Masz pytania? Zadzwoń: 571 394 901
Kredyt Wrocław

Kredyt refinansowy
– bezpłatna pomoc ekspertów!

Kredyt refinansowy to bardzo pożyteczny i coraz popularniejszy produkt finansowy. Polega on na przeniesieniu kredytu do innego banku na nowych, korzystniejszych dla klienta warunkach, najczęściej dotyczy to kredytu hipotecznego. 

Wsparcie przy wyborze kredytu
Kredyt refinansowy Kredyt refinansowy

Porównujemy oferty 13 banków

mBank PKO Bank Polski ING Bank Śląski Bank Millennium

Ekspert kredytowy online

Sprawdź zdolność, porównaj oferty i zapewnij sobie najtańszy kredyt.

Skontaktuj
z się ekspertem

kredytWroclaw.pl – pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Szanujemy i rozumiemy zróżnicowane potrzeby naszych klientów. Z nami poczujesz się bezpiecznie.

Kredyt Wrocław
Dowiedz się więcej

Jak otrzymać kredyt refinansowy

kredytWroclaw.pl – ekspert finansowy
Porozmawiajmy
Kredyt Wrocław Kredyt Wrocław

Ponad 470 pozytywnych opinii w Google

Kredyt Wrocław Kredyt Wrocław

Jesteśmy jednymi z najlepiej i najczęściej ocenianych ekspertów kredytowych we Wrocławiu w Google. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

Z roku na rok grono naszych klientów dynamicznie się rozrasta, a wraz z nim nasz zespół ekspertów. Zaufanie do nas wynika z dobrej opinii, cieszymy się, że jesteśmy rozpoznawalni jako rzetelni, profesjonalni i skuteczni eksperci kredytowi.

Zobacz, opinie na nasz temat!

Wypowiedzi w mediach

Dzielimy się doświadczeniem, rozmawiamy o tym, jak postrzegamy rynek finansowy w życiu współczesnych ludzi oraz tłumaczymy w sposób przystępny, najważniejsze zmiany.

Znajdź kredyt, którego potrzebujesz!

Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem w naszym biurze, w Twoim domu, telefoniczne lub online.

Wiadomość do eksperta Sprawdź, jaką ofertę dla Ciebie przygotowaliśmy Formularz kontaktowy
Telefon do eksperta Porozmawiajmy (+48) 571 394 901
Kredyt refinansowy Kredyt refinansowy

Zmień kredyt na tańszy

Przenieś kredyt do innego banku i zyskaj!

Sprawdź szczegóły!

Kredyt refinansowy w 2024 roku - co warto wiedzieć i czy warto skorzystać

Kredyt refinansowy to bardzo pożyteczny i coraz popularniejszy produkt finansowy. Polega on na przeniesieniu kredytu do innego banku na nowych, korzystniejszych dla klienta warunkach, najczęściej dotyczy to kredytu hipotecznego. Większość banków oferuje kredyt refinansowy. Jednak wiąże się on z dodatkowymi opłatami i nie zawsze jest opłacalny. Jak sprawdzić, czy warto ubiegać się o refinansowanie kredytu? Jak znaleźć najatrakcyjniejszą ofertę?

Najlepszy sposób to skorzystanie z pomocy eksperta kredytowego z kredytwroclaw.pl. Ekspert kredytowy pomoże Ci zrozumieć produkt, podpowie Ci jak z niego korzystać, tak żeby to było dla Ciebie jak najkorzystniejsze. Ekspert kredytowy ma dostęp do aktualnych informacji o kredytach hipotecznych, gotówkowych i refinansowych. Będzie wiedział, czy warto skorzystać z kredytu refinansowego w danym momencie. Na Twoją prośbę ekspert kredytowy będzie na bieżąco śledził oferty kredytów refinansowych i podpowie, kiedy najlepiej z nich skorzystać. Dzięki swojej wiedzy i odpowiednim narzędziom pomoże Ci szybko znaleźć najtańszy kredyt refinansowy.

Ekspert kredytowy podpowie Ci również, jakie dokumenty należy skompletować i pomoże w wypełnieniu wniosku o kredyt refinansowy. Pomoc eksperta kredytowego jest bezpłatna, więc tym bardziej warto z niej skorzystać. Zapraszamy do konsultacji z ekspertami kredytowymi z kredytwroclaw.pl. Możemy się również spotkać online ekspert kredytowy online.

Kredyt refinansowy - co to jest i kiedy warto z niego skorzystać?

Kredyty hipoteczne to w większości przypadków zobowiązania na kilkanaście, a nawet na kilkadziesiąt lat. Większość klientów pozostaje przy tym samym kredycie przez cały okres kredytowania. Jednak w tym czasie dochodzi do zmian na rynku finansowym i tym samym zmieniają się oferty kredytów hipotecznych. Może się okazać, że na rynku można znaleźć dużo korzystniejsze oferty kredytów hipotecznych niż wtedy, gdy podpisywałeś swoją umowę o kredyt hipoteczny. Zapewne chcesz wiedzieć, co można zrobić w takiej sytuacji i czy można obniżyć koszty finansowania nieruchomości. Jako eksperci kredytowi podpowiadamy, że warto pomyśleć o kredycie refinansowym. Szczególnie wtedy, gdy pojawią się bardzo atrakcyjne oferty na rynku, a stopy procentowe spadną.

Sporo osób myli kredyt refinansowy z kredytem konsolidacyjnym. Tak naprawdę są to dwa różne produkty finansowe, chociaż pod pewnymi względami są podobne. Kredyt konsolidacyjny służy do połączenia, czyli inaczej mówić do skonsolidowania wszystkich Twoich zobowiązań w jedno. Mogą to być pożyczki, kredyty gotówkowe, karty kredytowe, kredyt hipoteczny itd.

Kredyt refinansowy polega z kolei na przeniesieniu Twojego zobowiązania kredytowego z jednego banku do drugiego. Z kredytu refinansowego korzystają przede wszystkim osoby, które mają podpisane umowy o kredyt hipoteczny.

Wielu klientów nigdy nie spotkało się z takim produktem jak kredyt refinansowany. Wynika to z tego, że po otrzymaniu kredytu hipotecznego, przestajemy się interesować tym, co dzieje się na rynku kredytowym. Warto jednak zmienić takie podejście. Eksperci kredytowi z kredytwroclaw.pl współpracują ze swoimi klientami nawet po podpisaniu umowy i w przypadku korzystnych zmian na rynku, kontaktują się z nimi i proponują kredyt refinansowy. Chcemy też od razu podkreślić, że z takiego rozwiązania warto skorzystać, gdy pojawią się korzystniejsze oferty kredytowe, a do spłaty pozostało Ci jeszcze sporo czasu.

Kredyt refinansowy – czym jest?

Refinansowanie to przeniesienie zobowiązania finansowego do innego banku. Jak już wspominaliśmy, z takiego rozwiązania korzystają głównie posiadacze kredytów hipotecznych. Jak wygląda taka operacja w praktyce? Wybierasz nową, lepszą ofertę w konkretnym banku, który następnie spłaca Twoją należność w banku, z którym masz podpisaną umowę. Zadłużenie w starym banku zostaje spłacone i od tej pory spłacasz kredyt w nowym banku na lepszych warunkach. Na co każdy klient powinien zwrócić uwagę, gdy chce skorzystać z kredytu refinansowego?

Podpowiadamy! Przy zmianie oferty zwróć uwagę głównie na oprocentowanie i wszystkie koszty okołokredytowe. Korzyści odniesiesz nawet wtedy, gdy oprocentowanie jest niższe, chociażby o jeden punkt procentowy. Zdarza się również, że przy skorzystaniu z kredytu refinansowego, nie tylko będziesz płacił niższe raty, ale również będziesz mógł zrezygnować z dodatkowych produktów finansowych, których nie chcesz płacić. Dotyczy to głównie produktów ubezpieczeniowych, które mają duży wpływ na koszty kredytu.

Ile można zaoszczędzić, gdy skorzysta się z kredytu refinansowego. Są to niebagatelne kwoty i w ciągu trwania umowy możesz zaoszczędzić od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jednak w celu podjęcia takich działań, powinieneś na bieżąco śledzić oferty bankowe i sytuację na rynku finansowym. Na pewno będziesz potrzebował dużo cierpliwości. Jest i inne rozwiązanie. Możesz rozpocząć lub kontynuować współpracę z ekspertem kredytowym z kredytWroclaw.pl. Wtedy ekspert kredytowy będzie miał za zadanie śledzić oferty i wybrać dla Ciebie tę najkorzystniejszą. Nie można oczywiście liczyć na to, że takie oferty pojawią się od razu, niemniej ekspert kredytowy będzie z pewnością trzymał rękę na pulsie.

Kredyt refinansowy a konsolidacyjny – różnice

Kredyt refinansowy i kredyt konsolidacyjny to dwa różne produkty. Jednak często klienci mylą te dwa pojęcia. Wynika zapewne to z tego, że w jednym i drugim przypadku przenosisz kredyt do innego banku i zmieniasz warunki kredytowania. Główna różnica polega na tym, że kredyt konsolidacyjny to połączenie kilku zobowiązań w jedno. Jeżeli chcesz skorzystać z oferty kredytu konsolidacyjnego, musisz mieć co najmniej dwa różne zobowiązania kredytowe bądź pożyczkowe. Mogą być one dowolnego rodzaju. Możesz np. skonsolidować kredyt hipoteczny z kredytem gotówkowym.

Skonsolidować możesz pożyczkę lub debet na koncie. Nowy bank spłaca wszystkie Twoje kredyty i pożyczki w innym banku lub bankach, a nawet w pozabankowych instytucjach finansowych, a Ty spłacasz wtedy tylko jedną, niższą ratę. Jest to bardzo dobry sposób na zmniejszenie swoich comiesięcznych zobowiązań. Natomiast kredyt refinansowy dotyczy tylko i wyłącznie jednego zobowiązania, i najczęściej jest to kredyt hipoteczny.

Kredyt refinansowy inaczej mówiąc, jest to zmiana warunków kredytowania na korzystniejsze dla kredytobiorcy. Jedyne, co należy zrobić to przenieść kredyt do innego banku. Kredyt refinansowy na pewno wymaga trochę aktywności ze strony klienta bądź eksperta kredytowego, który podejmuje działania w jego imieniu. Należy przede wszystkim być na bieżąco z ofertami innych banków i analizować zmieniającą się sytuację rynkową. Trzeba uchwycić moment, w którym warto kredyt przenieść z banku do banku.

Kredyt refinansowy – kto może z niego skorzystać?

Z kredytu refinansowego mogą skorzystać osoby, które mają podpisaną umowę o kredyt hipoteczny. Celem takiego rozwiązania jest zamiana jednego zobowiązania kredytowego na drugie, pod warunkiem, że warunki kredytowania zmienią się na lepsze. Jeżeli nie jesteś zadowolony ze swojego obecnego kredytu hipotecznego, to kredyt refinansowy jest właśnie dla Ciebie. Co możesz zrobić? Przede wszystkim sam lub z pomocą eksperta kredytowego z kredytwroclaw.pl przeanalizujcie Twoją obecną umowę kredytową i porównajcie zobowiązanie z ofertami dostępnymi na rynku.

Kredyt refinansowy - na jakich zasadach jest udzielany?

Kredyt refinansowy może być udzielony osobom, które złożyły do banku stosowny wniosek. Bank sprawdzi wniosek, ale również zweryfikuje ponownie Twoją zdolność finansową. Nie ma znaczenia fakt, że już wcześniej Twoja zdolność kredytowa była sprawdzona i otrzymałeś kredyt. Możesz spotkać się z odmową, jeśli Twoja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu od momentu podpisania poprzedniej umowy kredytowej. Od kiedy spadły stopy procentowe, banki zaostrzyły reguły udzielania kredytów. Bank sprawdzi również Twoją historię kredytową na podstawie raportów BIK. Przeczytaj: Jak sprawdzić BIK? BIK za DARMO, przez internet! Jeżeli spóźniałeś się ze spłatą rat lub masz nieuregulowane zobowiązania wobec instytucji finansowych, najprawdopodobniej będziesz miał problem z uzyskaniem kredytu refinansowego.

Przy składaniu wniosku zastanów się nad kwotą kredytu, o którą chcesz wnioskować. Masz tak naprawdę dwie możliwość. Możesz we wniosku wpisać kwotę, która odpowiada dokładnie wysokości Twojego kredytu hipotecznego, ale możesz także zdecydować się na dodatkowe środki. O tym, czy bank przyzna Ci więcej pieniędzy, niż wynika to z umowy o kredyt hipoteczny, zależy od Twojej zdolności kredytowej. Przemyśl też, czy rzeczywiście potrzebujesz dodatkowych pieniędzy.

Kredyt refinansowy - jakie dokumenty są wymagane?

To, jakie dokumenty będą ci potrzebne, żeby starać się o kredyt refinansowy, zależy od danego banku. Jest jednak pewien zbiór dokumentów, który jest wymagany w każdym banku. Bank na pewno poprosi o dokument, który potwierdzi regularność i wysokość Twoich dochodów. Może to być przykładowo umowa o pracę. Kredyt refinansowy to przeniesienie zobowiązania z jednego banku do drugiego. Musisz się więc zaopatrzyć w dokument z informacją o wysokości zadłużenia, które pozostało do spłaty. Bank może również poprosić o zaświadczenie z obecnego banku o terminowości spłat kredytu hipotecznego.

Koszty refinansowania kredytu - jakie są?

Kredyt refinansowy oczywiście wiąże się z kosztami. Są one takie same jak w przypadku standardowego kredytu. Co się zalicza do tych kosztów? Wymieńmy je po kolei:

  • Prowizja za udzielenie kredytu. Dobra informacja jest taka, że w większości przypadków banki nie pobierają prowizji za udzielenie kredytu refinansowego. Można powiedzieć, że jest to bonus za przeniesienie kredytu hipotecznego z konkurencyjnego banku.
  • Wycena nieruchomości. Musimy się z tym liczyć w przypadku kredytu hipotecznego. Nieruchomość jest głównym zabezpieczeniem kredytu hipotecznego, zatem bank musi wiedzieć, jaka jest jego aktualna wartość. Jest to oczywiście dodatkowy koszt dla Ciebie. Nie jest on wliczany do kosztów kredytu. Koszt wyceny ponosi klient. Za wycenę rzeczoznawcy zapłacisz 500 zł – 1000 zł.
  • Opłata w sądzie wieczystoksięgowym. Przenosisz kredyt hipoteczny do innego banku, więc będziesz musiał dokonać zmian w księdze wieczystej. Koszt takiej opłaty wynosi ok. 300 złotych.

Refinansowanie kredytu – na co zwracać uwagę?

Koszty Twojego obecnego kredytu mogą Cię przytłaczać, ale jednak zalecamy zdrowy rozsądek. Do tak poważnej zmiany nie należy podchodzić zbyt pochopnie. Można wpaść w jeszcze większe koszty. Co zatem należy zrobić? Przede wszystkim przeanalizuj jak najwięcej ofert i sprawdź, co składa się na koszt kredytu i jak wysoki on ostatecznie będzie. Trudno jest przygotować taką analizę samemu i na pewno zabiera ona dużo czasu. Sugerujemy naszym klientom skorzystanie z pomocy eksperta kredytowego z kredytwroclaw.pl, który dokona takiej analizy w kilkanaście minut z pomocą profesjonalnych narzędzi. Kredyt refinansowy może Ci się wydać bardzo atrakcyjny, jeśli spojrzysz tylko i wyłącznie na samą cenę kredytu. Jednak o kosztach kredytu stanowi nie tylko oprocentowanie, ale również inne opłaty. Musisz się liczyć z dodatkowymi kosztami, gdy chcesz przenieść kredyt do innego banku. Jakich kosztów i opłat zatem możesz się spodziewać? Najczęściej są to: 

  • Prowizja dla nowego banku za udzielenie kredytu refinansowego, 
  • Opłata w obecnym banku za wcześniejszą spłatę zobowiązania, chociaż po upływie trzech lat, bank nie może żądać takiej opłaty,
  • Wymagane opłaty sądowe, czyli zmiana hipoteki w księdze wieczystej,
  • Opłaty związane z zabezpieczeniem nowego kredytu,

Dopiero kiedy uwzględnisz wszystkie wyżej wymienione koszty i porównasz z obecnymi opłatami, będziesz mógł być pewien, czy oferta kredytu refinansowego jest atrakcyjna i czy warto przenosić kredyt.

Jakie kredyty można refinansować?

Co do zasady można refinansować różne rodzaje kredytów. Refinansowanie dotyczy głównie kredytu hipotecznego i kredytu gotówkowego. Najczęściej klienci przenoszą właśnie te dwa rodzaje zobowiązań finansowych. A jak to wygląda na przykład w przypadku kredytu samochodowego? Czy taki kredyt można przenieść do innego banku?

Niektóre banki umożliwiają refinansowanie kredytu samochodowego, ale nie jest to regułą. Refinansowanie kredytu samochodowego opiera się na tych samych zasadach, co refinansowanie kredytu gotówkowego. Chcemy jednak podkreślić, że nie każdy bank refinansuje kredyty gotówkowe. Zależy to od polityki banku, a także od indywidualnego podejścia do klienta. Bank w jednych przypadkach przyzna kredyt refinansowy, a w innych podejmie decyzję negatywną. Co zatem można zrobić? Przede wszystkim popytaj w kilku różnych bankach, choć możesz spodziewać się różnych decyzji i niekoniecznie muszą być one po Twojej myśli. Większość banków ma w swojej ofercie refinansowanie kredytów hipotecznych i w tym wypadku nie powinno być żadnych problemów, o ile masz odpowiednią zdolność kredytową.

Czy można refinansować kredyt w tym samym banku?

Może takie rozwiązanie wydać Ci się dziwne, ale również bank, w którym masz kredyt hipoteczny, może się okazać otwarty na takie rozwiązanie i na negocjacje. Jaki jest sens takiego rozwiązania? W końcu przenosimy kredyt do innego banku, żeby otrzymać lepsze warunki. Okazuje się, że jest to możliwe, gdy refinansujesz kredyt w obecnym banku. Kiedy ulegnie zmianie Twoja sytuacja finansowa lub zmienią się warunki rynkowe, możesz pomyśleć o refinansowaniu kredytu, a negocjacje rozpocząć w banku, w którym masz umowę. Część banków jest otwarta na rozmowy ze swoimi klientami i chcąc zatrzymać klienta, zgodzi się na refinansowanie obecnego zadłużenia. Niektóre banki nie przystaną jednak na tego typu propozycje.

O refinansowaniu warto pomyśleć w szczególności, gdy Twoje dochody uległy zmniejszeniu lub znacznie wzrosły koszty życia. Zmiana warunków umowy na korzystniejsze może okazać się zbawienna. Kiedy do zmiany warunków dochodzi w Twoim banku, to tak gwoli ścisłości mamy do czynienia z renegocjacją umowy, a nie refinansowaniem. Jeżeli będziemy się ściśle trzymać definicji, to nie da się refinansować kredytu w tym samym banku.

Kiedy opłaca się refinansować kredyt?

Kredyt refinansowy jest to bardzo popularne rozwiązanie, szczególnie dla osób, które mają kredyt hipoteczny i przy zmianie ofert mogą zaoszczędzić. Rynek finansowy, szczególnie ostatnio ulega dynamicznym zmianom i istnieje szansa, że lepsze oferty pojawią się zaraz po podpisaniu umowy kredytowej. Dlatego warto monitorować sytuację rynkową i obserwować oferty kredytowe. Większość klientów jednak po podpisaniu umowy o kredyt hipoteczny przestaje interesować się tym tematem i pozostaje przy pierwotnej umowie, aż do spłaty ostatniej raty. Jest to błąd, ponieważ poświęcając niewiele czasu i mogąc liczyć na wsparcie eksperta kredytowego, można dużo zaoszczędzić. Bez wątpienia warto zainteresować się ofertą kredytu refinansowego.

Chcesz wiedzieć, co wpływa na wysokość oprocentowania Twojej comiesięcznej raty? Są to następujące elementy:

  • WIBOR 3M,
  • Marża bankowa.

Na pierwszy czynnik nie mamy żadnego wpływu, natomiast możemy negocjować marżę, której wysokość zależy od decyzji banku. Jeżeli wynegocjujesz niewysoką marżę, to będziesz płacił co miesiąc niższą ratę, co też przełoży się na duże oszczędności przez cały okres trwania umowy. Oczywiście na moment podpisywania umowy, wynegocjowane warunki mogą Ci się wydać bardzo korzystne. Jednak może się okazać, że w niedalekiej przyszłości pojawią się dużo lepsze oferty. Jak szukać najlepszych ofert kredytu hipotecznego? To, co możesz zrobić, to obserwować rankingi kredytów hipotecznych lub korzystać z innego popularnego narzędzia, jakim jest porównywarka finansowa. Najlepiej jednak poprosić o pomoc eksperta kredytowego, który będzie na bieżąco analizował oferty i skontaktuje się z Tobą, kiedy pojawią się korzystne oferty i będzie można myśleć o refinansowaniu kredytu.

Zdarzają się klienci, którzy mają kilka kredytów hipotecznych. W takim wypadku kredyt refinansowy to na pewno dobre rozwiązanie.

Nowa umowa powinna uwzględniać Twoją obecną sytuację finansową. Jeżeli Twoje dochody są większe, możesz pomyśleć o szybszej spłacie kredytu, a co za tym krótszej umowie o kredyt hipoteczny.

Kiedy jeszcze klienci korzystają z kredytu refinansowego? Z takiego rozwiązania chętnie korzystają osoby, które chcą dołączyć drugą osobę do umowy o kredyt. Banki nie zawsze wyrażają na to zgodę. W takiej sytuacji dobrym wyjściem jest właśnie przeniesienie kredytu do innej instytucji finansowej, która wyrazi zgodę na podłączenie pod kredyt drugiej osoby.

Jakie są wady i zalety refinansowania kredytu?

Refinansowanie kredytu to możliwość podpisania nowej umowy kredytowej na dużo korzystniejszych warunkach. Jest to możliwe, jeśli znajdziesz odpowiednią ofertę, która zapewni niższą ratę i niższe koszty kredytu. Jest to dobra oferta dla osób, którym zależy na oszczędnościach, nie lubią przepłacać i na bieżąco monitorują rynek finansowy. Refinansowanie kredytu to także dobry sposób na to, że by dołączyć do kredytu drugą osobę lub pozyskać dodatkowe środki. Część banków czasami wyraża zgodę na dobranie dodatkowej kwoty do obecnego kredytu. Zależy to od polityki banku i Twojej zdolności kredytowej.

Kredyt refinansowy ma oczywiście też swoje wady, ale nie przesłaniają one zalet tego rozwiązania i potencjalnych korzyści finansowych. Największą wadą kredytu refinansowego są oczywiście formalności i procedura bankowa, przez którą musisz przejść. To wszystko zabiera dużo czasu, a po złożeniu wniosku i przejściu formalności, czekasz jeszcze na decyzję. Decydując się na kredyt refinansowy, musisz się też liczyć z dodatkowymi kosztami.

Kiedy refinansowanie kredytu hipotecznego nie będzie korzystne?

Kredyt refinansowy nie zawsze jest opłacalny, chyba że zależy Ci na nim z innych względów niż tylko kosztowe. Jak już wspominaliśmy, może to być okazja do pozyskania dodatkowych środków. Jednak, gdy wziąłeś kredyt na atrakcyjnych warunkach i w środowisku niskich stóp procentowych, może się okazać, że trudno o lepszą ofertę. Po jakimś czasie rata kredytu może pójść w gorę, gdy zmieni się otoczenie makroekonomiczne.

Od czego zacząć, jeżeli myślisz o refinansowaniu kredytu hipotecznego? Przede wszystkim sprawdź, ile wynosi kwota pozostała do spłaty i ile masz jeszcze rat kredytu do spłacenia. Jeśli liczba rat nie jest duża, to szkoda zachodu i nie warto przenosić kredytu do innego banku. Po pierwsze ze względu na formalności oraz koszty przeniesienia. Jeżeli pozostało Ci kilka, czy też kilkanaście rat do spłaty, to lepiej kontynuować obecną umowę.

Często bank, który będzie się zajmował refinansowaniem Twojego kredytu, będzie wymagał od Ciebie skorzystania z innych produktów bankowych. Najczęściej są to produkty ubezpieczeniowe, ale również konto bankowe, czy karta kredytowa. Wiąże się to z kolejnymi kosztami. Dlatego, zanim zdecydujesz się na taki krok, sprawdź dokładnie wszystkie koszty takiej operacji.

Może się zdarzyć, że nie znajdziesz na rynku na tyle korzystnych ofert, żeby zdecydować się na refinansowanie kredytu. Zawsze zachęcamy swoich klientów, żeby podjęli próbę renegocjowania kredytu. Nie zawsze banki są chętne do takich rozmów, ale warto spróbować. Zrób pierwszy krok i złóż wniosek w tej sprawie, odpowiednio go argumentując. Jest to dopiero początek drogi. Każdy wniosek o zmianę warunków umowy jest rozpatrywany indywidualnie. Nie masz nawet pewności, że bank zaprosi Cię do negocjacji, ale nawet gdy do nich dojdzie, ostateczna decyzja może być negatywna, bądź bank zgodzi się zmianę umowy pod warunkiem, że skorzystasz z innych produktów bankowych. Oznacza to, że mimo niższej raty kredytu hipotecznego Twoje koszty nie uległy zmianie, ponieważ zobowiązałeś się do korzystania z drogiej karty kredytowej lub do wykupienia drogiej polisy ubezpieczeniowej.

Przy renegocjacji umowy na pewno będziesz musiał opłacić koszty aneksu do umowy o kredyt hipoteczny oraz koszt ponownej wyceny nieruchomości. Podobnie, jak w przypadku refinansowania kredytu, renegocjacja umowy nie zawsze będzie korzystna.

Porady kredytowe - o kredytach piszemy prosto

Zaczerpnij kolejną dawkę wiedzy z poradnika finansowego

Kredyt refinansowy
z kredytWroclaw.pl

Oceń nas!


4,8 /5 (4533 ocen)

Oceń nasze usługi