Masz pytania? Zadzwoń: 571 394 901
Kredyt Wrocław

Kredyt hipoteczny Pekao SA 2024
- ekspert wyjaśnia ofertę!

Dodano: 14.11.2021    |    Zaktualizowano: 02.01.2024

Kredyt hipoteczny Pekao SA 2024 - ekspert wyjaśnia ofertę! Kredyt hipoteczny Pekao SA 2024 - ekspert wyjaśnia ofertę!

Z tego artykułu dowiesz się:

  Kredyt hipoteczny w PEKAO SA

  Eksperci kredytowi z kredytwroclaw.pl postanowili wziąć pod lupę ofertę Banku Pekao, czyli jednego z najbardziej znanych i popularnych banków w Polsce. Zacznijmy od tego, że jest to drugi co do wielkości bank w Polsce. Bank Pekao, znany jako bank z żubrem ma długie tradycje, ponieważ został założony już w 1929 roku. Przez te wszystkie lata bank zdobył zaufanie kilku pokoleń klientów i ugruntował mocną pozycję na rynku polskim. Bank PEKAO SA jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Czy w takim razie warto zainteresować się kredytem hipotecznym w PEKAO SA? O tym, czy warto skorzystać z oferty banku, decydują przede wszystkim parametry kredytu hipotecznego, koszty kredytu, jakość obsługi klienta. Czy kredyt hipoteczny wyróżnia się na tle całego rynku? Eksperci kredytowi z kredytwroclaw.pl postanowili to sprawdzić.

  Kredyt hipoteczny PEKAO podstawowe informacje

  Bank Pekao ma w swojej ofercie produkty, za pomocą których możesz sfinansować zakup mieszkania bądź budowę domu. Jednym z takich produktów jest standardowy kredyt hipoteczny, przeznaczony dla osób, które mają w planach zakup mieszkania. Drugi produkt to kredyt budowlano-hipoteczny, który służy do sfinansowania budowy domu, albo zakupu mieszkania, które jest w budowie.  Co wyróżnia ofertę kredytu hipotecznego w banku PEKAO SA? Przede wszystkim niski wkład własny, dostępność kredytu w różnych walutach, tj. EUR, USD, GBP, SEK, czy też NOK. W przypadku nieruchomości do 300 000 zł bank proponuje uproszczoną wycenę, która jest przeprowadzana w większości przypadków zdalnie. Jest to na pewno duże ułatwienie dla klientów.

  Kto ma szanse na kredyt hipoteczny w Pekao SA?

  Myślisz o kredycie hipotecznym w PEKAO SA? Jest na to duża szansa, pod warunkiem, że możesz się wykazać dobrą zdolnością kredytową. Bank będzie chciała sprawdzić, czy będziesz w stanie spłacać swoje raty w terminie. Bank najwyżej oceni osoby, które pracują na podstawie umowy o pracę, ale o kredyt hipoteczny mogą starać się również osoby, które prowadzą działalność gospodarczą, czy też uzyskują dochody z tytułu renty lub emerytury. Stan cywilny nie ma dla banku znaczenia. Przykładowo, jeżeli jesteś samotnym rodzicem, to możesz bez problemu starać się o kredyt hipoteczny, jeżeli Twoje dochody pozwolą na spłatę zobowiązania. Wybierając kredyt hipoteczny w PEKAO, musisz dysponować odpowiednim wkładem własnym, który musi wynosić co najmniej 10% wartości nieruchomości. Kolejny warunek to złożenie prawidłowo wypełnionego wniosku oraz złożenie w banku wszystkich wymaganych dokumentów.

  Przeczytaj: Źródła dochodu nieakceptowane i akceptowane przez bank - ekspert wyjaśnia!

  Kredyt hipoteczny w Pekao SA – aktualne informacje

  Godne polecenia są przede wszystkim oferty promocyjne kredytu hipotecznego w Pekao SA. Bank często decyduje się na promocje dla swoich klientów. Standardowa oferta niekoniecznie jest tak atrakcyjna, jak oferty promocyjne, ale przy odpowiednim doborze parametrów, może się okazać korzystna dla klienta. Weźmy również pod uwagę to, że RPP podniosła ostatnio dwa razy stopy procentowe, co na pewno wpłynęło na ofertę nie tylko banku PEKAO, ale również innych banków. Eksperci kredytowi z kredytwroclaw.pl przygotowali zestawienie najważniejszych elementów kredytu hipotecznego banku PEKAO.

  Pekao SA kredyt hipoteczny w 2021 roku
  Wkład własny od 10% (z ograniczeniami)
  Okres kredytowania do 30 lat
  Maksymalny wiek kredytobiorcy do 70 lat
  Prowizja od 0% do 1,99% (w promocji)
  Marża od 2,65% standardowa oferta lub w promocji od 1,95% do 2,60%
  Ubezpieczenie pomostowe marża +0,6 pp. do czasu wpisu hipoteki
  Wcześniejsza spłata 3% od kwoty nadpłaty przez pierwsze 3 lata

   

  To, co najbardziej nam się podoba w ofercie banku Pekao SA, to specjalne promocje. Korzystając z promocji, masz możliwość otrzymania kredytu hipotecznego bez prowizji i z niską marżą. Oczywiście będziesz musiał wtedy spełnić warunki, które są częścią promocji. Jest to przede wszystkim konieczność nabycia innych produktów banku. Najważniejsze jest jednak to, że możesz dopasować ofertę do swoich potrzeb.

  Porównanie ofert kredytu hipotecznego w najpopularniejszych bankach

  Ranking kredytów hipotecznych

  Przykład reprezentatywny
  Przedstawiona symulacja została przygotowana na podstawie aktualnych danych banków oraz informacji podanych przez Klienta. KredytWroclaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za błędy obliczeniowe, zmiany w danych banków, o których nie zostało powiadomione, oraz błędy spowodowane podaniem przez Klienta nieprawdziwych informacji. Oferty kredytów przygotowane przez banki mogą różnić się od przedstawionych poniżej wyników. Symulacja ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

  Potrzebujesz innej oferty? - wprowadź parametry kredytu

  Kwota kredytu:
  Okres spłaty:
  lat

  Kredyt hipoteczny Pekao SA — na jakich warunkach jest udzielany?

  Kredyt hipoteczny Pekao udzielany jest osobom, które spełniają tzw. warunki dochodowe i są w stanie udokumentować osiągane zarobki. Bank akceptuje przychody pochodzące z różnych źródeł takich jak: standardowa umowa o pracę, umowa zlecenie, dochody osiągane z działalności gospodarczej lub rolniczej, czy też środki wypłacane z tytułu renty lub emerytury.

  Pekao finansuje do 90% wartości nieruchomości, a dodatkowo klient może wybrać:

  • sposób spłaty kredytu — raty równe lub malejące,
  • oprocentowanie — stałe czy zmienne,
  • walutę, w której zostanie udzielony kredyt (musi być taka sama, jak ta, w której uzyskiwane są dochody).

  Co więcej, bank umożliwia swoim przyszłym klientom skorzystanie z uproszczonej procedury wyceny nieruchomości (przy kredytach do 300 tys. złotych) oraz nie pobiera żadnych opłat za promesę kredytu ważną 60 dni.

  Bank Pekao – jak złożyć wniosek o kredyt hipoteczny?

  Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o kredycie hipotecznym w PEKAO SA, to wystarczy, że zostawisz numer kontaktowy w formularzu na stronie banku. Doradca bankowy skontaktuje się z Tobą jak najszybciej. Natomiast wniosek o kredyt hipoteczny możesz złożyć online bez wychodzenia z domu. W razie wątpliwości możesz skontaktować się z przedstawicielem banku. Możesz również poprosić o pomoc eksperta kredytowego i razem z nim wypełnić wniosek.

  Przeczytaj: Wniosek o kredyt hipoteczny - do ilu banków złożyć?

  0 zł - nasze usługi są bezpłatne

  Podwójna korzyść - po pierwsze otrzymujesz fachową i profesjonalną pomoc, a po drugie jest ona udzielana bezpłatnie.

  Skontaktuj się
  z ekspertem

  Kredyt hipoteczny w Pekao SA — cel kredytowania

  Kredyt hipoteczny jest kredytem celowym i środki z kredytu możesz przeznaczyć na cel, który został określony w umowie. W banku Pekao środki z kredytu hipotecznego możesz przeznaczyć na zakup nieruchomości, działki czy też domu. Natomiast budowę domu lub zakup mieszkania w budowie sfinansujesz za pomocą kredytu hipoteczno – budowlanego. Bank proponuje również pożyczki gotówkowe. Pożyczkę możesz wykorzystać na przykład na remont i wyposażenie mieszkania.

  Pekao SA kredyt hipoteczny – jak obniżyć koszty kredytu?

  To, jak korzystna będzie promocja kredytu hipotecznego w PEKAO SA, zależy od tego, z jakich dodatkowych produktów skorzystasz oraz jaka będzie wysokość wkładu własnego. W banku PEKAO bardzo często można trafić na promocję kredytu hipotecznego. Nazwy promocji zmieniają się, ale zasady są z reguły podobne.

  Jakie warunki należy spełnić, żeby skorzystać z promocji na kredyt hipoteczny w Pekao SA?

  Eksperci z kredytwroclaw.pl przygotowali listę warunków, które musisz spełnić, żeby otrzymać kredyt hipoteczny w PEKAO SA:

  • Na samym początku bank poprosi Cię o założenie konta w PEKAO, na które będzie wpływać Twoje wynagrodzenie. Do konta otrzymasz kartę debetową.
  • Obowiązkowo wykupić ubezpieczenie nieruchomości, które zaproponuje bank.
  • Podpisać umowę o kartę kredytową.
  • Wyrazić zgody na otrzymywanie treści marketingowych.
  • Zainstalować specjalną aplikację Pekao24.
  • Kiedy kredyt zaciągasz tylko Ty bez współkredytobiorcy, to PEKAO będzie wymagać od Ciebie wykupu ubezpieczenia na życie.

  Ważne!

  Jeżeli skorzystasz z kredytu na promocyjnych warunkach i nabędziesz dodatkowe produkty banku w ramach cross-sellingu, to będziesz musiał korzystać z nich do końca umowy kredytowej. Jeśli z nich zrezygnujesz, to bank podwyższy Ci marżę.

  Na lepsze warunki możesz również liczyć, gdy Twój własny wyniesie co najmniej 20% wartości nieruchomości, czyli LTV (Loan to Value) nieruchomości będzie wynosić maksymalnie 80%. Co daje wysoki wkład własny w przypadku kredytu hipotecznego PEKAO SA:

  • Prowizję 0%,
  • Marżę o wysokości od 1,89% z ubezpieczeniem spłaty kredytu oraz 2,04% bez ubezpieczenia.

  A jak będzie kształtować się marża i prowizja, gdy nasz wkład własny będzie niski?

  • Prowizja będzie wynosić 1,25% razem z ubezpieczeniem spłaty kredytu, 1,99% bez ubezpieczenia.
  • Marża natomiast będzie wynosić 2,45% z ubezpieczeniem i 2,60% bez ubezpieczenia.

  Warto tutaj od razu nadmienić, że koszt ubezpieczenia spłaty kredytu w Pekao SA wynosi 2% kwoty zobowiązania.

  Istotna informacja!

  Jeżeli nieruchomość znajduje się w Warszawie lub we Wrocławiu, to możliwa jest obniżka marży o -0,06 p.p.

  Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem w Pekao SA

  PEKAO SA jest jednym z banków, który ma w swojej ofercie kredyt hipoteczny z tymczasowo stałym oprocentowaniem. Stałe oprocentowanie utrzymuje się przez pierwszych pięć lat kredytu. Stałe oprocentowanie to bardzo dobra ochrona w przypadku podniesienia stóp procentowych. Tym bardziej że ekonomiści uważają, że na dwóch podwyżkach stóp procentowych się nie skończy. PEKAO również dla kredytu hipotecznego ze stałym oprocentowaniem przygotował specjalną promocję. Podobnie, jak przy kredycie standardowym możesz skorzystać z niższej marży i prowizji 0%. Warunki takiego kredytu są takie same jak przy zwykłym kredycie hipotecznym. Aktualnie (stan na listopad 2021) oprocentowanie stałe przez 5 lat wynosi przy kredycie mieszkaniowym:

  • 3,43% z 10% wkładem własnym,
  • 3,23% z minimum 20% wkładem własnym.

  Przeczytaj: Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem – czy kredyt ze stałą stopą procentową to dobre rozwiązanie?

  Kredyt hipoteczny w Pekao SA a wkład własny w 2022 roku

  Minimalny wkład własny według rekomendacji regulatora dla banków, powinien wynosić minimum 20% lub przy spełnieniu określonych warunków minimum 10% wartości nieruchomości. Przyjrzyjmy się, jak wygląda kwestia wkładu własnego w PEKAO SA. Zacznijmy od tego, że najlepszym rozwiązaniem będzie wkład własny w gotówce. Jeżeli budujesz dom i jesteś właścicielem działki budowlanej, to działka również może być uznana za wkład własny. W banku PEKAO wystarczy, że Twój wkład własny będzie wynosił 10% wartości nieruchomości. Musisz jednak spełnić odpowiednie warunki. Przykładowo: 10% wkładu własnego jest wystarczające przy zakupie lokalu mieszkalnego. Natomiast wkład własny na poziomie 20% wartości nieruchomości obowiązuje przy zakupie domu jednorodzinnego lub budynku szeregowego. Natomiast bank jest bardziej restrykcyjny przy kredytach walutowych. I tak, przy kredycie w walucie EUR, GBP, USD, NOK, SEK Pekao SA wymaga:

  • Wniesienia minimum 30% wkładu własnego przy maksymalnym okresie spłaty wynoszącym 15 lat,
  • Wniesienia minimum 40% wkładu własnego przy maksymalnym okresie spłaty wynoszącym 20 lat.

  Ważne!

  Bank premiuje wysoki wkład własny. Jeżeli Twój wkład własny będzie na poziomie przynajmniej 20% wartości nieruchomości, to marża będzie niższa o ok. 0,2 p.p.

  Kredyt hipoteczny w banku Pekao — jakich dokumentów będziesz potrzebował

  Starając się o kredyt hipoteczny w banku Pekao, będziesz musiał dostarczyć wraz z wnioskiem kredytowym wymagane przez bank dokumenty. Lista dokumentów może się różnić, w zależności od Twojej indywidualnej sytuacji. Przykładowo, najmniej dokumentów będzie musiała przedłożyć w banku osoba, która pracuje na podstawie umowy o pracę i kupuje mieszkanie z rynku wtórnego bądź pierwotnego. Natomiast klient, który prowadzi działalność gospodarczą i do tego chce wybudować dom, będzie musiał donieść dużo więcej dokumentów i zaświadczeń. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę niezbędnych dokumentów, których będzie wymagać od Ciebie Pekao SA:

  • Prawidłowo wypełniony wniosek o udzielenie kredytu,
  • Dokument, który potwierdzi Twoją tożsamość, czyli dowód osobisty lub paszport,
  • Dokumenty potwierdzające Twoje dochody — w zależności od sytuacji może to być zaświadczenie o zarobkach od pracodawcy, wyciąg z konta bankowego, deklaracja PIT-37, wyciąg z rachunku firmowego, decyzja o przyznaniu świadczenia emerytalnego lub ostatni odcinek emerytury,
  • Dokumentacja potwierdzająca stan prawny nieruchomości, która będzie stanowiła zabezpieczenie kredytu oraz operat szacunkowy,
  • Umowa przedwstępna kupna nieruchomości,
  • Odpis z księgi wieczystej.
  • W banku PEKAO możesz również starać się o sfinansowanie remontu domu lub mieszkania. Wtedy bank poprosi Cię o dodatkowe dokumenty. Będziesz musiał potwierdzić prawo własności do nieruchomości, a także dostarczyć harmonogram i kosztorys prac budowlanych oraz umowy z wykonawcami.

  Minimum formalności

  Pomagamy w załatwieniu formalności związanych z kredytem, dzięki czemu oszczędzasz czas i energię, którą możesz poświęcić na codzienne przyjemności.

  Skontaktuj się
  z ekspertem

  Kredyt hipoteczny w PEKAO a zdolność kredytowa

  PEKAO SA podchodzi do badania zdolności kredytowej bardzo profesjonalnie i jest pod tym względem bardzo dobrze oceniany przez klientów. Jednak warto zaznaczyć, że na najwyższe notowania mogą liczyć klienci, którzy pracują na podstawie umowy o pracę podpisanej na czas nieokreślony. Znacznie niżej oceniane są osoby, które pracują na umowach cywilnoprawnych lub prowadzą działalność gospodarczą. Ocena jest wtedy przeciętna lub poniżej przeciętnej. Jeżeli jesteś szczęśliwcem, który pracuje na podstawie umowy o pracę, to musisz przedłożyć zaświadczenie o dochodach z ostatnich 12 miesięcy. Bank może zażądać zaświadczenia za dłuższy okres, kiedy umowa kredytu opiewa na wyższe kwoty.

  Zdolność kredytowa – badanie zdolności kredytowej z ekspertem!

  Umowa o dzieło lub umowa zlecenie w Pekao SA a kredyt hipoteczny

  Niestety bank PEKAO nie jest obecnie najlepszą opcją dla osób, które pracują na podstawie umowy o dzieło lub na podstawie umowy zlecenie. W związku z pandemią koronawirusa bank wstrzymał udzielanie kredytów hipotecznych takim klientom. Od jakiegoś czasu obserwujemy co prawda, że bank trochę łagodzi swoją politykę kredytową, ale jeśli starasz się o kredyt hipoteczny i pracujesz na podstawie umowy cywilnoprawnej. to lepiej poszukaj kredytu w innym banku.

  Przeczytaj: Umowa zlecenie a kredyt hipoteczny - ekspert wyjaśnia!

  Działalność gospodarcza a kredyt hipoteczny w Pekao SA

  Bank z żubrem dość restrykcyjnie podchodzi również do osób, które prowadzą działalność gospodarczą. Zdolność kredytowa takich osób jest oceniana na tle rynku raczej przeciętnie. Przede wszystkim należy prowadzić działalność przynajmniej 12 miesięcy, a w przypadku wyższych kwot nawet 24 miesiące. Oczywiście wszystko zależy od branży i wyników finansowych firmy.

  Przeczytaj: Kredyt hipoteczny a działalność gospodarcza

  Kredyt hipoteczny a maksymalny wiek kredytobiorcy w Pekao SA

  Polityka banku PEKAO jest dość zachowawcza również, jeśli chodzi o wiek kredytobiorców. Otóż maksymalny wiek kredytobiorców w momencie spłaty ostatniej raty nie może być wyższy niż 70 lat. Oznacza to, że jeżeli chcesz wziąć kredyt hipoteczny na 30 lat, to nie możesz mieć więcej niż 40 lat.

  Ważna informacja!

  Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zobligowała banki, żeby przy badaniu zdolności kredytowej wziąć pod uwagę jej spadek w momencie przejścia klienta na emeryturę.

  Jak długo czeka się na kredyt hipoteczny w Pekao SA?

  Choć Ustawa o kredycie hipotecznym wyraźnie mówi, że bank ma na podjęcie decyzji 21 dni, to instytucje finansowe skutecznie omijają ten zapis. W praktyce możesz czekać na decyzję dłużej. Tutaj należy jednak pochwalić bank PEKAO, ponieważ analitycy banku dość sprawnie i szybko oceniają wnioski o kredyt hipoteczny. Decyzję wstępną otrzymasz już w 14-21 dni. Wszystko zależy też od tego, czy na czas złożyłeś wszystkie dokumenty. Po tym terminie otrzymasz od banku odpowiedź pozytywną bądź negatywną. W przypadku otrzymania decyzji negatywnej masz prawo wystąpić do banku z prośbą o wyjaśnienie decyzji kredytowej. Bank ma ustawowy obowiązek podać konkretne powody, na podstawie których odrzucił wniosek o kredyt hipoteczny. Zawsze warto się dowiedzieć, co spowodowało, że bank odmówił Ci przyznania finansowania. Masz wtedy szansę poprawić swoją sytuację i wystąpić z wnioskiem raz jeszcze. Czas oczekiwania decyzję może się wydłużyć, kiedy zainteresowanie ofertą wśród klientów jest bardzo duże. Kiedy na przykład bank zaproponuje nową promocję, to musi się przygotować na obsługę większej liczby wniosków. Może to spowodować, że klienci będą dłużej czekać na decyzję. Podsumowując, całą procedurę starania się o kredyt hipoteczny w banku PEKAO można podzielić na następujące etapy:

  • Etap 1 - kontakt z bankiem (pozostawienie swojego numeru telefonu lub e-mail),
  • Złożenie wniosku kredytowego i oczekiwanie na decyzję,
  • Podpisanie umowy kredytowej,
  • Przeprowadzenie transakcji zakupu nieruchomości.

  Przeczytaj: Ile czeka się na kredyt hipoteczny w 2022?

  Pekao SA kredyt hipoteczny a opłaty za cross-sell

  Koszt kredytu hipotecznego to przede wszystkim jego oprocentowanie (czyli marża banku + WIBOR) oraz prowizja za udzielenie kredytu. Jeżeli zdecydujesz się na dodatkowe produkty oferowane przez bank, to możesz liczyć na niższą prowizję. Dowiedz się z naszego zestawienie, ile zapłacisz za produkty nabyte w ramach cross-sellingu. Koszty ubezpieczenia kredytu hipotecznego w Pekao SA:

  • ubezpieczenie pomostowe (jest konieczne tylko do czasu ustanowienia hipoteki na rzecz banku) – wtedy należy doliczyć 0,6 p.p. do marży kredytu,
  • ubezpieczenie nieruchomości – koszt to 0,1% kwoty kredytu na rok i jest obowiązkowe, jeśli chcesz skorzystać z oferty specjalnej,
  • ubezpieczenie spłaty kredytu hipotecznego (CPI) – to 2% kwoty kredytu (możesz dzięki temu obniżyć prowizję i marżę),
  • ubezpieczenie na życie – to minimum 25% kwoty kredytu (wymagane np. gdy do kredytu przystępuje jeden kredytobiorca),
  • ubezpieczenie niskiego wkładu własnego – do marży należy doliczyć 0,2 p.p. do czasu, gdy spłacany kredyt nie osiągnie LTV 80%.

  Konto osobiste i karta kredytowa w Pekao SA a kredyt hipoteczny

  Ubezpieczenie kredytu hipotecznego to nie jedyny produkt, który musisz nabyć, gdy chcesz skorzystać z oferty specjalnej. Bank zaoferuje niższą marżę i prowizję, gdy założysz konto osobiste w PEKAO oraz zdecydujesz się na kartę kredytową. Bank proponuje swoim klientom tzw. Konto Przekorzystne, za które nie będziesz płacił, gdy wpływy na rachunek będą wynosić min. 500 zł miesięcznie i gdy raz w miesiącu jedną transakcję przez PeoPay lub kartę.

  Koszt karty kredytowej nie jest wysoki. Za wydanie karty zapłacisz jednorazowo 15 zł. Opłata miesięczna wynosi 2,99 zł, chyba że wykonasz kartą choć jedną transakcję w danym miesiącu.

  Kredyt na budowę domu w Pekao SA

  Bank PEKAO oferuje również bardzo atrakcyjny kredyt na budowę domu. Warunkiem otrzymania takiego kredytu jest wkład własny na poziomie co najmniej 20%. Wypłata kredytu następuje transzami, a do rozliczenia każdej transzy niezbędne będą faktury. Za każdą inspekcję przedstawiciela banku zapłacisz 200 zł.

  Kredyt walutowy w Pekao SA

  Bardzo dobra wiadomość dla kredytobiorców jest taka, że bank PEKAO oferuje kredyty hipoteczne w walucie obcej. Taki kredyt jest dostępny tylko w dwóch bankach w Polsce. Jednym z nich jest właśnie PEKAO, a drugim Alior Bank. Pekao SA oferuje kredyt hipoteczny w takich walutach jak: EUR, GBP, USD, NOK, SEK. Jest to jeszcze większy wybór niż w Aliorze. Kredyt walutowy możesz wziąć maksymalnie na 15 lat przy LTV 70% lub na 20 lat przy LTV wynoszącym 60%. Marża banku przy kredycie hipotecznym jest dość wysoka i wynosi 4,20%, jeśli przy okazji kredytu założysz rachunek w banku wraz z kartą debetową. Bez dodatkowych produktów marża banku będzie wynosić 5,90%. Bank zaakceptuje dochody, którego źródłem jest odpowiednik polskiej umowy o pracę na czas nieokreślony.

  WAŻNE: 08.11.2021 Bank Pekao SA oraz Alior Bank aktualnie nie prowadzą sprzedaży kredytów hipotecznych indeksowanych walutą GBP, NOK oraz SEK.

  Kredyt hipoteczny w Pekao SA - kalkulator kredytu hipotecznego

  Bank chcąc ułatwić swoim klientom podjęcie decyzji o kredycie hipotecznym, zamieścił na swojej stronie internetowej narzędzie, które nazywa się kalkulator kredytu hipotecznego. Dzięki temu możesz sprawdzić, zanim jeszcze weźmiesz kredyt, jakie będą jego koszty. Za pomocą kalkulatora sprawdzisz, jak wysokie będą raty Twojego kredytu, jak wysokie będzie RRSO, czy też oprocentowanie. Kalkulator kredytu hipotecznego w PEKAO SA to bardzo proste w użyciu narzędzie w formie formularza internetowego. Wystarczy, że wpiszesz takie informacje jak: kwota kredytu, cena zakupu nieruchomości czy okres kredytowania i otrzymasz informację zwrotną o kosztach kredytu.

  Kredyt hipoteczny Pekao: kalkulator - przykład wyliczenia:

  • Cena zakupu nieruchomości / inwestycji: 400 000 zł
  • Kwota kredytu: 250 000 zł
  • Okres kredytowania: 240 miesięcy
  • Marża podstawowa: 1,89%
  • Rata w początkowym okresie: 1369,50 zł
  • RRSO reprezentatywne: 3,34%
  • LTV: 63,73%

  Podane wyliczenia są orientacyjne, ponieważ wysokość marży zależy od indywidualnej oceny sytuacji klienta.

  Bezpłatne porównanie ofert kredytowych

  Zaoszczędź kilka, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych na swoim kredycie!

  Skontaktuj się
  z ekspertem

  Ubezpieczenie kredytu hipotecznego w banku Pekao SA

  Wspominaliśmy wyżej, że bank PEKAO SA zgodzi się na obniżony wkład własny na poziomie 10% wartości nieruchomości. Jest to możliwe pod warunkiem, że wykupisz ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, które zaproponuje Ci PEKAO SA. Jako kredytobiorca możesz też wykupić ubezpieczenie na życie, albo zdecydować się na ubezpieczenie spłaty zobowiązania. Zostańmy przez chwilę przy ubezpieczeniu na życie oferowanym przez bank PEKAO SA. Oferta ubezpieczeniowa banku polega na zabezpieczeniu maksymalnie dwóch kredytobiorców przez 4 lata. Następnie można przedłużyć polisę o kolejne 4 lata. Jakiego rodzaju przypadki obejmuje to ubezpieczenie? Są to przykładowo utrata pracy czy pobyt w szpitalu. Należy zaznaczyć, że mogą z niego skorzystać jedynie ci kredytobiorcy, którzy w momencie zawierania umowy kredytowej nie ukończyli 61 lat.

  Dowiedz się więcej: Ubezpieczenie do kredytu hipotecznego

  Jak spłacić kredyt hipoteczny w banku Pekao SA?

  Spłata kredytu hipotecznego w PEKAO SA nie różni się od spłaty w innych instytucjach finansowych. Po prostu co miesiąc spłacasz raty kredytu według załączonego do umowy kredytowej harmonogramu. Wysokość rat będzie zależeć do tego, czy wybrałeś raty równe, czy malejące. W przypadku rat malejących będziesz spłacać na początku dużo wyższe raty niż w przypadku rat równych, ale za to koszty kredytu będą niższe.

  Przeczytaj: Harmonogram spłat kredytu – najważniejsze informacje

  Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego w Pekao SA

  Każdy kredytobiorca ma prawo do całkowitej wcześniejszej spłaty kredytu hipotecznego. Co należy zrobić, żeby spłacić kredyt wcześniej? Przede wszystkim musisz poinformować bank na piśmie, że masz taki zamiar. Pismo powinno wpłynąć do banku co najmniej 7 dni przed dokonaniem spłaty. Zgodnie z przepisami prawa, jeśli minęły 3 lata od podpisania umowy kredytowej, to bank nie może żądać od Ciebie dodatkowych opłat. Jeśli jednak spłacasz kredyt przed upływem 3 lat, to bank będzie wymagał stosownej opłaty zgodnie z obowiązującą Tabelą Opłat i Prowizji.

  Dowiedz się więcej: Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego - ekspert wyjaśnia!

  Nadpłata kredytu hipotecznego w Pekao SA

  Kiedy dysponujesz nadwyżkami finansowymi, możesz pomyśleć o nadpłacie kredytu hipotecznego. Bank PEKAO daje swoim klientom taką możliwość. Niestety za każdą nadpłatę będziesz musiał zapłacić bankowi prowizję, której wysokość zależy od tego, jaki procent kredytu stanowi nadpłata. Co więcej, klient, który nadpłaci kredyt hipoteczny, będzie musiał zapłacić aż 500 zł za zmianę warunków cenowych oraz 50 zł aneks do umowy. Przyjrzyjmy się bliżej, tym opłatom:

  • Dla kredytów zaciągniętych przed 04.03.2013:
   • za nadpłatę większej kwoty niż 15% kwoty kredytu rocznie, obowiązuje opłata w wysokości 2%, licząc od całej kwoty (minimum 200 zł) całej kwoty podlegającej spłacie,
  • Dla kredytów zaciągniętych po 04.04.2013 r., ale przed 22.07.2017 r.
   • za nadpłatę większej kwoty niż 10% kwoty kredytu rocznie, obowiązuje opłata w wysokości 2% całej kwoty podlegającej spłacie (minimum 200 zł),
  • Dla kredytów zaciągniętych po 22.07.2017 r.
   • za jakąkolwiek nadpłatę, obowiązuje opłata w wysokości 3% całkowitej kwoty kredytu przy częściowej lub całkowitej spłacie w ciągu 3 dni od dnia zaciągnięcia kredytu.

  Nasi eksperci kredytowi podpowiadają, żeby sprawdzić, czy rzeczywiście nadpłata kredyt będzie się opłacać. Koszt nadpłaty jest dosyć wysoki i niekoniecznie może skompensować oszczędności na odsetkach.

  Dowiedz się więcej: Nadpłata kredytu hipotecznego w 2022 roku

  Pekao SA kredyt hipoteczny zalety i wady

  Kredyt hipoteczny Pekao SA cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród klientów. Nie bez powodu bank PEKAO zdobył też prestiżową nagrodę Złoty Bankier. Kredyt hipoteczny z niskim wkładem własnym, elastyczne podejście do klienta i do spłat rat kredytu, a także dostępność oferty w innych walutach, to zdecydowane zalety tego produktu. Klienci chwalą sobie również uproszczoną procedurę wyceny nieruchomości, gdy jej wartość nie przekracza 300 000 zł. Oczywiście kredyt hipoteczny w PEKAO SA ma też swoje wady. Skupmy się zatem na podsumowaniu zalet i wad kredytu hipotecznego w PEKAO SA: Zalety kredytu hipotecznego w Pekao SA:

  • Bank umożliwia podpisanie umowy kredytowej nawet przy niskim wkładzie własnym.
  • PEKAO jest jednym z dwóch banków, który oferuje kredyt hipoteczny w walucie obcej.
  • Możliwość zaciągnięcia kredytu hipotecznego ze stałą stopą procentową przez pierwsze 5 lat spłaty. Nie każdy bank oferuje takie rozwiązanie,
  • Korzystna dla klienta ocena zdolności kredytowej przy umowie o pracę,
  • Uproszczona procedura wyceny nieruchomości o wartości do 300 000 zł.
  • Brak opłat za promesę kredytową, która jest ważna 60 dni.
  • Krótki czas oczekiwania na decyzję kredytową.
  • Atrakcyjne warunki kredytowania.

  Niestety kredyt hipoteczny w PEKAO SA ma również swoje wady. Są to:

  • Niski wkład własny dostępny tylko dla lokali mieszkalnych, w pozostałych przypadkach musimy mieć wkład własny na poziomie 20%.
  • Wyższe oprocentowanie kredytu, gdy wybierze się do obliczania raty WIBOR 6M.
  • Wysokie koszty kredytu hipotecznego, gdy skorzystasz z oferty standardowej i masz niski wkład własny.
  • Prowizja w wysokości 3% kwoty kredytu za wcześniejszą spłatę (przez pierwsze 3 lata).
  • Brak możliwości zakupu działki budowlanej za pomocą kredytu.
  • Liczne płatne produkty dodatkowe, z których musisz skorzystać, gdy chcesz skorzystać z oferty promocyjnej.
  • Skomplikowane procedury przy nadpłacie kredytu lub wcześniejszej spłacie. Dodatkowo przy nadpłacie bank pobiera wysoką prowizję, co powoduje, że może być ona nieopłacalna.

  Biorąc pod uwagę wymienione wady i zalety, możesz zastanowić się, czy kredyt hipoteczny w banku PEKAO SA jest dla Ciebie. Jeżeli masz wątpliwości, to zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami kredytowymi z kredytwroclaw.pl.

  Ekspert kredytowy - porozmawiajmy

  Chcesz dobrać ofertę kredytu hipotecznego dopasowaną do swoich potrzeb oraz możliwości? Zapraszamy na bezpłatną konsultację z ekspertem kredytowym. Skontaktuj się z nami!

  Inne artykuły z kategorii - Kredyt hipoteczny

  Zaczerpnij kolejną dawkę wiedzy z poradnika finansowego