Masz pytania? Zadzwoń: 571 394 901
Kredyt Wrocław

Kredyt hipoteczny w BNP Paribas
- ekspert wyjaśnia ofertę!

Dodano: 12.01.2022    |    Zaktualizowano: 02.01.2024

Kredyt hipoteczny w BNP Paribas - ekspert wyjaśnia ofertę! Kredyt hipoteczny w BNP Paribas - ekspert wyjaśnia ofertę!

Z tego artykułu dowiesz się:

  Kredyt hipoteczny w BNP Paribas - sprawdź warunki i opinie o kredycie mieszkaniowym BNP

  Czasy bardzo atrakcyjnych kredytów hipotecznych poniekąd się kończą, biorąc pod uwagę ostatnie podwyżki stop procentowych. Jednak wciąż można znaleźć na rynku ciekawe oferty banków. Część banków, chcąc przyciągnąć klienta, rezygnuje z pobierania prowizji. Do banków, które mogą pochwalić się korzystną ofertą, należy BNP Paribas. Jak wygląda oferta promocyjna w tym banku? Na sam początek wymieńmy najważniejsze zalety oferty:

  • Niskie koszty kredytowania,
  • Długo okres umowy,
  • Bank akceptuje różne źródła dochodu,
  • Kredyt hipoteczny dostępny już od 100 tysięcy złotych.

  Co jeszcze warto wiedzieć o ofercie BNP Paribas?

  Kredyt hipoteczny w banku BNP – dla kogo?

  Kto powinien zainteresować się kredytem hipotecznym w BNP Paribas? Oferta banku jest przeznaczona dla osób, które planują kupić nieruchomość, zbudować dom lub nabyć działkę budowlaną. Minimalna kwota kredytu to 100 000 zł, co oznacza to, że z oferty mogą skorzystać osoby, którym niewiele brakuje do zrealizowania transakcji kupna mieszkania.

  To, co wyróżnia ofertę BNP Paribas to elastyczność, ponieważ mogą z niej skorzystać na przykład osoby, które pracują na umowach cywilnoprawnych lub mają podpisaną umowę na czas określony.

  Przeczytaj: Umowa na czas określony, a kredyt hipoteczny

  Kredytu hipoteczny z niską marżą od BNP – charakterystyka oferty

  BNP Paribas to bardzo atrakcyjny produkt z niską marżą. Jest to obecnie jedna z najciekawszych ofert dla klientów, którzy nie chcą dużo płacić za kredyt hipoteczny. Ile wynosi marża w BNP? Obecnie jest to od 1,8% do 2,1%. Będziesz mógł skorzystać z takiej oferty, jeśli zdecydujesz się na dodatkowe produkty bankowe, np. ubezpieczenie kredytu.

  Jest to jedna z najniższych marż na rynku, co jest dużą zaletą, zwłaszcza przy rosnącym obecnie WIBOR (R), który obok marży jest jednym z elementów oprocentowania kredytu. To jednak nie wszystko. BNP Paribas po spełnieniu określonych warunków, może zaproponować Ci kredyt bez prowizji!

  Przeczytaj: Prowizja za udzielenie kredytu w 2022 roku 

  Porównanie ofert kredytu hipotecznego w najpopularniejszych bankach

  Ranking kredytów hipotecznych

  Przykład reprezentatywny
  Przedstawiona symulacja została przygotowana na podstawie aktualnych danych banków oraz informacji podanych przez Klienta. KredytWroclaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za błędy obliczeniowe, zmiany w danych banków, o których nie zostało powiadomione, oraz błędy spowodowane podaniem przez Klienta nieprawdziwych informacji. Oferty kredytów przygotowane przez banki mogą różnić się od przedstawionych poniżej wyników. Symulacja ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

  Potrzebujesz innej oferty? - wprowadź parametry kredytu

  Kwota kredytu:
  Okres spłaty:
  lat

  Jak BNP ocenia zdolność kredytową przy kredycie hipotecznym?

  BNP Paribas należy do tych banków, które dość liberalnie podchodzą do oceny zdolności kredytowej. Jednak w zamian za to bank oczekuje wysokiego wkładu własnego. Co to dokładnie oznacza? Jeśli chcesz ubiegać się o kredyt hipoteczny w BNP Paribas, to musisz dysponować wkładem własnym na poziomie co najmniej 20% wartości nieruchomości. Natomiast aż 25% to wymagany wkład własny, kiedy chcesz sfinansować zakup gruntów rolnych.

  Sprawdź: Zdolność kredytowa – badanie zdolności kredytowej z ekspertem!

  Jakie źródła dochodów są brane pod uwagę w ocenie zdolności kredytowej?

  Jak w każdej instytucji finansowej największe szanse na kredyt mają te osoby, które pracują na podstawie umowy o pracę na czas określony. U obecnego pracodawcy należy pracować co najmniej 3 miesiące przed złożeniem wniosku o kredyt. Jednak BNP Paribas akceptuje też inne źródła dochodu.

  • O kredyt w BNP mogą się ubiegać klienci, którzy są zatrudnieni na czas określony. Bank stawia w tym przypadku jeden warunek. Twoja umowa z pracodawcą powinna być zawarta na co najmniej 5 lat. Jest to wymóg banku, bez którego spełnienia będzie Ci trudno o kredyt.
  • BNP Paribas akceptuje także umowy cywilnoprawne, czyli umowę o dzieło bądź umowę zlecenie i umowy o dzieło. Jednak musisz pracować w taki sposób co najmniej 12 miesięcy.
  • Podobne warunki musi spełnić klient prowadzący własną działalność gospodarczą.

  Przeczytaj: Źródła dochodu nieakceptowane i akceptowane przez bank 2022 - ekspert wyjaśnia!

  Jakie warunki musisz spełnić , żeby otrzymać kredyt hipoteczny?

  O kredyt w BNP Paribas może starać się w zasadzie każda pełnoletnia osoba, która może udokumentować swój dochód. Nie ma znaczenia rodzaj umowy, na podstawie której pracujesz, o ile spełnisz wymogi dotyczące okresu zatrudnienia.

  Kolejny warunek, który musisz spełnić to posiadanie wkładu własnego na dość dużym poziomie oraz odpowiednia zdolność kredytowa. BNP ma bardzo liberalne podejście do badania zdolności kredytowej, ale rekompensuje to sobie koniecznością posiadania wysokiego wkładu własnego.

  Sprawdź: Minimalny wkład własny 2022 – ważne zmiany! 

  0 zł - nasze usługi są bezpłatne

  Podwójna korzyść - po pierwsze otrzymujesz fachową i profesjonalną pomoc, a po drugie jest ona udzielana bezpłatnie.

  Skontaktuj się
  z ekspertem

  Marża i oprocentowanie kredytów hipotecznych w BNP

  Kredyt w BNP Paribas opiera się na oprocentowaniu zmiennym. Oprocentowanie składa się ze stałej marży banku oraz stopy referencyjnej WIBOR (R). Jak wspominaliśmy wyżej, BNP Paribas oferuje jeden z najkorzystniejszych kredytów hipotecznych na rynku z marżą od 1,8% do 2,1%. Dodatkowo RRSO, czyli Roczna Rzeczywista Stopa Procentowa jest również bardzo konkurencyjna, co wynika właśnie z niskiej marży i braku prowizji. Tak dobrymi warunkami kredytu, mogą cieszyć się kredytobiorcy, którzy skorzystają z dodatkowej oferty banku.

  Jaki jest maksymalny, dopuszczalny wiek potencjalnego kredytobiorcy?

  Maksymalny wiek kredytobiorcy w dniu ostatniej spłaty w BNP to 75 lat. Determinuje to oczywiście długość umowy, którą podpiszesz z bankiem. Nie podpiszesz przykładowo umowy o kredyt hipoteczny na 30 lat, gdy o kredyt hipoteczny zaczynasz się ubiegać w wieku 50 lat. Bank przewiduje jeden wyjątek. Wiek kredytobiorcy nie będzie miał znaczenia, kiedy jego zdolność kredytowa zapewnia spłatę co najmniej 50% kwoty kredytu.

  W BNP Paribas maksymalny okres umowy to 30 lat. I jest to najdłuższy okres, na który banki mogą udzielić takiego finansowania. Polskie przepisy nie pozwalają na udzielanie kredytów na dłuższy termin. Jeśli kupujesz działkę budowlaną, to możesz wziąć kredyt na 20 lat.

  Po jakim czasie można spodziewać się decyzji kredytowej oraz otrzymania środków?

  Na decyzję wstępną w sprawie przyznania kredytu hipotecznego w BNP Paribas, będziesz czekał dość długo, bo od 3 do 5 tygodni. Niestety jest to dość długi okres. Plusem jest to, że jeśli dostarczysz szybko prawidłowo wypełniony wniosek oraz wszystkie niezbędne dokumenty, to na decyzję ostateczną będziesz czekał nie dłużej niż 2 dni. Oznacza to, że decyzję wstępną i ostateczną otrzymujesz w bardzo zbliżonym czasie.

  Przeczytaj: Ile czeka się na kredyt hipoteczny w 2022 roku?

  Kredyt hipoteczny BNP Paribas Kredyt hipoteczny BNP Paribas

  Jakie są warunki ubezpieczenia kredytu hipotecznego w BNP i czy jest ono obowiązkowe?

  Podobnie jak w innych bankach, ubezpieczenie kredytu hipotecznego w BNP Paribas jest obowiązkowe w kilku sytuacjach. Kiedy jesteś jedynym wnioskodawcą i podpisujesz umowę na ponad 10 lat, to musisz wykupić ubezpieczenie kredytu. Jest to warunek, który dotyka głównie singli, ale nie tylko. Tak samo będzie w przypadku, gdy jesteś jedyną osobą w gospodarstwie domowym, która uzyskuje dochód. Wtedy warunkiem otrzymania kredytu będzie wykupienie ubezpieczenia na życie. Możesz oczywiście znaleźć tańszą polisę niż tę, którą oferuje Ci bank, a po 5 latach zmienić ją na inną.

  Przeczytaj: Ubezpieczenie do kredytu hipotecznego w 2022 roku

  Wniosek kredytowy w BNP – krok po kroku

  W tym rozdziale zapoznamy Cię z procedurą ubiegania się o hipoteczny w BNP Paribas. Podpowiadamy Ci, co zrobić krok po kroku, żeby otrzymać kredyt hipoteczny.

  1. W kroku pierwszym udaj się do placówki bankowej BNP Paribas. Doradcy bankowi udzielą Ci informacji, na jak wysoki kredyt możesz liczyć. Dowiesz się też, jakie dokumenty musisz złożyć w banku wraz z wnioskiem. Otrzymasz także egzemplarz wniosku kredytowego. Kredyty hipoteczne w BNP nie są przyznawane przez Internet.
  2. Kiedy zdobędziesz już wszystkie informacje, wtedy składasz w banku prawidłowo wypełniony wniosek wraz z niezbędnymi załącznikami.
  3. Umawiasz się na podpisanie umowy w banku.
  4. Składasz dyspozycję wypłaty środków z kredytu wraz z wymaganymi dokumentami.
  5. Bank przelewa środki.

  Przeczytaj: Wniosek o kredyt hipoteczny 2022 - do ilu banków złożyć?

  Jakie dokumenty są niezbędne do złożenia wniosku kredytowego?

  Dokumenty, które są potrzebne przy staraniu się o kredyt hipoteczny w BNP Paribas to przede wszystkim:

  • prawidłowo wypełniony wniosek o kredyt mieszkaniowy BNP Paribas,
  • zaświadczenie wypełnione przez pracodawcę o zatrudnieniu i zarobkach (w przypadku prowadzenia działalności będzie to oświadczenie o dochodach osiągniętych przez ostatnie 6 lub 12 miesięcy oraz zaświadczenie z ZUS o niezaleganiu ze składkami).

  Kiedy myślisz o zakupie działki budowlanej, to lista dokumentów może ulec zmianie. Dlatego o niezbędne załączniki do wniosku, pytaj w placówce bankowej bądź na infolinii.

  Minimum formalności

  Pomagamy w załatwieniu formalności związanych z kredytem, dzięki czemu oszczędzasz czas i energię, którą możesz poświęcić na codzienne przyjemności.

  Skontaktuj się
  z ekspertem

  Jakie są warunki spłaty kredytu hipotecznego w BNP

  Kiedy już zdecydujesz się na podpisanie umowy z BNP Paribas, to wraz ze wszystkimi innymi dokumentami otrzymasz od banku harmonogram spłat. Kredyt hipoteczny powinieneś spłacać terminowo zgodnie z harmonogramem. Kredyt możesz również nadpłacić lub spłacić wcześniej. O tym piszemy poniżej.

  Czy można dokonać nadpłaty lub wcześniejszej spłaty kredytu w BNP?

  W BNP Paribas masz możliwość wcześniejszej spłaty kredytu hipotecznego. Jest to dobra opcja, gdy masz środki na spłatę kredytu i chcesz uniknąć kosztów finansowania przez bank. Tym bardziej że za wcześniejszą spłatę zapłacisz marże od 0% do 1%. Oczywiście zależy to od tego, czy korzystasz z innych produktów banku. Pamiętaj, że po trzech latach od podpisanie umowy żaden bank nie może pobierać za wcześniejszą spłatę. Sprawdź zatem, kiedy wcześniejszą spłatą będzie dla Ciebie najbardziej opłacalna.

  Przeczytaj również: Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego w 2022 roku - ekspert wyjaśnia!

  Kiedy i gdzie zgłosić się po zaświadczenie o spłacie hipoteki ?

  Jeżeli jest Ci potrzebne takie zaświadczenie, to możesz się po nie zgłosić do placówki banku. Musisz też złożyć odpowiedni wniosek. Koszt takiego zaświadczenia ustalany jest indywidualnie, niemniej minimalna opłata wynosi 100 zł.

  Jakie są warunki przeniesienia kredytu hipotecznego z i do BNP?

  W każdym banku możliwe są indywidualne rozmowy na temat przeniesienia kredytu hipotecznego. Podobnie jest w banku Paribas. Bez wątpienia musisz ustalić, na jakich warunkach taka operacja musiałby się odbyć. Problem może wystąpić przy przeniesieniu zabezpieczenia kredytu. Warto o tym porozmawiać wcześniej ze swoim doradcą kredytowym.

  W jaki sposób skontaktować się z doradcą BNP w przypadku pytań lub problemów z kredytem hipotecznym?

  Dla klientów indywidulanych BNP Paribas udostępnił specjalną infolinię. W każdej chwili możesz skontaktować się z bankiem pod numerem +48 500 990 500. Jeśli prowadzisz działalność bądź jesteś rolnikiem, to powinieneś kontaktować się z BNP, wybierając numer +48 500 970 345. Infolinia dla klientów indywidualnych dostępna jest całą dobę. Przedsiębiorcy mogą dzwonić między 8:00 a 20:00 w dni robocze. Koszt połączenia naliczany jest według stawek operatora. Zawsze też w przypadku pytań możesz się udać do placówki bankowej.

  Przejęcie BGŻ przez BNP a spłata kredytów hipotecznych

  Transakcja przejęcia Przejęcie BGŻ przez BNP Paribas okazała się bardzo korzystna i zakończyła się sukcesem. Sprzedaż kredytów hipotecznych w pierwszym kwartale 2020 roku wzrosła do 1,4 mld zł. Jest to wzrost aż o 52,6% r/r. Spłata kredytów hipotecznych BGŻ w żaden sposób nie uległa zmianie i odbywa się na tych samych zasadach.

  Oferta hipoteczna BNP na tle konkurencji – opinie klientów i podsumowanie

  Bank BNP Paribas może się cieszyć wieloma pozytywnymi opiniami swoich klientów. Kredytobiorcy cenią sobie głównie niską marżę oraz prowizję w wysokości 0%! Rezultatem są niskie koszty kredytu hipotecznego. W obliczu rosnących stóp procentowych niska marża to naprawdę bardzo duży atut. Minusem na pewno jest konieczność skorzystania z dodatkowych produktów bankowych, jeśli chce się skorzystać z oferty promocyjnej.

  Ekspert kredytowy - porozmawiajmy

  Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferty kredytu hipotecznego BNP Paribas, to zachęcamy do kontaktu z ekspertami z kredytwroclaw.pl.

  Inne artykuły z kategorii - Kredyt hipoteczny

  Zaczerpnij kolejną dawkę wiedzy z poradnika finansowego