Masz pytania? Zadzwoń: 571 394 901
Kredyt Wrocław

Bezpieczny kredyt 2% w VeloBank.
Ile zaoszczędzisz? Jak uzyskać?

Dodano: 10.08.2023    |    Zaktualizowano: 02.01.2024

 Bezpieczny kredyt 2% w VeloBank. Ile zaoszczędzisz? Jak uzyskać?	 Bezpieczny kredyt 2% w VeloBank. Ile zaoszczędzisz? Jak uzyskać?

Z tego artykułu dowiesz się:

  Długo oczekiwany przez wszystkich program rządowy Pierwsze Mieszkanie wystartował 1 lipca 2023. Składa się on z dwóch filarów. Jednym z nich jest Bezpieczny Kredyt 2%, a drugim Konto Mieszkaniowe.

  Bezpieczny Kredyt 2% jest pomysłem rządu na potrzeby mieszkaniowe Polaków. Kredyt z dopłatą rządową ma ułatwić zakup pierwszego mieszkania nawet tym osobom, które obecnie nie mają środków na spłatę wysokich rat. Dzięki dopłatom rządowym do odsetek kredyt będzie tańszy a raty zdecydowanie niższe przez pierwsze 10 lat.

  Jednym z banków, który już na początku lipca przystąpił do programu, jest VeloBank. Eksperci kredytowi z kredytwroclaw.pl sprawdzili, na jakie warunki kredytowania mogą liczyć klienci banku.

  Jakie są warunki przystąpienia do programu Pierwsze Mieszkanie?

  Wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% mogą składać osoby pełnoletnie, które nie ukończyły 45 roku życia. Kredytobiorca nie może też być właścicielem nieruchomości mieszkalnej ani teraz, ani w przeszłości. Dotyczy to również spółdzielczego prawa do lokalu lub domu. Warunek ten musi spełnić przynajmniej jeden kredytobiorca, jeśli o kredyt ubiega się małżeństwo lub rodzice, którzy mają co najmniej 1 dziecko.

  Środki z Bezpiecznego Kredyt 2% można przeznaczyć na:

  • zakup mieszkania lub domu,
  • na budowę domu. Maksymalna kwota Kredytu Bezpiecznego 2% to:
  • 500 000 zł w przypadku singla,
  • 600 000 zł, jeśli zobowiązanie zaciągają wspólnie małżonkowie lub pary mające dziecko.

  Wkład własny nie może przekroczyć 200 tys. zł. Oznacza to, że maksymalna wartość nieruchomości, którą możemy skredytować, wynosi 700 tys. do 800 tys. zł. Jest też dobra wiadomość dla osób, które nie mają środków na wkład własny. W takiej sytuacji można wystąpić o gwarancję Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach programu Mieszkania bez wkładu własnego.

  O Kredyt Bezpieczny 2% można starać się w tych bankach, które przystąpiły do programu. Przez pierwsze 10 lat raty kredytu są o wiele niższe dzięki dopłatom rządowym. Kredytobiorca spłaca kredyt w tym okresie w systemie rat malejących. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ pozwala na szybszą spłatę kapitału i niższe koszty. Po tym okresie kredytobiorca będzie spłacał całość rat samodzielnie. Raty malejące zostaną zastąpione ratami równymi. Oprocentowanie stałe zostanie z kolei przekonwertowane na oprocentowanie zmienne.

  Bezpieczny kredyt 2% w VeloBanku – deklaracja banku

  Lista banków, które przystąpiły do programu Pierwsze Mieszkanie, wciąż się powiększa. Jednym z banków, które zdecydowały się na wdrożenie do oferty kredytu z dopłatą rządową już w momencie uruchomienia programu, jest VeloBank. Klienci mogą zatem starać się o Kredyt Bezpieczny 2% VeloBank już od początku lipca 2023 r.

  Od samego początku przedstawiciele banku deklarowali jak najszybsze zawarcie umowy z BGK po to, żeby klienci banku mogli skorzystać z Kredytu Bezpiecznego jak najszybciej.

  Jednocześnie VeloBank wprowadził nową usługę, która umożliwia złożenie wniosku o Bezpieczny Kredyt 2% w pełni zdalnie. Kredytobiorca będzie musiał stawić się w placówce tylko raz, już na podpisanie umowy. Co więcej, klienci banku mogą liczyć na opiekę doradcy bankowego on-line. Jest to dość innowacyjne i proklienckie podejście, jak na polski rynek. Wiele banków, wciąż polega na obsłudze w placówce w przypadku kredytów hipotecznych. Veleo Bank podkreśla, że wygoda i komfort klientów, są dla banku bardzo ważne. Osoby, które preferują wizytę w placówce, wciąż oczywiście mogą skorzystać z tradycyjnej drogi.

  Kredyt hipoteczny w VeloBanku – koszt kredytu, oprocentowanie i prowizja

  Zasady przyznawania Kredytu Bezpiecznego są w większości opisane w ustawie. Do decyzji banku pozostaje wysokość marży i prowizji za udzielenie kredytu. W przypadku VeloBanku wszystkie informacje można znaleźć na stronie internetowej banku. Dzięki informacjom, które znajdziemy na stronie VeloBank, możemy porównać parametry i zasady udzielenie Kredytu Bezpiecznego z kredytem hipotecznym standardowym lub kredytem VeloDom.

  Oferta standardowa też wygląda atrakcyjnie. Dzięki kredytowi hipotecznemu VeloBanku możemy sfinansować zakup nawet 90% wartości nieruchomości. Maksymalna kwota kredytu wynosi aż 3 mln.

  Umowę o kredyt hipoteczny w VeloBanku możemy podpisać na 5 do 35 lat. Z kolei koszty kredytowe kształtują się następująco:

  • oprocentowanie kredytu przez pierwsze 5 lat jest stałe. Następnie oprocentowanie przechodzi w oprocentowanie zmienne, a jego wysokość jest sumą marży banku i wskaźnika referencyjnego WIRON 1M Stopa Składana.
  • prowizja za udzielenie kredytu wynosi 2%.

  Jednak koszty kredytu można obniżyć. Jest to możliwe, jeśli skorzystamy z dodatkowych produktów banku. Może to na przykład być ubezpieczenie nieruchomości Mój Bezpieczny Dom. VeloBank nie pobiera też żadnych opłat za nadpłatę lub wcześniejszą spłatę kredytu.

  Ile zaoszczędzisz , biorąc Bezpieczny kredyt 2% w VeloBanku?

  Kredyt Bezpieczny 2% jest bez wątpienia atrakcyjną ofertą. Jednak zanim skorzystamy z tej oferty, to warto sprawdzić, ile naprawdę zyskamy. Możemy również porównać warunki Kredytu Bezpiecznego 2% z warunkami oferty standardowej. Pozwoli nam to sprawdzić, ile możemy zaoszczędzić, decydując się na Bezpieczny Kredyt 2%.

  Korzystając z kalkulatora Kredytu Bezpiecznego oraz z parametrów oferty standardowej, udało nam się przygotować poniższą symulację. Kalkulacje przygotowaliśmy dla kredytu w wysokości 500 000 zł. Kwota jest nieprzypadkowa, ponieważ właśnie tyle wynosi maksymalna kwota Kredytu Bezpiecznego. Okres spłaty to 35 lat. Przyjęliśmy, że nasz wkład własny wynosi 55 555 zł. Jest to minimalna kwota akceptowana przez bank, przy takiej kwocie kredytu.

    Kredyt hipoteczny w VeloBank - raty równe     Kredyt hipoteczny w VeloBank - raty malejące     Bezpieczny kredyt 2% - raty malejące
  Kwota kredytu     500 000 zł     500 000 zł     500 000 zł
  Okres spłaty    3 5 lat (420 miesięcy)   35 lat (420 miesięcy)   35 lat (420 miesięcy)
  RRSO     9,42%     9,37%     4,79%
  Prowizja     2%     2%     2%
  Wysokość I raty     3576,75 zł     4552,98 zł     2023,81 zł

  Oprocentowanie kredytu hipotecznego VeloBank i wysokość rat obliczone na podstawie kalkulatora na stronie https://www.velobank.pl/klienci-indywidualni/kredyty/kredyt-hipoteczny.html

  Wcześniejsza spłata Bezpiecznego kredytu 2% w VeloBanku

  W przypadku Bezpiecznego kredytu 2% w VeloBanku wcześniejsza spłata jest możliwa, ale nie zawsze opłacalna. Wcześniejsza spłata może nawet spowodować, że utracimy rządowe dopłaty do kredytu. Unikniemy takiej sytuacji, jeśli spełnimy poniższe warunki:

  1. Dokonamy przedterminowej nadpłaty nie wcześniej niż po upływie 3 lat od udzielenia kredytu.
  2. Wartość nadpłaty nie przekroczy wartości gwarancji BGK.
  3. Łączna suma nadpłaty i wniesionego wkładu własnego nie przekroczy 200 tysięcy złotych.
  4. Łączna suma nadpłaty oraz zapłaconej w danym miesiącu raty nie przekroczy wysokości pierwszej raty kredytu wraz z nadpłatą rządową.

  Kto nie powinien składać wniosku o Bezpieczny kredyt 2% w VeloBanku?

  Bezpieczny Kredyt 2% to na pewno bardzo korzystne rozwiązanie dla wielu kredytobiorców. Główną zaletą są dużo niższe raty niż w przypadku kredytu standardowego. Jednak w przypadku Kredytu Bezpiecznego w VeloBank, oferta niekoniecznie będzie odpowiednia dla każdego klienta.

  Przykładowo, bank nie oferuje usługi wyceny nieruchomości przez rzeczoznawcę. Koszty operatu szacunkowe ponosi klient. VeloBank nie wymaga ubezpieczenia niskiego wkładu ani ubezpieczenia pomostowego. Jest to zaleta tego produktu, jednak warto wiedzieć, że konieczne będzie ubezpieczenie nieruchomości.

  Czy warto wnioskować o Bezpieczny Kredyt 2% w VeloBanku?

  Warto wnioskować o Bezpieczny kredyt 2% w VeloBanku ze względu na proste procedury i możliwość złożenia wniosku on-line po odbyciu videorozmowy z doradcą. Decyzja o przyznaniu kredytu również przychodzi drogą elektroniczną na podany przez nas adres e-mail. Klient pojawia się w placówce dopiero na podpisanie umowy.

  Na uwagę zasługuje również długi okres spłaty, który wynosi aż 35 lat. Dzięki temu nawet osoby o niższej zdolności kredytowej mogą starać się o wysoką kwotę kredytu.

  Ekspert kredytowy - porozmawiajmy

  Skorzystaj z dopłat w ramach rządowego programu. Możesz całkowicie za darmo skonsultować się z Ekspertem kredytowym i wraz z nim indywidualnie ocenić swoje szanse na skorzystanie z kredytu hipotecznego na 2% w ramach programu Pierwsze Mieszkanie oraz dobrze się na niego przygotować.

  Inne artykuły z kategorii - Kredyt hipoteczny

  Zaczerpnij kolejną dawkę wiedzy z poradnika finansowego