Masz pytania? Zadzwoń: 571 394 901
Kredyt Wrocław

Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem w 2024 roku
- ekspert wyjaśnia!

Dodano: 26.07.2022    |    Zaktualizowano: 02.01.2024

Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem w 2024 roku - ekspert wyjaśnia! Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem w 2024 roku - ekspert wyjaśnia!

Z tego artykułu dowiesz się:

  Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem – gdzie znaleźć taką ofertę? Czy warto zdecydować się na kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem?

  Na rynku pojawiają się oferty kredytów hipotecznych ze stałym oprocentowaniem oraz kredytów gotówkowych ze stałym oprocentowaniem. W tym artykule zajmiemy się kredytem gotówkowym ze stałym oprocentowaniem. Jaka jest główna zaleta kredytu gotówkowego ze stałym oprocentowaniem? Taki kredyt zapewnia Ci ratę na takim samym poziomie przez cały okres kredytowania. Dzięki temu możesz zaplanować swój budżet i nie zaskoczą Cię kolejne podwyżki stóp procentowych. Eksperci kredytowi z kredytwroclaw.pl przygotowali artykuł, który odpowie na pytanie, czy warto wybrać kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem? Czy to zawsze będzie dobra decyzja? Z naszego artykułu dowiesz się:

  • Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem, co to za produkt?
  • Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem a rata kapitałowo – odsetkowa.
  • Oprocentowanie stałe – czy obowiązuje przez cały okres kredytu gotówkowego?
  • Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem – wady i zalety.
  • W którym banku znajdę kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem?
  • Czy warto zaciągnąć kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem?

  Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem - wstęp

  Kiedy decydujesz się na kredyt hipoteczny lub kredyt gotówkowy, to powinieneś wiedzieć, że każdy kredyt wiąże się z kosztami. Na koszt kredytu wpływ ma przede wszystkim oprocentowanie, ale również prowizja, ubezpieczenia, koszty dodatkowych produktów. Te wszystkie elementy wpływają na koszt kredytu i wysokość raty. Wszystkie koszty związane z kredytem są zawarte w umowie, a klient powinien je poznać jeszcze przed sfinalizowaniem transakcji. Jednak wybierając kredyt ze zmiennym oprocentowaniem, musisz liczyć się z tym, że wysokość raty może się zmienić w okresie spłaty. Jeśli chcesz być pewien, że Twoje koszty kredytu nie ulegną zmianie, to wybierz kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem. Taki kredyt gwarantuje, że rata kapitałowo-odsetkowa będzie taka sama przez cały okres kredytowania.

  Porównanie ofert kredytu gotówkowego w najpopularniejszych bankach

  Ranking kredytów gotówkowych

  Przykład reprezentatywny
  Przedstawiona symulacja została przygotowana na podstawie aktualnych danych banków oraz informacji podanych przez Klienta. KredytWroclaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za błędy obliczeniowe, zmiany w danych banków, o których nie zostało powiadomione, oraz błędy spowodowane podaniem przez Klienta nieprawdziwych informacji. Oferty kredytów przygotowane przez banki mogą różnić się od przedstawionych poniżej wyników. Symulacja ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

  Potrzebujesz innej oferty? - wprowadź parametry kredytu

  Kwota kredytu:
  Okres spłaty:
  lat

  Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem, co to za produkt?

  Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniu jest to produkt, którego popularność rośnie. Pojawia się coraz więcej zapytań o kredyty z oprocentowaniem stałym. Wynika to z tego, że stała stopa procentowa gwarantuje niezmienną ratę przez okres spłaty. Kredyt ze stałym oprocentowaniem jest odporny na zmiany głównych stóp procentowych i stawek WIBOR. Kiedy Rada Polityki Pieniężnej podejmie decyzję o obniżeniu lub podwyższeniu stóp procentowych, to nie będzie to miało znaczenia dla wysokości Twojej raty. Wysokość oprocentowania, które została podana w umowie o kredyt gotówkowy, będzie obowiązywać przez cały okres spłaty. Jak to działa? Na koszt kredytu składa się wiele elementów. Podstawowy czynnik kosztotwórczy to właśnie oprocentowanie. Oprocentowanie składa się z marży bankowej oraz stawki referencyjnej WIBOR. WIBOR niestety ulega częstym zmianom, ponieważ jego wysokość zależy od poziomu głównych stóp procentowych. RPP ustala poziom podstawowych stóp procentowych na podstawie danych makroekonomicznych. Jednym z ważniejszych wskaźników jest inflacja. Kiedy inflacja rośnie, rosną też stopy procentowe, a co za tym idzie WIBOR. MA to wpływ na ratę kapitałowo-odsetkową, która rośnie, jeżeli zdecydowałeś się na kredyt ze zmiennym oprocentowaniem.

  Zależy Ci na pewności i stabilności finansowej? Warto zastanowić się nad kredytem gotówkowym ze stałym oprocentowaniem. Taki kredyt zabezpiecza Cię przed inflacją i innymi zjawiskami gospodarczymi, które mogą spowodować wzrost raty. Najlepszy przykład to dziesięć podwyżek stóp procentowych z rzędu, jakie przyczyniły się do znaczącego wzrostu stóp procentowych. O kredycie gotówkowym ze stałym oprocentowaniem warto pomyśleć, gdy decydujesz się na długi okres spłaty.

  Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem a rata kapitałowo – odsetkowa

  Kiedy wybierasz kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem, to masz pewność, że Twoja rata kapitałowo-odsetkowa nie wzrośnie w trakcie okresu spłaty. Bank ustala wysokość stopy procentowej na podstawie takich zmiennych, jak marża banku, WIBOR, polityka kredytowa danej instytucji finansowej, prognozy dotyczące głównych stóp procentowych oraz innych ważnych wskaźników gospodarczych. Bardzo dużą zaletą kredytu gotówkowego ze stałym oprocentowaniem jest to, że już w trakcie podpisywania umowy kredytowej wiesz jak wysoką ratę będziesz płacił do końca spłaty. Dzięki temu możesz zaplanować swoje wydatki.

  Niestety na rynku nie ma dużo ofert kredytów gotówkowych ze stałą stopą procentową. Nie każdy bank zdecydował się wprowadzić taki produkt do swojej oferty. Część instytucji finansowych proponuje kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem, ale nie okres nie dłuższy niż 24 miesiące.

  Oprocentowanie stałe – czy obowiązuje przez cały okres kredytu gotówkowego?

  Na rynku pojawia się coraz więcej ofert kredytów hipotecznych ze stałą stopą procentową, która obowiązuje najczęściej przez pięć pierwszych lat kredytu. Część banków, jak na przykład BNP Paribas oferuje stałą stopę procentową na 7 lub nawet 10 lat. Jak wygląda to w przypadku kredytów gotówkowych ze stałą stopą procentową? Wszystko zależy od polityki kredytowej danego banku. O ile możesz znaleźć ofertę kredytu gotówkowego ze stałym oprocentowaniem, to umowę możesz podpisać na dwa do czterech lat. Jest to dużo krótszy okres niż w przypadku kredytów hipotecznych lub kredytów gotówkowych ze stałym oprocentowaniem.

  Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem – wady i zalety

  Czy kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem to dobry pomysł? Wszystko zależy od sytuacji. Kredyt gotówkowy 2024 ze stałym oprocentowaniem wygląda na dobre rozwiązanie, biorąc pod uwagę inflację, rosnące stopy procentowe i rosnące raty kredytów. Jest to bezpieczna opcja dla tych osób, które cenią sobie pewność i bezpieczeństwo. Wielu klientów zwraca uwagę na jedną rzecz. Co się stanie, gdy stopy procentowe zaczną maleć? Nikt oczywiście nie zna przyszłości, jednak wielu ekspertów zgodnie twierdzi, że stopy procentowe nie wrócą szybko do poziomu, który osiągnęły w trakcie pandemii. Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie zalet i wad kredytu gotówkowego ze stałym oprocentowaniem. Liczymy, że pomoże Ci to w podjęciu decyzji.

  Zalety:

  • Pewność, stabilizacja i bezpieczeństwo,
  • Komfort psychiczny,
  • Możesz zaplanować swoje wydatki,
  • Masz gwarancję stałej raty, którą znasz już podczas podpisywania umowy.

  Wady:

  • czasami wyższy koszt kredytu niż w przypadku oprocentowania zmiennego,
  • obawa, że stopy procentowe mogą maleć,
  • niektóre banki wymagają większej zdolności kredytowej.

  Obserwując sytuację rynkową, możemy stwierdzić, że kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem to spora oszczędność dla klientów, którzy zdecydowali się na ten produkt. Stopy procentowe wciąż rosną. Ostatnio Rada Polityki Pieniężnej znowu podniosła główne stopy procentowe. Dokładnie 7 lipca stopy procentowe wzrosły o 50 pkt bazowych. Stopa referencyjna wynosi obecnie aż 6,5%.

  Które banki oferują kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem?

  Ofert kredytów hipotecznych ze stałym oprocentowaniem jest coraz więcej i nie ma problemu ze znalezieniem takiej oferty. Niestety ofert kredytów gotówkowych ze stałym oprocentowaniem jest jak na lekarstwo. Niewiele banków wprowadziło do swojej oferty kredyt konsumpcyjny ze stałym oprocentowaniem. Eksperci kredytowi z www.kredytwroclaw.pl przygotowali tabelkę, w której znajdziesz najważniejsze informacje o ofertach kredytów gotówkowych ze stałym oprocentowaniem.

  Kredyt gotówkowy z oprocentowaniem stałym – przegląd ofert

  Bank Wysokość stopy dla przykładu reprezentatywnego Czas trwania Maksymalna kwota
  Santander Consumer Bank 9,50% Oprocentowanie stałe dla 42 rat 15 000 zł
  Credit Agricole 10,00% do 60 miesięcy   20 tys. złotych
  Alior Bank 15,2% od 3 do 5 lat 70 tys. złotych

  Część banków oferuje kredyty gotówkowe z oprocentowaniem stałym, ale tylko dla krótkich umów do 24 miesięcy.  Po upływie tego czasu oprocentowanie jest zmienne i składa się ze stopy referencyjnej WIBOR oraz marży banku.

  Czy warto zaciągnąć kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem?

  Chociaż można mieć pewne obawy związane z kredytem gotówkowym ze stałym oprocentowaniem, to bez wątpienia jest to stabilny i bezpieczny produkt. W niepewnych czasach warto postawić na bezpieczeństwo i pewność. Kredyt ze stałym oprocentowaniem może być na początku droższy niż kredyt gotówkowy standardowy ze zmienną stopą opartą na WIBOR. Jednak, gdy stopy procentowe zaczną rosnąć, to wysokość Twoich rat pozostanie taka sama. A co w przypadku, gdy stopy procentowe zaczną spadać? Możesz wtedy wystąpić o kredyt konsolidacyjny o niższym oprocentowaniu i z jego pomocą spłacić stare zobowiązania. Obecnie sytuacja związana z wojną jest trudna, rośnie inflacja oraz stopy procentowe. Dlatego obecnie polecamy kredyt ze stałym oprocentowaniem. Sprawdź rankingi finansowe lub skorzystaj z podpowiedzi eksperta kredytowego i wybierz najtańszy kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem.

  Inne artykuły z kategorii - Kredyt gotówkowy

  Zaczerpnij kolejną dawkę wiedzy z poradnika finansowego