Masz pytania? Zadzwoń: 571 394 901
Kredyt Wrocław

Kredyt dla programisty 2024
– ekspert wyjaśnia!

Dodano: 01.08.2021    |    Zaktualizowano: 02.01.2024

Kredyt dla programisty 2024 – ekspert wyjaśnia! Kredyt dla programisty 2024 – ekspert wyjaśnia!

Z tego artykułu dowiesz się:

  Kredyt hipoteczny dla programisty

  Sytuacja związana z pandemią ma bardzo duży wpływ na rynek kredytów hipotecznych. Instytucje finansowe przykręciły kurek kredytowy i zaostrzyły wymagania wobec klientów. Coraz więcej banków wymaga większego wkładu własnego, część klientów z ryzykownych branż może na razie zapomnieć o kredycie hipotecznym. Jest jednak branża, na którą pandemia nie miała większego wpływu i która wciąż może liczyć na atrakcyjne oferty kredytów hipotecznych. 

  Przeczytaj: Minimalny wkład własny 2022 – ważne zmiany!

  Zapewne domyślasz się, że chodzi o programistów. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że pandemia jeszcze bardziej podkreśliła atrakcyjność tego zawodu i to jak bardzo programiści są potrzebni. Zarówno mniejsze firmy, jak i duże przedsiębiorstwa, a nawet urzędy, czy szkoły nie mogą się obecnie obejść bez wsparcia programistów. Bez wątpienia jest to obecnie jeden z lepiej płatnych i pożądanych przez pracodawców zawodów. Czy jesteście sobie w stanie wyobrazić, jak działałyby firmy bez wsparcia IT? Nowoczesna firma nie ma racji bytu, jeśli nie korzysta z pracy programistów. 

  Bezpłatne badanie zdolności kredytowej z ekspertem

  Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem w naszym biurze, w Twoim domu, telefoniczne lub online.

  Skontaktuj się
  z ekspertem

  Rodzaj zatrudnienia a kredyt hipoteczny dla programisty b2b

  W przypadku programistów banki są w stanie przymknąć trochę oko na rodzaj zatrudnienia. Instytucje finansowe zdają sobie sprawę z tego, że programiści, a zwłaszcza Ci najlepsi chcą pracować na swój rachunek. Zawód programisty wymaga bardzo wysokich kwalifikacji i jest bardzo ceniony przez pracodawców, którzy są w stanie wyłożyć dobre pieniądze, żeby zatrudnić profesjonalnego programistę. Zwłaszcza w czasach, gdzie coraz więcej osób przenosi się do sieci i zmieniają się nawyki konsumentów.

  Kolejna sprawa to narażenie firmy na cyberataki, którym mogą zapobiec programiści. Każda duża firma produkcyjna, czy też korporacja pracuje na skomplikowanych systemach informatycznych. Stąd konieczność współpracy z programistami. Największe firmy mają swoje wyspecjalizowane działy IT.

  Najlepsi programiści zdecydowanie preferują pracę na własny rachunek b2b. Po pierwsze opłaca się to ze względów finansowych, po drugie daje wolność wyboru. Część programistów pracuje na umowę zlecenie lub umowę o dzieło, część pracuje na samozatrudnieniu, a najbardziej rozchwytywani zatrudniają pracowników, ze względu na dużą ilość zleceń.

  Oczywiście droga programisty nie jest usłana różami. W tym zawodzie panuje dość duża konkurencja, wymagane są duże kwalifikacje i podnoszenie umiejętności poprzez uczestnictwo w szkoleniach, konferencjach itd.

  To wszystko sprawia, że programiści w zasadzie nie mają problemu z uzyskaniem kredytu hipotecznego. Kredyt hipoteczny dla programistów to bardzo popularne rozwiązanie. Banki doceniają wysokie kwalifikacje programistów i ich zarobki. Nie ma co ukrywać – programista to zawód przyszłości, który zawsze będzie potrzebny i będzie odporny na zawirowania w gospodarce.

  Porównanie ofert kredytu hipotecznego w najpopularniejszych bankach

  Ranking kredytów hipotecznych

  Przykład reprezentatywny
  Przedstawiona symulacja została przygotowana na podstawie aktualnych danych banków oraz informacji podanych przez Klienta. KredytWroclaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za błędy obliczeniowe, zmiany w danych banków, o których nie zostało powiadomione, oraz błędy spowodowane podaniem przez Klienta nieprawdziwych informacji. Oferty kredytów przygotowane przez banki mogą różnić się od przedstawionych poniżej wyników. Symulacja ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

  Potrzebujesz innej oferty? - wprowadź parametry kredytu

  Kwota kredytu:
  Okres spłaty:
  lat

  Kredyt dla programistów – na co zwrócić uwagę?

  Jeżeli jesteś programistą i starasz się o kredyt hipoteczny, to raczej nie masz powodu do zmartwień. Jednak warto na kilka rzeczy zwrócić uwagę. Zdarza się, że programista pracuje w dziale IT i jest zatrudniony na umowę o pracę lub zlecenia, a następnie przechodzi na samozatrudnienie. Wtedy możesz mieć problem z uzyskaniem kredytu, zwłaszcza gdy przeszedłeś z umowy zlecenie na samozatrudnienie. Bank może odmówić Ci kredytu, nawet jeśli pracujesz dla tego samego pracodawcy. W regulaminach wielu banków jest zapisane, że można uzyskać kredyt hipoteczny na samozatrudnieniu, ale pod warunkiem, że trwa ono od co najmniej 3 lub 6 miesięcy, a wcześniej programista pracował na umowę o pracę u tego samego pracodawcy.

  Podobnie jest z samozatrudnieniem. Banki zaakceptują taką formę, kiedy otrzymujesz co miesiąc faktury od tego samego pracodawcy. Trochę trudniej może być freelancerom.

  Bank zaakceptuje samozatrudnienie pod warunkiem, że wcześniej pracowałeś u tego samego pracodawcy. Część banków przyzna Ci kredyt hipoteczny, jeśli jesteś na samozatrudnieniu, ale już od jakiegoś pracujesz w tej samej branży.

  PrzeczytajKredyt hipoteczny w 2022 roku – co warto wiedzieć i, czy warto skorzystać.

  Kredyt hipoteczny dla programisty – warunki

  Jak zdążyłeś się już zorientować, banki chętnie przyznają kredyty hipoteczne programistom. Na rynku pracy wciąż rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów IT i ofert nie brakuje. To jedna z najlepiej opłacanych branż. Banki oczywiście to dostrzegają i chętnie przyznają kredyty hipoteczne programistom. Wielu z nich otrzyma kredyt hipoteczny na preferencyjnych warunkach.

  Na co mogą liczyć programiści? Przede wszystkim na długi okres kredytowania i wysokie kwoty. Przedstawiciele branży IT otrzymają też kredyt hipoteczny bez zbędnych formalności, łatwiej i szybciej niż przedstawiciele innych branż. Jeżeli jesteś programistą, są to bez wątpienia bardzo dobre wiadomości dla Ciebie.

  Pamiętaj jednak, że sama informacja o dochodach nie wystarczy. Może otrzymasz kredyt hipoteczny na preferencyjnych warunkach, ale bez wątpienia bank sprawdzi również Twoją zdolność kredytową i to, w jaki sposób spłacałeś wcześniejsze zobowiązania. Bank na pewno skorzysta z raportu BIK po to, żeby sprawdzić, czy jesteś wiarygodnym kredytobiorcą.

  PrzeczytajJak sprawdzić BIK? BIK za DARMO, przez internet!

  Wysokie zarobki są bardzo ważne, ale dla banku będzie również istotny Twój staż pracy. Jeśli pracujesz krócej niż pół roku w branży IT, to albo bank wyda negatywną decyzję, albo przyzna Ci kredyt na gorszych warunkach. Dlatego warto poczekać, dopóki Twój staż nie będzie odpowiednio długi.

  Kredyt hipoteczny dla programisty – dane osobowe

  Instytucja finansowa, w której starasz się o kredyt hipoteczny, poprosi Cię również o dokumenty, które potwierdzą Twoją sytuację osobistą i Twoją tożsamość. Jakie dane będą ważne dla banku? Są to:

  • wiek;
  • wykształcenie;
  • wykonywany zawód;
  • stan cywilny;
  • miejsce zamieszkania.

  Kredyt hipoteczny 2024 dla programistów – niezbędne dokumenty

  Jakie dokumenty musisz przedstawić w banku, gdy starasz się o kredyt hipoteczny dla programistów? Wszystko zależy m.in. od formy zatrudnienia. Wymienimy te najważniejsze:

  • dowód osobisty w celu potwierdzenia tożsamości,
  • oświadczenie o dochodach,
  • dokument potwierdzający prawo wykonywania zawodu,
  • dokumenty finansowe zgodne z prowadzoną działalnością gospodarczą (PIT, KPiR),
  • zaświadczenie od pracodawcy o wysokości otrzymywanego dochodu,
  • wyciąg z konta za ostatnie 6 miesięcy,
  • dokumenty potwierdzające staż pracy (pamiętaj, że powinien on wynosić co najmniej 6 miesięcy).

  Od tego, co przedstawisz w banku, będzie zależeć atrakcyjność warunków, które zostaną Ci zaproponowane. Jeśli jesteś klientem banku, możesz liczyć na uproszczoną procedurę.

  Minimum formalności

  Pomagamy w załatwieniu formalności związanych z kredytem, dzięki czemu oszczędzasz czas i energię, którą możesz poświęcić na codzienne przyjemności.

  Skontaktuj się
  z ekspertem

  Kredyt hipoteczny dla programisty – dokumenty związane z nieruchomością

  Kolejny zestaw obowiązkowych dokumentów, które musisz dostarczyć do banku, to te, które są związane z nieruchomością, którą chcesz kupić. Eksperci z kredytwroclaw.pl doradzają, co musisz przygotować:

  • umowę przedwstępną kupna-sprzedaży nieruchomości, Przeczytaj: Umowa przedwstępna kupna, sprzedaży mieszkania 2022
  • dokumenty potwierdzające wniesienie wkładu własnego,
  • odpis z księgi wieczystej nieruchomości (ważność 30 dni),
  • akt notarialny potwierdzający prawo własności zbywcy,
  • wypis oraz wyrys z ewidencji gruntów (ważność 3 – 6 miesięcy),
  • wypis z aktualnego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego z informacją o przeznaczeniu terenu pod zabudowę mieszkaniową lub decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu/warunkach zabudowy potwierdzająca możliwość realizacji na działce budowy (ważność 3 – 6 miesięcy).

  Kredyt hipoteczny dla programisty – zdolność kredytowa

  Banki uważają programistów za bardzo dobrych klientów i chętnie udzielają im kredytów hipotecznych, a także kredytów gotówkowych, o czym napiszemy dalej. Procedury są w tym wypadku szybkie i uproszczone, jednak ze względu na kwotę, ustanowienie zabezpieczeń itd., wciąż nie jest możliwy kredyt hipoteczny online. Niezależnie od branży bank jednak zawsze korzysta z raportów BIK lub KRD po to, żeby się przyjrzeć wiarygodności finansowej klienta i po to by dokładnie zbadać jego zdolność finansową. Bank sięgnie również po wyciągi z konta z ostatnich 6 miesięcy.

  Jakie są natomiast udogodnienia dla kredyt hipoteczny dla programistów? Bardzo dużym ułatwieniem dla programistów jest to, że jako przedstawiciel wolnego zawodu nie musi przedstawiać faktur, czy zaświadczeń od pracodawcy. To, co jest ważne dla banku to stałe dochody, a źródło ich pochodzenia ma mniejsze znaczenie. Może to być umowa o pracę, samozatrudnienia lub praca na podstawie umowy o dzieło.

  PrzeczytajZdolność kredytowa – badanie zdolności kredytowej 

  Kredyt gotówkowy dla programisty

  Informatyk to zawód, który wymaga wysokich kwalifikacji i cieszy się uznaniem, i prestiżem nie mniejszym niż inne wolne zawody. Dla banku ważna jest nie tylko zdolność kredytowa i dochody, ale również branża, w której pracujemy i zawód, jaki wykonujemy.

  Na co może liczyć programista, jako przedstawiciel wolnego zawodu, jeżeli chce starać się o kredyt gotówkowy? Prestiż i wysokie zarobki decydują o tym, że programista otrzyma korzystniejszy kredyt gotówkowy niż przedstawiciele innych branż. Programiści są rzetelnymi kredytobiorcami, którzy spłacają swoje zobowiązania w terminie. Mają też silną pozycję negocjacyjną. To wszystko ma wpływ na warunki kredytowania, które w przypadku programisty charakteryzują się:

  • wyższą niż standardowo kwotą finansowania,
  • mniej uciążliwymi formalnościami,
  • dłuższym okres spłaty kredytu,
  • niższymi kosztami kredytu,
  • dodatkowymi przywilejami związanymi z obsługą banku np. indywidualny opiekun, brak opłat za prowadzenie konta bankowego.

  Programiści mogą się cieszyć uprzywilejowaną pozycją, jeżeli chodzi o kredyt gotówkowy. Mogą liczyć na prostszą i szybszą procedurę, wyższą kwotę kredytu i dodatkowe przywileje.

  Część programistów może też liczyć na kredyt gotówkowy dla osób zamożnych, którego parametry są ustalane indywidualnie dla konkretnej osoby.

  Przeczytaj: Kredyt gotówkowy w 2022 roku – co warto wiedzieć i czy warto skorzystać

  0 zł - nasze usługi są bezpłatne

  Podwójna korzyść - po pierwsze otrzymujesz fachową i profesjonalną pomoc, a po drugie jest ona udzielana bezpłatnie.

  Skontaktuj się
  z ekspertem

  Jak znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny dla Programisty w 2022 roku?

  Coraz więcej banków ma w swojej ofercie kredyt hipoteczny lub kredyt gotówkowy dla programistów. Jak już pisaliśmy, przedstawiciele tej branży mają silną pozycję negocjacyjną, dlatego nie warto sięgać po pierwszy lepszy kredyt hipoteczny. Warto rozejrzeć się za kredytem z możliwie najniższym oprocentowaniem i niskimi kosztami całkowitymi. Nie musisz robić tego sam. Najlepszy i najkorzystniejszy kredyt hipoteczny znajdą dla Ciebie eksperci kredytowi z www.kredytwroclaw.pl

  Ekspert kredytowy - porozmawiajmy

  Jesteś programistą i chcesz znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny dla siebie? Skontaktuj się z ekspertami kredytowymi z www.kredytwroclaw.pl i skorzystaj z bezpłatnej pomocy.

  Inne artykuły z kategorii - Kredyt hipoteczny

  Zaczerpnij kolejną dawkę wiedzy z poradnika finansowego