Masz pytania? Zadzwoń: 571 394 901
Kredyt Wrocław

Bezpieczny kredyt 2% w Pekao S.A.
Ile zaoszczędzisz? Jak uzyskać?

Dodano: 26.07.2023    |    Zaktualizowano: 02.01.2024

Bezpieczny kredyt 2% w Pekao S.A. Ile zaoszczędzisz? Jak uzyskać? Bezpieczny kredyt 2% w Pekao S.A. Ile zaoszczędzisz? Jak uzyskać?

Z tego artykułu dowiesz się:

  Bank Pekao S.A. jest jednym z pierwszych banków, który oferuje swoim klientom Bezpieczny Kredyt 2%. Kredyt pojawił się w ofercie banku Pekao na początku lipca, zaraz po starcie tego flagowego programu rządowego. Co więcej, przedstawiciele banku chwalą się już pierwszymi podpisanymi umowami oraz wieloma wnioskami złożonymi przez klientów.

  Program Bezpieczny Kredyt 2% cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Eksperci kredytowi z kredytwroclaw.pl na bieżąco monitorują sytuację w bankach i sprawdzają propozycje poszczególnych banków. W tym artykule chcemy przybliżyć naszym klientom ofertę Bezpiecznego Kredytu 2% w banku Pekao S.A.

  Czym jest nowy program rządu Pierwsze Mieszkanie?

  Zacznijmy od prezentacji Programu Pierwsze Mieszkanie. Ten nowy rządowy projekt umożliwia zaciągnięcie atrakcyjnego kredytu hipotecznego z dopłatami do odsetek. Dzięki takiej konstrukcji produktu oprocentowanie kredytu wyniesie zaledwie 2% przez pierwsze 10 lat spłaty zobowiązania.

  Gdzie można wnioskować o taki kredyt? Klienci mogą już szukać ofert w niektórych bankach komercyjnych, które przystąpiły do programu i podpisały umowę z BGK. Na bieżąco aktualizujemy tę listę. Jednym z tych banków jest Pekao S.A., który również daje kredytobiorcom możliwość założenia Konta Mieszkaniowego. Jest to oszczędnościowy filar programu.

  Jaki warunki należy spełnić, żeby przystąpić do programu Pierwsze Mieszkanie?

  Rządowy program Pierwsze Mieszkanie to odpowiedź na potrzeby mieszkaniowe młodych Polaków. Mogą do niego przystąpić osoby, które nie ukończyły jeszcze 45 roku życia i chcą kupić swoją pierwszą nieruchomość. Program tworzą dwa filary. Pierwszy z nich to właśnie Bezpieczny Kredyt 2% na preferencyjnych warunkach, a drugi to specjalne Konto Mieszkaniowe, które jest produktem oszczędnościowym.

  Oprocentowanie kredytu wynosi tylko 2% przez pierwsze 10 lat kredytu. Jest to możliwe dzięki dopłatom państwa do odsetek. Należy jednak pamiętać, że do kosztów kredytu należy doliczyć marżę banku, prowizję i inne opłaty zwyczajowo naliczane przez bank.

  Maksymalna kwota kredytu w przypadku singla wynosi 500 tys. zł, a w przypadku małżeństwa lub rodziców co najmniej jednego dziecka 600 tys. zł.

  W pierwszym okresie spłaty z dopłatami rządowym obowiązują raty malejące. Po tym czasie kredytobiorca będzie spłacał swój kredyt na standardowych warunkach w ratach równych. Raty malejące są korzystnym rozwiązaniem przy taki niskim oprocentowaniu, ponieważ dzięki temu szybciej dochodzi do spłaty kapitału. Odsetki w kolejnym okresie będą naliczane od dużo mniejszej kwoty.

  Jak wspominaliśmy wyżej, przynajmniej jeden z kredytobiorców nie może mieć więcej niż 45 lat. O kredyt mogą starać się osoby, które nie miały do tej pory prawa własności lub spółdzielczego prawa do mieszkania, lub domu.

  Maksymalny wkład własny wynosi 200 tys. zł. Kredytobiorca, który nie dysponuje wkładem własnym, może skorzystać z gwarancji Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK).

  Kredyt Bezpieczny można zaciągnąć tylko na cele mieszkaniowe. Takiego mieszkania lub domu nie można np. wynająć.

  Bezpieczny kredyt 2% w Pekao S.A. – początki programu

  Banki, które chciały wdrożyć do swojej oferty Kredyt Bezpieczny, mogą to robić już od 1 lipca 2023 r. Muszą w tym celu kierować się zasadami opisanymi w Ustawie o pomocy państwa w oszczędzaniu na cele mieszkaniowe z dn. 14 kwietnia 2023 r. Część banków już ma w swojej ofercie Kredyt 2%. Zaliczamy do nich również Pekao SA.

  Prezes banku Leszek Skiba już w kwietniu złożył deklarację przystąpienia do Programu Pierwsze Mieszkanie. Bank Pekao chciał oferować Bezpieczny Kredyt 2% najszybciej, jak to tylko jest możliwe. Takie podejście raczej nie dziwi. Kredyt od samego początku cieszył się dużym zainteresowaniem. Wielu klientów odłożyło plany zakupu mieszkania do czasu startu programu.

  Z informacji przekazanych przez przedstawicieli banku 7 lipca wynika, że Pekao podpisał już dwie pierwsze umowy kredytowe w ramach Bezpiecznego Kredytu 2%. W ciągu 4 dni od dnia wdrożenia oferty, bank przyjął ponad 1000 wniosków kredytowych!

  Jakie są koszty kredytu hipotecznego w Pekao S.A.?

  Oprocentowanie Kredytu Bankowego przez pierwsze 10 lat wynosi 2%. Tyle płaci klient. Resztę odsetek płaci za niego rząd. Kredytobiorcy powinni jednak doliczyć do kosztów inne standardowe opłaty jak marża i prowizja. Oferta Kredytu Bezpiecznego 2% nie powinna odbiegać od oferty standardowej. Sprawdźmy zatem, jak kształtuje się oferta standardowego kredytu hipotecznego w Pekao S.A. Rodzinny Kredyt Mieszkaniowy Pekao ze zmiennym oprocentowaniem:

  • oprocentowanie: 10,79% (marża banku + WIBOR 6M),
  • marża standardowa: 3,84%,
  • prowizja standardowa: 2,99%,
  • obniżona prowizja do 0% i obniżona marża do 1,89% w przypadku założenia konta w Pekao z regularnymi wpływami, podpisania umowy o kartę kredytową, zakup polisy ubezpieczeniowej oferowanej przez bank i zadeklarowanie wkładu własnego w wysokości co najmniej 20%.

  Kredyt hipoteczny Pekao ze stałym oprocentowaniem przez 5 lat oferowany jest na podobnych zasadach. Oprocentowanie stałe w przypadku tego kredytu wynosi:

  • 7,76% - przy LTV (Loan to Value) do 80% włącznie,
  • 7,96% - przy LTV (Loan to Value) od 80,01%.

  Czas oczekiwania na decyzję kredytową w banku Peako S.A. to 21 dni. Jest to maksymalny czas, w którym banki muszą podjąć decyzję kredytową.

  Ile zaoszczędzisz, decydując się na Bezpieczny Kredyt 2% w Pekao S.A.?

  Kredyt Bezpieczny w banku Pekao jest udzielany na podobnych warunkach, co standardowy kredyt hipoteczny. Dzięki temu, że znamy parametry oferty banku, możemy przygotować orientacyjne symulacje. W ten sposób dowiesz się, ile można zaoszczędzić, gdy skorzystasz z oferty Kredytu 2% z dopłatami rządowymi.

  W naszej symulacji przyjęliśmy następujące założenia:

  • Kupujemy nieruchomość o wartości 500 tys. zł,
  • Mamy wkład własny w wysokości 100 tys. zł, czyli 20%,
  • Podpisujemy umowę kredytową na 25 lat.

  W poniższej tabelce znajduje się symulacja kredyty hipotecznego w ofercie standardowej oraz Kredytu Bezpiecznego 2%. Na tym przykładzie różnica w racie wynosi 1087 zł lub 1223 zł na korzyść Kredytu Bezpiecznego. Oszczędności są odczuwalne, a co miesiąc sporo zostaje w portfelu.

    Kredyt hipoteczny PEKAO standard     Kredyt mieszkaniowy rodzinny PEKAO     Bezpieczny Kredyt 2%
  Wartość nieruchomości     500 000,00 zł     500 000,00 zł     500 000,00 zł
  Kwota kredytu     400 000,00 zł     400 000,00 zł     400 000,00 zł
  Okres spłaty     25 lat (300 miesięcy)     25 lat (300 miesięcy)     25 lat (300 miesięcy)
  RRSO     9,61%     10,04%     4,72%
  Marża     1,99%     2,50%     0,00%
  Wysokość I raty    3 340,37 zł     3 480, 89 zł    2 253,00 zł

   

  Kto nie powinien składać wniosku o Bezpieczny Kredyt 2% w Pekao S.A.?

  Bank Pekao przy Kredycie Bezpiecznym 2% stosuje podobny mechanizm jak w przypadku oferty standardowej czy tzw. kredytu hipotecznego bez wkładu własnego. Zakłada on, że klient, który skorzysta z dodatkowych produktów banku, może liczyć na lepsze warunki, tj. niższa marża.

  Z kolei osoby, które nie chcą przenosić swojego konta lub zamawiać karty kredytowej, poniosą wyższe koszty kredytu. W celu podjęcia decyzji o wyborze oferty zachęcamy do kontaktu z ekspertem kredytowym, który pomoże wybrać najlepszą opcję.

  Czy warto wnioskować o Bezpieczny Kredyt 2% w banku Pekao S.A.?

  Na pewno warto skorzystać z Kredytu Bezpiecznego 2%. Oferuje go coraz więcej banków, należy więc zastanowić się, gdzie najlepiej złożyć wniosek. Propozycja Pekao S.A. ma jednak sporo atutów, dlatego zachęcamy do rozważenia tej opcji.

  O kredyt w tym banku mogą starać się również osoby, które prowadzą działalność gospodarczą lub zarabiają na podstawie umów cywilnoprawnych. W innych bankach na kredyt zazwyczaj mogą liczyć jedynie osoby z umową o pracę.

  Pekao akceptuje również różne formy wkładu własnego, Nie musisz mieć gotówki czy oszczędności ulokowanych w banku. Mogą to być też środki, które trzymasz w funduszach inwestycyjnych.

  Ekspert kredytowy - porozmawiajmy

  Skorzystaj z dopłat w ramach rządowego programu. Możesz całkowicie za darmo skonsultować się z Ekspertem kredytowym i wraz z nim indywidualnie ocenić swoje szanse na skorzystanie z kredytu hipotecznego na 2% w ramach programu Pierwsze Mieszkanie oraz dobrze się na niego przygotować.

  Inne artykuły z kategorii - Kredyt hipoteczny

  Zaczerpnij kolejną dawkę wiedzy z poradnika finansowego