Masz pytania? Zadzwoń: 571 394 901
Kredyt Wrocław

Kredyt Premium
– bezpłatna pomoc ekspertów!

Kredytem premium nazywamy produkt bankowy, który jest przeznaczony na dofinansowanie zakupu domu lub apartamentu o podwyższonym standardzie. 

Wsparcie przy wyborze kredytu
Kredyt premium Kredyt premium

Porównujemy oferty 13 banków

mBank PKO Bank Polski ING Bank Śląski Bank Millennium

Ekspert kredytowy online

Sprawdź zdolność, porównaj oferty i zapewnij sobie najtańszy kredyt.

Skontaktuj
z się ekspertem

kredytWroclaw.pl – pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Szanujemy i rozumiemy zróżnicowane potrzeby naszych klientów. Z nami poczujesz się bezpiecznie.

Kredyt Wrocław
Dowiedz się więcej

Kalkulatory kredytowe - oszacuj koszt kredytu!

Porównywarka kredytów - poznaj ranking kredytów, przygotowany przez ekspertów!

Wybierz kalkulator:

Kwota kredytu:
10 000 250 000
Okres spłaty:
1 10
lat
Wysokość miesięcznej raty: 000,00 zł
Prowizja: 0
RRSO: 0
Kwota kredytu:
50 000 1 100 000
Okres spłaty:
1 35
lat
Wysokość miesięcznej raty: 000,00 zł
Prowizja: 0
RRSO: 0
Kwota kredytu:
10 000 250 000
Okres spłaty:
1 10
lat
Wysokość miesięcznej raty: 000,00 zł
Prowizja: 0
RRSO: 0

Jak otrzymać kredyt premium

kredytWroclaw.pl – ekspert finansowy
Porozmawiajmy
Kredyt Wrocław Kredyt Wrocław

Ponad 400 pozytywnych opinii w Google

Kredyt Wrocław Kredyt Wrocław

Jesteśmy jednymi z najlepiej i najczęściej ocenianych ekspertów kredytowych we Wrocławiu w Google. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

Z roku na rok grono naszych klientów dynamicznie się rozrasta, a wraz z nim nasz zespół ekspertów. Zaufanie do nas wynika z dobrej opinii, cieszymy się, że jesteśmy rozpoznawalni jako rzetelni, profesjonalni i skuteczni eksperci kredytowi.

Zobacz, opinie na nasz temat!

Wypowiedzi w mediach

Dzielimy się doświadczeniem, rozmawiamy o tym, jak postrzegamy rynek finansowy w życiu współczesnych ludzi oraz tłumaczymy w sposób przystępny, najważniejsze zmiany.

Znajdź kredyt, którego potrzebujesz!

Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem w naszym biurze, w Twoim domu, telefoniczne lub online.

Wiadomość do eksperta Sprawdź, jaką ofertę dla Ciebie przygotowaliśmy Formularz kontaktowy
Telefon do eksperta Porozmawiajmy (+48) 571 394 901
Kredyt premium Kredyt premium

Kredyt premium w 2024 roku - co warto wiedzieć i czy warto skorzystać

Klienci banków kojarzą kredyt premium, jako produkt dostępny tylko dla wybranych osób. Poniekąd słusznie, ponieważ kredyt premium to produkt, który jest przeznaczony dla określonego segmentu klientów banku. Kim są tacy klienci? Co charakteryzuje klientów typu premium?

Klientami premium nazywamy najczęściej przedsiębiorczych i ambitnych przedstawicieli klasy średniej, których zarobki wyróżniają się na tle ogółu społeczeństwa. Tacy klienci dysponują poduszką finansową w postaci oszczędności. Część z nich inwestuje i pomnaża swój majątek. Tacy klienci żyją na wysokim poziomie i zazwyczaj poszukują nieruchomości typu premium. Może to być apartamentu wysokiej klasy lub luksusowy dom.

Eksperci kredytowi z www.kredytwroclaw.pl zajmują się m.in. poszukiwaniem najlepszego finansowania na zakup tego typu nieruchomości. Poradzimy Ci gdzie szukać produktu kredyt premium i jak przygotować się do całej procedury starania się o kredyt premium na zakup nieruchomości. Kredyt premium zaczyna się od kwoty 1 miliona złotych i przejście całej procedury, począwszy od złożenia wniosku do oczekiwania na decyzję, jest na pewno dużym wyzwaniem. Warto zaznaczyć, że banki bardzo ostrożnie podchodzą do tego typu kredytów.

Kryteria w bankach dla produktu kredyt premium

1. Wycena nieruchomości

Zanim bank podejmie decyzję o przyznaniu tak wysokiego kredytu hipotecznego, to zleci wycenę nieruchomości. Tutaj zaczynają się schody, a wycena drogiej nieruchomości pod kątem kredytu premium stanowi nie lada wyzwanie dla bankowców. Główny błąd popełniany przez rzeczoznawcę, który został skierowany do wyceny przez bank, to zastosowanie do wyceny metody porównawczej. Metoda ta polega na porównaniu nieruchomości o zbliżonym metrażu z okolicy. O ile jest to dobry sposób wyceny w przypadku nieruchomości standardowych, o tyle w przypadku nieruchomości luksusowych zastosowanie go może być obarczone ryzykiem błędu. Metoda porównawcza nie bierze pod uwagę wysokiej jakości wykończenia, użytych materiałów, czy niebanalnej koncepcji architektonicznej. Nieruchomości luksusowe są bardzo często wyjątkowe i budowane dla najbardziej wymagających klientów. 

Często bank uważa cenę transakcyjną za zbyt wysoką, nie doceniając zabytkowej wartości apartamentu lub domu, jego walorów architektonicznych, czy też nieruchomości, która została wybudowana z materiałów najwyższej jakości i wykończona przez dekoratora wnętrz. Nieruchomości luksusowe to specyficzny rynek i trzeba mieć bardzo dobre rozeznanie, żeby je właściwie ocenić i wycenić. Najlepsze rozeznanie na takim rynku mają inwestorzy (osoby inwestując w nieruchomości) czy deweloperzy, którzy od razu są w stanie ocenić wartość takiej nieruchomości.

2. Kredyt premium a wymagany wkład własny

Jak już pisaliśmy wyżej, udzielenie kredytu premium wiąże się z większym ryzykiem niż udzielenie kredytu hipotecznego standardowego. Banki niwelują ryzyko poprzez wymagania, co do wkładu własnego. Dla kredytów powyżej 1 miliona złotych banki wymagają wkładu własnego nawet na poziomie 40%. Dla zwykłego kredytu jest to 20%, a nawet 10%, gdy wykupisz odpowiednie ubezpieczenie. Z drugiej strony, klienci zainteresowani kredytem premium, zazwyczaj nie mają problemu z wysokim wkładem własnym. Wielu klientów premium stać na zakup mieszkania z własnej kieszeni, ale nie chcą zaangażować własnych środków, ponieważ chcą je zainwestować i pomnożyć.

Jakie ryzyko widzą banki przy kredycie typu premium? W przypadku, gdy klient przestanie spłacać kredyt hipoteczny i dojdzie do egzekucji majątku, może się okazać, że bardzo trudno sprzedać luksusową i drogą nieruchomość. Bank obawia się, że w razie problemów finansowych takiego klienta może nie odzyskać całości środków z udzielonego kredytu. Ciężko znaleźć klienta na drogie nieruchomości. Bank świetnie sobie zdaje sprawę, że nawet bardzo bogaci klienci mogą stracić dochody lub zbankrutować. Należy jednak podkreślić, że widzimy tendencję wzrostową, jeżeli chodzi o klientów zainteresowanych kupnem nieruchomości, zwłaszcza gdy są one w dobrej cenie. W przypadku kredytów hipotecznych mamy bardzo niski odsetek niespłacanych kredytów, a Polacy pilnują, żeby raty płacić na czas. Wbrew obawom banku, ryzyko nie jest więc takie duże.

3. Kryteria dla kredytu hipotecznego dla obcokrajowców

Banki od jakiegoś czasu stanęły przed nowym wyzwaniem. Tym wyzwaniem są klienci zagraniczni, którzy osiedlili się w Polsce i szukają dla siebie odpowiedniej nieruchomości. Wielu nich szuka nieruchomości w segmencie premium i możliwości sfinansowania zakupu kredytem hipotecznym. O kredyt premium starają się zjeżdżający do Polski oficjele, prezesi firm, dyrektorzy departamentów, menadżerowie wysokiego szczebla, czy wysocy urzędnicy instytucji europejskich. Banki bardzo różnie podchodzą do kredytów dla cudzoziemców i naprawdę potrafią zaskoczyć, jeżeli chodzi o wymagania dla takich klientów. Tak naprawdę każdy kredyt dla klienta zagranicznego to nowe doświadczenie nawet dla doradców kredytowych, którzy załatwili już dziesiątki takich kredytów. Jakie są zatem wymagania, które według banku powinien spełnić klient pochodzący z zagranicy? Wymieńmy kilka podstawowych, które muszą być spełnione, jeśli klient chce otrzymać kredyt premium: 

  • kontakt z Polską (obywatelstwo polskie, praca w naszym kraju, żona lub mąż, którzy mają polskie obywatelstwo),
  • numer PESEL (element, który jest kluczowy dla banków),
  • potwierdzenie zameldowania w Polsce,
  • zgoda na pobyt stały i pracę dla obywateli spoza Unii Europejskiej.

Każdy wniosek o kredyt premium dla obcokrajowca jest rozpatrywany przez bank indywidualnie. Każda taka sprawa jest inna, ze względu na sytuację prywatną i zawodową osoby spoza Polski. Dlatego również obcokrajowcom doradzamy spotkanie z naszymi ekspertami kredytowymi z kredytwroclaw.pl.

Co to jest kredyt premium - wyjaśniamy

Kredytem premium nazywamy produkt bankowy, który jest przeznaczony na dofinansowanie zakupu domu lub apartamentu o podwyższonym standardzie. Za mieszkania o wyższym standardzie bank uzna nieruchomość, która kosztuje od 1 miliona złotych w górę. W przypadku domu kwota ta wynosi już 2,5 miliona złotych. Za takie nieruchomości uznaje się mieszkania powyżej 1 mln i domy powyżej 2,5 mln złotych. Kwota kredytu premium nie powinna być niższa niż 1 milion zł. Banki nie opracowały specjalnych procedur dla takich kredytów. Powód jest taki, że nawet w największych miastach o taki kredyt wnioskuje nie więcej niż kilkadziesiąt osób miesięcznie.

Banki podchodzą do tego typu wniosków z dużą ostrożnością. Kredyt premium na bardzo wysoką kwotę jest dla banku transakcją związaną z podwyższonym ryzykiem. Dlaczego tak się dzieje? O wiele większy wpływ na ryzyko kredytowe ma jeden kredyt na 3 miliony niż przykładowo 6 kredytów po 500 000 zł. Ryzyko, że aż 6 osób nie będzie w stanie spłacać rat, jest dużo niższe niż w przypadku tylko jednej osoby. I nie ma tutaj znaczenia, że klient jest osobą zamożną, został uznany za klienta premium i ma wysokie dochody.

W przypadku ryzyka kredytowego bank zakłada ostrożne scenariusze. Nie oznacza to jednak, że takiego kredytu nie otrzymasz. Masz wysokie dochody i myślisz o luksusowym apartamencie? Zacznij starać się o kredyt premium. Warto przygotować się do złożenia takiego wniosku i do rozmów z bankiem, tak żeby nie spotkać się z decyzją negatywną. Pomogą Ci w tym profesjonalni eksperci z www.kredytwroclaw.pl.

Błędy przy składaniu wniosku o kredyt premium

Najwięcej problemów sprawia zazwyczaj przygotowanie wniosku kredytowego i załączników. Klienci premium to zazwyczaj osoby na stanowiskach, prezesi, właściciele firm. Zatrudnieni na kontraktach menadżerskich, są członkami kilku rad nadzorczych, czy też właścicielami spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Oznacza to, że otrzymują wynagrodzenie na wiele różnych sposobów. Część takich klientów ma kilka źródeł dochodu. Mogą pracować na umowę o dzieło, mianowanie, umowę o pracę dla dyrektora, prezesa. Często mają udziały w różnych punktach. Dlatego należy przed bankiem udokumentować wszystkie swoje dochody oraz przedstawić bankowi sytuację finansową spółek, w których ma się udziały. Bank zapewne poprosi o bilans i rachunek zysków i strat. Nie ukrywamy przed bankiem tego typu informacji, ponieważ nie jesteśmy wtedy wiarygodnym klientem.

Porady kredytowe - o kredytach piszemy prosto

Zaczerpnij kolejną dawkę wiedzy z poradnika finansowego

Kredyt premium – dlaczego warto skorzystać z pomocy eksperta kredytowego?

Eksperci kredytowi to profesjonalni i dobrze przygotowanie pośrednicy finansowi. Działają na podstawie ustawy o kredycie hipotecznym. Ich zadaniem jest poszukiwanie najlepszych rozwiązań finansowych dla swoich klientów, działanie w najlepszym interesie klienta i dbanie o ich bezpieczeństwo finansowe. Segment kredytów premium jest bardzo wymagający, dlatego pomoc eksperta kredytowego będzie bardzo przydatna ze względu na jego wiedzę i doświadczenie. Za pośrednictwem eksperta kredytowego możesz rozmawiać z kilkoma bankami jednocześnie. Nic nie płacisz za współpracę z ekspertem kredytowym. Ekspert kredytowy otrzymuje wynagrodzenie od banku za każdy przyznany kredyt.

Kredyt premium Wrocław - podsumowanie

Jeżeli myślisz o kredycie premium, powinieneś być dobrze przygotowany. Banki są bardzo ostrożne w przyznawaniu kredytów premium powyżej 1 miliona złotych.

Zapraszamy Cię do spotkania z ekspertami kredytowymi z kredytwroclaw.pl. Możemy spotkać się w naszym biurze, a także zorganizować spotkanie online. Znajdziemy dla Ciebie oferty zgodne z Twoimi oczekiwaniami i potrzebami. Pomożemy Ci przejść przez skomplikowane procedury bankowe i pomożemy w przygotowaniu wniosku kredytowego. Specjalizujemy się w segmencie kredytów hipotecznych, w tym w kredytach typu premium. Z nami możesz czuć się w pełni komfortowo i bezpiecznie.

Kredyt premium
z kredytWrocław.pl

Oceń nas!


4,9 /5 (781 ocen)

Oceń nasze usługi