Masz pytania? Zadzwoń: 571 394 901
Kredyt Wrocław

Flipowanie mieszkań w 2024 roku
- czym jest i czy kredyt hipoteczny to dobre rozwiązanie?

Dodano: 13.02.2022    |    Zaktualizowano: 20.03.2024

Flipowanie mieszkań w 2024 roku - czym jest i czy kredyt hipoteczny to dobre rozwiązanie? Flipowanie mieszkań w 2024 roku - czym jest i czy kredyt hipoteczny to dobre rozwiązanie?

Z tego artykułu dowiesz się:

    Flipowanie krok po kroku - co warto wiedzieć

    House flipping jest to coraz bardziej popularna metoda inwestowania środków finansowych w celu uzyskania zysku. Jest to forma pomnażania majątku, z której mogą korzystać m.in. osoby, które bliżej interesują się tematyka nieruchomości i szukają większych zwrotów z inwestycji. Tego typu inwestycja może okazać się korzystniejsza niż zyski z najmu. W jaki sposób zarabia się na house flippingu? Postaramy się przybliżyć Ci ten temat. Z artykułu przygotowanego przez naszych ekspertów kredytowych, dowiesz się:

    • Co to jest flipping mieszkaniowy.
    • Co to jest i jak działa kredyt na flipa.
    • Jak wygląda oferta i do kogo jest skierowana.
    • Jakiego zysku można się spodziewać, wybierając house flipping jako formę inwestowania.
    • Kredyt na flip – na co powinieneś uważać.

    Na co zwrócić uwagę? Na nieruchomościach można zarobić, tym bardziej że jest wiele sposobów inwestowania w nieruchomości. Jedną z coraz bardziej popularnych metod jest zakup nieruchomości po bardzo niskiej cenie, które po remoncie można sprzedać z dużym zyskiem. Oczywiście wiąże się to z tym, że trzeba poświęcić dużo czasu, żeby znaleźć odpowiednią nieruchomość, sfinansować zakup, a następnie wyremontować. Tanią nieruchomość możesz zakupić od osoby, która ma problemy finansowe, wyjeżdża za granicę i chce szybko sprzedać mieszkanie. Możesz też skorzystać z licytacji komorniczych czy przeprowadzanych przez syndyka. Ile można zarobić na house flippngu? Zysk może sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nie musisz też mieć dużych nakładów własnych. Wystarczy, że weźmiesz kredyt hipoteczny.

    House flipping – czym konkretnie jest flipping mieszkaniowy?

    Zacznijmy od tego, co dokładnie znaczy słowo flip. Słowo to pochodzi z języka angielskiego, a jego odpowiednikiem w języku polskim jest spekulacja. Jak wiesz, spekulacja polega na tym, że taniej kupujesz i drożej sprzedajesz. Dokładnie na tym polega house flipping. Inwestujesz w wybrane nieruchomości, po to, żeby je następnie sprzedać z możliwie najwyższym zyskiem. Twoim celem jest wysoka stopa zwrotu. Flip będzie opłacalny dla Ciebie tylko wtedy, gdy cena zakupu Łatwo zgadnąć, że aby flip był opłacalny, cena kupionej nieruchomości musi być niższa od później ustalonej przez Ciebie ceny sprzedaży. Flip mieszkaniowy to taka forma inwestowania, która powinna przynieść nie tylko spory zysk, ale zarobek powinien być dość szybki. Decydując się na flip mieszkaniowy, osiągniesz sukces, gdy znajdziesz tanie mieszkanie z ciekawymi parametrami. Może to być na przykład atrakcyjna lokalizacja, rozkład mieszkania, metraż itd. Mieszkanie kupione jako inwestycja powinno mieć cechy, które dają pewność, że Twoja stopa zwrotu będzie wysoka. Można powiedzieć, że recepta na sukces jest prosta. Szukaj okazji na rynku nieruchomości i kupuj mieszkania, w których tkwi potencjał.

    Podpowiadamy!

    Jeżeli interesujesz się kupnem mieszkania w celu dalszej odsprzedaży, zainteresuj się tzw. home stagingiem. Jest to po prostu przygotowanie mieszkania do sprzedaży. Home staging to zbiór różnych technik związanych z aranżacją wnętrz, oświetleniem, zapachem, przygotowaniem mieszkania do prezentacji, które pozwolą Ci na sprzedaż za wyższą cenę. Czasami może okazać się, że wystarczy usunąć część mebli i postawić wazon z kwiatami.

    House flipping w Polsce – jak działa?

    House flipping jako pomysł na dochodowy biznes narodził się w USA i stamtąd do nas przywędrował. W Stanach jest to bardzo popularny sposób na pomnażanie majątku. House flipping przyjął się również w Polsce. Głównym powodem jest wciąż rosnący popyt na mieszkania, który ma duży wpływ na wysokie ceny. House flipping jest przede wszystkim dobrą alternatywą dla tych osób, które mają swoje oszczędności. Gra na giełdzie wymaga wiedzy, a lokaty są bardzo nisko oprocentowane. Jednak coraz częściej house flippingiem interesują się osoby, które nie mają odłożonego kapitału. Tacy inwestorzy korzystają najczęściej z taniego kredytu hipotecznego, wystarczy, że mają środki na wkład własny. Inwestorów szukających tanich okazji nazywamy flipperami. Obecnie Polska dla flipperów to prawdziwe Eldorado. Na rynku znajduje się bardzo dużo zadłużonych lokali oraz takich, które wymagają gruntownego remontu. Są to głównie mieszkania w starym budownictwie. Takie nieruchomości cieszą się największym powodzeniem wśród flipperów, chociaż sprytny inwestor zarobi również na mieszkaniu od dewelopera. Transakcje związane z house flippingiem stanowią na dziś około 10% wszystkich transakcji na rynku mieszkaniowym. Przewidujemy jednak, że liczba tych transakcji będzie rosła. Jest to jedna z najbardziej dochodowych form inwestowania kapitału z dużą stopą zwrotu.

    Kredyt hipoteczny a house flipping. Jak to działa?

    House flipping to dokonały pomysł na pomnożenie majątku. Co jednak zrobić, gdy nie masz wystarczających środków na kupno mieszkania w celach inwestycyjnych? Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest kredyt hipoteczny. Biorąc pod uwagę zysk, jaki możesz osiągnąć na kupnie i sprzedaży mieszkania, to zaciągnięcie kredytu hipotecznego, wydaje się uzasadnione i opłacalne. Jaki kredyt hipoteczny wybrać i jak umiejętnie flipować? Kredytem hipotecznym zaczynasz się tak naprawdę interesować, kiedy masz już nieruchomość na oku. Wiesz, że cena jest okazyjna i możesz ją dobrze sprzedać. Co zrobić, żeby nikt nas nie uprzedził. Podpowiadamy, jak wziąć kredyt na flipa krok po kroku:

    1. W pierwszym kroku spotkaj się z ekspertem kredytowym. Polecamy spotkanie z naszymi ekspertami kredytowym z kredytwroclaw.pl. Sprawdzimy, jakie są Twoje szanse na kredyt hipoteczny oraz znajdziemy dla Ciebie najlepszą ofertę.
    2. Rozpocznij poszukiwania nieruchomości, w którą możesz zainwestować i oczekiwać wysokiej stopy zwrotu.
    3. Kiedy już znajdziesz nieruchomość, sprawdź jej status prawny, a także zweryfikuj, czy cena zakupu jest atrakcyjna.
    4. Wspólnie z ekspertem kredytowym wybierz najlepszą ofertę kredytu i przygotuj niezbędne dokumenty.
    5. Podpisz umowę przedwstępną z właścicielem nieruchomości lub deweloperem.
    6. Wypełnij wniosek kredytowy i złóż wniosek w banku.
    7. Poczekaj na decyzję kredytową.
    8. Zapoznaj się z umową o kredyt hipoteczny, a następnie podpisz.
    9. Podpisz umowę notarialną.
    10. Czekaj na przelew z banku.

    Kiedy będziesz miał gotowy plan działania, będzie Ci o wiele łatwiej.

    Porównanie ofert kredytu hipotecznego w najpopularniejszych bankach

    Ranking kredytów hipotecznych

    Przykład reprezentatywny
    Przedstawiona symulacja została przygotowana na podstawie aktualnych danych banków oraz informacji podanych przez Klienta. KredytWroclaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za błędy obliczeniowe, zmiany w danych banków, o których nie zostało powiadomione, oraz błędy spowodowane podaniem przez Klienta nieprawdziwych informacji. Oferty kredytów przygotowane przez banki mogą różnić się od przedstawionych poniżej wyników. Symulacja ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

    Potrzebujesz innej oferty? - wprowadź parametry kredytu

    Kwota kredytu:
    Okres spłaty:
    lat

    Kredyt hipoteczny na flipa – jak wygląda oferta i do kogo jest kierowana?

    Kredyt hipoteczny na flipa jest to oferta, która jest przygotowana dla osób, chcących zainwestować w rynek nieruchomości. W większości przypadków są to osoby, które nie mają własnych środków na realizację takich planów. Oznacza to, że inwestować może każdy, nawet jak nie ma wystarczających oszczędności. Oczywiście na sam początek może być trudniej wejść na rynek, gdy nie masz gotówki. Dlatego zachęcamy do skorzystania z kredytu na flipa, a potem będzie Ci o wiele łatwiej inwestować w kolejne nieruchomości. Od razu też chcemy Cię uświadomić, że nie ma w ofercie banków produktu kredytowego konkretnie na flipa. Jest to pojęcie umowne. Kredyt dla flipa bez wątpienia powinien spełnić następujące warunki:

    • Służy do sfinansowania zakupu nieruchomości i przeprowadzenia remontu,
    • Koszt takiego kredytu jest niski.

    Szukasz kredytu na flipa w celu zakupu i remontu mieszkania? Najlepszy będzie kredyt hipoteczny bądź kredyt gotówkowy. Są to dwa produkty, które będą dostępne dla osób fizycznych. Który z nich wybrać? Jeżeli dysponujesz sporymi oszczędnościami i brakuje Ci niewiele do zakupu wybranego lokalu, to najlepiej wybrać kredyt gotówkowy. Przede wszystkim jest łatwo dostępny i możesz liczyć na szybką decyzję banku. Formalności jest niewiele, a Ty w ten sposób możesz pozyskać nawet 200 000 - 300 000 zł. Wadą kredytu gotówkowego jest jednak jego wysoki koszt, dlatego nie jest produktem pierwszego wyboru dla fliperów. Kredyt hipoteczny jest dużo tańszy. Z pomocą kredytu hipotecznego możesz sfinansować nawet 90% wartości nieruchomości. Twoim zadaniem jest znaleźć kredyt hipoteczny z niskim wkładem własnym.

    House flipping na kredyt powinien być opłacalny, stąd ważne będą również niskie koszty zaciągnięcia zobowiązanie, ale też koszty wyjścia, o czym napiszemy poniżej. Środki z kredytu hipotecznego możesz wykorzystać na zakup mieszkania lub domu, który znajdziesz na rynku wtórnym bądź pierwotnym. Ważny jest również wkład własny na odpowiednim poziomie oraz regularne dochody, które zapewnią Ci zdolność kredytową. Kiedy jesteś przedsiębiorcą, to możesz również starać się o kredyt inwestycyjny na flip. Kredyt inwestycyjny ma tę zaletę, że nie potrzebujesz wkładu własnego oraz jako przedsiębiorca możesz liczyć na elastyczne warunki kredytowania.

    Przeczytaj: Wniosek o kredyt hipoteczny - do ilu banków złożyć?

    Kredyt na flipa i związane z nim koszty

    Decydując się na home flipping, będziesz musiał ponieść koszty związane z inwestycją. Części kosztów jest stała i ich nie unikniesz. Jednak są takie koszty, których nie musisz wcale ponieść. Oczywiście najlepszy flip to taki, który generuje jak najniższe koszty. Poniżej prezentujemy koszty związane z flippingiem:

    • prowizja za udzielenie kredytu,
    • Wycena nieruchomości, koszt rzeczoznawcy,
    • wpis do hipoteki,
    • podatek PCC od zakupu nieruchomości na rynku wtórnym,
    • obowiązkowe i nieobowiązkowe ubezpieczenie nieruchomości,
    • koszt remontu,
    • prowizja za wcześniejszą spłatę kredytu,
    • taksa notarialna.

    Swoim klientom zawsze podpowiadamy, żeby szukali kredytu bez prowizji i bez konieczności uiszczania opłat za wcześniejszą spłatę. Wtedy taki kredyt jest bardzo opłacalny dla flippera. Prowizje bankowe są to koszty, których naprawdę można uniknąć. Nasi eksperci kredytowi pomogą Ci znaleźć kredyt bez prowizji i zbędnych kosztów.

    Przeczytaj: Kredyt hipoteczny, na co zwrócić uwagę

    Kredyt hipoteczny na flipa – ile możemy zaoszczędzić?

    Cały proces inwestowania w nieruchomość, począwszy od zakupu i remontu, aż do jej sprzedaży trwa około pół roku. Czasami krócej, czasami proces może się przedłużyć. Po sprzedaży zapewne będziesz chciał spłacić kredyt hipoteczny przed terminem. Jednak to, kiedy chcesz spłacić kredyt, ma tutaj najmniejsze znaczenie. Najważniejsze są opłaty, które pobiera bank. Powinny być one jak najniższe lub w ogóle nie powinno ich nie być. Wtedy możemy liczyć na najwyższy zysk z inwestycji. Dlatego zawsze zwracaj uwagę na koszty kredytu. Bez wątpienia możemy powiedzieć po sprawdzeniu wielu ofert, że kiedy wybierzesz najtańszą ofertę, to możesz zaoszczędzić nawet 10 000 zł. Przede wszystkim prowizja za udzielenie kredytu, ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, czy też prowizja za wcześniejszą spłatę. Twoim zadaniem jest znaleźć taki bank, który nie nalicza takich opłat. Możesz poprosić o wsparcie ekspertów kredytowych z kredytwroclaw.pl. Na pewno znajdziemy dla Ciebie taką ofertę. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy prosty przykład, ile możesz zaoszczędzić, wybierając kredyt na flipa bez dodatkowych opłat.

    Oferta nr 1

    • Kredyt 300 000 zł
    • Prowizja za udzielenie kredytu: 0%
    • Prowizja za wcześniejszą spłatę kredytu: 0%
    • Oprocentowanie: 3%
    • Zwrot środków: po 12 miesiącach
    • Koszt kredytu: 4 897,32 zł

    Oferta nr 2

    • Kredyt 300 000 zł
    • Prowizja za udzielenie kredytu: 1,9% – 5700 zł
    • Prowizja za wcześniejszą spłatę kredytu: 2% – 6000 zł
    • Oprocentowanie: 3%
    • Zwrot środków: po 12 miesiącach.
    • Koszt kredytu: 16 597,32 zł (obie prowizje + odsetki).

    Jak widzisz, różnica między tymi dwiema ofertami jest bardzo duża. Możesz zaoszczędzić nawet 11 700 zł, wybierając właściwą ofertę. Te pieniądze możesz przeznaczyć na inne wydatki związane z nieruchomością. Możesz też przeprowadzić remont. Dlatego warto zwrócić się o pomoc do eksperta kredytowego bądź porównać oferty na własną rękę.

    House flipping – jaki zysk gwarantuje flip nieruchomości?

    Czy na house flippingu można zarobić? Oczywiście, że tak. Możesz dużo zarobić, inwestując swoje środki w taki sposób, o ile się nauczysz tej formy inwestowania i skorzystasz z rad ekspertów. Z każdej inwestycji można mieć dobry zysk, jeśli wiesz, co robisz. Konkurencja na rynku jest bardzo duża. Jednak można znaleźć zalety takiej sytuacji. Główna zaleta jest taka, że masz się o kogo uczyć i dzięki obserwacji wiesz, jakich błędów unikać. Śledząc poczynania innych inwestorów, dowiesz się co robić, żeby osiągnąć, jak największy zysk. Wraz z czasem nabędziesz doświadczenia. Nie da się jednoznacznie stwierdzić, ile można zarobić na flippingu. Zazwyczaj jest to od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy na jednej inwestycji. Z doświadczenia wiemy, że stopa zwrotu ze sprzedaży jednego lokalu wynosi od 15% do 20%. Zależy to m.in. od kosztów remontu czy kosztu kredytu. Wiele inwestorów tak naprawdę zaczynało w tej branży od zera, nawet się zadłużając, ale dzięki wytrwałości dorobili się pokaźnych majątków.

    Przeczytaj: Umowa przedwstępna kupna, sprzedaży mieszkania - ekspert wyjaśnia!

    Kredyt na flipa – na co uważać?

    House flipping na kredyt? Czemu nie? Pamiętaj jednak, że musisz uzbroić się w cierpliwość. Zazwyczaj cały proces zakupu mieszkania, które ma być inwestycją, zajmuje kilka miesięcy. Dla Ciebie jako kredytobiorcy najważniejsze będą koszty kredytu. To, na co musisz zwrócić szczególną uwagę to prowizja za udzielenie kredytu oraz opłata za wcześniejszą spłatę. Samo oprocentowanie, dodatkowe produkty, które musisz nabyć wraz z kredytem, nie będą miały aż tak dużego znaczenia. Przy kredycie hipotecznym sprawdź, który bank zgodzi się na wkład własny w wysokości 10% wartości nieruchomości. Rozejrzyj się również za bankiem, który będzie gotowy przyznać dodatkowe środki na remont lokalu. Jeżeli ci zależy na czasie, sprawdź, w jakim czasie bank może wydać decyzję, jednak z punktu widzenia rentowności inwestycji nie jest to bardzo ważne. Dodatkowo warto wiedzieć, że ustawa o kredycie hipotecznym nakłada na instytucje finansowe obowiązek wydania decyzji kredytowej w ciągu 21 dni od dnia złożenia wniosku. Czasami banki znajdują sposobu, żeby ominąć ten przepis i każą czekać swoim klientom nawet 2 miesiące.

    Przeczytaj: Ile czeka się na kredyt hipoteczny?

    Ważne!

    O ile RRSO jest dość istotnym parametrem, który powinien mieć wpływ na Twoją decyzję, to w przypadku kredytu na flipa ma drugorzędne znaczenie. Wynika to z tego, że zapewne planujesz szybką spłatę takiego zobowiązania, dlatego nie warto się nim sugerować, a zwrócić szczególną uwagę na takie koszty jak prowizja za udzielenie kredytu i opłata za wcześniejszą spłatę. Dlatego tak bardzo ważne jest spotkanie z ekspertem kredytowym, który pomoże Ci znaleźć najlepszy kredyt na flipa. Dzięki temu możesz zwiększyć swój zysk z inwestycji.

    Jeżeli jesteś zainteresowany jak najkorzystniejszym kredytem na flipa, to musisz znaleźć ofertę, która ma następujące elementy:

    • niski wkład własny, na przykład na poziomie 10% wartości nieruchomości,
    • brak prowizji za udzielenie kredytu,
    • brak konieczności wykupu ubezpieczenia,
    • brak opłat za wcześniejszą spłatę kredytu,
    • możliwość pozyskania dodatkowych środków na remont nieruchomości,
    • krótka i szybka procedura kredytowa, minimum formalności.

    Część osób myśli, że flipping to żyła złota i nie ma nic prostszego. Jednak brak wiedzy i znajomości rynku nieruchomości, może spowodować, że stracimy nasze pieniądze. Chcesz się dowiedzieć, jak bezpiecznie inwestować w nieruchomości? Zasięgnij porady profesjonalnego eksperta kredytowego, który może wykazać się odpowiednią wiedzą i dużym doświadczeniem.

    Jakie są najczęstsze błędy fliperów? Sprawdź czego unikać.

    Flipping nieruchomości jest ciekawą formą inwestowania i cieszy się coraz większą popularnością. Część osób ma pierwsze doświadczenia i błędy za sobą, część osób dopiero zaczyna swoją przygodę z house flippingiem. Na samym początku bardzo trudno unikać błędów i pułapek, jakie czekają na początkujących inwestorów. Jednak pamiętaj, że uczymy się na błędach i nie warto się poddawać. Błąd podczas flipowania może nas sporo kosztować, ale na pewno będzie też dla nas nauką. Sprawdźmy najczęstsze błędy flipperów:

    • wybór niekorzystnej oferty kredytowej,
    • brak szczegółowego wyliczenia kosztów nieruchomości,
    • brak wsparcia ze strony profesjonalisty, na przykład eksperta kredytowego,
    • podpisanie umowy przedwstępnej na zbyt krótki okres, możliwość utraty okazji do dobrej inwestycji,
    • brak wiedzy i doświadczenia w zakresie sprzedaży,
    • brak podejścia marketingowego przy prezentacji nieruchomości.

    Jeśli chcesz uniknąć błędów, obserwuj innych fliperów. Dowiedz się, jaki błędy popełniają albo co robią, żeby uniknąć wpadki finansowej.

    Ekspert kredytowy - porozmawiajmy

    Chcesz dobrać ofertę kredytu dopasowaną do swoich potrzeb oraz możliwości? Zapraszamy na bezpłatną konsultację z ekspertem kredytowym. Skontaktuj się z nami!

    Inne artykuły z kategorii - Kredyt hipoteczny

    Zaczerpnij kolejną dawkę wiedzy z poradnika finansowego