Masz pytania? Zadzwoń: 571 394 901
Kredyt Wrocław

Kredyt dla Lekarza 2024
– ekspert wyjaśnia!

Dodano: 24.07.2021    |    Zaktualizowano: 02.01.2024

Kredyt dla Lekarza 2024 – ekspert wyjaśnia! Kredyt dla Lekarza 2024 – ekspert wyjaśnia!

Z tego artykułu dowiesz się:

  Kredyty hipoteczne dla Lekarzy

  Lekarze cieszą się dużym prestiżem i zaufaniem. Jest to zawód, który wymaga bardzo dużej wiedzy i odpowiednich kwalifikacji. Co więcej, lekarze w ciągu trwania kariery zawodowej muszą wciąż te kwalifikacje podnosić. Dobry i ceniony lekarz, który ma za sobą co najmniej kilka lat praktyki, może liczyć też na wysokie zarobki. Dlatego banki nie tylko chętnie udzielają kredytów hipotecznych lekarzom, ale też często proponują im preferencyjne warunki. Medycy ze stabilną pracą i stabilnymi, wysokimi zarobkami to wymarzeni klienci dla banków.

  Kredyt hipoteczny dla lekarzy jest przeznaczony i skrojony na miarę potrzeb tej grupy zawodowej. Ze specjalnej oferty kredytu hipotecznego mogą również skorzystać stomatolodzy i lekarze weterynarii. Banki równie chętnie przyznają kredyt hipoteczny lekarzom rezydentom. Nie ma też znaczenia, czy pracujesz na kontrakcie, czy prowadzisz własną praktykę.

  Lekarze wykonują wiarygodny i prestiżowy zawód. Dysponują stałym i wysokim dochodem. Dla banków są bardzo dobrymi klientami i mogę liczyć na atrakcyjne warunki, niższe opłaty i prostsze procedury, jeśli starają się o kredyt hipoteczny dla lekarzy. 

  Bezpłatne badanie zdolności kredytowej z ekspertem

  Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem w naszym biurze, w Twoim domu, telefoniczne lub online.

  Skontaktuj się
  z ekspertem

  Kredyt hipoteczny dla lekarza - zalety

  Eksperci kredytowi z www.kredytwroclaw.pl przygotowali zestawienie atutów dla produktu kredyt hipoteczny dla lekarzy. Zacznijmy jednak od tego, że pod pewnymi względami kredyt hipoteczny dla lekarzy nie różni się od standardowego kredytu hipotecznego. Lekarze, tak jak inni klienci, zanim zaczną starać się o kredyt hipoteczny, muszą odłożyć na wkład własny, który wynosi 20% wartości nieruchomości lub 10%, jeśli wykupi się ubezpieczenie niskiego wkładu własnego

  PrzeczytajMinimalny wkład własny – ważne zmiany! 

  Bank zacznie swoją procedurę od zbadania zdolności kredytowej i wiarygodności finansowej. Lekarz również powinien mieć pozytywną historię kredytową i nie mieć zaległości w spłacie zobowiązań. Maksymalny okres kredytowania dla produktu kredyt hipoteczny dla lekarza wynosi 35 lat. 

  Lekarze cieszą się dużym poważaniem w społeczeństwie i są jednym z bardziej wiarygodnych i godnych zaufania zawodów. Banki to doceniają, dlatego lekarze mogą liczyć na prostsze i krótsze procedury przy przyznawaniu kredytu hipotecznego. Banki bardzo często podejmują szybciej decyzje o przyznaniu kredytu hipotecznego, jeśli wniosek jest złożony przez lekarza. Wymagana jest również mniejsza liczba dokumentów niż w przypadku innych klientów. Podczas badania zdolności kredytowej banki zadowolą się również oświadczeniem o dochodach. Jeżeli jesteś lekarzem, to bez wątpienia korzystniejszy będzie dla Ciebie kredyt hipoteczny dla lekarzy. Uproszczone procedury to nie jedyna zaleta. Taki kredyt ma często niższe oprocentowanie i niższą prowizję lub prowizję 0%. 

  Podsumowanie zalet kredytu hipotecznego dla lekarzy: 

  • Uproszczone procedury, 
  • Mniej formalności, 
  • Niższe oprocentowanie i prowizja lub prowizja 0%, 
  • Szybszy proces decyzyjny.

  PrzeczytajZdolność kredytowa – badanie zdolności kredytowej

  Kredyt hipoteczny dla lekarzy - jaką dokumentację przygotować?

  Jest pewien zestaw dokumentów, które należy przygotować, nawet jeśli bank zastosuje uproszczoną procedurę. Są to:

  • Dokumenty poświadczające uprawnienia do wykonywania zawodu lekarza,
  • Zaświadczenie o rejestracji firmy,
  • Zaświadczenie z Urzędu Skarbowego i ZUS o niezaleganiu z podatkami i składkami,
  • Oświadczenie o dochodach. W wielu wypadkach wystarczy samo oświadczenie o dochodach, ale czasami bank poprosi o wyciągi z konta lub o faktury rozliczeniowe.

  Kredyt hipoteczny i kredyt gotówkowy dla dentystów i stomatologów

  Większość instytucji finansowych nie ma specjalnych ofert dla stomatologów, ponieważ mogą oni korzystać z oferty dla pracowników sektora medycznego. Oferty dla tej grupy zawodowej są bardzo atrakcyjne i w zasadzie nie ma potrzeby tworzenia dodatkowego produktu kredytowego tylko dla stomatologów. Kredyt hipoteczny dla stomatologa lub kredyt gotówkowy dla stomatologa nie będzie się niczym różnił od kredytu dla pediatry, czy anestezjologa.

  Jeśli jednak koniecznie zależy Ci na ofercie skierowanej tylko dla stomatologów, to możesz skorzystać z oferty prywatnej firmy pożyczkowej. Takie firmy specjalizują się w produktach finansowych dla zawężonych grup zawodowych, w tym dla stomatologów. Czasami można trafić na promocyjne oferty pożyczek dla stomatologów. W takim wypadku można liczyć na preferencyjne warunki jak np. niższe oprocentowanie, czy też uproszczona procedura. Najczęściej jednak preferencyjne warunki są elementem krótkotrwałej promocji, a nie stałej oferty.

  Kredyt hipoteczny dla lekarzy w 2024 roku - oferty wybranych banków

  Niestety mamy za sobą trudny rok, a sytuacja pandemiczna się nie poprawia. Ma to oczywiście duży wpływ na rynek finansowy. Banki przykręciły kurek z kredytami. Kiedyś znacznie więcej banków mogło pochwalić się szeroką ofertą preferencyjnych kredytów hipotecznych dla wolnych zawodów i w tym dla lekarzy. Obecnie banków, które proponują specjalne oferty kredytowe dla wolnych zawodów, jest mniej. Zaliczamy do nich Getin Bank, ING Bank, BNP Paribas, czy Getin Noble Bank. Co oferuje Getin Noble Bank?

  • brak konieczności prezentowania zaświadczeń o niezaleganiu wobec ZUS-u, czy też US,
  • możliwość uzyskania kredytu do 300 000 zł bez zabezpieczeń,
  • szybką decyzję kredytową do 24 godzin.

  Bardzo ciekawe rozwiązania dla wolnych zawodów, w tym dla lekarzy BNP Paribas. Preferencyjne warunki dotyczą takich zawodów jak lekarze, radcy prawni, adwokaci czy też architekci. Zalety oferty to możliwość kredytowania nieruchomości wraz z częścią przeznaczoną na wykonywanie zawodu, czyli w tym przypadku gabinetu lekarskiego. Bank nie wymaga również od przyszłych kredytobiorców potwierdzenia, od kiedy prowadzą działalność.

  Przeczytaj: Kredyt hipoteczny w 2024 roku – co warto wiedzieć, i czy warto skorzystać.

  Porównanie ofert kredytu hipotecznego w najpopularniejszych bankach

  Ranking kredytów hipotecznych

  Przykład reprezentatywny
  Przedstawiona symulacja została przygotowana na podstawie aktualnych danych banków oraz informacji podanych przez Klienta. KredytWroclaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za błędy obliczeniowe, zmiany w danych banków, o których nie zostało powiadomione, oraz błędy spowodowane podaniem przez Klienta nieprawdziwych informacji. Oferty kredytów przygotowane przez banki mogą różnić się od przedstawionych poniżej wyników. Symulacja ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

  Potrzebujesz innej oferty? - wprowadź parametry kredytu

  Kwota kredytu:
  Okres spłaty:
  lat

  Kredyt gotówkowy dla lekarzy

  Lekarze bez wątpienia cieszą się uprzywilejowaną pozycją i mogą liczyć na atrakcyjniejsze oferty kredytów gotówkowych. Jakie są zalety kredytów gotówkowych dla lekarzy? Przede wszystkim są to:

  • uproszczona procedura,
  • szybsza weryfikacja,
  • brak konieczności przedkładania zaświadczenia o zarobkach,
  • brak konieczności ustanawiania dodatkowych zabezpieczeń,
  • mniej wnikliwa procedura badania zdolności kredytowej i historii kredytowej klienta,
  • wydłużony okres kredytowania, dzięki czemu lekarz może płacić niższe raty,
  • konsolidacja zobowiązań na uproszczonych zasadach,
  • możliwość pozyskania wyższych kwot w ramach kredytu,
  • możliwość pozyskania kredytu przez lekarzy z krótkim stażem lub lekarzy rezydentów,
  • dowolność w wydatkowaniu środków z kredytu, mogą być przeznaczone na cel prywatny, ale także na dokształcanie lub urządzenie i wyposażenie gabinetu.

  Przeczytaj: Kredyt gotówkowy w 2024 roku – co warto wiedzieć, i czy warto skorzystać

  Kredyt gotówkowy dla lekarzy - dostępne oferty

  Kredyt gotówkowy dla lekarzy znajdziesz w co najmniej kilku bankach w Polsce. Część z nich kusi szybką procedurą i decyzją nawet tego samego dnia, inne proponują prowizję 0%. Przed podjęciem decyzji warto skontaktować się z ekspertem kredytowym, który pomoże wybrać najlepszy kredyt gotówkowy dla lekarza. Przykładowe oferty dla medyków, to:

  • Kredyt dla sektora medycznego w BNP Paribas. To, co wyróżnia tę ofertę to szybka ścieżka decyzyjna i wysoka kwota maksymalna, która wynosi 300 000 zł. Nie ma potrzeby wnoszenia zabezpieczeń. Kredyt gotówkowy dla lekarzy jest atrakcyjnie oprocentowany, a pieniądze z kredytu można przeznaczyć na dowolny cel.
  • Pożyczka na urządzenia medyczne w Santander Bank Polska. Ciekawa oferta dla lekarzy i lekarzy weterynarii. Bank proponuje pożyczkę na sfinansowanie w 100% zakupu sprzętu medycznego na rozwój gabinetu. Raty pożyczki są całkowicie zwolnione z podatku VAT. Pożyczka umożliwia zabezpieczenie zobowiązania poprzez zastaw zakupionego sprzętu medycznego. Okres kredytowania wynosi nawet 72 miesiące.
  • Promocja dla lekarzy w Credit Agricole. Bank chce przyciągnąć konkretne grupy zawodowe, w tym lekarzy, do skorzystania z oferty kredytowej i założenia konta w banku. Oferta zapewnia brak prowizji za udzielenie kredytu i atrakcyjne stałe oprocentowanie, które wynosi zaledwie 5,50%.

  Przeczytaj: Wniosek o kredyt hipoteczny - do ilu banków złożyć?

  Kredyty dla lekarzy bez zaświadczeń

  Banki, które zdecydowały się na wprowadzenie oferty dla tzw. wolnych zawodów, w wielu przypadkach stosują tzw. uproszczoną procedurę. Lekarz, który stara się o kredyt, nie musi przedstawiać żadnych zaświadczeń. Wystarczy, że załączy do wniosku o kredyt dokument tożsamości ze zdjęciem oraz dokument dochodowy. W jaki sposób lekarz może udokumentować swój dochód? Do wyboru ma jedną z trzech możliwości:

  • wyciąg z konta,
  • oświadczenie lub zaświadczenie o dochodach,
  • dokumenty finansowe (w przypadku prowadzenia działalności).

  Dla kogo kredyt dla lekarzy na oświadczenie? Najczęściej dla klientów, którzy współpracują z bankiem od co najmniej 6 lub 12 miesięcy.

  Minimum formalności

  Pomagamy w załatwieniu formalności związanych z kredytem, dzięki czemu oszczędzasz czas i energię, którą możesz poświęcić na codzienne przyjemności.

  Skontaktuj się
  z ekspertem

  Kredyt hipoteczny dla lekarza - kalkulator

  Przejdźmy do bardzo ważnego zagadnienia, a mianowicie do sprawdzenia, czy będziesz w stanie spłacać swoje zadłużenie. Możesz to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy z nich to skorzystanie z kalkulatora kredytowego. Jest to proste w obsłudze narzędzie, które pozwoli Ci na wyliczenie rat kredytu. Dzięki temu dowiesz się, na jaki kredyt Cię stać.

  Pamiętaj jednak, że nie ma specjalnych kalkulatorów dla kredytów hipotecznych dla lekarzy. Wynik będzie podany w dużym przybliżeniu. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, to umów się na spotkanie z ekspertem kredytowym z www.kredytwroclaw.pl. Możesz liczyć na bezpłatną konsultację i dokładne wyliczenie rat kredytu.

  Jak działa kredyt dla lekarzy kalkulator? Kalkulator kredytowy to proste w użyciu narzędzie. W najprostszej wersji wystarczy, że podasz wysokość planowanego kredytu, okres spłaty i oprocentowanie. Na podstawie tych danych kalkulator kredytowy wyliczy ratę kredytu. Są też kalkulatory trochę bardziej skomplikowane, które wyliczą Twoją przyszłą ratę dokładniej, ale musisz podać również wysokość swoich zobowiązań i określić status mieszkaniowy. Niezależnie jednak od tego, z którego kalkulatora skorzystasz, podany wynik będzie jedynie symulacją.

  Kredyt dla Lekarza - skorzystaj z pomocy eksperta kredytowego

  Lekarz, który jest profesjonalistą, doskonale wie, jak ważna jest wiedza i kwalifikacje, po to, żeby podejmować właściwe życiowe decyzje. Dlatego zapewne zdaje sobie sprawę z tego, że kwestie finansowe najlepiej powierzyć ekspertom z tej dziedziny. Przy kupnie nieruchomości na kredyt zdecydowanie zalecamy skorzystanie z pomocy doradcy kredytowego. Kredyt hipoteczny dla lekarzy w danym banku niekoniecznie musi być najlepszą opcją. Może się okazać, że inny bank proponuje jeszcze lepsze kredyty dla przedstawicieli wolnych zawodów. 

  Banki prześcigają się w promocjach i warto też przeanalizować oferty kredytów hipotecznych standardowych, czyli dostępnych dla każdego klienta. Warunki promocyjne mogą być atrakcyjniejsze niż w przypadku kredytu hipotecznego dla lekarzy. Pomoc eksperta kredytowego z www.kredytwroclaw.pl będzie nieoceniona. Po przeanalizowaniu potrzeb i możliwości klienta, bez wątpienia znajdzie najlepszy kredyt hipoteczny dla lekarzy. 

  Co zapewnia współpraca z ekspertem kredytowym z www.kredytwroclaw.pl? 

  • Dostęp do najlepszych ofert w jednym miejscu, 
  • Ekspert kredytowy wyjaśni Ci różnice między ofertami bankowymi i wskaże te najlepsze, 
  • Ekspert kredytowy zapewni Ci pomoc od momentu poszukiwania oferty do podpisania umowy o kredyt hipoteczny, 
  • Otrzymasz pomoc w wypełnieniu i skompletowaniu dokumentacji, 
  • Pomoc doradcy kredytowego jest bezpłatna. 

  Zapraszamy wszystkich lekarzy poszukujących najlepszych rozwiązań kredytowych do współpracy z nami. Z ekspertami kredytowymi z www.kredytwroclaw.pl znajdziesz najlepsze i najtańsze kredyty hipoteczne i kredyty gotówkowe. 

  Gwarantujemy usługi finansowe na najwyższym poziomie i wsparcie na każdym etapie pozyskiwania kredytu. 

  Inne artykuły z kategorii - Kredyt hipoteczny

  Zaczerpnij kolejną dawkę wiedzy z poradnika finansowego