Masz pytania? Zadzwoń: 571 394 901
Kredyt Wrocław

Kredyt hipoteczny w ING Bank Śląski
- ekspert wyjaśnia ofertę!

Dodano: 13.09.2021    |    Zaktualizowano: 11.03.2024

Kredyt hipoteczny w ING Bank Śląski - ekspert wyjaśnia ofertę! Kredyt hipoteczny w ING Bank Śląski - ekspert wyjaśnia ofertę!

Z tego artykułu dowiesz się:

  Kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim - kalkulator, warunki i opinie o kredycie mieszkaniowym ING

  Dzisiaj chcemy przedstawić Wam ofertę kredytu hipotecznego, którą znajdziemy w ING Banku Śląskim. Bez wątpienia jest to jedna z najlepszych i najciekawszych ofert na rynku. Kredyt hipoteczny ING Banku jest bardzo atrakcyjny i cieszy się dobrymi opiniami klientów. Dla kogo jest kredyt ING?Przede wszystkim dla tych osób, które szukają dobrego sposobu na sfinansowanie zakupu nieruchomości i mają co najmniej 20% wkładu własnego. Myślałeś o kredycie hipotecznym w ING Banku? Cieszymy się, że trafiłeś na nasz artykuł. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy rzetelne i szczegółowe informacje na temat tego produktu. Chcesz wiedzieć, jakie źródła dochodu są akceptowane przez bank? A może chcesz wiedzieć, jakie są koszty kredytu i dodatkowe warunki dla kredytobiorców? Wszystko, co dotyczy kredytu hipotecznego w ING Banku, opiszemy krok po kroku.

  Kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim – podstawowe informacje

  Zacznijmy do tego, że kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim został przygotowany dla klientów indywidualnych. Maksymalna kwota kredytu zależy od Twojej zdolności kredytowej, a minimalna kwota kredytu to tylko 70 000 zł. Kredyt hipoteczny ING Banku to kredyt celowy, który możesz przeznaczyć na:

  • nabycie domu lub mieszkania (może to być mieszkanie własnościowe lub spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu),
  • spłatę innego kredytu mieszkaniowego, który zaciągnąłeś w ING lub innym banku,
  • zakup działki budowlanej i budowę domu (niezależnie od tego, czy budujesz sam, czy robi to deweloper lub spółdzielnia),
  • remont, adaptacje lub modernizację swojego domu, czy też mieszkania,

  Kredyt hipoteczny jest kredytem celowym dlatego, jeśli nie chcesz deklarować, na co chcesz przeznaczyć środki lub masz wiele wydatków, to możesz pomyśleć o pożyczce hipotecznej. Pożyczkę możesz wydać na dowolny cel, który nie jest związany z działalnością gospodarczą. ING kredyt mieszkaniowy to jeden z najciekawszych tego produktów na rynku i będzie dobrym wyborem dla każdej osoby, która chce kupić dom lub mieszkanie i nie ma na ten cel wystarczających środków własnych.

  Kredyt hipoteczny ING Bank – szczegóły oferty

  Bardzo dużą zaletą oferty kredytów hipotecznych w ING jest ich urozmaicenie, dzięki czemu każdy klient może znaleźć coś dla siebie. Przyszli kredytobiorcy mogą skorzystać zazwyczaj z kilku opcji do wyboru. Propozycje te różnią się warunkami finansowania, dzięki czemu można dobrać kredyt hipoteczny odpowiedni dla swoich potrzeb i możliwości. Aktualnie ING Bank Śląski proponuje swoim klientom:

  • ofertę promocyjną „Wakacyjna wyprzedaż” - Łatwy start – 0 zł prowizji za udzielenie kredytu z kwotą kredytu od 100 000 zł.
  • ofertę promocyjną - Lekka rata – z prowizją za udzielenie kredytu, ale za to z niższą marżą (2,05%),
  • ekokredyt hipoteczny – bez prowizji i z niską marżą na dom ekologiczny lub pasywny,
  • standardową ofertę kredytu hipotecznego – standardowa wysokość marży i prowizji, z RRSO od 2,57%.

  Osoby, które chcą zaoszczędzić na starcie, mogą skorzystać z oferty promocyjnej „Wakacyjna wyprzedaż” – Łatwy start. W jej przypadku prowizja wynosi 0 zł, a RRSO – 2,87%. Lekka rata natomiast to wygodne rozwiązanie, dla osób, które chcą płacić niską ratę. RRSO w tym przypadku to 2,76%, ale za to prowizja za udzielenie kredytu wynosi 1,50%.

  Porównanie ofert kredytu hipotecznego w najpopularniejszych bankach

  Ranking kredytów hipotecznych

  Przykład reprezentatywny
  Przedstawiona symulacja została przygotowana na podstawie aktualnych danych banków oraz informacji podanych przez Klienta. KredytWroclaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za błędy obliczeniowe, zmiany w danych banków, o których nie zostało powiadomione, oraz błędy spowodowane podaniem przez Klienta nieprawdziwych informacji. Oferty kredytów przygotowane przez banki mogą różnić się od przedstawionych poniżej wyników. Symulacja ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

  Potrzebujesz innej oferty? - wprowadź parametry kredytu

  Kwota kredytu:
  Okres spłaty:
  lat

  Kredyt hipoteczny od ING – jakie są koszty kredytu?

  Koszty kredytu hipotecznego w ING Banku będą zależeć do oferty, którą ostatecznie wybierzesz. Koszty należy na spokojnie przeanalizować i porównać. Może ci w tym również pomóc ekspert kredytowy z kredytwroclaw.pl, który pomoże ci wybrać ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb. Chcąc ułatwić Ci wybór najlepszej oferty, zebraliśmy najważniejsze informacje o poszczególnych kredytach i przenieśliśmy je do poniższej tabelki.

  Oferty kredytu hipotecznego z oprocentowaniem zmiennym

    Oferta standardowa  Oferta standardowa „łatwy start” Oferta standardowa „lekka rata” Ekokredyt hipoteczny
  Oprocentowanie 2,76% 2,66% 2,36% 2,25%
  Prowizja 1,9% 0% 1,9% 0%
  RRSO 3,17% 2,92% 2,78% 2,57%

  Oferty kredytu hipotecznego z oprocentowaniem stałym

    Oferta standardowa        Oferta standardowa „łatwy start”  Oferta standardowa „lekka rata”     Ekokredyt hipoteczny
  Oprocentowanie 4,51% 4,41% 4,11% 4,00%
  Prowizja 1,9% 0% 1,9% 0%
  RRSO 5,01% 4,72% 4,58% 4,38%

  Orientacyjne koszty kredytu możesz łatwo obliczyć, korzystając z kalkulatora kredytów hipotecznych. To proste w obsłudze narzędzie możesz znaleźć na stronie banku oraz na kalkulator rat kredytu hipotecznego.      

  Przeczytaj: Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem – czy kredyt ze stałą stopą procentową to dobre rozwiązanie?

  Jak przedstawia się oferta hipoteczna ING dla osób prowadzących działalność gospodarczą?

  Pandemia koronawirusa zmieniła sytuację osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą. Wiele firm znalazło się w niepewnej sytuacji i nie miało dostępu do finansowania, czy ofert kredytowych. Bank ING również zawiesił w tym czasie kredyty hipoteczne dla osób, które prowadzą własne firmy. Ofertę wznowiono jednak po kilku miesiącach i dochody z działalności znów są akceptowane. Niestety są jednak przedsiębiorcy, którzy nadal nie mogą ubiegać się o kredyt hipoteczny. Osoby, które działają w branży gastronomicznej, czy też w branży związanej z szeroką pojętą kulturą i rekreacją oraz turystyką, nie mają obecnie szans na kredyt hipoteczny. Jakie warunki powinien spełnić przedsiębiorca, który ubiega się o kredyt hipoteczny ING? Przede wszystkim musi prowadzić działalność od co najmniej 12 miesięcy i osiągać odpowiednie dochody. Bank wylicza dochód na podstawie PIT z poprzedniego roku i wyników z roku bieżącego.

  Przeczytaj: Kredyt hipoteczny a działalność gospodarcza

  Jak ING Bank Śląski bada zdolność kredytową przy wnioskowaniu o kredyt hipoteczny?

  W każdym banku, w tym również w ING musisz mieć zdolność kredytową, żeby otrzymać kredyt. Bank sprawdza Twoją zdolność kredytową, żeby wiedzieć, czy będziesz w stanie spłacać swoje zobowiązanie wraz z naliczonymi odsetkami. Co może się wydarzyć, gdy Twoja zdolność kredytowa nie jest wystarczająca, żeby otrzymać kredyt hipoteczny? Bank może odmówić przyznania kredytu, przyznać kredyt, ale na gorszych warunkach lub też po prostu zmniejszyć kwotę kredytu. Bank ING obliczy Twoją zdolność kredytową biorąc pod uwagę następujące czynniki:

  • dochody netto (będzie to średnia z kilku ostatnich miesięcy),
  • miesięczne zobowiązania (np. czynsz, opłaty za prąd czy gaz),
  • miesięczne raty innych zobowiązań kredytowych, pożyczek, wysokość limitu w koncie lub na karcie kredytowej,
  • liczbę osób pozostających na utrzymaniu wnioskodawcy,
  • bank sprawdzi również Twoją wiarygodność i to, czy spłacałeś swoje wcześniejsze kredyty i pożyczki w terminie.

  Do tego bank wykorzysta raport z Biura Informacji Kredytowej (Przeczytaj: Jak sprawdzić BIK? BIK za DARMO, przez Internet!). Możesz też na własną rękę sprawdzić swoją zdolność kredytową, zanim jeszcze złożysz wniosek o kredyt hipoteczny. Możesz do tego celu użyć kalkulatora zdolności kredytowej, który znajdziesz na stronie banku lub na kalkulator zdolności kredytowej dla kredytu hipotecznego. Dzięki temu prostemu narzędziu szybko ocenisz, czy masz szanse na kredyt.

  Jakie są warunki uzyskania kredytu hipotecznego w ING?

  Składając wniosek o kredyt hipoteczny w ING Banku, musisz być świadomy tego, że warunkiem jego uzyskania jest posiadanie wkładu własnego na poziomie co najmniej 20% wartości nieruchomości. Oznacza to, że sam musisz pokryć 20% kwoty zakupu mieszkania. Przykładowo, jeśli cena mieszkania to 400 000 zł, ty musisz wyłożyć przynajmniej 80 000 zł, a bank udzieli Ci kredytu na maksymalną kwotę 320 000 zł.

  W ING Banku minimalna kwota kredytu hipotecznego to 70 000 zł. Nie ma regulaminowych ograniczeń co do kwoty maksymalnej. Wiadomo jednak, że maksymalna kwota kredytu będzie zależeć od Twojej zdolności kredytowej, wkładu własnego, czy też wartości nieruchomości.

  O kredyt hipoteczny w ING Banku możesz starać się po osiągnięciu pełnoletniości. Maksymalny wiek, w którym bank dopuszcza spłatę ostatniej raty to 75 lat. Dlatego np. 50 - latek może wziąć kredyt na maksymalnie 25 lat. Przy kilku współkredytobiorcach bank weźmie pod uwagę wiek najstarszej osoby.

  Bank ING, podobnie zresztą jak inne instytucje bankowe na rynku, wymaga od przyszłego kredytobiorcy skorzystania z produktów dodatkowych banku. Dotyczy to głównie ofert promocyjnych. Warunkiem uzyskania kredytu hipotecznego na promocyjnych warunkach jest założenie konta osobistego w ING Banku, na które powinno wpływać minimum 2000 zł miesięcznie oraz zawarcie umowy ubezpieczenia.

  Cała analiza Twojej zdolności kredytowej i wiarygodności kredytowej jest podzielona na dwa etapy. Najpierw bank wydaje decyzję wstępną, a potem ostateczną. Kiedy decyzja wstępna będzie pozytywna, to są duże szanse na to, że i decyzja ostateczna taka będzie. Może się jednak zdarzyć, że pierwsza decyzja będzie pozytywna, a potem bank odrzuci Twój wniosek.

  Kto może się starać o kredyt hipoteczny od ING Banku Śląskiego?

  Oprócz ograniczeń wiekowych nie ma żadnych innych zasad, które już na wstępie wykluczają kogokolwiek ze starań o kredyt hipoteczny. Każdy pełnoletni Polak może ubiegać się o kredyt hipoteczny w Banku ING. Bardzo wysoko oceniamy to, że bank ING akceptuje kilka źródeł dochodu. Może to być np. umowa o pracę na czas nieokreślony. Jest tylko jeden warunek. U aktualnego pracodawcy musisz pracować co najmniej od 3 miesięcy. Bank ING przychylnie patrzy również na umowę o prace na czas określony i udziela kredytów hipotecznych osobom, które pracują na podstawie takiej umowy. Bank zaakceptuje taką umowę, gdy trwa od co najmniej 6 miesięcy i będzie trwać przez kolejnych 12 miesięcy.

  Dowiedz się więcej: Umowa na czas określony, a kredyt hipoteczny

  Niestety mamy niezbyt dobra wiadomość dla osób, które pracują na podstawie umowy zlecenie lub umowy o dzieło. Jakiś czas temu ING Bank zrezygnował z akceptacji takiego źródła dochodu. Jednak w przeszłości bank udzielał kredytów hipotecznych, biorąc pod uwagę umowy cywilnoprawne. Mamy zatem nadzieję, że taka oferta powróci w niedalekiej przyszłości.

  Kredyt hipoteczny w ING na urlopie macierzyńskim. Czy jest to możliwe? Czy bank umożliwia kobietom, które są na urlopie macierzyńskim, skorzystać z oferty kredytu hipotecznego? Okazuje się, że ING Bank akceptuje dochody, których źródłem jest zasiłek macierzyński, o ile jego podstawą jest umowa o pracę. Niestety zasiłek macierzyński, którego źródłem jest umowa cywilnoprawna bądź działalność gospodarcza, wyklucza możliwość uzyskania kredytu hipotecznego. Zwolnienie lekarskie powyżej 30 dni również nie jest akceptowane przez bank, chyba że jest to zwolnienie z powodu ciąży.

  Sprawdź: Źródła dochodu nieakceptowane i akceptowane przez bank 2022

  Ile wynosi wymagany wkład własny w kredycie ING?

  Jak już pisaliśmy na wstępie tego artykułu, żeby otrzymać kredyt w ING Banku, trzeba dysponować wkładem własnym na poziomie 20% wartości nieruchomości. Kiedy kupujesz mieszkanie, Twoim wkładem własnym może być gotówka. Inaczej sprawa wygląda w przypadku kredytu hipotecznego na budowę domu. Twoim wkładem własnym będzie wtedy wartość działki budowlanej lub poniesionych nakładów finansowych na budowę. ING Bank nie zaakceptuje wkładu własnego w postaci książeczki mieszkaniowej czy też w postaci zabezpieczenia na drugiej nieruchomości.

  Warto w tym miejscu wspomnieć, że ING Bank Śląski w trakcie pandemii koronawirusa zaostrzył politykę udzielania kredytów hipotecznych. Jeszcze kilka miesięcy temu finansowanie nieruchomości nie mogło wynieść więcej niż 70% jej wartości. Oznaczało to, że Twój wkład własny nie mógł być niższy niż 30%. Ta sytuacja trwała od kwietnia do września. Po tym czasie bank ING złagodził swoje podejście i powróciły oferty dostępne przed pandemią z wkładem własnym 20%. Podkreślamy, że zarówno w ING Banku, jak też w innych bankach kredyt bez wkładu własnego jest niemożliwy.

  Przeczytaj: Minimalny wkład własny 2022 – ważne zmiany!

  Ile wynosi prowizja i marża za udzielenie kredytu hipotecznego w ING?

  Chcesz wiedzieć, ile wynosi prowizja za udzielenie kredytu hipotecznego w banku ING? Możesz tę informację sprawdzić na stronie internetowej banku, gdzie znajduje się Tabela Opłat i Prowizji. Taką tabelę znajdziesz również w każdym oddziale banku. Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie kosztów, poszczególnych ofert kredytowych w ING Banku. Znajdziesz je w poniższej tabeli.

    Oferta standardowa       Oferta standardowa „łatwy start”   Oferta standardowa „lekka rata”        Wakacyjna wyprzedaż  Ekokredyt hipoteczny
  Prowizja (oferta z oprocentowaniem stałym i zmiennym) 1,9%     0% 1,9%  

  Lekka rata – 1,50% 

  Łatwy start – 0%

   0%
  Marża  (oferta z oprocentowaniem zmiennym) 2,5% 2,4%  2,1%

  Lekka rata – 2,05% 

  Łatwy start – 2,25%

  1,99%

   

  ING Bank dość często oferuje kredyt hipoteczny na promocyjnych warunkach. Jednak każda taka oferta jest dostępna czasowo, choć ostatnio, gdy jedna promocja się kończy, na jej miejsce pojawia się nowa. Możesz również negocjować warunki oferty standardowej, wnioskując o obniżenie prowizji lub marży. Bank niechętnie jednak przystaje na takie negocjacje i nie zawsze są one możliwe.

   

  Ile wynosi oprocentowanie kredytu hipotecznego ING?

  Bank ING daj swoim klientom możliwość wyboru raty stałej lub zmiennej. Oprocentowanie zmienne zależy od wartości stopy referencyjnej WIBOR. Co to oznacza dla kredytobiorców? W trakcie trwania kredytu rata może się zmniejszać lub zwiększać, w zależności od zachowania stopy referencyjnej. Tabelka prezentuje wysokość oprocentowania dla każdej z ofert ING.

  Oferty kredytu hipotecznego z oprocentowaniem zmiennym

    Oferta standardowa     Oferta standardowa „łatwy start”     Oferta standardowa „lekka rata”         Wakacyjna wyprzedaż Ekokredyt hipoteczny
  Oprocentowanie (marża + WIBOR(R) 6M)          2,76% (2,5% + WIBOR(R) 6M)   2,66% (2,4% + WIBOR(R) 6M) 2,36% (2,1% + WIBOR(R) 6M)

  Łatwy start – 2,51% (2,25% + WIBOR(R) 6M)

  Lekka rata – 2,31% (2,05% + WIBOR(R) 6M)    

  2,25% (1,99% + WIBOR(R) 6M)

   

  Możesz się zabezpieczyć przed rynkowymi zmianami, które wpływają na WIBOR i mogą być dla Ciebie niekorzystne, wybierając kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem. Bank gwarantuje stałe oprocentowanie przez 5 lat trwania kredytu. Ze strony banku otrzymasz stały harmonogram spłaty na 5 lat.  Po zakończeniu pięcioletniego okresu spłaty bank zaoferuje Ci raty z oprocentowaniem stałym na kolejne 5 lat. Jeżeli nie skorzystasz z tej oferty, to bank przeliczy Twój kredyt, biorąc pod uwagę oprocentowanie zmienne. Trudno tak naprawdę zdecydować, która oferta będzie dla nas korzystniejsza. Obecnie, kiedy mamy niskie stopy procentowe i wzrasta inflacja, która może doprowadzić do podwyżki stóp, lepiej skorzystać z oprocentowania stałego. Mamy też nadzieję, że tabelka, która przygotowaliśmy dla Ciebie, pomoże Ci zdecydować, który rodzaj rat wybrać.

  Oferty kredytu hipotecznego z oprocentowaniem stałym przez 5 lat

    Oferta standardowa     Oferta standardowa „łatwy start”     Oferta standardowa „lekka rata”        Wakacyjna wyprzedaż  Ekokredyt hipoteczny
  Oprocentowanie                  4,51% 4,41% 4,11%

  Łatwy start 4,26%

  Lekka rata –4,06%  

  4,00%

  Przeczytaj: Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem – czy kredyt ze stałą stopą procentową to dobre rozwiązanie?

  Kiedy i na jakich warunkach można odstąpić od kredytu w ING?

  Zdarza się, że klienci chcą odstąpić od kredytu, chociażby dlatego, że mogli znaleźć lepszą ofertę. Przepisy prawa umożliwiają odstąpienie od umowy kredytowej bez żadnych konsekwencji. Warunek jest taki, że masz na to tylko 14 dni, licząc od następnego dnia po zawarciu umowy. Jak wygląda procedura odstąpienia od kredytu hipotecznego? Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz i złożyć go w placówce banku. Dyspozycję możesz złożyć także przez stronę internetową banku, w Moim ING. Wybierz w sekcji Kredyty konkretny kredyt, a następnie zakładkę Wnioski/Odstąpienie od umowy.

  ING Bank kredyt hipoteczny – jakich dokumentów potrzebujesz?

  Lista dokumentów, które będą Ci potrzebne do złożenia wniosku o kredyt hipoteczny w ING, będzie zależeć od rodzaju nieruchomości, która chcesz kupić oraz od źródła Twojego dochodu. Jest oczywiści kilka dokumentów standardowych, tj.

  • wniosek o kredyt hipoteczny,
  • formularz z danymi przyszłych kredytobiorców,
  • dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość.

  W zależności od tego, w jaki sposób zarabiasz i na jakiej podstawie pracujesz, bank różnicuje listę potrzebnych dokumentów. Źródła dochodu, które są akceptowane w ING Banku to oczywiście umowa o prace, ale też mianowanie, powołanie, wybór, stosunek służbowy, działalność gospodarcza, emerytura, renta i świadczenie przedemerytalne. Bardzo dokładnie listę dokumentów dla każdego przypadku, bank opisuje na swojej stronie internetowej.

  Oprócz dokumentacji, które mówią o wysokości Twoich zarobków i źródle dochodu, konieczne będą również dokumenty związane z nieruchomością. Jest to przede wszystkim wycena nieruchomości przygotowana przez rzeczoznawcę. Pozostałe dokumenty zależą od rodzaju nieruchomości. Jeśli kupujesz mieszkanie lub dom na rynku pierwotnym, będziesz potrzebował:

  • numeru księgi wieczystej,
  • umowy darowizny (jeśli była podstawą nabycia nieruchomości),
  • dokumentu, który opisuje warunki zakupu nieruchomości, czyli np. podpisana umowa deweloperska wraz z załącznikami, podpisana umowa przedwstępna w formie notarialnej lub cywilnoprawnej, podpisana umowa przedwstępna ze spółdzielnią mieszkaniową lub umowa rezerwacyjna w formie cywilnoprawnej, Przeczytaj: Umowa przedwstępna kupna, sprzedaży mieszkania 2022
  • promesa banku o bezciężarowym wyodrębnieniu nieruchomości, kiedy nieruchomość dewelopera/ spółdzielni mieszkaniowej jest obciążona hipoteką, • dokumenty potwierdzające wszystkie dotychczasowe wpłaty na rzecz dewelopera/spółdzielni,
  • decyzja o pozwoleniu na użytkowanie lub potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia do użytkowania dla budynku, w którym znajduje się lokal, w sytuacji, gdy kupujesz mieszkanie,
  • jeśli kupujesz dom, potwierdzenie przyjęcia przez właściwy urząd zgłoszenia o zakończeniu robót budowlanych bez żadnych zastrzeżeń.

  A jak to wygląda w przypadku mieszkanie lub dom z rynku wtórnego? W takim przypadku bank będzie wymagał od Ciebie:

  • numeru księgi wieczystej,
  • w przypadku prawa spółdzielczego bez księgi wieczystej potrzebne będzie zaświadczenie ze Spółdzielni Mieszkaniowej o przysługującym zbywcy prawie do lokalu oraz nr KW gruntowej dla budynku, w którym mieści się lokal,
  • umowę darowizny (jeśli była podstawą nabycia nieruchomości),
  • jeśli nieruchomość jest obciążona hipoteką, potrzebna będzie informacja z banku kredytującego o wysokości salda do spłaty.

  Minimum formalności

  Pomagamy w załatwieniu formalności związanych z kredytem, dzięki czemu oszczędzasz czas i energię, którą możesz poświęcić na codzienne przyjemności.

  Skontaktuj się
  z ekspertem

  Kalkulator rat i zdolności kredytowej ING

  Na stronie internetowej ING Bank Śląski znajdziesz kalkulator kredytu hipotecznego. Jest to bardzo pożyteczne narzędzie, dzięki któremu jeszcze przed złożeniem wniosku poznasz orientacyjne parametry kredytu. W puste pola należy wpisać:

  • wartość nieruchomości,
  • wysokość wkład własny,
  • kwota kredytu,
  • okres spłaty,
  • rodzaj raty (stała/malejąca),
  • rodzaj oprocentowanie (zmienne/stałe).

  Kiedy wpiszesz te dane, otrzymasz symulację kredytu hipotecznego ING. Dowiesz się, jak wysoka będzie rata kredytu hipotecznego, przy przyjętych przez Ciebie założeniach. Oczywiście będą to dane orientacyjne, ostateczną ofertę przedstawi bank na podstawie dokładnej analizy.

  Zachęcamy Cię również do skorzystania z kalkulatora kredytu hipotecznego, który znajdziesz na stronie kredytwroclaw.pl. Dowiesz się, czy masz szansę na kredyt hipoteczny w ING Banku. Kalkulator jest bardzo prosty i przejrzysty i dzięki niemu sprawdzisz swoją zdolność kredytową. Wystarczy wpisać oprocentowanie, okres spłaty, typ raty, miesięczny dochód gospodarstwa i liczbę mieszkających w nim osób oraz wysokość zobowiązań, a poznasz swoją zdolność kredytową. Możesz również poprosić o pomoc naszych ekspertów kredytowych.

  Kredyt hipoteczny w ING Bank Śląski Kredyt hipoteczny w ING Bank Śląski

  Jak krok po kroku uzyskać kredyt hipoteczny w ING?

  Sama procedura uzyskania kredytu hipotecznego w ING jest dość prosta i powinieneś sobie z nią poradzić bez problemu. Zawsze też możesz skorzystać z pomocy ekspertów kredytowych kredytwroclaw.pl. Poznaj procedurę krok po kroku:

  • W pierwszym kroku skontaktuj się z ekspertem kredytowym kredytwroclaw.pl, ekspert pomoże Ci wypełnić wniosek, sprawdzi Twoją zdolność kredytową i przygotuje listę dokumentów lub umów się z doradcą bankowym ING Banku. 
  • Krok 2. Wypełnij wniosek o kredyt hipoteczny i zrób to starannie i prawidłowo. Możesz to zrobić na własną rękę i wysłać wniosek przez Internet lub z pomocą specjalisty z ING Banku. Twój wniosek trafi do weryfikacji analityków, a o decyzji kredytowej zostaniesz poinformowany przez e-mail.
  • Krok 3. Podpisanie umowy. Po wydaniu pozytywnej decyzji bank zaprosi Cię do oddziału na podpisanie umowy. Doradca bankowy poinformuję Cię, jakich formalności należy dopełnić, żeby kredyt hipoteczny został uruchomiony.

  0 zł - nasze usługi są bezpłatne

  Podwójna korzyść - po pierwsze otrzymujesz fachową i profesjonalną pomoc, a po drugie jest ona udzielana bezpłatnie.

  Skontaktuj się
  z ekspertem

  Kredyt hipoteczny ING Bank - jakie formalności załatwisz bez wychodzenia z domu?

  ING wychodzi swoim klientom naprzeciw, dlatego większość formalności możesz załatwić przez Internet. W oddziale w zasadzie musisz pojawić się tylko na sam koniec, gdy będziesz podpisywał umowę. Natomiast wniosek kredytowy i wszystkie wymagane dokumenty możesz wysłać drogą elektroniczną. Jest to bardzo wygodne i komfortowe rozwiązanie. Praktycznie całą procedurę możesz przejść online, siedząc wygodnie w domu. W razie potrzeby możesz skontaktować się z doradcą bankowym lub ekspertem kredytowym. Wnioskowanie o kredyt hipoteczny jest obecnie dużo łatwiejsze.

  Jak długo czeka się w ING na decyzję kredytową oraz uruchomienie kredytu?

  Czas rozpatrywania wniosku w ING nie jest ani krótszy, ani dłuższy niż w innych bankach. Średnio klienci czekają 21 dni na decyzję banku, licząc od dnia złożenia wniosku. Dużym udogodnieniem jest to, że status wniosku możesz śledzić na bieżąco przez Internet. Co trzeba zrobić? Wejdź na stronę internetową banku ING, otwórz zakładkę Kredyty i pożyczki, następnie Kredyt hipoteczny. Następnie znajdź odnośnik do strony, na której sprawdzisz status wniosku kredytowego. Kredytobiorcy czekają na decyzję wstępną ok. 14 dni od złożenia wniosku. Kredyt uruchamiany jest na wniosek kredytobiorcy.

  Sprawdź: Decyzja kredytowa w 2022 roku - ile się czeka na decyzję kredytową z banku?

  Odmowa kredytu hipotecznego w ING – co dalej?

  Bank może podjąć negatywną decyzję i odrzucić Twój wniosek z wielu powodów. Masz jednak prawo poznać przyczyny takiej decyzji i otrzymać wyjaśnienia. Jest to bardzo ważne dla Ciebie, jako osoby, która stara się o kredyt hipoteczny. Będziesz wiedział, co musisz poprawić, żeby otrzymać kredyt hipoteczny w przyszłości. Dlatego warto zwrócić się do banku o uzasadnienie decyzji.

  Kredyt hipoteczny od ING, a ubezpieczenie

  Ubezpieczenie nieruchomości z cesją na bank to standardowa procedura przy staraniu się o kredyt hipoteczny. Możesz sam wybrać ubezpieczenie i wtedy będziesz musiał dostarczyć polisę i potwierdzić cesję na bank. Jeśli natomiast zdecydujesz się na ubezpieczenie za pośrednictwem banku, to składka będzie pobierana razem z ratą. ING Bank proponuje niższą marżę klientom, którzy zdecydują się wariant rozszerzony ubezpieczenia Dlatego sprawdź, czy dodatkowe ubezpieczenie na życie, czy od utraty pracy, może być dla Ciebie opłacalne.

  Przeczytaj: Ubezpieczenie do kredytu hipotecznego w 2022 roku

  Spłacanie kredytu hipotecznego w ING

  Decydując się na kredyt hipoteczny w ING Banku, możesz zdecydować się na okres kredytowania aż do 35 lat, pod warunkiem, że nie skończysz wcześniej 75 lat. Masz też możliwość wyboru rat stałych lub rat malejących. Wybierając raty stałe, co miesiąc będziesz płacił taką samą kwotę. Przy ratach malejących na początku płacisz bardzo wysokie raty, które z czasem maleją. Dzięki temu oszczędzasz na kosztach kredytu. Harmonogram spłaty jest załącznikiem do umowy kredytowej.

  Jakie są zasady okresowego zawieszenia spłaty rat kredyt hipotecznego?

  Bank ING daje możliwość zawieszenia spłaty kredytu hipotecznego do 3 miesięcy. O karencję w spłacie występuje kredytobiorca. Wniosek o zawieszenie rat można wysłać przez Internet. Bank nie pobiera opłat z tytułu karencji w spłacie. Kiedy możesz skorzystać z zawieszenia w spłacie rat? Jest to na przykład możliwe, gdy stracisz pracę lub główne źródło dochodu. O szczegółach karencji w spłacie rat dopytaj doradcę bankowego w oddziale lub na infolinii.

  Nadpłata lub wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego w ING

  W banku ING możesz kredyt hipoteczny spłacić przed terminem lub dokonać nadpłaty w trakcie spłaty. Na jakich warunkach możesz dokonać spłaty lub nadpłaty?

  • nadpłata kredytu hipotecznego ING – wpłacasz większą kwotę, niż jest to przewidziane w harmonogramie spłat. Dzięki temu obniżysz wysokość kolejnych rat. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które dysponują nadwyżką gotówki i zależy im na zmniejszeniu kosztów kredytu. Nie musisz w takiej sytuacji podpisywać aneksu do umowy.
  • wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego ING - w tym przypadku podpisujesz aneks do umowy, spłacasz kredyt i tym samym skracasz okres kredytowania. Spłacając kapitał wcześniej, oszczędzasz na odsetkach.

  Przeczytaj również: Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego w 2022 roku - ekspert wyjaśnia!

  Jak kontaktować się z ING w przypadku pytań i wątpliwości o kredyt?

  Kontakt z bankiem jest jak najbardziej możliwy w trakcie trwania Twoje umowy. Masz pytania do banku lub coś cię nurtuje? Skontaktuj się ze specjalistą bankowym. Możesz to zrobić w dogodny dla siebie sposób, czyli:

  • napisać na czacie,
  • zadzwonić na infolinię,
  • przyjść do oddziału banku.

  Wszystkie kontakty oraz adresy najbliższych placówek znajdziesz na stronie internetowej banku.

  Kredyt hipoteczny od ING Banku Śląskiego - podsumowanie i opinie

  Zastanawiasz się, czy wart wziąć kredyt hipoteczny w ING Banku? Zdaj się na opinie o banku i rekomendacje klientów, którzy już wzięli kredyt. Kredyt hipoteczny ING Banku cieszy się uznaniem klientów i wysokimi ocenami. Klienci szczególnie doceniają możliwość zaciągnięcia kredytu bez prowizji lub z niższą marżą. Duża zaleta tego kredytu to możliwość wcześniejszej spłaty bez dodatkowych kosztów. Bank ING może się pochwalić bardzo korzystną ofertą. Niskie stopy procentowe również zachęcają do zaciągnięcia kredytu właśnie teraz. Na co natomiast należy uważać, decydując się na kredyt hipoteczny w ING Banku. Wadą tej oferty jest konieczność skorzystania z dodatkowych produktów bankowych, kiedy chce się skorzystać z promocji.

  Ekspert kredytowy - porozmawiajmy

  Na rynku działa obecnie około kilkunastu banków, a prawie każdy z nich ma w swojej ofercie kredyt hipoteczny. Czasami jeden bank oferuje kilka rozwiązań w ramach kredytu hipotecznego. Jak w takim razie wybrać korzystnie? Skorzystaj z bezpłatnej pomocy eksperta kredytowego kredytwroclaw.pl.

  Inne artykuły z kategorii - Kredyt hipoteczny

  Zaczerpnij kolejną dawkę wiedzy z poradnika finansowego