Masz pytania? Zadzwoń: 571 394 901
Kredyt Wrocław

Kredyt na zakup działki
– bezpłatna pomoc ekspertów!

Zakupu działki budowlanej możesz dokonać na kilka sposobów: korzystając z własnych oszczędności lub starając się o kredyt hipoteczny, czy też kredyt gotówkowy.

Wsparcie przy wyborze kredytu
Kredyt na zakup działki Kredyt na zakup działki

Porównujemy oferty 13 banków

mBank PKO Bank Polski Bank Pekao S.A. ING Bank Śląski

Ekspert kredytowy online

Sprawdź zdolność, porównaj oferty i zapewnij sobie najtańszy kredyt.

Skontaktuj
z się ekspertem

kredytWroclaw.pl – pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Szanujemy i rozumiemy zróżnicowane potrzeby naszych klientów. Z nami poczujesz się bezpiecznie.

Kredyt Wrocław
Dowiedz się więcej

Porównanie ofert kredytu hipotecznego w najpopularniejszych bankach

Aktualnie kredyty hipoteczne są rekordowo tanie, na co wpłynęła zeszłoroczna obniżka stóp procentowych. Warto więc teraz zawnioskować o ofertę dla siebie, aby skorzystać z atrakcyjnych warunków.

mBank
PKO Bank Polski
BNP Paribas Bank Polska S.A.
Bank Pekao S.A.
ING Bank Śląski
Bank Millennium
Kwota kredytu:
50 000 1 100 000
Okres spłaty:
1 35
lat
Wysokość miesięcznej raty: 000,00 zł
Prowizja: 0
RRSO: 0

Ranking kredytów hipotecznych

Przykład reprezentatywny
Przedstawiona symulacja została przygotowana na podstawie aktualnych danych banków oraz informacji podanych przez Klienta. KredytWroclaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za błędy obliczeniowe, zmiany w danych banków, o których nie zostało powiadomione, oraz błędy spowodowane podaniem przez Klienta nieprawdziwych informacji. Oferty kredytów przygotowane przez banki mogą różnić się od przedstawionych poniżej wyników. Symulacja ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Jak otrzymać kredyt na budowę domu

kredytWroclaw.pl – ekspert finansowy
Porozmawiajmy
Kredyt Wrocław Kredyt Wrocław

Ponad 450 pozytywnych opinii w Google

Kredyt Wrocław Kredyt Wrocław

Jesteśmy jednymi z najlepiej i najczęściej ocenianych ekspertów kredytowych we Wrocławiu w Google. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

Z roku na rok grono naszych klientów dynamicznie się rozrasta, a wraz z nim nasz zespół ekspertów. Zaufanie do nas wynika z dobrej opinii, cieszymy się, że jesteśmy rozpoznawalni jako rzetelni, profesjonalni i skuteczni eksperci kredytowi.

Zobacz, opinie na nasz temat!

Wypowiedzi w mediach

Dzielimy się doświadczeniem, rozmawiamy o tym, jak postrzegamy rynek finansowy w życiu współczesnych ludzi oraz tłumaczymy w sposób przystępny, najważniejsze zmiany.

Znajdź kredyt, którego potrzebujesz!

Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem w naszym biurze, w Twoim domu, telefoniczne lub online.

Wiadomość do eksperta Sprawdź, jaką ofertę dla Ciebie przygotowaliśmy Formularz kontaktowy
Telefon do eksperta Porozmawiajmy (+48) 571 394 901

Kredyt na zakup działki w 2024 roku - co warto wiedzieć i czy warto skorzystać

Kredyt na zakup działki Kredyt na zakup działki

Kredyt na zakup działki

Sprawdź, na które koszty warto uważać i jak otrzymać szybko decyzję kredytową.

Sprawdź szczegóły!

Jakie warunki należy spełnić, by starać się o kredyt na działkę?

W zasadzie wymagania banków wobec klientów starających się o kredyt na zakup działki nie różnią się wiele od tych, gdy staramy się o kredyt hipoteczny na zakup mieszkania. Najważniejsze z nich to:

 • Wiek kredytobiorcy. Chociaż teoretycznie możemy zaciągać zobowiązania z ukończeniem 18 lat, jednak przy rozpatrywaniu wniosku o kredyt na zakup działki dolna granica wieku to 21 lat.
 • Górna granica wiekowa – 70/80 lat w momencie spłaty ostatniej raty, czyli np. kredyt na 30 lat możesz wziąć najpóźniej w wieku 40-50 lat. Każdy bank ma swoją politykę dotyczącą górnej granicy wieku.
 • Dobra zdolność kredytowa i wiarygodność kredytowa.
 • Stabilne i dość wysokie źródło dochodów.

Zakup działki budowlanej

Zakup działki budowlanej to pierwszy i w zasadzie najważniejszy krok. Część klientów nie podchodzi jednak do zakupu działki w ten sposób i bagatelizuje ten etap. Warto jednak dobrze przemyśleć taką decyzję, w końcu wybierasz swoje przyszłe miejsce na ziemi, gdzie będziesz chciał się czuć dobrze i bezpiecznie oraz zapewnić komfort swojej rodzinie. Ważne jest otoczenie, komunikacja z miastem, odległość do sklepu, przychodni, apteki, czy szkoły.

Zakupu działki budowlanej możesz dokonać na dwa sposoby: korzystając z własnych oszczędności lub starając się o kredyt hipoteczny, czy też kredyt gotówkowy.

Jakie są średnie ceny działek budowlanych na Dolnym Śląsku?

Ceny działek na Dolnym Śląsku różnią się w zależności od miejscowości, wielkości działki i usytuowania gruntu. Najdroższe działki możemy znaleźć w stolicy Dolnego Śląska, czyli we Wrocławiu. Średnie ceny działek w przykładowych powiatach Dolnego Śląska i we Wrocławiu kształtują się następująco (na podstawie www.ceny.szybko.pl):

 • Wrocław – 358 zł/mkw,
 • Powiat wrocławski – 166 zł/mkw,
 • Powiat trzebnicki – 77 zł/mkw,
 • Powiat kłodzki – 66 zł/ mkw,
 • Powiat legnicki – 55 zł/mkw,
 • Powiat oleśnicki – 54 zł/mkw,
 • Powiat jeleniogórski – 78 zł/mkw,
 • Powiat świdnicki – 70 zł/mkw,
 • Powiat wałbrzyski – 48 zł/mkw.

Jak widać, ceny działek na Dolnym Śląsku są bardzo zróżnicowane. Wrocław jest bardzo drogi, dlatego wiele osób szuka działek poza Wrocławiem.

Jakie rodzaje działek możemy nabyć?

Zanim kupisz ziemię i złożysz wniosek o kredyt, przyjrzyj się dokładnie informacjom na temat gruntu, który chcesz nabyć. W zależności od rodzaju ziemi mogą Cię czekać pewne trudności lub procedury. Nie każda działka może być przeznaczona na budowę domu jednorodzinnego. Rodzaje działek są następujące:

 • budowlane – przeznaczone przede wszystkim pod budowę domów jednorodzinnych oraz dla usług nieuciążliwych dla otoczenia,
 • przemysłowe – dla pozostałych usług, które mogą być uciążliwe dla otoczenia,
 • rekreacyjne – działki pod domki letniskowe,
 • siedliskowe – specyficzny rodzaj działek, przeznaczony pod zabudowę budynków gospodarczych związanych z rolą, ale również domów po uprzednim zdobyciu pozwolenia na jego budowę,
 • rolne – przeznaczone pod uprawę (można taką działkę „odrolnić”, przy czym proces ten łatwiejszy jest przy gorszym gruncie działki rolnej),
 • leśne – najmniej opłacalne nabytki, zwykle nie można ich wykorzystać ani zyskownie sprzedać.

Na co zwracać uwagę przy zakupie działki?

W swojej wyobraźni już widzisz, jak może wyglądać Twój wymarzony dom. Jednak w rzeczywistości nie jest to takie proste. To, jak może wyglądać Twój dom, zależy w dużej mierze od planów zagospodarowania przestrzennego. Przed zakupem działki dokładnie przeanalizuj plan zagospodarowania przestrzennego tak, żeby nie spotkało Cię potem rozczarowanie. W planie zagospodarowania przestrzennego możesz sprawdzić jaki rodzaj zabudowy dopuszczany jest na danej działce, maksymalną wysokość przyszłych budowli oraz rodzaj dopuszczalnego dachu.

Oczywiście powinieneś również dowiedzieć się, czy działka, którą planujesz kupić, jest na pewno działką budowlaną. Co powinieneś zrobić:

 1. Pobrać ze strony internetowej urzędu miasta lub gminy plan zagospodarowania przestrzennego.
 2. Sprawdzić na planie, jakie jest przeznaczenie działki.
 3. Poszukać szczegółowych informacji przypisanych do symbolu terenu, gdzie zlokalizowana jest nasza działka.

Dopiero gdy będziesz pewien, że działka jest przeznaczona pod budowę, a plan zagospodarowania przestrzennego jest zgodny choćby w przybliżeniu z Twoimi wyobrażeniami, zacznij przystępować do zakupu działki budowlanej.

Czym charakteryzuje się kredyt na zakup działki budowlanej?

Kredyt na zakup działki budowlanej jest podobnym produktem do kredytu na zakup domu czy kredytu na zakup mieszkania. Zazwyczaj są to kredyty na wysokie kwoty, stąd trzeba sprostać wysokim wymaganiom instytucji finansowych. Cześć banków oferuje kredyty na zakup działki o dowolnym przeznaczeniu. Może to być działka budowlana, działka, na której rozpoczęto już budowę domu, czy też działka rekreacyjna.

Kredyt na działkę budowlaną jest najczęściej zobowiązaniem na wysokie kwoty i na długi termin. Podobnie, jak inne tego rodzaju kredyty udzielany jest w walucie polskiej. Klient, który stara się o kredyt na zakup działki, powinien mieć odpowiednią zdolność kredytowa oraz mieć wkład własny. Banki finansują zakup działki nawet do 50% wartości nieruchomości.

Jakie rodzaje działek możemy sfinansować kredytem bankowym?

Co do zasady banki udzielają kredytów na zakup dowolnej działki budowlanej. Jedynym wyjątkiem są działki rolne. Bank odmówi sfinansowania takiego zakupu, niezależnie, czy jesteś osobą fizyczną, czy rolnikiem indywidualnym. W przypadku działek rolnych przewiduje się jedno odstępstwo. Można nabyć działkę rolną na kredyt, jeżeli stanowi drogę dojazdową do drogi publicznej łącznie z nieruchomością podstawową.

Jaki kredyt wybrać na zakup działki budowlanej?

Zakup działki budowlanej na kredyt możemy sfinansować tak naprawdę na dwa sposoby. Możesz w tym celu zdecydować się na kredyt hipoteczny lub na kredyt gotówkowy. Które rozwiązanie wybrać? Który kredyt będzie dla nas korzystniejszy? Zdecydowana większość klientów wybiera kredyt hipoteczny, ponieważ jest dużo tańszy niż kredyt gotówkowy.

Czasami jednak to nie koszty są dla nas najważniejsze, a czas i nie możemy sobie pozwolić na formalności, przeciągającą się procedurę i oczekiwanie na decyzję. Może się również zdarzyć, że nie mamy wystarczającego wkładu własnego. W takiej sytuacji można pomyśleć o kredycie gotówkowym, który powinien wystarczyć na zakup działki.

Zanim zdecydujesz się na którykolwiek kredyt, przeanalizuj i sprawdź oferty. Najlepiej zrobić to z pomocą eksperta kredytowego z kredytwroclaw.pl.

Kredyt hipoteczny na działkę budowlaną

Po przeanalizowaniu ofert zdecydowałeś się na kredyt hipoteczny na zakup działki. O czym powinieneś pamiętać? Przede wszystkim o tym, że taki kredyt wymaga zabezpieczenia w postaci hipoteki, która zostanie wpisana do Księgi Wieczystej. W przypadku kredytu na mieszkanie lub dom sprawa jest prosta. Zabezpieczeniem jest kredytowana nieruchomość. W przypadku kredytu na zakup działki budowlanej powinieneś mieć inną nieruchomość, która będzie stanowić zabezpieczenie kredytu.

Jakie dokumenty są potrzebne do zaciągnięcia kredytu na działkę?

Dokumenty, które są niezbędne, gdy chcesz starać się o kredyt, możemy podzielić na 3 grupy: dokumenty osobowe, dokumenty finansowe i dokumenty związane z nieruchomością.

1. Dokumenty osobowe:

 • wniosek kredytowy,
 • dowód osobisty wraz z drugim dokumentem potwierdzającym,
 • skrócony odpis aktu małżeństwa (gdy o kredyt stara się małżeństwo),
 • dokument potwierdzający rozdzielność majątkową, gdy o kredyt stara się tylko jeden z małżonków.

2. Dokumenty finansowe:

 • zaświadczenie o zatrudnieniu (wystawione przez pracodawcę),
 • pełny wyciąg z rachunku bankowego, na które wpływa wynagrodzenie za pracę,
 • zeznanie podatkowe za ubiegły rok.

3. Dokumenty związane z nieruchomością:

 • status działki,
 • informacja o warunkach zabudowy oraz zagospodarowania przestrzennego,
 • aktualny wypis z rejestru gruntów,
 • akt notarialny potwierdzający prawo własności zbywającego,
 • odpis z Księgi Wieczystej,
 • umowa przedwstępna wraz z ceną działki,
 • dokument potwierdzający wpłatę wkładu własnego.

Czy do kredytu na działkę budowlaną wymagany jest wkład własny?

 

Kredytowanie zakupu działki budowlanej nie jest szczególnie opłacalne dla banku i jest również dużo bardziej ryzykowne niż np. udzielenie kredytu na zakup mieszkania. Wynika to z tego, że działkę budowlaną o wiele trudniej sprzedać niż dom, czy mieszkanie. Dlatego niektóre instytucje finansowe chcą zminimalizować swoje ryzyko poprzez ostrzejsze kryteria dotyczące wkładu własnego. Klient, który chce wziąć kredyt na zakup działki budowlanej, powinien mieć wkład własny na poziomie 30% do 50% wartości nieruchomości. Jest to o wiele więcej niż w przypadku zakupu mieszkania, gdzie wystarczy wkład własny na poziomie 20%. Przeczytaj! Minimalny wkład własny 2022 – ważne zmiany!

Jak kupić działkę na kredyt?

Nasza rada jest taka – dokładnie oszacuj koszty zakupu działki i budowy oraz przeanalizuj swoją sytuację kredytową, zanim weźmiesz kredyt na zakup działki. Możesz mieć bardzo dobrą zdolność kredytową i wysokie dochody, a i tak zakup ziemi i budowa domu, mogą Cię przerosnąć. Kredyt na zakup ziemi to dopiero początek. Na działce przecież będziesz chciał wybudować dom, a następnie go wykończyć, wyposażyć i kupić meble. Nie wspominając o tym, że w trakcie budowy zawsze pojawiają się niespodziewane wydatki. Dlatego najlepiej zaplanować kupno działki i wzięcie kredytu. Jak to wygląda krok po kroku? Jak wziąć kredyt na działkę?

 1. Oszacuj budżet, którym dysponujesz lub jaki będziesz mógł zdobyć. Sprawdź swoje dochody i koszty i czy będzie Cię stać na spłatę raty.
 2. Oszacuj stan swoich oszczędności. Sprawdź, czy masz wystarczające środki na wymagany wkład własny.
 3. Znajdź działkę, która Cię interesuje. Sprawdź jej lokalizację, jak blisko znajdują się sklepy, szkoła, jak szybko dojedziesz do pracy.
 4. Podpisz przedwstępną umowę kredytową. Pamiętaj! Przed udaniem się do banku i podpisaniem umowy skonsultuj swoją decyzję z ekspetem kredytowym kredytWroclaw.pl, aby uniknąć złych decyzji, które mogą ciągnąć się latami. Przeczyta: Umowa przedwstępna kupna, sprzedaży mieszkania 2022
 5. Wypełnij i złóż wniosek kredytowy do banku.
 6. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej podpisz umowę.
 7. Czekaj na uruchomienie kredytu.

Bardzo ważna będzie Twoja historia kredytowa i to, czy jesteś wiarygodnym kredytobiorcą. Nad zdolnością kredytową można popracować, np. postarać się o lepiej płatną pracę, spłacić limity w koncie, czy karty kredytowe. Niezależnie, czy decydujesz się na kredyt hipoteczny z zabezpieczeniem, czy zwykły kredyt gotówkowy, Twoja zdolność kredytowa będzie kluczowa dla banku. Bez dobrej zdolności i pozytywnej historii kredytowej nie otrzymasz kredytu.

Nie wiesz, jakie dokumenty są potrzebne lub chcesz wiedzieć, jak wygląda procedura bankowa krok po kroku? Spytaj o to swojego eksperta kredytowego bądź wejdź na stronę banku. Powinna się tam znajdować lista potrzebnych dokumentów, warunków uzyskania kredytu i opis procesu.

Jak wziąć kredyt na działkę i budowę domu - jeden czy dwa kredyty hipoteczne?

Wydawałoby się, że sprawa jest prosta. Chcesz kupić działkę i postawić na niej dom. Swój zakup i budowę domu, planujesz sfinansować kredytem hipotecznym. W rzeczywistości nie jest to takie proste. Najprawdopodobniej będziesz musiał wziąć dwa osobne kredyty. Większość banków nie oferuje kredytów hipotecznych, które mają w umowie zapisany więcej niż jeden cel.

Część banków jednak wychodzi swoim klientom naprzeciw, chcąc im oszczędzić żmudnych procedur i wprowadza do swojej oferty produkt finansowy, który nazywa się kredytem budowlano-hipotecznym. Dzięki takiemu połączeniu dwóch kredytów w jeden możesz jednym kredytem sfinansować zakup działki budowlanej, nieruchomość oraz wyposażenie domu.

Czy kupno działki budowlanej jest opłacalne?

To zależy od tego, w jakim celu kupujesz działkę. Jeżeli w celu inwestycyjnym, to może być to korzystna lokata kapitału. Zazwyczaj warto kupować i inwestować w ziemię, skupując działki, a następnie sprzedając je z zyskiem w przyszłości, gdy ceny ziemi wzrosną.

Gdy kupujesz działkę, żeby wybudować na niej dom, musisz liczyć się ze sporym wydatkiem. Pierwszy z nich to zorganizowanie wkładu własnego, a drugi z nich to koszty związane z jednym lub dwoma kredytami. Koszty takiego kredytu to oprocentowanie, prowizja za udzielenie kredytu i obowiązkowe ubezpieczenie.

Czy sfinansowanie zakupu działki kredytem jest opłacalne?

To, czy zakup działki na kredyt jest opłacalne, zależy od kilku elementów. Zacznijmy od samego kredytu. Jeżeli jest to kredyt z niskim oprocentowaniem, niezbyt wysoką prowizją i sporym wkładem własnym, wtedy takie finansowanie jest dla nas opłacalne. Z drugiej strony, jeżeli działka znajduje się w atrakcyjnej lokalizacji, to jej wartość może wzrosnąć i będziemy mieli okazję sprzedać ją z zyskiem.

W którym banku najlepiej zaciągnąć kredyt na działkę budowlaną?

Wybrałeś już działkę, na której chcesz postawić dom, masz oszczędności na wkład własny. Czas zatem wybrać najkorzystniejszy kredyt na zakup działki. Zapoznaj się z naszym krótkim przewodnikiem po ofertach wybranych banków. Sprawdź, która oferta może być dla Ciebie korzystna. Masz wątpliwości? Skontaktuj się z ekspetem kredytowym z kredytwroclaw.pl i z jego pomocą znajdź najlepszą ofertę dla siebie.

Kredyt na działkę budowlaną w PKO BP – Własny Kąt Hipoteczny

Kredyt na działkę w PKOBP może wziąć każda osoba, która mieszka w Polsce i zarabia w polskiej walucie. Korzystając z kredytu „Własny Kąt Hipoteczny”, możesz sfinansować budowę lub zakup domu, zakup mieszkania, czy też działki budowlanej. Jako klient PKO BP możesz wybrać oprocentowanie stałe lub zmienne, skorzystać z wakacji kredytowych, czy karencji w spłacie kapitału nawet do 36 miesięcy. Obecnie RRSO kredytu w PKO BP wynosi 2,89%. Część kredytu (do 25%) może być przeznaczona na dowolny cel. Kredyt możesz wziąć na maksymalnie 35 lat. Chcąc skorzystać z oferty, należy złożyć wniosek wraz z potrzebnymi dokumentami w placówce banku.

Kredyt na działkę budowlaną w ING

ING Bank Śląski w swoje ofercie ma kredyt hipoteczny i kredyt na budowę domu. Co to oznacza? Klient, który nie ma jeszcze działki budowlanej, może sfinansować jej zakup za pomocą kredytu hipotecznego, natomiast w przypadku gdy posiada już działkę, może wnioskować o kredyt na budowę domu.

Kredyt na zakup działki w ING Banku Śląskim możesz wziąć nie tylko na działkę budowlaną, ale również na działkę rolną o powierzchni nie większej niż 3000 mkw. Niezależnie na jaką opcję się zdecydujesz, Twój wkład własny nie może być niższy niż 20% wartości działki.

Kredyt na działkę budowlaną w Santander

Santander nie oferuje kredytów, którymi są przeznaczone stricte na zakup działki lub wyłącznie na budowę domu. Klienci natomiast mogą skorzystać z oferty standardowego kredytu hipotecznego. Korzystając z takiej oferty, mogą sfinansować nawet do 90% wartości inwestycji na okres do 30 lat. Pieniądze, które otrzymają z kredytu, mogą przeznaczyć już na dowolny zakup, czyli kupno działki budowlanej, mieszkania, lokalu, czy też adaptacji nieruchomości, remont, czy też modernizację. Po kredy hipoteczny w Santanderze należy udać się do placówki banku.

Kredyt na działkę budowlaną w Millennium

Bank Millennium podobnie jak Santander nie posiada oferty kredytowej na zakup działki. Jednak w przypadku tego banku nie można w ogóle liczyć na zakup działki z kredytu hipotecznego. Korzystając z kredytu hipotecznego, możesz kupić mieszkanie lub dom, przeprowadzić budowę domu lub remont mieszkania. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby jednak wziąć kredyt na zakup działki w Banku Millenium, zastanów się nad kredytem gotówkowym. Bank ma dość szeroką i ciekawą ofertę kredytów gotówkowych i z pewnością mógłbyś rozważyć sfinansowanie zakupu działki, wybierając jeden z nich.

Kredyt na działkę budowlaną w mBank

mBank ma w swojej ofercie kredyt, który możesz przeznaczyć na zakup działki. Otrzymane z kredytu środki możesz wydać na zakup działki, domu lub mieszkania, a także na budowę domu lub remont. Okres kredytowania w MBanku wynosi aż 35 lat. Formalności związane z kredytem załatwisz w każdej placówce banku.

Kredyt na działkę w 2024 roku z ekspertem kredytowym

Jak zapewne wiesz, kredyt kredytowi jest nierówny. Kredyty różnią się pod względem oprocentowania, dodatkowych opłat i długością czekania na decyzje banku. Jak zatem znaleźć najkorzystniejszą ofertę kredytu na zakup działki? W jakim banku najlepiej starać się o kredyt na zakup działki?

Najlepszy sposób to skorzystanie z pomocy eksperta kredytowego z kredytwroclaw.pl. Ekspert kredytowy pomoże Ci zrozumieć produkt, podpowie Ci jak z niego korzystać tak, żeby to było dla Ciebie jak najkorzystniejsze. Ekspert kredytowy ma dostęp do aktualnych informacji o kredytach na zakup działki, promocjach i kosztach każdego z kredytów. Dzięki swojej wiedzy i odpowiednim narzędziom pomoże Ci szybko znaleźć najtańszy kredyt. Ekspert kredytowy podpowie Ci również, jakie dokumenty należy skompletować i pomoże w wypełnieniu wniosku o kredyt na budowę działki. Pomoc Eksperta kredytowego jest bezpłatna, więc tym bardziej warto z niej skorzystać.

Porady kredytowe - o kredytach piszemy prosto

Zaczerpnij kolejną dawkę wiedzy z poradnika finansowego

Kredyt na zakup działki
z kredytWroclaw.pl

Oceń nas!


4,7 /5 (6782 ocen)

Oceń nasze usługi