy Ci na większej kwocie? W takiej sytuacji musisz rozważyć zaciągnięcie kredytu z zabezpieczeniem. Może to być kredyt hipoteczny lub pożyczka hipoteczna. Inny przykład kredytu celowego to kredyt samochodowy.

  Ważna informacja!

  Jeżeli potrzebujesz większej kwoty, to warto zaciągnąć kredyt z zabezpieczeniem. Taki rodzaj kredytu jest tańszy od kredytu gotówkowego.

  Maksymalna kwota kredytu konsumenckiego wskazana w ustawie jest na bardzo wysokim poziomie. Banki oferują kredyty gotówkowe z dużo niższymi kwotami maksymalnymi. Jak już wspominaliśmy w każdym banki górne limity będą kształtować się inaczej. Najczęściej jest to kwota od 100 tys. zł do 200 tys. zł. Kilka banków reklamuje kredyt konsumencki nawet na 300 tys. zł. Jest jednak pewien haczyk. Kwota ta uwzględnia wszystkie koszty kredytowe. Od banku otrzymasz dużo mniejszą ilość środków.

  Jak pisaliśmy wyżej, maksymalna kwota kredytu gotówkowego zależy od Twojej zdolności kredytowej. Bank szacuje, jak wysoką ratę będziesz w stanie spłacać co miesiąc. Przykład: Załóżmy, że możesz spłacać ratę o maksymalnej wysokości 1000 zł:

  • Umowa na 10 lat – możesz liczyć na 65 000 zł.
  • Umowa na 5 lat – możesz liczyć na 45 000 zł.

  W jaki sposób dowiesz się, o jaką kwotę kredytu gotówkowego możesz się starać?

  Chcesz wiedzieć, o jaką kwotę kredytu gotówkowego możesz się starać? Bank nie odpowie Ci od razu, jaką maksymalną kwotę kredytu gotówkowego może Ci przyznać. Najpierw oceni Twoją zdolność kredytową i sprawdzi historię Twoich zobowiązań.

  Klientom, którzy chcą wiedzieć, na jaką kwotę kredytu gotówkowego mogą liczyć, zachęcamy do kontaktu z ekspertem kredytowym. Pośrednik kredytowy oceni Twoją zdolność kredytową i dopasuje ofertę banków do Twoich potrzeb. Ekspert kredytowy ma dostęp do pełnej bazy ofert i będzie w stanie szybko i sprawnie wybrać dla Ciebie najkorzystniejszy kredyt gotówkowy. Możesz również skorzystać z kalkulatora kredytu gotówkowego on-line. Jest to bezpłatne narzędzie, z którego pomocą sprawdzisz wysokość raty, maksymalną kwotę kredytu i dowiesz się, które oferty będą dla Ciebie najlepsze. Wystarczy, że wpiszesz podstawowe dane, jak kwota kredytu i okres kredytowania. Ranking kredytów hipotecznych to kolejne narzędzie, które pomoże znaleźć Ci korzystny kredyt gotówkowy. Z pomocą rankingu porównasz parametry kredytów, które znajdują się w ofercie banków.

  Co możesz zrobić, żeby starać się o wyższą kwotę kredytu gotówkowego?

  Kwota kredytu gotówkowego, o którą możesz wnioskować, zależy od Twoich możliwości finansowych i zdolności kredytowej. Co zrobić, gdy kwota, któraż zaproponuje Ci bank, nie będzie dla Ciebie wystarczająca? Możesz poprawić swoją zdolność kredytową. Jest na to kilka sposobów:

  • W miarę możliwości spłać swoje inne kredyty i pożyczki i zamknij limity w koncie lub na karcie kredytowej. Nawet jeśli nie korzystasz z limitów, to obniżają one Twoją zdolność kredytową.
  • Możesz zawnioskować o kredyt konsolidacyjny, za pomocą którego uporządkujesz swoje finanse.
  • Postaraj się o zwiększenie swoich dochodów. Porozmawiaj w pracy o podwyżce, znajdź inną pracę lub pomyśl o dodatkowym dochodzie.
  • Zmień formę zatrudnienia, ponieważ banki preferują umowę o pracę. Kiedy przejdziesz z umowy zlecenie lub umowy o dzieło na umowę o pracę, to automatycznie zwiększysz swoją zdolność kredytową i szanse na kredyt
  • Zmniejsz swoje wydatki, a przede wszystkim te, które widać w historii konta.

  Wszystkie te działania należy wdrożyć co najmniej kilka miesięcy przed złożeniem wniosku kredytowego. Budowanie dobrej zdolności kredytowej będzie trwało jakiś czas.

  Jest jeszcze jeden sposób na pozyskanie wyższej kwoty kredytu gotówkowego. Możesz złożyć wniosek o dłuższy termin kredytowania. Dzięki temu zmniejszysz miesięczną rat, a Twoja zdolność kredytowa będzie większa. Ekspert kredytowy pomoże Ci oszacować optymalny okres spłaty. Możesz również skorzystać z kalkulatora kredytowego.

  Kalkulator kredytu gotówkowego pozwoli Ci oszacować, na jaką maksymalną kwotę kredytu możesz liczyć!

  Jeżeli nie masz jeszcze ustalonego spotkania z ekspertem kredytowym, a chcesz poznać maksymalną kwotę kredytu, to skorzystaj z kalkulatora kredytu gotówkowego. Jest to prosty i szybki sposób, żeby sprawdzić:

  • Miesięczną ratę kredytu gotówkowego,
  • Maksymalną wysokość kredytu.

  Kalkulator kredytu gotówkowego możesz użyć w celu wykonania symulacji raty i kwoty kredytu. Wystarczy, że podasz najważniejsze parametry zobowiązania, takie jak kwota kredytu i liczba rat. Z pomocą kalkulatora dowiesz się, o jaką kwotę możesz się starać, przy danej wysokości raty. Załóżmy, że stać Cię na spłatę miesięcznej raty w wysokości 800 zł. Sprawdźmy, o jaką kwotę możesz się starać, przy danym okresie spłaty:

  • 13 000 zł – jeśli spłatę rozłożysz na minimum 18 miesięcy,
  • 23 000 zł – przy okresie spłaty powyżej 36 miesięcy,
  • 35 000 zł – przy umowie zawartej na 60 miesięcy,
  • 55 000 zł – jeśli spłatę zobowiązania rozłożysz na 10 lat.

  Kalkulator kredytu gotówkowego ma jeszcze jedną zaletę. Jest często połączony razem z rankingiem kredytów gotówkowych. Na początku listy pojawią się bowiem najatrakcyjniejsze oferty. Oferty możesz filtrować, biorąc pod uwagę różne parametry. Na podstawie informacji pozyskanych z pomocą kalkulatora możesz wybrać najlepszy kredyt gotówkowy.

  Maksymalna kwota kredytu gotówkowego - podsumowanie

  Maksymalna kwota kredytu gotówkowego może wynosić nawet ponad 200 tys. złotych. Na udzielanie kredytów gotówkowych w takiej wysokości pozwala ustawa o kredycie konsumenckim. Jednak niewiele banków udziela kredytów gotówkowych na tak wysokie kwoty. Ograniczenia dotyczą głównie kredytu gotówkowego on-line. Przez Internet możesz złożyć wniosek na nie więcej niż kilkadziesiąt tysięcy złotych.

  To, jaką kwotę ostatecznie otrzymasz, zależy od Twojej zdolności kredytowej, czyli zdolności do spłaty zobowiązania. Możesz podjąć działania, które znacząco poprawią Twoją zdolność kredytową i będziesz mógł starać się wtedy o wyższą kwotę kredytu gotówkowego.

  Kredyt gotówkowy spłacasz w miesięcznych ratach kapitałowo-odsetkowych. Możesz wybrać okres, który najbardziej Ci odpowiada. Jednym ze sposobów na niższą ratę i większą kwotę kredytu, jest wydłużenie okresu kredytowania. Dłuższy okres spłaty to jednak większe odsetki i wyższe koszty kredytu. Dlatego warto wybrać ofertę z możliwie najniższym oprocentowaniem. Jeżeli zależy Ci na wysokiej kwocie kredytu gotówkowego i niskich kosztach kredytu, to skontaktuj się z ekspertami kredytowymi z kredytwroclaw.pl.

  Inne artykuły z kategorii - Kredyt gotówkowy

  Zaczerpnij kolejną dawkę wiedzy z poradnika finansowego