Masz pytania? Zadzwoń: 571 394 901
Kredyt Wrocław

Kredyt hipoteczny Citi Handlowy
- ekspert wyjaśnia ofertę!

Dodano: 18.12.2021    |    Zaktualizowano: 02.01.2024

Kredyt hipoteczny Citi Handlowy - ekspert wyjaśnia ofertę! Kredyt hipoteczny Citi Handlowy - ekspert wyjaśnia ofertę!

Z tego artykułu dowiesz się:

  Kredyt hipoteczny w Citi Handlowy – sprawdzamy warunki kredytu mieszkaniowego Citi

  Citi Handlowy pozycjonuje się jako bank dla klientów zamożnych. Większość osób, które korzystają z jego usług, osiąga średnie lub wysokie zarobki. Co oferuje Citi Handlowy tym klientom? Eksperci kredytowi z kredytwroclaw.pl dokładnie przeanalizowali ofertę kredytów hipotecznych banku i dowiedzieli się, czy rzeczywiście jest atrakcyjna i kto powinien z niej głównie skorzystać.

  Kredyt hipoteczny w Citi Handlowy — najważniejsze informacje

  Zacznijmy od tego, że oferta banku Citi jest dopasowana do stopnia zamożności klienta. Klient w zależności od wysokości swoich dochodów i posiadanych aktywów jest przydzielany do danego segmentu.

  • Pierwszy z tych segmentów to segment Priority. Trafiają do niego klienci, których miesięczny dochód przekracza 5000 zł netto i dodatkowo jego aktywa wynoszą ponad 30 000 zł. Jest to podstawowa grupa klientów.
  • Drugi segment nazwany jest Priority 8000+ i obejmuje klientów o dochodach minimum 8000 zł miesięcznie z aktywami o wartości co najmniej 100 000 zł.
  • Kolejny segment to Citi Gold dla klientów z aktywami na poziomie minimum 400 000 zł.
  • Ostatni segment nazwany Gold Private Client jest dedykowany klientom bardzo zamożnym, którzy zobowiązali się utrzymać średnie miesięczne saldo na rachunkach w banku na poziomie minimum 4 000 000 zł.

  Krótki opis oferty Citi Banku

  Oferta banku Citi Handlowy jest bardzo bogata. Obejmuje wiele produktów finansowych, tj. karty kredytowe, konta, kredyty, produkty inwestycyjne i ubezpieczenia. Sztandarowym produktem banku Citi Handlowy jest jednak przede wszystkim kredyt hipoteczny, który oferowany jest na bardzo atrakcyjnych warunkach. Dodatkowo bank chcąc pozyskać klientów dla tego produktu, przygotował bardzo ciekawą promocję. Polega ona na tym, że bank ustala wysokość marży i prowizji w zależności od tego, do którego segmentu został przydzielony dany klient.

  Kredyt hipoteczny w Citi Handlowym to kredyt celowy. Środki z kredytu możesz przeznaczyć na zakup mieszkania lub domu oraz na refinansowanie kredytu mieszkaniowego zaciągniętego w innym banku.

  Kolejny bardzo ciekawy produkt to kredyt mieszkaniowy Citi Handlowy. Z tej oferty mogą skorzystać osoby, które już są właścicielami mieszkania, ale starają się o dodatkową gotówkę. Zabezpieczenie kredytu mieszkaniowego jest takie samo jak w przypadku kredytu hipotecznego. Jest nim ustanowienie hipoteki w Księdze Wieczystej nieruchomości oraz cesja praw z umowy ubezpieczenia nieruchomości. Te dwie oferty różni natomiast cel kredytowania. Kredyt mieszkaniowy możesz przeznaczyć na dowolny cel, w tym na konsolidację innych zobowiązań kredytowych. Kredyt hipoteczny nierozłącznie związany jest z zakupem nieruchomości, ewentualnie refinansowaniem innego kredytu hipotecznego.

  Umowę o kredyt mieszkaniowy możesz podpisać na nie więcej niż 20 lat.

  Porównanie ofert kredytu hipotecznego w najpopularniejszych bankach

  Ranking kredytów hipotecznych

  Przykład reprezentatywny
  Przedstawiona symulacja została przygotowana na podstawie aktualnych danych banków oraz informacji podanych przez Klienta. KredytWroclaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za błędy obliczeniowe, zmiany w danych banków, o których nie zostało powiadomione, oraz błędy spowodowane podaniem przez Klienta nieprawdziwych informacji. Oferty kredytów przygotowane przez banki mogą różnić się od przedstawionych poniżej wyników. Symulacja ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

  Potrzebujesz innej oferty? - wprowadź parametry kredytu

  Kwota kredytu:
  Okres spłaty:
  lat

  Kredyt hipoteczny Citi — szczegóły oferty

  Citi Handlowy jest bardzo rygorystyczny, jeżeli chodzi o wkład własny. Możesz starać się o kredyt hipoteczny w tym banku tylko wtedy, gdy dysponujesz wkładem własnym na poziomie 20% wartości nieruchomości. W przypadku klientów, którzy prowadzą działalność gospodarczą, wkład własny jest jeszcze wyższy i wynosi minimum 30%. Maksymalna kwota kredytu hipotecznego to 3 mln zł. Umowę możesz podpisać na okres co najmniej 5 lat, ale nie na dłużej niż 30 lat.

  Przeczytaj: Kredyt hipoteczny a działalność gospodarcza

  Jakie są koszty przy kredycie hipotecznym w Citi?

  Prowizja i marża to nie są jedyne koszty, które poniesiesz, kiedy zdecydujesz się na kredyt hipoteczny w Citi Handlowy. Pamiętaj też, że wysokość marży i prowizji zależy od Twoich dochodów i wysokości aktywów. Kolejny dodatkowy koszt związany z kredytem hipotecznym to ubezpieczenie. Starając się o kredyt hipoteczny w Citi Banku, będziesz zobowiązany do przedłożenia polisy ubezpieczeniowej wraz z potwierdzeniem opłacenia składki. Co więcej, składkę ubezpieczeniową należy opłacać przez cały okres trwania kredytu. Natomiast bank nie będzie wymagała od Ciebie nabycia dodatkowych produktów finansowych. Zostaniesz jedynie zobowiązany do założenia bezpłatnego konta osobistego. Nie poniesiesz też kosztów związanych z wyceną nieruchomości, ponieważ bank nie pobiera opłaty za oszacowanie wartości nieruchomości. Zgodnie z Ustawą o kredycie hipotecznym, kiedy miną dokładnie 3 lata od daty podpisania umowy, bank nie pobierze prowizji w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu lub jego nadpłaty.

  Jak Citi Handlowy ocenia zdolność kredytową?

  Citi Handlowy bada zdolność kredytową swoich klientów podobnie do innych banków. Cały proces zaczyna się od tego, że musisz dostarczyć do banku wszystkie potrzebne dokumenty, które bank następnie poddaje szczegółowej analizie. Bank bada i weryfikuje Twoją sytuację zawodową i osobistą oraz Twoje dochody. Następnie bank wystąpi o raporty do Biura Informacji Kredytowej, żeby sprawdzić Twoje aktualne zadłużenie oraz historię kredytową. Jeśli spłacałeś swoje zobowiązania w terminie, to nie masz się czego obawiać. Bardzo ważna będzie wysokość Twoich zarobków, forma umowy czy też liczba osób przypadających na gospodarstwo domowe. Zanim złożysz wniosek, możesz sam zbadać swoją zdolność kredytową, bądź poprosić o to ekspertów kredytowych z kredytwroclaw.pl.

  Przeczytaj: Zdolność kredytowa – badanie zdolności kredytowej z ekspertem!

  Warunki uzyskania kredytu hipotecznego w Citi

  Główny warunek przy staraniu się o kredyt hipoteczny w Citi Banku Handlowym to stałe i regularne dochody na poziomie co najmniej 5000 zł netto. Oczywiście o tym, czy dostaniesz kredyt hipoteczny, czy też nie przesądzi Twoja zdolność kredytowa. Bez wątpienia musi być bardzo dobra. Dodatkowo w dniu spłaty ostatniej raty nie możesz mieć więcej niż 70 lat. Podsumujmy wymagania banku Citi Handlowy:

  • Bank bardzo ostrożnie i zachowawczo ocenia zdolność kredytową swoich klientów. Częste są sytuacje, że zdolność kredytowa jest niższa o 30 000 zł – 50 000 zł w porównaniu do innych banków.
  • Maksymalna kwota kredytu hipotecznego w Citi to 3 mln zł. Są jednak wyjątki od tej reguły. Klienci z segmentu Citi Gold Private Client, mogą starać się o kredyt hipoteczny w wysokości nawet 6 mln złotych.
  • Lokalizacja na również wpływ na maksymalną kwotę kredytu. Na wyższe kwoty mogą liczyć również osoby, które planują nabyć nieruchomość w Warszawie. Tacy klienci mogą się starać o kredyt hipoteczny nawet w wysokości nawet 10 mln złotych.

  Kto może wnioskować o kredyt hipoteczny w Citi Banku Handlowym?

  Wniosek o kredyt hipoteczny w banku Citi Handlowy może złożyć każda pełnoletnia osoba, która może wykazać się stałymi i wysokimi dochodami. Na pewno najmilej są widziane osoby, które uzyskują dochody z tytułu umowy o pracę. O kredyt hipoteczny w Citi Banku mogą się również oczywiście starać osoby, które pracują na umowach cywilnoprawnych. Tacy klienci muszą jednak dostarczyć o wiele więcej dokumentów i informacji do banku. Jednym z takich dokumentów jest zaświadczenie, że byłeś zatrudniony przez ostatnie rok. Z jeszcze większymi formalnościami i trudnościami muszą się liczyć osoby, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Jest to grupa klientów, która jest oceniana bardzo wnikliwie. Jeśli jesteś przedsiębiorcą, to będziesz musiał przedłożyć do oceny banku aktualną KPiR oraz PIT z roku ubiegłego. Warunkiem otrzymania kredytu jest prowadzenie działalności przez co najmniej ostatnie 24 miesiące.

  Ważne jest to, żebyś w dniu spłaty ostatniej raty nie przekroczył 70 lat.

  Przeczytaj: Wniosek o kredyt hipoteczny 2022 - do ilu banków złożyć?

  Jaki jest minimalny, wymagany poziom wkładu własnego?

  Pandemia niestety wpłynęła na ofertę banków w taki sposób, że kwoty udzielanych kredytów były niższe, wzrastał natomiast poziom wymaganego wkładu własnego. Nie zmieniły się natomiast warunki przyznawania kredytów hipotecznych w Banku Citi Handlowy. Wymagany wkład własny pozostał na tym samym poziomie. W przypadku osób, które prowadzą działalność gospodarczą, bank wymaga wkładu własnego wynoszącego 30% wartości nieruchomości, a od pozostałych 20%.

  Przeczytaj: Minimalny wkład własny 2022 – ważne zmiany!

  Jak kształtuje się prowizja i marża kredytowa w Citi Handlowym

  Specjalnie dla naszych klientów przygotowaliśmy tabelkę zawierającą informację o wysokości marży i prowizji w Citi Handlowym. O wysokości kosztów, które poniesiesz w związku z kredytem, decyduje segment, do którego zostałeś przypisany. Sprawdź w tabelce, ile zapłacisz prowizji i marży.

  Segment Wysokość marży     Wysokość prowizji
  Priority od 2,09% do 2,19% od 0% do 1%
  Priority 8000+ od 1,99% do 2,09% od 0% do 1%
  Citi Gold od 1,89% do 1,99% od 0% do 0,5%
  Citi Gold Private Client od 1,89% do 1,99% od 0% do 0,5%
  Pozostali klienci 2,79% 1,70%

  Przeczytaj: Prowizja za udzielenie kredytu 2022 - ekspert wyjaśnia!

  Jak wysokie jest oprocentowanie kredytu hipotecznego w Citi Handlowym?

  W ofercie banku Citi Handlowy znajdziesz kredyty hipoteczne o zmiennym oprocentowaniu. Oprocentowanie kredytu składa się ze stałej marży banku oraz zmiennej stawki referencyjnej WIBOR(R)3M. Sprawdźmy przykład reprezentacyjny. Dla kredytu hipotecznego w wysokości 520 000 zł, przy umowie na 25 lat, oprocentowanie zmienne wyniesie 2,17%. Pamiętaj o tym, że do czasu ustanowienia hipoteki, będziesz płacił marżę wyższą o 1,3 p.p.

  Przeczytaj: Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem – czy kredyt ze stałą stopą procentową to dobre rozwiązanie?

  Na jakich zasadach można odstąpić od umowy kredytowej w Citi?

  Zgodnie z przepisami prawa, każdy klient ma prawo odstąpić od umowy kredytowej w ciągu 14 dni od dnia podpisania umowy. Jeśli chcesz odstąpić od kredytu, wystarczy, że pobierzesz odpowiedni wniosek wraz z oświadczeniem ze strony internetowej banku i następnie złożysz te dokumenty w banku.

  Jakie dokumenty są wymagane przy kredycie hipotecznym Citi?

  Starając się o kredyt hipoteczny, musisz przygotować zestaw dokumentów, które są wymagane przez bank. Dokumenty te dotyczą głównie Twoich dochodów, zabezpieczenia kredytu oraz celu kredytowania. Przygotowaliśmy dla Ciebie tę listę:

  • dokumenty potwierdzające tożsamość kredytobiorcy (np. dowód osobisty, prawo jazdy, paszport),
  • zaświadczenie o dochodach od pracodawcy – wzór znajdziesz na stronie banku,
  • oświadczenie o dochodach z prowadzonej działalności gospodarczej - wzór znajdziesz na stronie banku,
  • dodatkowe dokumenty związane z prowadzeniem działalności, jak zaświadczenie o niezaleganiu składek do ZUS, czy US oraz dokumenty rejestrowe firmy.
  • dokumenty dotyczące nieruchomości np. umowa przedwstępna lub umowa kupna-sprzedaży zawarta z deweloperem, odpis z księgi wieczystej gruntu czy dokumenty związane z deweloperem lub spółdzielnią mieszkaniową, od której nabywasz mieszkanie.

  Bank podchodzi indywidualnie do każdego kredytu, także może się okazać, że zażąda od Ciebie jeszcze innych, dodatkowych dokumentów.

  Minimum formalności

  Pomagamy w załatwieniu formalności związanych z kredytem, dzięki czemu oszczędzasz czas i energię, którą możesz poświęcić na codzienne przyjemności.

  Skontaktuj się
  z ekspertem

  Kalkulator kredytowy Citi — jak sprawdzić zdolność kredytową?

  Zanim złożysz wniosek o kredyt hipoteczny, możesz zbadać zdolność kredytową na własną rękę. Możesz to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy z nich to spotkanie z ekspertem kredytowym. Eksperci kredytowi z kredytwroclaw.pl na podstawie informacji uzyskanych od Ciebie zbadają Twoją zdolność kredytową. Drugi sposób też jest prosty. Za pomocą kalkulatora zdolności kredytowej sprawdzisz, jaką masz zdolność kredytową i na jaką kwotę kredytu możesz liczyć. Kalkulator podpowie Ci również, które oferty są obecnie najkorzystniejsza. Możesz też skorzystać z drugiego narzędzia, jakim jest kalkulator kredytu hipotecznego.

  Wystarczy, że w odpowiednie pola wpiszesz kwotę kredytu, oprocentowanie, oraz okres spłaty. Otrzymasz wtedy informację, ile może wynosić orientacyjnie rata równa i rata malejąca. Citi Handlowy również udostępnia kalkulatory na swojej stronie. Citi Handlowy kalkulator to proste narzędzie, które szybko wyliczy wysokość raty kredytu hipotecznego zaciągniętego w banku.

  Za pomocą kalkulatora kredytowego Citi Handlowy sprawdzisz również wysokość raty pożyczki hipotecznej. Tutaj musisz podać wartość nieruchomości, kwotę kredytu oraz planowany okresu spłaty. Obecnie coraz więcej banków udostępnia swoim klientom kalkulatory kredytowe. Dzięki temu możesz zbadać swoją zdolność kredytową jeszcze przed złożeniem wniosku.

  Kredyt hipoteczny Citi Handlowy krok po kroku

  Jesteś zainteresowany ofertą kredytu hipotecznego w Citi Handlowy? Wypełnij formularz, który znajduje się na stronie banku i zamów rozmowę z doradcą bankowym. Oto jak wygląda cała procedura:

  1. Doradca ds. Produktów Hipotecznych kontaktuje się z klientem po otrzymaniu formularza i prezentuje ofertę banku.
  2. Kiedy oferta będzie dla Ciebie atrakcyjna i zaakceptujesz warunki, złóż wniosek kredytowy oraz wszystkie potrzebne załączniki.
  3. Teraz czekaj na wstępną decyzję, która otrzymasz do 4 dni.
  4. W ciągu 21 dni od dnia złożenia wniosku bank poinformuje Cię o ostatecznej decyzji.
  5. Umawiasz się na podpisanie umowy i czekasz na wypłatę środków.

  Czy procedura wnioskowania o kredyt hipoteczny może odbyć się zdalnie?

  Pierwszy kontakt z doradcą bankowym może odbyć się zdalnie, ale podczas tej rozmowy pracownik banku zaprezentuje Ci jedynie ofertę. Sam wniosek o kredyt hipoteczny musisz złożyć osobiście w wybranej placówce bankowej.

  Jaki jest czas oczekiwania na decyzję kredytową i uruchomienie kredytu?

  Przepisy prawa mówią, że na decyzję kredytową nie możesz czekać dłużej niż 21 dni od daty złożenia wniosku. Proces decyzyjny może się wydłużyć, jeśli nie złożyłeś na czas wszystkich wymaganych dokumentów. Zgodnie z prawem, bank ma 21 dni roboczych na to, aby podjąć decyzję kredytową i poinformować o niej klienta.

  Przeczytaj: Ile czeka się na kredyt hipoteczny?

  Kredyt hipoteczny w Citi Handlowy - ubezpieczenie

  Decydując się na kredyt hipoteczny w Citi Handlowy, będziesz zobowiązany do zawarcia umowy ubezpieczeniowej i wykupu polisy, a następnie dokonania cesji polisy na bank. Jest to obecnie standard na rynku. Jako klient możesz wybrać ofertę ubezpieczeniową zaproponowaną przez bank lub wybrać jakąkolwiek inną. Na swojej stronie internetowej Citi Handlowy informuje swoich klientów, że jednym z warunków wypłaty środków z kredytu jest przedłożenie w banku podpisanej umowy ubezpieczeniowej oraz podpisanie umowy cesji praw z ubezpieczenia i przekazanie dowodu opłacenia składki ubezpieczeniowej. Drugim obowiązkowym ubezpieczeniem jest tzw. ubezpieczenie pomostowe. Do momentu wpisania banku na hipotekę nieruchomości, będziesz płacił marżę wyższą o 1,3 p.p. Sprawdź! Ubezo.pl - ubezpieczenie kredytu hipotecznego bez ograniczeń

  0 zł - nasze usługi są bezpłatne

  Podwójna korzyść - po pierwsze otrzymujesz fachową i profesjonalną pomoc, a po drugie jest ona udzielana bezpłatnie.

  Skontaktuj się
  z ekspertem

  Zasady spłacania kredytu hipotecznego w Citi Handlowym

  Kredyt w Citi Banku spłacasz w miesięcznych ratach zgodnie z załączonym do umowy harmonogramem. Kiedy będziesz spóźniał się z ratą bank do czasu spłaty zaległości, będzie naliczał odsetki umowne w wysokości równej dwukrotności sumy stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego i 5.5 punktów procentowych.

  Kredyt hipoteczny w Citi Handlowym a wakacje kredytowe

  Klienci Citibanku mają możliwość starania się o wakacje kredytowe. Na Twój wniosek bank zawiesi spłatę rat na maksymalnie 3 miesiące. Sama decyzja o zawieszeniu spłaty rat jest wydawana w trybie przyspieszonym. Bank może wydać pozytywną lub negatywną decyzję.

  Dowiedz się więcej: Wakacje kredytowe w roku 2022. Jak zawiesić spłatę raty kredytu i ile razy można to zrobić?

  Wcześniejsza spłata kredytu lub nadpłata w Citi Handlowym

  Jako kredytobiorca masz możliwość wcześniejszej całkowitej spłaty kredytu hipotecznego lub jego nadpłaty. Co musisz zrobić? Na trzy dni robocze przed planowaną spłatą powinieneś złożyć odpowiedni wniosek w banku lub wysłać go pocztą. Dyspozycje możesz również wydać przez infolinię. Przelew wykonaj na rachunek kredytowy. Bank pobierze od Ciebie prowizję w wysokości 2% od wartości kapitału pozostałego do spłaty, jeśli nie minęły jeszcze trzy lata od dnia podpisania umowy. Po tym terminie bank nie może pobierać od Ciebie żadnej prowizji.

  Przeczytaj również: Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego w 2022 roku - ekspert wyjaśnia!

  Jak kontaktować się z Citi Handlowym w sprawie kredytu hipotecznego?

  Podstawowe informacje na temat kredytu hipotecznego znajdziesz na stronie internetowej banku. Rozmowę na temat kredytu hipotecznego możesz zamówić również za pomocą formularza internetowego. Po jego wysłaniu skontaktuje się z Tobą doradca bankowy, który zaprezentuje Ci ofertę banku. Bank prowadzi również infolinię dedykowaną klientom indywidualnym. Możesz zadzwonić pod następujące numery:

  • 1 9009
  • (+48 22) 362 24 84
  • (+48 22) 692 24 84

  Bezpłatne porównanie ofert kredytowych

  Zaoszczędź kilka, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych na swoim kredycie!

  Skontaktuj się
  z ekspertem

  Kredyt hipoteczny od Citi Handlowego — wady i zalety

  Ofertę kredytu hipotecznego Citi Handlowego warto polecić. Bez wątpienia ma dużo zalet. Jedną z nich są niskie i bardzo konkurencyjne koszty kredytu dla osób, które są przypisane do danego segmentu. Oferta Citi Handlowy jest jedną z najatrakcyjniejszych na rynku.

  Ofertę wyróżnia również to, że bank podejmuje szybko decyzję o przyznaniu bądź odmowie kredytu. Bank też przygotował proste i przejrzyste zasady z korzystania produktów dodatkowych.

  Dla niektórych wadą oferty Citi Handlowy jest to, że bank współpracuje głównie z klientami z segmentu premium. Nie każdy może liczyć preferencyjne warunki kredytowania.

  Niestety bank nie udziela kredytów hipotecznych na zakup działki budowlanej bądź na budowę domu. Bank nie finansuje takich inwestycji, co zawęża też grupę jego klientów.

  Jednak osoby, które zdecydują się na ten kredyt hipoteczny i go otrzymają, będą zadowolone z niskich kosztów i możliwości bezproblemowego sposobu nadpłacania kredytu.

  Ekspert kredytowy - porozmawiajmy

  Chcesz dobrać ofertę kredytu dopasowaną do swoich potrzeb oraz możliwości? Zapraszamy na bezpłatną konsultację z ekspertem kredytowym. Skontaktuj się z nami!

  Inne artykuły z kategorii - Kredyt hipoteczny

  Zaczerpnij kolejną dawkę wiedzy z poradnika finansowego