Masz pytania? Zadzwoń: 571 394 901
Kredyt Wrocław

Ile czeka się na kredyt hipoteczny?

Dodano: 09.08.2021    |    Zaktualizowano: 02.01.2024

Ile czeka się na kredyt hipoteczny? Ile czeka się na kredyt hipoteczny?

Z tego artykułu dowiesz się:

  Decyzja kredytowa w 2022 roku - ile się czeka na decyzję kredytową z banku?

  Kredyt hipoteczny kojarzy się z długą i trudną procedurą. Jednak wiele osób decyduje się na kredyt hipoteczny, bo chce spełnić swoje marzenia o zakupie mieszkania lub domu, czy też działki budowlanej. Wielu klientów chce wiedzieć, ile czasu będzie musiało czekać na przyznanie kredytu hipotecznego. Przepisy prawa mówią, że bank powinien wydać decyzję o przyznaniu lub odmowie przyznania kredytu hipotecznego w ciągu 21 dni. Nie zawsze jednak bank wyda decyzję w tym terminie. Eksperci kredytowi z www.kredytwroclaw.pl podpowiedzą, jak wygląda procedura przyznawania kredytu hipotecznego i jak długo może trwać.

  Dzięki internetowi i najnowszym technologiom wiele spraw możesz załatwić łatwiej i szybciej. Tak jest na przykład w przypadku kredytu gotówkowego, który możesz dostać nawet tego samego dnia. Wystarczy wysłać wniosek online. Niestety w przypadku kredytu hipotecznego nie jest to takie proste. Przede wszystkim dlatego, że kredyty hipoteczne dotyczą wysokich kwot, a bank musi się zabezpieczyć. Wniosek kredytowy jest dość skomplikowany i jest sprawdzany przez kilku analityków. Bank uruchomi również procedurę badania naszej zdolności kredytowej, sprawdzi nasze dochody i koszty oraz oszacuje wartość nieruchomości. Wszystko po to, żeby ograniczyć swoje ryzyko kredytowe. Oczywiście wiąże się to wszystko z dość długim okresem oczekiwania na decyzję banku, ale podejdź do całej procedury bez obaw.

  Miliony Polaków skorzystały z kredytu hipotecznego i zdecydowana większość spłaca swoje raty w terminie. Jeśli masz upatrzone swoje wymarzone mieszkanie, to warto poczekać na kredyt hipoteczny. Możesz skorzystać z pomocy ekspertów kredytowych z www.kredytwroclaw.pl.

  Porównanie ofert kredytu hipotecznego w najpopularniejszych bankach

  Ranking kredytów hipotecznych

  Przykład reprezentatywny
  Przedstawiona symulacja została przygotowana na podstawie aktualnych danych banków oraz informacji podanych przez Klienta. KredytWroclaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za błędy obliczeniowe, zmiany w danych banków, o których nie zostało powiadomione, oraz błędy spowodowane podaniem przez Klienta nieprawdziwych informacji. Oferty kredytów przygotowane przez banki mogą różnić się od przedstawionych poniżej wyników. Symulacja ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

  Potrzebujesz innej oferty? - wprowadź parametry kredytu

  Kwota kredytu:
  Okres spłaty:
  lat

  Aktualna sytuacja na rynku nieruchomości

  Niestety ceny nieruchomości w Polsce wciąż rosną. Jest to trend, który obserwujemy od dobrych kilku lat. Na podstawie danych Eurostatu pod względem wzrostu cen zajmujemy drugie miejsce w Unii Europejskiej. Nawet kryzys gospodarczy wywołany pandemią, który dotknął Polskę i cały świat, nie spowodował zatrzymania bądź spadku cen. Według danych NBP w 2019 roku w największych miastach, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, czy Poznań ceny mieszkań wzrosły ponad 13%. W kolejnym pandemicznym roku ceny wciąż szły w górę, choć dynamika wzrostu nieco osłabła. Zmieniły się również cele, plany i motywacje Polaków, którzy wnioskowali o kredyty hipoteczne już nie głównie na mieszkania, ale na budowę domu.

  Przeczytaj: Jak przygotować się do wzięcia kredytu hipotecznego w 2022 roku

  W którym banku złożyć wniosek o kredyt hipoteczny?

  Już wiesz, że chcesz kupić nieruchomość i w związku z tym weźmiesz kredyt hipoteczny. Jaki powinien być Twój pierwszy krok? Pierwszy, a zarazem najważniejszy krok to porównanie ofert bankowych. W tym celu możesz skontaktować się z ekspertami kredytowymi z www.kredytwroclaw.pl. Samemu będzie Ci ciężko porównać oferty, ponieważ każda oferta to składowa wielu elementów.

  Eksperci kredytowi z www.kredytwroclaw.pl dysponują narzędziami, które pomogą szybko porównać oferty i wybrać tę najlepszą. Warunki i koszty kredytu hipotecznego są bardzo ważne. Wybierając najkorzystniejszy kredyt hipoteczny, możesz zaoszczędzić od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Przykładem jest kredy hipoteczny na 250 000 zł na 25 lat. Różnica między najtańszym a najdroższym kredytem hipotecznym to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Przy większych kwotach ta różnica będzie jeszcze większa. Wybierz taki kredyt hipoteczny, który w najmniejszym stopniu obciąży Twój domowy budżet. Zaoszczędzona kwota przyda Cię na remont i wykończenie domu bądź mieszkania.

  Na koszt odsetkowy wpływają aktualne stopy procentowe oraz marża banku, która pozostanie niezmienna przez cały okres trwania umowy. Stopy procentowe mogą ulec zmianie, ale warto zaznaczyć, że obecnie są najniższe w historii. Wniosek? Szukaj kredytu hipotecznego z jak najniższą marżą.

  Przeczytaj: Wniosek o kredyt hipoteczny 2022 - do ilu banków złożyć?

  Minimum formalności

  Pomagamy w załatwieniu formalności związanych z kredytem, dzięki czemu oszczędzasz czas i energię, którą możesz poświęcić na codzienne przyjemności.

  Skontaktuj się
  z ekspertem

  Jak wygląda procedura wnioskowania o kredyt hipoteczny?

  Procedura ubiegania się o kredyt hipoteczny obejmuje zazwyczaj trzy podstawowe etapy:

  • ustalenie celu kredytowania, porównanie i wybór najlepszych ofert kredytu hipotecznego,
  • złożenie wniosku kredytowego w wybranych bankach, gdzie zostanie przeprowadzona szczegółowa analiza zdolności kredytowej kredytobiorcy,
  • wydanie decyzji kredytowa przez bank, podpisanie umowy i wypłata środków w celu sfinalizowania transakcji zakupu mieszkania lub domu.

  Wygląda to całkiem dobrze, ale w praktyce całość zajmuje dużo czasu, a bank wymaga wielu dokumentów, które musimy dostarczyć. Samo szukanie odpowiedniego mieszkania może trwać tygodniami, a nawet miesiącami. Jeszcze więcej czasu i formalności zabiera czekanie na decyzję banku, gdy staramy się o kredyt hipoteczny na budowę domu. W tym wypadku musimy uzbroić się w cierpliwość.

  Dodatkowo musimy mierzyć się również ze skutkami pandemii i utrudnionym dostępem do usług. Banki doskonale wiedzą, w jakiej sytuacji są klienci, którym zależy na kredycie hipotecznym, ale ciężko umówić im się z doradcą w placówce. Dlatego banki zaczęły zastanawiać się nad uproszczeniem procedury i jej przyspieszeniem. Dobrym rozwiązaniem byłaby możliwość wnioskowania o kredyt hipoteczny przez Internet. Niezależnie od tego, że będziemy mogli część formalności załatwić zdalnie, pamiętajmy, że kredyt hipoteczny to bardzo poważne zobowiązanie finansowe i wcześniej, czy później będziemy musieli udać się do placówki bankowej.

  Przeczytaj również: LISTA DOKUMENTÓW do kredytu hipotecznego w 2022 roku

  Czas oczekiwania na kredyt hipoteczny 2022?

  Wiele osób korzysta z kredytów hipotecznych. Na pewno masz w rodzinie lub wśród znajomych osobę, która ma i spłaca kredyt hipoteczny. Zasięgnij opinii i dowiedz się, jak długo Twoi znajomi lub członkowie rodziny czekali na kredyt hipoteczny.

  Ustawa z dnia 23.03.2017 r. o kredycie hipotecznym obliguje banku do wydania decyzji kredytowej w ciągu maksymalnie 21 dni od momentu dostarczenia wymaganych dokumentów. Jest to kluczowa informacja. Bank ma 21 dni, o ile dostarczysz wymagane dokumenty w komplecie i prawidłowo wypełnione wniosek i oświadczenia. Każdy kontakt banku w celu uzupełnienia dokumentacji i poprawienia błędów powoduje, że termin ten znacznie się wydłuża. Optymistyczna wersja jest taka, że będziesz czekać na kredyt od 4 do 6 tygodni. Jeżeli bank jest obłożony wnioskami lub nie dostarczyłeś wszystkich dokumentów, procedura może zająć nawet 2 miesiące. To, jak szybko otrzymasz kredyt hipoteczny, zależy od Twojej determinacji, systematyczności w dostarczaniu niezbędnych dokumentów i samej obsługi banku.

  Przeczytaj: Dlaczego warto skorzystać z porady eksperta kredytowego w 2022 roku?

  Ekspert kredytowy - porozmawiajmy

  Jeżeli szukasz pomocy w znalezieniu korzystnego kredytu hipotecznego, skontaktuj się z nami. Służymy swoją wiedzą i doświadczeniem. Gwarantujemy pełen profesjonalizm. Zawsze staramy się znaleźć najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu zaoszczędzisz swój czas i pieniądze.

  Inne artykuły z kategorii - Kredyt hipoteczny

  Zaczerpnij kolejną dawkę wiedzy z poradnika finansowego