Masz pytania? Zadzwoń: 571 394 901
Kredyt Wrocław

Kredyt hipoteczny w Millennium Bank
- ekspert wyjaśnia ofertę!

Dodano: 31.08.2021    |    Zaktualizowano: 15.02.2024

Kredyt hipoteczny w Millennium Bank - ekspert wyjaśnia ofertę! Kredyt hipoteczny w Millennium Bank - ekspert wyjaśnia ofertę!

Z tego artykułu dowiesz się:

  Kredyt hipoteczny Millennium Bank

  Jeden z najpopularniejszych produktów finansowych na rynku to Millennium kredyt hipoteczny. Skąd wynika jego popularność? Jest to produkt, dzięki któremu tysiące Polaków mogło spełnić swoje marzenie o własnym mieszkaniu. Też marzysz o własnym mieszkaniu? A może chcesz wybudować dom? Nie zwlekaj i zacznij realizować swoje plany. Może Ci w tym pomóc Millenium kredyt hipoteczny. Dowiedz się więcej o tym produkcie z naszego artykułu.

  Nie ma co ukrywać. Ceny mieszkań szaleją i przyprawiają o ból głowy. Ten trend jest widoczny głównie w większych miastach, takich jak Warszawa, Gdańsk, Kraków, czy Wrocław, chociaż w mniejszych miastach ceny również rosną. Jak sobie radzić w takiej sytuacji? Najlepsze i najpopularniejsze rozwiązanie to kredy hipoteczny. Dzięki kredytowi hipotecznemu możesz kupić mieszkanie dla siebie i swojej rodziny, na wynajem i jako dobrą inwestycję na przyszłość. Nasi klienci bardzo często korzystają z kredytu hipotecznego banku Millenium? Dlaczego? Postaramy się zaprezentować korzyści dla osób, które skorzystają z kredytu banku Millenium.

  Millennium kredyt hipoteczny - oferta

  Bank Millenium chwali się swoim produktem, hasło reklamowe to: „Kredyt wygodny jak własne mieszkanie”. Czy reklama odzwierciedla rzeczywistość? Sprawdzamy. Zacznijmy od tego, że korzystając z kredytu hipotecznego Banku Millenium, możesz kupić przede wszystkim mieszkanie lub dom. Nie ma znaczenia, czy dokonasz zakupu na rynku pierwotnym, czy wtórnym. Zaletą kredytu hipotecznego Millenium Bank jest to, że możesz przeznaczyć go również na inne cele. Przy pomocy środków z kredytu możesz rozpocząć budowę lub rozbudowę domu, remont, czy modernizację swojej nieruchomości. Kredyt hipoteczny Millenium Bank to również doskonały sposób na refinansowanie kredytu mieszkaniowego. Warto wspomnieć, że Millenium ma w swojej ofercie kredytów hipotecznych aż trzy produkty, które tylko z pozoru nieznacznie się od siebie różnią. Środki z wybranego kredytu hipotecznego mogą służyć różnym celom. Podstawowy produkt to tradycyjny kredyt hipoteczny, ale możesz również zdecydować się na:

  • Pożyczkę hipoteczną - to rozwiązanie polecamy tym klientom, którzy już są właścicielami nieruchomości. Środki, które pozyskasz dzięki pożyczce hipotecznej, możesz wykorzystać na dowolny cel. Nie musisz się tłumaczyć bankowi, na co potrzebujesz pieniądze.
  • Kredyt konsolidacyjny, dzięki któremu możesz spłacić swoje wszystkie zobowiązania i płacić jedną niższą ratę. Bank oferuje kredyty konsolidacyjne o wysokości nawet do 80% wartości posiadanej nieruchomości.

  My jednak skupimy się obecnie na ofercie samego kredytu hipotecznego i postaramy się ją dokładnie prześwietlić. Bank Millenium pozycjonuje się jako instytucja, która łączy tradycyjną bankowość z nowoczesnością. Co według banku oznacza hasło: „Tradycyjna bankowość w nowoczesnym wydaniu”? Jest to bezpieczeństwo oferowanych produktów połączone z nowoczesnością i indywidualnym podejściem do klienta. Warto tutaj, chociażby podkreślić, że bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu hipotecznego.

  To jednak nie koniec zalet oferty banku Millenium. Bank proponuje również dodatkową zachętę w postaci niższej marży. Dla kogo dostępna jest taka promocja? Oferta jest dostępna dla tych klientów, którzy założą konto osobiste w Banku Millenium, na które co miesiąc będzie wpływać wynagrodzenie. Trzeba też być aktywnym użytkownikiem karty debetowej przypisanej do konta osobistego i wykonywać transakcję na co najmniej 500 zł miesięcznie. Umowę o kredyt hipoteczny w banku Millenium możesz podpisać maksymalnie na 35 lat.

  Porównanie ofert kredytu hipotecznego w najpopularniejszych bankach

  Ranking kredytów hipotecznych

  Przykład reprezentatywny
  Przedstawiona symulacja została przygotowana na podstawie aktualnych danych banków oraz informacji podanych przez Klienta. KredytWroclaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za błędy obliczeniowe, zmiany w danych banków, o których nie zostało powiadomione, oraz błędy spowodowane podaniem przez Klienta nieprawdziwych informacji. Oferty kredytów przygotowane przez banki mogą różnić się od przedstawionych poniżej wyników. Symulacja ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

  Potrzebujesz innej oferty? - wprowadź parametry kredytu

  Kwota kredytu:
  Okres spłaty:
  lat

  Bank Millennium kredyt hipoteczny - mocne strony

  Bank Millenium stara się o pozyskiwanie kolejnych klientów, oferując im bardzo atrakcyjne warunki kredytowania nieruchomości. Jakie są zalety kredytu hipotecznego w Millenium Banku? Wymieńmy je po kolei:

  • finansowanie do 90% wartości nieruchomości,
  • Prowizja 0% za udzielenie kredytu i wcześniejszą spłatę,
  • niższa marża nawet o 0,5% dla stałych i aktywnych klientów banku,
  • maksymalna kwota kredytu aż do 4,5 mln zł,
  • okres spłaty od 6 do 35 lat,
  • wakacje kredytowe raz w roku dla rzetelnych kredytobiorców.

  Dowiedz się: Kredyt hipoteczny, na co zwrócić uwagę

  Na jakich warunkach udzielany jest kredyt hipoteczny w Millennium?

  Kredyt hipoteczny w Millenium Banku jest bardzo atrakcyjny. Jednak, żeby go otrzymać, należy spełnić kilka warunków. Pierwszy i zarazem podstawowy warunek, jaki trzeba spełnić, dotyczy wieku przyszłego kredytobiorcy. Minimalny wiek, w którym można złożyć wniosek o kredyt hipoteczny w Millenium Banku to 20 lat. Określona jest również górna granica wieku. W dniu spłaty ostatniej raty nie można mieć więcej niż 75 lat. Jakie jeszcze warunki należy spełnić, żeby otrzymać kredyt hipoteczny w Millenium Banku? Przede wszystkim:

  • mieć pełną zdolność do czynności prawnych,
  • mieć odpowiednio wysoką zdolność kredytową,
  • złożyć poprawnie wypełniony wniosek oraz wymagane przez bank dokumenty,
  • mieć rachunek lub konto osobiste, z którego dokonywana będzie obsługa udzielonego kredytu.

  Wszystkie wymienione wymogi jest to standard, który został opracowany przez instytucje finansowe. Jest to minimum, które daje możliwość ubiegania się o kredyt hipoteczny.

  Przeczytaj: Wniosek o kredyt hipoteczny - do ilu banków złożyć?

  Jak otrzymać kredyt hipoteczny w Banku Millennium krok po kroku

  Zasady przyznawania kredytów hipotecznych nie odbiegają od standardów wyznaczonych przez rynek. Obecnie wszystkie instytucje finansowe dążą do uproszczenia procedur i wychodzą naprzeciw swoim klientom. Podobnie jest w Millenium Banku. Oto jak wygląda procedura przyznawania kredyt hipotecznego w Millenium Banku:

  1. Złóż wniosek kredytowy o przyznanie kredytu hipotecznego,
  2. Poczekaj na wstępną decyzję kredytową oraz formularz informacyjny,
  3. Złóż wniosek o zawarcie umowy kredytowej wraz z wymaganymi załącznikami,
  4. Poczekaj na decyzję kredytową.
  5. Kiedy otrzymasz pozytywną decyzję kredytową, bank zaprosi Cię do podpisania umowy kredytowej.
  6. Poczekaj na wypłatę środków.

  Procedura kredytu hipotecznego w Millenium Banku jest prosta i przejrzysta dla klientów. Złożenie wniosku oraz wymaganych dokumentów nie powinno być dla Ciebie żadnym problemem. Zawsze możesz też liczyć na doradcę w banku lub na eksperta kredytowego, którzy rozwieją Twoje wszystkie wątpliwości.

  Czy część formalności związanych z kredytem można załatwić online?

  Kredyt hipoteczny to zazwyczaj wysokie zobowiązanie wobec banku. Bank bierze na siebie ryzyko udzielenia tak wysokiej kwoty. Dlatego bank nie bierze na razie pod uwagę możliwości składania wniosku o kredyt hipoteczny przez Internet. Jeżeli w pierwszym krok nie chcesz jeszcze udać się do placówki, możesz za pośrednictwem formularza kontaktowego, który znajduje się na stronie banku, zamówić rozmowę z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat oferty.

  Wypełnienie takiego formularza zabierze Ci kilka chwil. Musisz tylko podać kilka podstawowych danych. Są to Twoje imię, nazwisko oraz numer telefonu. Kiedy wyślesz formularz, to w określonym terminie skontaktuje się z Tobą doradca bankowy. Dowiesz się, jak obecnie wygląda oferta kredytu hipotecznego banku Millenium i jak złożyć wniosek o kredyt.

  Po złożeniu wniosku możesz śledzić jego status on-line, dzięki aplikacji mobilnej Banku Millenium. Możesz do tego celu wykorzystać również Millenet. Dowiesz się, na jakim etapie jest Twój wniosek. Na Twoje życzenie bank będzie wysyłał Ci powiadomienia o zmianie statusu wniosku. Na tej podstawie będziesz podejmował kolejne działania, niezbędne do pozyskania kredytu hipotecznego.

  Minimum formalności

  Pomagamy w załatwieniu formalności związanych z kredytem, dzięki czemu oszczędzasz czas i energię, którą możesz poświęcić na codzienne przyjemności.

  Skontaktuj się
  z ekspertem

  Kto może wnioskować o kredyt mieszkaniowy w Millennium?

  Bank ma jasno określone kryteria dotyczące wieku kredytobiorców. Wniosek o kredyt hipoteczny w Millennium może złożyć osoba, która ukończyła 20. rok życia. Natomiast kredyt hipoteczny należy spłacić w całości przed ukończeniem 75 roku życia. Taka informacja pomoże Ci zaplanować, kiedy zacząć starać się o kredyt hipoteczny i jak długi termin spłaty wybrać.

  Wystarczy zrobić prostą kalkulację i do aktualnego wieku dodać zakładaną długość okresu spłaty zobowiązania. Przykładowo, gdy masz 50 lat, to nie możesz starać się o kredyt hipoteczny na 30 lat, ponieważ w momencie spłaty będziesz miał aż 80 lat. Bank w takim wypadku najpewniej odrzuci Twój wniosek.

  Przejdźmy do opisu analizy wniosku przez bank. Analiza jest podzielona na kilka etapów. Na samym początku bank oceni Twoją wiarygodność i obliczy Twój scoring. Następnie bank przejdzie do oceny Twojej zdolności kredytowej, którą oceni na podstawie dostarczonych przez Ciebie dokumentów, informacji od pracodawcy, czy też na podstawie raportów z Biura Informacji Kredytowej. Jak sprawdzić BIK? BIK za DARMO, przez Internet!

  Warto samemu ocenić, czy nasza zdolność kredytowa jest odpowiednio wysoka i czy nie mieliśmy problemów ze spłatą zobowiązań. Jeżeli nie masz pewności, możesz skontaktować się z ekspertem kredytowym, który pomoże Ci wyliczyć Twoją zdolność kredytową. Bez wątpienia wniosek o kredyt hipoteczny najlepiej złożyć, gdy jesteśmy pewni, że mamy dobrą sytuację finansową, a nasze dochody pozwolą na spłatę rat. Zdolność kredytowa – badanie zdolności kredytowej z ekspertem!

  Bank Millennium kredyt hipoteczny Bank Millennium kredyt hipoteczny

  Czy osoby pracujące za granicą mogą zaciągnąć kredyt mieszkaniowy w banku Millennium?

  W Banku Millennium, ale także w każdym innym banku, gdy starasz się o kredyt hipoteczny, będziesz musiał przedłożyć dokumenty, które potwierdzą Twoje dochody i rodzaj zatrudnienia. Bank niestety nie podaje informacji na swojej stronie internetowej, jakie źródła dochodu są obecnie akceptowane przy składaniu wniosku o kredyt. Czy zatem jeśli pracujesz za granicą, to możesz liczyć na kredyt hipoteczny w Millenium Banku? W tej sprawie najlepiej skontaktować się z doradcą w banku. Bank mimo pewnych wyznaczonych standardów, do każdego wniosku podchodzi indywidualnie.

  Millennium kredyt hipoteczny - jakie dokumenty są potrzebne?

  Kiedy tylko zapoznasz się z warunkami oferty i stwierdzisz, że są one dla Ciebie atrakcyjne, możesz złożyć wniosek o kredyt hipoteczny w Millenium Banku. Bank natomiast ze swojej strony poprosi Cię o dostarczenie dokumentów, które pozwolą potwierdzić Twoją tożsamość oraz będą pomocne w weryfikacji Twojej sytuacji finansowej.

  Do potwierdzenia Twojej tożsamości potrzebny będzie dowód osobisty lub paszport. Pozostałe wymagane przez bank Millennium dokumenty możemy podzielić na dwie grupy:

  • Dokumenty, na podstawie których bank zweryfikuje Twoją zdolność kredytową – jest to zazwyczaj zaświadczenie o zarobkach i wysokości dochodów oraz wyciąg z konta w banku z ostatnich 3 miesięcy.
  • Dokumenty, które dotyczącą kredytowanej nieruchomości – operat szacunkowy nieruchomości oraz odpis z księgi wieczystej (dotyczy nieruchomości proponowanej na zabezpieczenie kredytu). Jeżeli kredyt ma sfinansować zakup domu jednorodzinnego lub niezabudowanej działki budowlanej, bank będzie wymagał dostarczenia wyrysu z rejestru gruntów albo kopii mapy ewidencyjnej oraz zaświadczenia potwierdzającego przeznaczenie nieruchomości.

  Podstawowy wykaz dokumentów jest taki sam w każdym banku. Warto taki komplet dokumentów mieć przygotowany już na etapie składania wniosku. Oczywiście ostateczna liczba i rodzaj dokumentów będzie zależeć od Twojej indywidualnej sytuacji kredytowej. Jak się przygotować do kompletowania dokumentów? Przede wszystkim porozmawiaj z przedstawicielem banku i dowiedz się, jakie dokumenty są niezbędne przy staraniu się o kredyt hipoteczny w Millenium Banku.

  Ocena zdolności kredytowej przez Millennium

  Jest to bardzo ważny etap analizy wniosku kredytowego. Bank musi być pewien, że pożycza pieniądze osobie, która będzie w stanie spłacać comiesięczne raty ustalone w harmonogramie spłaty. Od Twojej zdolności kredytowej zależy nie tylko to, czy otrzymasz kredyt hipoteczny, ale również maksymalna kwota kredytu, której udzieli Ci bank. Biorąc kredyt hipoteczny w Millennium, Twoja zdolność kredytowa zostanie poddana ocenie. Oto informacje, które bank weźmie pod uwagę:

  • źródło i wysokość pozyskiwanych dochodów,
  • wysokość miesięcznych zobowiązań,
  • liczba osób pozostających w jednym gospodarstwie domowym,
  • LTV kredytu (Loan to Value, czyli stosunek kwoty kredytu do wartości zabezpieczenia).

  Podczas rozmowy z ekspertem kredytowym lub doradcą w banku, dowiedz się, co jeszcze może mieć wpływ na ocenę Twojej zdolności kredytowej.

  Millennium kredyt hipoteczny - kalkulator zdolności kredytowej

  Dobra wiadomość jest taka, że sam możesz dokonać wstępnej oceny swojej zdolności kredytowej. Na stronie internetowej Millennium Bank znajdziesz kalkulator zdolności kredytowej. Za pomocą tego narzędzia możesz w szybki i prosty sposób obliczyć swoją zdolność kredytową. Jak to zrobić? Po pierwsze wejdź na stronę internetową banku Millenium i przejdź do zakładki Kalkulator. Wybierz opcję: Sprawdź zdolność kredytową. Kalkulator wyliczy Twoją zdolność kredytową, gdy podasz następujące informacje:

  • szacowana wartość nieruchomości,
  • okres spłaty kredytu, który Cię interesuje,
  • osiągane miesięczne dochody netto,
  • suma Twoich wszystkich zobowiązań, w tym limity w koncie lub na kartach kredytowych,
  • liczba osób, które mieszkają z Tobą w jednym gospodarstwie domowym.

  Po uzupełnieniu wszystkich danych dowiesz się, jaka w przybliżeniu wygląda Twoja zdolność kredytowa i na jaką kwotę kredytu hipotecznego możesz liczyć.

  Minimalny wkład własny do kredytu hipotecznego Millennium

  Dzięki kredytowi Millennium możesz sfinansować nawet do 90% wartości nieruchomości. Jest to dobra wiadomość i oznacza, że potrzebujesz jedynie wnieść 10% wkładu własnego. Oczywiście wiąże się to z koniecznością wykupu ubezpieczenia ryzyka wysokiego LTV. Takie ubezpieczenie będzie Twoim dodatkowym kosztem. Mimo wszystko bank idzie swoim klientom na rękę, ponieważ wiele osób nie dysponuje wkładem własnym aż na poziomie 20%. Przypomnijmy, że Rekomendacja S Komisji Nadzoru Finansowego, zaleca bankom, żeby wkład własny wynosił co najmniej 20% wartości nieruchomości. Wkład własny powinieneś wnieść nie później niż przed wypłatą środków lub pierwszej transzy kredytu hipotecznego.

  Przeczytaj: Minimalny wkład własny – ważne zmiany!

  Ubezpieczenie kredytu hipotecznego w Millennium

  Bank Millennium, chcąc zabezpieczyć zarówno interes swój, jak i klienta oferuje przyszłym kredytobiorcom dwa rodzaje ubezpieczeń:

  • ubezpieczenie nieruchomości, które chroni dom lub mieszkanie od szkód powstałych w następstwie zdarzeń losowych, aktów terroryzmu, przepięcia, dewastacji czy akcji ratowniczej prowadzonej w związku ze zdarzeniami ubezpieczeniowymi objętymi ochroną ubezpieczeniową.
  • ubezpieczenie na życie, czyli finansowe zabezpieczenie na wypadek śmierci, jak również całkowitej, trwałej niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji spowodowanej nieszczęśliwym wypadkiem.

  Jeżeli zależy Ci na ubezpieczeniu nieruchomości i ubezpieczeniu na życie, to na etapie składania wniosku o kredyt hipoteczny, zadeklaruj chęć nabycia jednej i drugiej polisy.

  Przeczytaj: Ubezpieczenie do kredytu hipotecznego

  Koszty kredytu hipotecznego w Millennium - prowizje, opłaty, oprocentowanie

  Przed podjęciem decyzji zapoznaj się z kosztami kredytu hipotecznego Millenium Banku. Oprocentowanie kredytu hipotecznego w Millennium wynosi obecnie 2,28%, a RRSO to tylko 2,78% (przyjmując, że WIBOR(R) 3M wynosi 0,28%). Przeanalizujmy, jak będą kształtować się koszty, gdy do obliczeń przyjmiemy przykład reprezentatywny:

  Reprezentatywny kredyt hipoteczny wynosi 302 821 zł. Zakładamy, że podpisujemy umowę na 30 lat, a marża kredytu hipotecznego wynosi 2%. Jest to marża dla klientów, którzy mają konto 360°.

  W tym przypadku całkowity koszt kredytu hipotecznego wyniesie 129 891,71 zł. Co się na niego składa?

  • prowizja za udzielenie kredytu – 0 zł,
  • odsetki – 115 556,74 zł,
  • prowizja za podwyższone ryzyko do czasu dokonania wpisu w księdze wieczystej za 6 miesięcy – 1 512 zł,
  • ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych wg oferty dostępnej za pośrednictwem banku – 10 440 zł,
  • ubezpieczenie na życie wg oferty dostępnej za pośrednictwem banku – 12 163,97 zł,
  • podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC) – 19 zł,
  • opłata sądowa za ustanowienie hipoteki – 200 zł.

  Podsumowując, całkowita kwota do spłaty przez kredytobiorcę wynosi 432 712,71 zł. Do kalkulacji przyjęliśmy, że kredyt zabezpieczony będzie hipoteką na nowo nabywanej nieruchomości, a jej wartość wynosi 387 933 zł.

  Przeczytaj: Prowizja za udzielenie kredytu - ekspert wyjaśnia!

  Kredyt hipoteczny Millennium - kalkulator

  Jak już wspomnieliśmy wyżej, Bank Millennium na swojej stronie internetowej udostępnia klientom kalkulator kredytu hipotecznego. Pomaga on wyliczyć orientacyjne koszty kredytu. Pamiętaj jednak, że ostateczna oferta banku może się różnić. Kalkulator kredytu hipotecznego Millenium jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy, że w odpowiednie pola wpiszesz parametry finansowania i nieruchomości. Na tej podstawie dowiesz się, jakie opłaty mogą Cię czekać w związku z kredytem.

  Kredyt hipoteczny Millennium - kalkulator rat

  Bank wyszedł swoim klientom naprzeciw i przygotował drugie narzędzie, które pomoże wyliczyć Ci wysokość raty kredytu hipotecznego. Chcesz dowiedzieć się, jakie raty będziesz musiał płacić? Na stronie Millenium wejdź w zakładkę Kalkulatory i tym razem wybierz opcję: Sprawdź ratę. Tam znajdziesz formularz, do którego musisz wpisać takie dane, jak:

  • wartość nieruchomości,
  • wartość kredytu,
  • okres spłaty.

  Po wpisaniu tych danych kalkulator obliczy przybliżoną wysokość rat kredytu hipotecznego. Kalkulator banku Millenium pozwala tylko na oszacowanie rat oferowanego przez niego kredytu. Nie obliczysz na jego podstawie rat kredytu hipotecznego, który jest w ofercie innego banku.  Dlatego, jeśli chcesz sprawdzić raty kredytów w innych bankach i je porównać, to zapraszamy na naszą stronę internetową kredytwroclaw.pl, gdzie znajdziesz kalkulator kredytowy i porównywarkę kredytową.

  Ile czeka się na kredyt hipoteczny w Millennium bank?

  Nikt nie lubi długo czekać na decyzję i się denerwować. Zapewne chcesz wiedzieć, ile czeka się na kredyt hipoteczny w banku Millenium. Niestety będziesz musiał poczekać nawet kilka tygodni. Tyle czasu może minąć od złożenia wniosku do uruchomienia przyznanych Ci środków. Żaden bank nie podaje zazwyczaj informacji, jak długo się czeka na kredyt hipoteczny. Z tego, co wiadomo od osób, które starały się o kredyt w Millenium, cała procedura zajmuje średnio od 4 do 6 tygodni. Przygotuj się zatem, że na środki poczekasz nawet 2 miesiące. Bądź jednak pewien, że jest to standardowa procedura w każdym banku. Kredyt jest przyznawany na kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat i każda instytucja finansowa musi się upewnić, że przyszły kredytobiorca będzie spłacał swoje zobowiązanie.

  Dowiedz się więcej: Ile czeka się na kredyt hipoteczny?

  0 zł - nasze usługi są bezpłatne

  Podwójna korzyść - po pierwsze otrzymujesz fachową i profesjonalną pomoc, a po drugie jest ona udzielana bezpłatnie.

  Skontaktuj się
  z ekspertem

  Czy i kiedy można odstąpić od kredytu w banku Millennium?

  Każdy kredytobiorcy ma prawo do odstąpienia od umowy kredytowej. Nie musi z tego powodu udzielać wyjaśnień i nie poniesie w związku z odstąpieniem żadnych kosztów, pod warunkiem, że w terminie 14 dni od zawarcia umowy kredytowej dostarczy do banku oświadczenie o odstąpieniu od tejże umowy.  Oświadczenie o odstąpieniu można wysłać na adres korespondencyjny banku lub złożyć osobiście w oddziale. Od momentu złożenia oświadczenia o odstąpieniu kredytobiorca ma 30 dni na zwrot środków z  kredytu wraz z odsetkami za okres od wypłaty kredytu do dnia zwrotu.

  Millennium - jak wygląda spłata kredytu hipotecznego?

  Kredyt hipoteczny w Millennium Bank jest spłacany w terminie określonym w umowie, w comiesięcznych ratach. W dniu spłaty raty wskazany przez kredytobiorcę rachunek jest obciążany ustaloną kwotą. Kredytobiorca ma obowiązek zapewnić na koncie środki, które będą wystarczające do spłaty raty. Obciążenie rachunku nie może doprowadzić do powstania debetu na koncie, w wysokości przekraczającej ustalony limit.

  Przeczytaj: Harmonogram spłat kredytu - najważniejsze informacje

  Jak nadpłacić lub dokonać wcześniejszej spłaty kredytu mieszkaniowego?

  Jako kredytobiorca masz możliwość dokonania wcześniejszej spłaty lub nadpłaty. Jeżeli chcesz wykonać taką transakcję, to musisz wcześniej poinformować o tym bank i wskazać datę, kiedy to nastąpi. Wtedy w wyznaczonym dniu, na wskazanym do spłaty kredytu rachunku powinny się znaleźć zadeklarowane przez Ciebie środki. Zgodnie z regulaminem, jeżeli zdecydujesz się na wcześniejszą spłatę całości lub części kredytu, bank pobierze od Ciebie określoną w umowie prowizję.

  Przeczytaj również: Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego - ekspert wyjaśnia!

  Doradca kredytowy Millennium Bank Doradca kredytowy Millennium Bank

  Kredyt hipoteczny Millennium - czy warto?

  Bank Millennium to ogólnopolski bank z długą historią. Powstał w 1989 r. i bez wątpienia można go określić mianem „rówieśnika polskich przemian”. Od kiedy powstał, może pochwalić się duża aktywnością w dziedzinie udzielania kredytów i pożyczek. Jest to również bank doceniony przez branżę i klientów. Millenium bank został liderem badania dotyczącego jakości obsługi w banku. Sprawdziliśmy, jaką opinię o banku mają jego klienci, którzy korzystali z różnych usług i produktów przez niego oferowanych.

  Kredyt hipoteczny w banku Millennium - opinie

  Przede wszystkim klienci chwalą sobie wysoki poziom jakości obsługi. Duża zaleta to placówki bankowe, które są czynne w sobotę. Ułatwia to kontakt z bankiem i daje możliwość załatwienia wielu spraw tym osobom, które nie mają sposobności przyjść do banku w trakcie tygodnia.

  Klienci wskazali również wady. Jedną z nich, co nie jest chyba niespodzianką, okazał się zbyt długi czas oczekiwania na decyzję kredytową. Duża część klientów wskazuje na prace analityków, którzy przedłużają całą procedurę. Według klientów bank nie dotrzymuje również ustalonych z klientem terminów. Zawsze warto sprawdzić opinie o banku, gdy podpisujemy umowę na 20 lub 30 lat, i warto wcześniej sprawdzić, jak może wyglądać współpraca z bankiem. Naszym zdaniem korzyści z oferty Millenium równoważą długi czas oczekiwania na decyzję.

  Ekspert kredytowy - porozmawiajmy

  Na rynku działa obecnie około kilkunastu banków, a prawie każdy z nich ma w swojej ofercie kredyt hipoteczny. Czasami jeden bank oferuje kilka rozwiązań w ramach kredytu hipotecznego. Jak w takim razie wybrać korzystnie? Skorzystaj z bezpłatnej pomocy eksperta kredytowego kredytwroclaw.pl.

  Inne artykuły z kategorii - Kredyt hipoteczny

  Zaczerpnij kolejną dawkę wiedzy z poradnika finansowego