Masz pytania? Zadzwoń: 571 394 901
Kredyt Wrocław

Bezpieczny kredyt 2% w Alior Bank.
Ile zaoszczędzisz? Jak uzyskać?

Dodano: 17.07.2023    |    Zaktualizowano: 02.01.2024

Bezpieczny kredyt 2% w Alior Bank. Ile zaoszczędzisz? Jak uzyskać? Bezpieczny kredyt 2% w Alior Bank. Ile zaoszczędzisz? Jak uzyskać?

Z tego artykułu dowiesz się:

  Klienci już od 1 lipca mogą składać wnioski o Bezpieczny Kredyt 2%. Przypomnijmy, że Bezpieczny Kredyt jest częścią rządowego programu mieszkaniowego, który zakłada dopłaty do odsetek. Wielu klientów czekało ze złożeniem wniosku kredytowego aż ten preferencyjny kredyt wejdzie w życie.

  Jednym z banków, który oferuje ten produkt praktycznie od rozpoczęcia programu, jest Alior Bank. Bank wydał już pierwsze decyzje kredytowe związane z udzieleniem Kredytu Bezpiecznego. Eksperci kredytowi z www.kredytwroclaw.pl sprawdzili, czy warto wnioskować o Kredyt 2% w Alior Banku.

  Bezpieczny Kredyt 2%

  Bezpieczny Kredyt 2% to flagowy program mieszkaniowy zainicjowany przez obecny rząd. Jest odpowiedzią na rosnące potrzeby mieszkaniowe Polaków. Umożliwia zaciągnięcie preferencyjnego kredyt na zakup pierwszego mieszkania. Atrakcyjne oprocentowanie 2% obowiązuje przez pierwsze 10 lat kredytu.

  Kredyt Bezpieczny może być udzielany przez każdy bank komercyjny, który przystąpi do programu i nawiążą w tym celu współpracę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. W lipcu na przystąpienie do programu zdecydowało się kilka banków, a jednym z nich jest Alior Bank. Wystarczyło kilka dni od uruchomienia programu, a Alior już może pochwalić się pierwszymi umowami o Kredyt Bezpieczny.

  Bezpieczny kredyt 2% w Alior Bank – jak wygląda oferta?

  Zarówno Alior Bank, jak i każdy inny bank, który zdecyduje się na przystąpienie do programu Bezpieczny Kredyt, musi zgodzić się zasady oferowania produktu, które zostały opisane w Ustawie z dnia 14 kwietnia 2023 r. o pomocy państwa w oszczędzaniu na cele mieszkaniowe.

  Jednym z najważniejszych założeń programu jest to, że przez pierwsze 10 lat trwania kredytu państwo będzie dopłacać do odsetek. Dzięki temu kredytobiorcy będą płacić niższe raty. Po 10 latach odsetki od kredytu będą wyliczane na zasadach rynkowych. Dobra wiadomość jest taka, że w pierwszym okresie kredyt jest spłacany w ratach malejących. W ten sposób kredytobiorca szybciej spłaca pożyczony kapitał.

  Ustawodawca określił również warunki, które ograniczają nieco grupę potencjalnych kredytobiorców. O Bezpieczny Kredyt 2% mogą starać się tylko te osoby, które:

  • Nie ukończyły 45. roku życia, a jeżeli o kredyt stara się małżeństwo lub para, to limit wieku dotyczy przynajmniej jednego kredytobiorcy.
  • Nigdy nie miały i nie mają nieruchomości mieszkalnej na własność lub spółdzielczego prawa do lokalu, lub domu.

  Inne warunki kredytowania to:

  • Maksymalna kwota kredytu mieszkaniowego w przypadku singla to 500 tys. zł,
  • Maksymalna kwota kredytu mieszkaniowego w przypadku małżeństwa lub pary, która żyje w nieformalnym związku, ale ma przynajmniej jedno wspólne dziecko to 600 tys. zł,
  • Maksymalna wkład własny wynosi 200 tys. zł, co oznacza, że wartość mieszkania nie może przekroczyć 700 tys. zł lub 800 tys. zł.

  Co z osobami, które nie mają oszczędności na wkład własny? Dla tych osób mamy dobrą wiadomość. Kredyt Bezpieczny można połączyć z programem Mieszkanie bez wkładu własnego i skorzystać z gwarancji BGK.

  Bezpieczny kredyt 2% w Alior Banku a zainteresowanie ofertą

  Przedstawiciele Alior Banku jeszcze przed startem programu, deklarowali, że chcą wprowadzić Bezpieczny Kredyt 2% do swojej oferty jak najszybciej. Prace nad Kredytem Bezpiecznym rozpoczęły się już kilka miesięcy temu. Bank chciał oferować kredyt swoim klientom zaraz po starcie nowego projektu mieszkaniowego. Obecnie bank wydal już pierwsze decyzje kredytowe.

  Taka decyzja banku wynikała z bardzo dużego zainteresowanie programem Pierwsze Mieszkanie. Po pierwszych komunikatach banku o przystąpieniu do programu można było zauważyć wzmożoną aktywność klientów, którzy zaczęli masowo korzystać z narzędzi udostępnionych na stronie banku. Dotyczyło to przede wszystkim takich narzędzi jak symulator ofert, czy formularz kontaktowy.

  W dniu startu programu serwis banku odnotował rekordową liczbę odsłon. Nic dziwnego, że wkrótce potem pojawiły się pierwsze wnioski kredytowe i pierwsze decyzje banku związane z Kredytem Bezpiecznym 2%.

  Kredyt hipoteczny w Alior Bank – koszt kredytu, oprocentowanie i prowizja

  Osoby, które są zainteresowane Kredytem Bezpiecznym 2%, mogą złożyć wniosek w dowolnej placówce Alior Banku na terenie całej Polski. Warto sprawdzić, na jakich warunkach będzie udzielany kredyt z dopłatą rządową i czym się różni od standardowej oferty banku. Kolejne pytanie brzmi, czy standardowa oferta ma wpływ na Kredyt 2% i jak w związku z tym kształtuje się marża banku? Co więcej, Alior Bank nie tylko może naliczyć marżę, ale też inne opłaty, do których zaliczymy prowizję.

  Do tej pory klienci chętni korzystali z najbardziej popularnego kredytu hipotecznego w Alior, jakim jest Megahipoteka. Warunki standardowego kredytu są następujące:

  • maksymalna kwota kredytu nie może być większa niż 90% wartości nieruchomości,
  • maksymalny okres spłaty zobowiązania wynosi 35 lat,
  • oprocentowanie – zmienne lub okresowo stałe przez 5 lat, a potem zmienne oparte na wskaźniku WIBOR 3M;
  • marża banku – jej wysokość ustalana jest indywidualnie i zależy od tego, jaki wariant oferty wybierze klient, np. wykup ubezpieczenia na życie obniża marżę,
  • prowizja za udzielenie kredytu waha się od 0 do 5%.

  Kredyt hipoteczny w Alior Banku można zaciągnąć na różne cele mieszkaniowe m.in.:

  • na zakup mieszkania,
  • domu lub działki,
  • pokrycie kosztów budowy domu,
  • remont i wykończenia nieruchomości,
  • refinansowania kredytu hipotecznego zaciągniętego w innym banku.

  Ile zaoszczędzisz, biorąc Bezpieczny kredyt 2% w Alior Bank?

  Bezpieczny kredyt 2% w Alior Banku jest korzystną ofertą ze względu na niskie oprocentowanie. Pewne jest, że skorzystanie z tej oferty przyniesie klientom spore oszczędności w ratach i obniży koszty kredytu. Sprawdziliśmy, jakie korzyści odniosą klienci, gdy skorzystają z kredytu z dopłatami. W tym celu porównaliśmy ofertę standardową banku Megahipoteka oraz ofertę standardową dla Kredytu Bezpiecznego, a także ofertę Kredytu Hipotecznego w ramach oferty Własne M w Wielkim Mieście.

  Założenie:

  • wartość nieruchomości – 500 000 zł,
  • wkład własny – 100 000 zł,
  • kwota kredytu – 400 000 zł,
  • Okres spłaty – 25 lat.
    Kredyt hipoteczny Megahipoteka w Alior Bank – oferta standardowa     Bezpieczny Kredyt 2% oferta standardowa     Bezpieczny Kredyt 2% oferta standardowa – Własne M w Wielkim Mieście
  Wartość nieruchomości     500 000,00 zł    500 000,00 zł     500 000,00 zł
  Kwota kredytu   400 000,00 zł     400 000,00 zł 400 000,00 zł
  Okres spłaty   25 lat (300 miesięcy)     25 lat (300 miesięcy)     25 lat (300 miesięcy)
  Marża banku     1,7 pp.     2,0 pp.     2,19%
  Oprocentowanie kredytu     8,56%     6,911% 7,101%
  Prowizja     0,00%     0,00%    0,00%
  RRSO     8,90%     5,21% 4,98%
  Wysokość I raty   3 237,10 zł     2 118,96 zł     2,187,67

   

  Bezpieczny kredyt 2% w Alior Banku – czy zawsze jest korzystny?

  Obecnie wiemy już, że warunki oferty Kredytu Bezpiecznego 2% w Alior Banku są zbliżone do warunków standardowej oferty kredytów mieszkaniowych. Oznacza to, że propozycja banku nie dla każdego będzie korzystna.

  Klienci, którzy nie mają wysokiego wkładu własnego, mogą się rozczarować, ponieważ:

  • Jeżeli wkład własny jest niski, to bank naliczy wyższą marżę. Oznacza to dla klientów wyższe raty.
  • Bank wprowadził dość wysokie koszty dodatkowe. Klient musi płacić tzw. ubezpieczenie pomostowe do czasu wpisania hipoteki, które podwyższa marżę o 2,5 p.p.

  Alior Bank w standardowej ofercie za udzielenie kredytu hipotecznego pobiera prowizję w wysokości do 2%. Prowizji można uniknąć, ale pod warunkiem, że klient wykupi ubezpieczenie na życie, które również zwiększa całkowity koszt kredytu.

  Czy warto wnioskować o Bezpieczny Kredyt 2% w Alior Banku?

  Warto wnioskować o Kredyt Bezpieczny 2%, ponieważ oprocentowanie dzięki dopłatom rządowym jest bardzo atrakcyjne. Co więcej, z Kredytu Bezpiecznego można skorzystać w ramach innych promocyjnych ofert jak np. mieszkanie bez wkładu własnego lub Własne M w Wielkim Mieście. Ostatnia pozycja jest bardzo korzystna dla osób, które chcą kupić mieszkanie w największych miastach w Polsce. Jest to kredyt mieszkaniowy z niższą marżą i bez prowizji.