Masz pytania? Zadzwoń: 571 394 901
Kredyt Wrocław

Kredyt na remont
– bezpłatna pomoc ekspertów!

Planując remont mieszkania lub jego wykończenie, czy też wyposażenie, zapewne będziesz musiał skorzystać z kredytu na remont. Remont to bardzo kosztowne przedsięwzięcie i same oszczędności mogą nie wystarczyć. Do dyspozycji masz zarówno kredyt hipoteczny, jak i standardowy kredyt gotówkowy.

Wsparcie przy wyborze kredytu
Kredyt na remont Kredyt na remont

Porównujemy oferty 13 banków

mBank BNP Paribas Bank Polska S.A. Bank Pekao S.A. ING Bank Śląski

Ekspert kredytowy online

Sprawdź zdolność, porównaj oferty i zapewnij sobie najtańszy kredyt.

Skontaktuj
z się ekspertem

kredytWroclaw.pl – pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Szanujemy i rozumiemy zróżnicowane potrzeby naszych klientów. Z nami poczujesz się bezpiecznie.

Kredyt Wrocław
Dowiedz się więcej

Porównanie ofert kredytu gotówkowego w najpopularniejszych bankach

Szukasz kredytu gotówkowego? Oszczędź wybierając najtańszy - sprawdź porównanie.

mBank
PKO Bank Polski
BNP Paribas Bank Polska S.A.
Bank Pekao S.A.
ING Bank Śląski
Bank Millennium
Kwota kredytu:
10 000 250 000
Okres spłaty:
1 10
lat
Wysokość miesięcznej raty: 000,00 zł
Prowizja: 0
RRSO: 0

Ranking kredytów gotówkowych

Przykład reprezentatywny
Przedstawiona symulacja została przygotowana na podstawie aktualnych danych banków oraz informacji podanych przez Klienta. KredytWroclaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za błędy obliczeniowe, zmiany w danych banków, o których nie zostało powiadomione, oraz błędy spowodowane podaniem przez Klienta nieprawdziwych informacji. Oferty kredytów przygotowane przez banki mogą różnić się od przedstawionych poniżej wyników. Symulacja ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Jak otrzymać kredyt na remont

kredytWroclaw.pl – ekspert finansowy
Porozmawiajmy
Kredyt Wrocław Kredyt Wrocław

Ponad 400 pozytywnych opinii w Google

Kredyt Wrocław Kredyt Wrocław

Jesteśmy jednymi z najlepiej i najczęściej ocenianych ekspertów kredytowych we Wrocławiu w Google. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

Z roku na rok grono naszych klientów dynamicznie się rozrasta, a wraz z nim nasz zespół ekspertów. Zaufanie do nas wynika z dobrej opinii, cieszymy się, że jesteśmy rozpoznawalni jako rzetelni, profesjonalni i skuteczni eksperci kredytowi.

Zobacz, opinie na nasz temat!

Wypowiedzi w mediach

Dzielimy się doświadczeniem, rozmawiamy o tym, jak postrzegamy rynek finansowy w życiu współczesnych ludzi oraz tłumaczymy w sposób przystępny, najważniejsze zmiany.

Znajdź kredyt, którego potrzebujesz!

Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem w naszym biurze, w Twoim domu, telefoniczne lub online.

Wiadomość do eksperta Sprawdź, jaką ofertę dla Ciebie przygotowaliśmy Formularz kontaktowy
Telefon do eksperta Porozmawiajmy (+48) 571 394 901
Kredyt na remont Kredyt na remont

Kredyt na remont

Jeśli właśnie kupujesz nieruchomość i chcesz ją wyremontować lub masz już dom i potrzebujesz pieniędzy na remont, możesz skorzystać z naszej oferty kredytu hipotecznego. Będziemy Cię wspierać na każdym etapie Twojej inwestycji.

Sprawdź szczegóły!

Kredyt na remont w 2024 roku - co warto wiedzieć i czy warto skorzystać

Dlaczego przy kupowaniu mieszkania warto od razu pomyśleć o kredycie na remont? Po pierwsze dzięki dodatkowemu zastrzykowi gotówki znacząco przyspieszysz moment przeprowadzki do swojego nowego lokum, a po drugie usprawnisz prace remontowe. Jest jeszcze jedna zaleta. Dzięki środkom z kredytu będziesz mógł także pomyśleć o materiałach i wykończeniu wyższej jakości. Kiedy już zdecydujesz o zaciągnięciu kredytu na remont, staniesz przed wyborem rodzaju kredytu. Zapewne pierwsza myśl, jaka przyjdzie Ci do głowy to kredyt gotówkowy. Jednak niekoniecznie musi to być dobry wybór. Druga opcja to kredyt hipoteczny, który bez wątpienia będzie tańszy niż kredyt gotówkowy. Kredyt hipoteczny jest niżej oprocentowany, a wynika to z tego, że jest to kredyt zabezpieczony. Zarówno kredyt hipoteczny na remont, jak i kredyt gotówkowy na remont mają swoje wady i zalety. Postaramy się przedstawić Ci je wszystkie, tak żebyś mógł dokonać właściwego wyboru.

Kredyt na mieszkanie i na remont z ekspertem kredytowym

Kupując mieszkanie w większości przypadków, musimy przeprowadzić prace remontowe. Od czasu do czasu należy również wykonać remont w mieszkaniu lub w domu, w którym obecnie mieszkamy. Często oszczędności nie wystarczają na przeprowadzenie kosztownego remontu, dlatego zazwyczaj staramy się o kredyt na remont. W pierwszej kolejności myślimy o kredycie gotówkowym, rzadziej o kredycie hipotecznym na remont. Nie wszyscy wiedzą, że mają wybór spośród różnego rodzaju kredytów. Dlatego warto skorzystać z pomocy eksperta kredytowego z kredytwroclaw.pl.

Ekspert  kredytowy dokładnie przeanalizuje Twoje potrzeby i wskaże Ci najodpowiedniejszy produkt. Ekspert kredytowy znajdzie najlepszy kredyt hipoteczny na remont tym osobom, którym zależy na niższych kosztach. Jeżeli zależy Ci na czasie, to ekspert kredytowy wskaże najlepszy i najtańszy kredyt gotówkowy. Ekspert kredytowy pomoże Ci przejść przez wszystkie procedury związane z kredytem hipotecznym na remont, pomoże Ci także zrozumieć produkt i podpowie Ci jak z niego korzystać, tak żeby to było dla Ciebie jak najkorzystniejsze.

Ekspert kredytowy podpowie Ci również, jakie dokumenty należy skompletować i pomoże w wypełnieniu wniosku o kredyt hipoteczny na remont. Pomoc eksperta kredytowego jest bezpłatna, więc tym bardziej warto z niej skorzystać. Zapraszamy do konsultacji z ekspertami kredytowymi z kredytwroclaw.pl. Możemy się również spotkać online.

Kredyt hipoteczny na zakup i remont domu - gdzie najlepiej wybrać?

Chcesz dowiedzieć się, jak wyglądają oferty kredytów hipotecznych na zakup nieruchomości i remont mieszkania? Wszystkie oferty znajdziesz w sieci. Możesz sprawdzać strony internetowe banków po kolei, ale jest to dość pracochłonne i zabiera dużo czasu. Alternatywą są porównywarki kredytów hipotecznych, które pokazują wszystkie aktualne oferty banków. Nie tylko sprawdzisz oferty, ale również możesz je porównać i wybrać te najlepsze dla siebie. Najlepiej jednak skorzystać z pomocy eksperta kredytowego z kredytwroclaw.pl. Ekspert kredytowy dobierze kredyt hipoteczny na remont, który będzie najbardziej pasował do Twoich potrzeb i możliwości finansowych.

Kredyt hipoteczny na zakup i remont domu znajdziesz w ofercie większości banków. Każdy bank ma jednak swoją politykę dotyczącą kredytów i ryzyka, dlatego wymogi wobec kredytobiorców mogą się różnić w zależności od banku.

Porady kredytowe - o kredytach piszemy prosto

Zaczerpnij kolejną dawkę wiedzy z poradnika finansowego

Kredyt hipoteczny - czy można wziąć kredyt hipoteczny na remont mieszkania lub domu?

Kupujesz nowe mieszkanie lub myślisz o wyremontowaniu swojej obecnej nieruchomości. Remont zawsze wiąże się ze sporymi kosztami. Pierwsza Twoja myśl to będzie kredyt gotówkowy. Wielu klientów sądzi, że to jedyne i najlepsze rozwiązanie. Skąd takie przekonanie? Zapewne nie wszyscy wiedzą o tym, że na remont mieszkania lub domu, można wziąć również kredyt hipoteczny. Jest to jak najbardziej możliwe. W Polsce nie jest to popularne rozwiązanie, ale nie dlatego, że kredyt hipoteczny na remont nie jest dostępny, czy też nie jest korzystny.

Kredyt hipoteczny jest kojarzony z zakupem nieruchomości, a nie jej remontem. Stąd tak niewielu klientów sięga po taką opcję. Kredyt hipoteczny to bardzo użyteczny produkt finansowy. Środki z kredytu hipotecznego możesz przeznaczyć nie tylko na zakup nieruchomości, ale również na jej wyremontowanie. Jest to bardzo korzystne pod względem finansowym, ponieważ kredyt hipoteczny jest niżej oprocentowany niż zwykłe kredyty. Oczywiście, jak każdy produkt bankowy ma swoje ograniczenia, a wymagania wobec przyszłych kredytobiorców są bardzo ściśle określone.

Część banków ma w swojej ofercie wyodrębniony produkt, jakim jest kredyt hipoteczny na remont domu. Podstawowy warunek, który musisz spełnić to posiadanie odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej. Nie ma żadnego znaczenia, że kredyt hipoteczny bierzesz na remont, a nie na zakup nieruchomości. Zdolność kredytowa to warunek otrzymania kredytu hipotecznego. Jakie jeszcze warunki stawiają banki? Nieruchomość, która będzie służyć jako zabezpieczenie nie może być obciążona hipoteką. Jako kredytobiorca powinieneś mieć też odpowiednio wysoki wkład własny.

Kredyt hipoteczny na remont domu - co warto wiedzieć przed jego zaciągnięciem?

Ograniczenia, o których wspomnieliśmy wyżej, mogą zniechęcać do kredytu hipotecznego na remont. Mimo wszystko kredyt hipoteczny na remont domu jest dużo bardziej opłacalny niż kredyt gotówkowy. Oprocentowanie kredytu hipotecznego jest dużo niższe niż kredytu gotówkowego. Różnica może sięgać nawet kilku procent w skali roku. To bardzo dużo i warto podjąć działania, żeby skredytować remont za pomocą kredytu hipotecznego. Oszczędności na odsetkach będą bardzo duże. Kredyt hipoteczny na remont możesz zaciągnąć nawet na 20, czy 30 lat. Jest to bardzo długi okres, a kredyt rozciągnięty na wiele miesięcy oznacza bardzo niską ratę, która może być niezauważalna dla naszej kieszeni. Kredyt gotówkowy możesz wziąć maksymalnie na 10 lat. Biorąc pod uwagę to i wysokie oprocentowanie, to rata kredytu gotówkowego będzie zazwyczaj dużo wyższa niż w przypadku kredytu hipotecznego. 

Kolejna propozycja to kredyt hipoteczny na zakup domu i jego remont. W tym przypadku kwota kredytu hipotecznego to suma zakupu mieszkania lub domu i jego remontu. Jest to bardzo dobra opcja dla osób, które kupują nieruchomość w stanie deweloperskim i żeby się wprowadzić muszą ją wyremontować, wykończyć i wyposażyć w niezbędny do zamieszkania sprzęt. 

Remont to duże wyzwanie, zwłaszcza jeżeli chodzi o wydatki. Remont i urządzenie mieszkania lub domu to spory wydatek. Nawet jeśli decydujesz się na kredyt hipoteczny, to musisz zaoszczędzić na wkład własny. Przeczytaj! Minimalny wkład własny 2022 – ważne zmiany!

Kredyt hipoteczny na remont domu - na jakich warunkach jest udzielany?

Kredyt hipoteczny na remont domu udzielany jest na takich samych zasadach jak kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości. Procedura bankowa i formalności są w obydwu przypadkach takie same i bank będzie bez wątpienia wymagał od Ciebie spełnienia takich samych warunków. Chcesz wyremontować mieszkanie i skorzystać z kredytu hipotecznego? Przede wszystkim musisz być właścicielem nieruchomości, a własność musi być udokumentowana. Dlaczego tak jest? Kredyt hipoteczny wiąże się z ustanowieniem zabezpieczenia. Na nieruchomość zostanie nałożona hipoteka, która zabezpiecza interesy banku. Kiedy dochodzi do takiej sytuacji, że kredytobiorca zaprzestaje płacenia rat, bank ma prawo ją przejąć i sprzedać, żeby odzyskać swoje pieniądze. Ryzyko dla Ciebie jest takie, że możesz stracić nieruchomość w wyniku zaległości wobec banku. Jeśli jednak jesteś pewien, że stać Cię na comiesięczną ratę, to możesz śmiało skorzystać z kredytu hipotecznego na remont, ponieważ będzie to dla Ciebie korzystne pod względem kosztowym.

Bank rozpatrując każdy wniosek o kredyt hipoteczny, sprawdza zatem na samym początku, czy jesteś właścicielem nieruchomości, a następnie przejdzie do badania Twojej zdolności kredytowej. Jak to wygląda? Bank oceni Twoją zdolność kredytową na podstawie Twoich dochodów, rodzaju zatrudnienia, Twojego wykształcenia i sytuacji osobistej, a także Twoich comiesięcznych kosztów. Bardzo duży wpływ na Twoją zdolność kredytową będą miały Twoje zobowiązania wobec innych instytucji finansowych. Bank zweryfikuje również Twoją historię kredytową. Twoja historia kredytowa widoczna, chociażby w bazach BIK (przeczytaj Jak sprawdzić BIK? BIK za DARMO, przez internet!) pomoże mu w ustaleniu, czy jesteś wiarygodnym kredytobiorcą i czy spłacałeś swoje kredyty bądź pożyczki w terminie. Jeśli spóźniałeś się z ratami lub masz jakiekolwiek zaległości wobec banków, to będzie Ci o wiele trudniej otrzymać kredyt hipoteczny, a wręcz będzie to niemożliwe. 

Pamiętaj o tym, że starając się o kredyt hipoteczny, musisz dysponować wkładem własnym na poziomie 20%. Może on być niższy, ale wtedy bank będzie wymagał ubezpieczenia niskiego wkładu własnego. 

Zanim pójdziesz do banku, możesz sam sprawdzić swoją zdolność kredytową, korzystając z kalkulatora zdolności kredytowej dla kredytu hipotecznego, który w przybliżeniu pokaże Ci, o jaki kredyt możesz się starać. Jeśli chcesz wiedzieć więcej lub chcesz dowiedzieć się, jak zwiększyć swoją zdolność kredytową, to skontaktuj się z ekspertem kredytowym z kredytwroclaw.pl.

Kredyt hipoteczny na dom i remont - jakie dokumenty będą wymagane?

Kredyt hipoteczny na remont wiąże się z określonymi formalnościami i procedurami. Warto się do całego procesu dobrze przygotować, wypełnić prawidłowo wniosek i skompletować niezbędne dokumenty. Zalecamy skorzystanie z pomocy doradcy kredytowego, który pomoże w wypełnieniu wniosku. Każdy bank ma swoją politykę udzielania kredytów, także lista dokumentów zależy od konkretnego banku.

Są to m.in.:

 • prawidłowo wypełniony wniosek o kredyt,
 • dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość kredytobiorcy,
 • numer księgi wieczystej nieruchomości,
 • program użytkowy budynku,
 • pozwolenie na remont (jeśli jest wymagane),
 • kosztorys prac remontowych,
 • wycena nieruchomości,
 • dokument potwierdzający rodzaj zatrudnienia (np. umowa o pracę, umowa o dzieło itd.).

Najbardziej skomplikowany będzie zapewne kosztorys prac remontowych, który najlepiej powierzyć profesjonaliście. Co powinien zawierać kosztorys, żeby został zaakceptowany przez bank? Kosztorys powinien uwzględniać zakres prac remontowych, rozmiary pomieszczeń oraz standard cenowy. Niezbędnym załącznikiem do kosztorysu będzie harmonogram prac remontowych. Swoim klientom podpowiadamy, żeby ustalali z wykonawcami odleglejsze terminy, aby uniknąć opóźnień. Jest to dość istotne, ponieważ będziesz musiał podpisywać aneks do umowy. Bank może również nałożyć kary pieniężne za opóźnienie. W kosztorysie uwzględnij zawsze wyższe ceny, ponieważ w trakcie prac remontowych koszty materiałów budowlanych mogą wzrosnąć. Początkową kwotę powiększ zatem o 10%, tym bardziej że w trakcie remontu pojawią się nieprzewidziane, dodatkowe koszty. Nie będziesz musiał się później martwić, że przekroczyłeś budżet. Dlatego zachęcamy do skorzystania z pomocy specjalisty, ale oczywiście możesz kosztorys remontowy przygotować na własną rękę.

Wkład własny przy kredycie hipotecznym na remont domu - ile wynosi?

Kredyt hipoteczny zawsze wiąże się z posiadaniem wkładu własnego. Bez wkładu własnego nie będziesz mógł ubiegać się o kredyt hipoteczny. Jaka jest wysokość wkładu własnego, gdy starasz się o kredyt hipoteczny na remont? To wszystko zależy od polityki kredytowej danego banku. Jak wygląda obecna sytuacja na rynku? Większość banków wymaga co najmniej 10% wkładu własnego, licząc od wartości całej inwestycji. Przykładowo Bank Millenium oferuje kredyt hipoteczny z wymaganym wkładem własnym na poziomie 10% dla zakupu nieruchomości i 0% na cele remontowe. Jest to chyba najbardziej liberalna oferta na rynku. Część banków wymaga jednak wkładu własnego na poziomie aż 20% wartości inwestycji.

Środki przyznane w ramach kredytu hipotecznego, nie mogą przekroczyć 90% wartości nieruchomości. Wartość uwzględnia oczywiście wykonanie prac remontowych.

Dlaczego włączenie kosztu remontu w kredyt hipoteczny może być korzystne?

Banki bardzo uelastyczniają swoją ofertę i często wychodzą naprzeciw swoim klientom, co jest korzystne dla obu stron. To, czy takie rozwiązanie będzie dla nas korzystne, czy też nie, zależy od naszej indywidualnej sytuacji. W przypadku połączenia tych dwóch kredytów wzrośnie łączna kwota kredytu, a co za tym idzie, bank będzie wymagał większego wkładu własnego. Jak to wygląda w praktyce? Banki wyliczają wkład własny, biorąc pod uwagę zarówno zakup nieruchomości, jak i remont nabytej nieruchomości. Włączenie kosztu remontu w kredyt hipoteczny może być bardzo dobrym rozwiązaniem dla Ciebie, zwłaszcza gdy miałeś odłożone środki na prace remontowe. Oszczędności mogą Ci teraz posłużyć jako wkład własny. Pamiętaj, że im większy wkład własny, tym niższe koszty całościowe kredytu hipotecznego. Kiedy dysponujesz wkładem własnym na odpowiednim poziomie, to nie będziesz musiał ubezpieczać niskiego wkładu własnego. Biorąc to wszystko pod uwagę, lepiej przeznaczyć oszczędności na wkład własny niż na remont. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, wykonaj jednak obliczenia, co będzie dla Ciebie bardziej opłacalne. Możesz tę decyzję skonsultować z ekspertem kredytowym z www.kredytwroclaw.pl.

Kredyt hipoteczny czy gotówkowy - jaki kredyt na remont domu wybrać?

Zapewne zastanawiasz się, dlaczego to jednak kredyty gotówkowe na remont, są bardziej popularne. Nie wszyscy klienci wiedzą, że mogą wziąć kredyt hipoteczny na remont domu. Niektórych odstrasza długa procedura i masa formalności związana z kredytem hipotecznym. 

Jako dobry przykład może posłużyć czas oczekiwania na decyzję i przelanie środków. W przypadku kredytu gotówkowego musimy czekać nie dłużej niż 2 tygodnie. Natomiast w przypadku kredytu hipotecznego, czas oczekiwania jest zdecydowanie dłuższy i wynosi nawet 3 miesiące

Są jeszcze inne zalety kredytów gotówkowych, które mogą mieć duży wpływ na Twoją decyzję. Na pewno można zaliczyć do nich to, że kredyt gotówkowy możesz wziąć na dowolny cel. Nie będziesz musiał przedstawiać kosztorysu, rozliczać się z faktur, czy też przynosić do banku dowodów zakupu. 

Liczba dokumentów, które będziesz musiał dołączyć do banku, jest dużo niższa niż w przypadku kredytu hipotecznego. Najczęściej bank wymaga tylko zaświadczenia o zarobkach. Na korzyść kredytu hipotecznego przemawia jego oprocentowanie, które jest dużo niższe. Porównując oprocentowanie kredytów hipotecznych i gotówkowych widać duże różnice, sięgające nawet 6% w skali roku. Przy dużych kwotach można naprawdę sporo zaoszczędzić na odsetkach od kredytu. Jest też inna zaleta kredytu hipotecznego, a mianowicie długość trwania umowy. Kredyt hipoteczny możesz zaciągnąć nawet na 30 lat. Dzięki temu będziesz płacił niską ratę, która nie zdemoluje Twojego budżetu domowego. Musisz zdecydować, na czym najbardziej Ci zależy. Na czasie i niezależności w wydawaniu środków, czy niskich kosztach. Podsumujmy zalety i wady obu rozwiązań.

Zalety kredytu hipotecznego i gotówkowego

Kredyt hipoteczny na remont

 • niskie oprocentowanie,
 • wysoka maksymalna kwota kredytu,
 • długi okres kredytowania,
 • niska rata miesięczna.

Kredyt gotówkowy na remont

 • Szybka decyzja i szybka wypłata środków,
 • kredyt na dowolny cel,
 • dostępność,
 • krótka procedura, niewiele formalności,

Wady kredytu hipotecznego i gotówkowego

Kredyt hipoteczny na remont

 • konieczność ustanowienia hipoteki,
 • wymagany wkład własny,
 • wymagana zdolność kredytowa,
 •  wydatkowanie środków zgodnie z umową,
 • dłuższy okres czekania na wypłatę,
 • tylko dla właścicieli nieruchomości.

Kredyt gotówkowy na remont

 • mniejsza dostępna kwota kredytu,
 • wyższe oprocentowanie,
 • wyższa rata miesięczna,
 • krótszy okres kredytowania,
 • wymagana zdolność kredytowa.

Pożyczka na remont domu, czy to dobre rozwiązanie?

Możesz pomyśleć również o alternatywnych rozwiązaniach, ponieważ kredyt gotówkowy, czy też kredyt hipoteczny to nie są jedyne możliwości, za pomocą których możesz sfinansować remont domu lub mieszkania. Możesz sięgnąć po produkt finansowy, jakim jest pożyczka na remont domu lub mieszkania. Czy warto skorzystać z takiej oferty? Kiedy najlepiej jest sięgnąć po takie rozwiązanie? 

Zacznijmy od tego, że pożyczki udzielane są głównie przez firmy pozabankowe. Pożyczki udzielane przez instytucje pozabankowe, nie są tak sformalizowane i nie podlegają obowiązkom narzucanym przez regulatora. Dlatego mogą nieść za sobą pewne ryzyka. Do takiego ryzyka należą bardzo wysokie kary za niedotrzymanie warunków umowy. O co dokładnie chodzi? Kiedy przestajesz płacić raty lub spóźniasz się z ich spłatą, firma pozabankowa nałoży na Ciebie karne odsetki, które naprawdę mogą Cię przytłoczyć i pogrążyć. Kolejny minus pożyczek pozabankowych to niska kwota, o jaką możesz się starać. Niestety nie jest ona imponująca i wynosi maksymalnie 5000 zł. Za taką kwotę nie zaszalejesz i nie zrobisz porządnego remontu. Dobra wiadomość jest taka, że niektóre firmy pożyczkowe oferują również kredyty ratalne, a ich kwota sięga nawet 200 000 zł. Najczęściej jest to 40 000 zł – 50 000 zł. Za taką kwotę możesz przeprowadzić już solidny remont. Maksymalny okres kredytowania wynosi 120 miesięcy, czyli dużo więcej niż w przypadku pożyczki gotówkowej. 

Zaletą pożyczki pozabankowej jest to, że możesz ją przeznaczyć na dowolny cel. Firma pożyczkowa nie wymaga od Ciebie informacji, na co dokładnie wydasz przyznane środki. Proces ubiegania się o pożyczkę jest krótki i nie musisz długo czekać na uruchomienie środków. 

Koszt pożyczki na remont będzie dużo wyższy niż w przypadku kredytu hipotecznego. Pożyczka może stanowić alternatywę dla kredytu gotówkowego, jednak większość pożyczek jest droższa. Zanim podejmiesz decyzję, którą opcję wybrać, dokładnie oszacuj wszystkie koszty każdej z nich.

Kredyty na remont - podsumowanie

Planując remont mieszkania lub jego wykończenie, czy też wyposażenie, zapewne będziesz musiał skorzystać z kredytu na remont. Remont to bardzo kosztowne przedsięwzięcie i same oszczędności mogą nie wystarczyć. Do dyspozycji masz zarówno kredyt hipoteczny, jak i standardowy kredyt gotówkowy. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, sprawdź wszystkie za i przeciw pierwszej i drugiej opcji. Kredyt hipoteczny będzie jednak zawsze najtańszą opcją. Jak się okazuje, może być on nawet dwa razy tańszy od kredytu gotówkowego. Nie zapomnij zatem uwzględnić kredytu hipotecznego na remont przy podjęciu ostatecznej decyzji.

Kredyt na remont z kredytWroclaw.pl

Oceń nas!


4,8 /5 (6522 ocen)

Oceń nasze usługi