Masz pytania? Zadzwoń: 571 394 901
Kredyt Wrocław

Kredyt na 100 000 zł
Gotówkowy, Hipoteczny
Bezpłatna pomoc eksperta!

Dodano: 02.08.2021    |    Zaktualizowano: 02.01.2024

Kredyt na 100 000 zł Gotówkowy, Hipoteczny Bezpłatna pomoc eksperta! Kredyt na 100 000 zł Gotówkowy, Hipoteczny Bezpłatna pomoc eksperta!

Z tego artykułu dowiesz się:

  Kredyt gotówkowy 100 tysięcy zł - jaka rata, warunki, zarobki, ile do spłaty?

  Kredyt na 100 tysięcy złotych możesz otrzymać tylko w banku. Nie możesz liczyć na tak wysokie kwoty w firmach pożyczkowych, tym bardziej że umowę o tak wysoki kredyt podpisuje się przynajmniej na 5 lat. Kredyt na 100 000 zł to dobry sposób na sfinansowanie zakupu mieszkania, remontu, czy też budowy lub wyposażenia domu. Obecnie w banku na tak wysoką kwotę możesz zaciągnąć kredyt hipoteczny bądź też kredyt gotówkowy. Eksperci kredytowi z www.kredytwroclaw.pl podpowiedzą Ci, jakie warunki powinieneś spełnić i jak wysokie mieć zarobki, żeby otrzymać tak wysokie finansowanie. Dowiesz się również, kiedy skorzystać z kredytu gotówkowego, a kiedy z kredytu hipotecznego.

  Bezpłatne badanie zdolności kredytowej z ekspertem

  Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem w naszym biurze, w Twoim domu, telefoniczne lub online.

  Skontaktuj się
  z ekspertem

  Kredyt gotówkowy na 100 tys. zł - co powinieneś wiedzieć?

  Kredyt gotówkowy to jeden z najpopularniejszych produktów bankowych. Charakteryzuje się dostępnością i elastycznością. W przypadku kredytów gotówkowych proces decyzyjny jest szybszy, niż ma to miejsce przy kredycie hipotecznym. Co więcej, kredyt gotówkowy możesz przeznaczyć na dowolny cel. Czasami banki wymagają dodatkowych zabezpieczeń przy tak wysokich kwotach. Może to być wpis na hipotece bądź zastaw na nieruchomości itd. gotówkowy na 100 000 zł otrzymasz tylko w banku. Wiąże się to oczywiście z pewnymi wymogami i dodatkowo musisz spełnić szereg warunków. Starając się o kredyt na taką kwotę, musisz udać się do placówki. Składając wniosek o kredyt gotówkowy przez Internet, masz duże szanse, żeby go otrzymać, ale na dużo mniejsze kwoty. Najważniejsza jest jednak wysoka zdolność kredytowa.

  Porównanie ofert kredytu gotówkowego w najpopularniejszych bankach

  Ranking kredytów gotówkowych

  Przykład reprezentatywny
  Przedstawiona symulacja została przygotowana na podstawie aktualnych danych banków oraz informacji podanych przez Klienta. KredytWroclaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za błędy obliczeniowe, zmiany w danych banków, o których nie zostało powiadomione, oraz błędy spowodowane podaniem przez Klienta nieprawdziwych informacji. Oferty kredytów przygotowane przez banki mogą różnić się od przedstawionych poniżej wyników. Symulacja ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

  Potrzebujesz innej oferty? - wprowadź parametry kredytu

  Kwota kredytu:
  Okres spłaty:
  lat

  Kredyt hipoteczny na 100 tys. - co powinieneś wiedzieć?

  Bardzo ciekawą i atrakcyjną alternatywą dla kredytu gotówkowego jest kredyt hipoteczny. Zwłaszcza gdy planujesz wziąć kredyt na 100 000 zł. Atutem takiego kredytu jest stosunkowo niskie oprocentowanie. Z drugiej jednak strony, środki z kredytu hipotecznego możesz przeznaczyć tylko na zakup nieruchomości lub budowę domu. Nie masz dowolności w wydatkowaniu pieniędzy z kredytu, tak jak jest to możliwe w przypadku kredytu gotówkowego.

  Zdolność kredytowa w przypadku kredytu hipotecznego jest ważna, ale duże znaczenie ma również to, że jest to kredyt zabezpieczony hipoteką. Dlatego Twoje zarobki nie muszą być bardzo wysokie. Oczywiście za 100 000 zł nie kupisz mieszkania lub domu. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które mają wysoki wkład własny.

  Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt 100 000 zł?

  Jest to pytanie, które zadaje nam wielu naszych klientów. Przede wszystkim musisz wiedzieć to, że rata kredytu nie może przekraczać 50%-60% Twoich miesięcznych dochodów. Wysokość raty zależy oczywiście od okresu, na jaki pożyczasz pieniądze od banku. Zwiększysz swoje szanse, jeśli zdecydujesz się dłuższą umowę. Możesz podpisać umowę na 5 lat, na 10 lat, czy nawet 30 lat, jeśli zdecydujesz się na kredyt hipoteczny. Im krótszy termin, tym wyższa rata, ale też niższe koszty kredytu. 

  Bank oczywiście weźmie pod uwagę całą Twoją sytuację życiową i finansową. Ważny będzie rodzaj pracy, to czy masz umowę o pracę, a także to, czy masz inne zobowiązania. Bank sprawdzi również Twoje wydatki i liczbę osób na utrzymaniu. 

  Chcesz dowiedzieć się, czy stać Cię na kredyt 100 000 zł? Skorzystaj z kalkulatora zdolności kredytowej bądź skonsultuj się z ekspertami kredytowym z www.kredytwroclaw.pl

  Kredyt 100 000 zł – jakie jest oprocentowanie?

  Zapewne chcesz wiedzieć, z jakimi kosztami wiąże się kredyt na 100 tys. i jak wysokie odsetki bank naliczy dla takiego kredytu. Samo oprocentowanie zależy od stopy referencyjne, na którą nie masz wpływu oraz od marży banku, którą możesz negocjować. Wysokość marży zależy od polityki banku, od tego jak bank oceni Twoją zdolność kredytową, czy też od akcji promocyjnej organizowanej przez bank. Oprocentowanie kredytu gotówkowego możesz sprawdzić za pomocą porównywarki finansowej lub poprosić eksperta kredytowego z www.kredytwroclaw.pl o przygotowanie informacji na temat ofert bankowych. Przyjrzyjmy się ofertom poszczególnych banków, biorąc pod uwagę kredyt na 100 000 zł i umowę kredytową na 10 lat:

  • BNP Paribas – opr. 7,20%, RRSO 7,44%, prowizja 0%, rata 1171,44,
  • Bank Pekao – opr. 6%, RRSO 8,01%, prowizja 8%, rata 1199,02,
  • Santander – opr. 7,14%, RRSO 8,77%, prowizja 5,85%, rata 1236,66,
  • ING Bank Śląski – opr. 6,49%, RRSO 14,25%, prowizja 0%, rata 1516,33.

  Jak widzisz, samo oprocentowanie może wprowadzać w błąd. Nie zawsze niskie oprocentowanie oznacza tani kredyt. Wpływ na koszt kredyt ma również np. prowizja. Dlatego w pierwszej kolejności sprawdzaj zawsze RRSO.

  Przeczytaj: (RRSO) Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania 2022 - ekspert wyjaśnia!

  Kredyt na 100 000 – rata w zależności od czasu trwania umowy

  Chcesz wiedzieć, jak będzie się kształtować rata w stosunku do czasu trwania umowy? Chcesz wiedzieć, czy podpisać umowę na dłużej, czy na krócej? Sprawdźmy ofertę poszczególnych banków na okres 60 i 120 miesięcy i porównajmy wysokość raty:

  Nazwa banku Kredyt na 60 miesięcy Kredyt na 120 miesięcy
  BNP Paribas 1989,56 1171,44
  Bank Pekao 2087,94 1199,02
  Santander 2102,96 1236,66
  ING Bank Śląski 2284,80 1516,33

  Jak zapewne zauważyłeś, rata jest wyższa o około 800 zł, jeśli zdecydujesz się na kredyt na 60 miesięcy, zamiast na 10 lat. Z drugiej strony spłacasz kredyt aż przez 10 lat, co generuje wysokie koszty odsetkowe. Rata może jest niższa, ale koszt kredytu będzie dużo wyższy przy długich umowach. Nie każdego stać na wysoką ratę i nie każdy klient ma taką zdolność kredytową, która pozwoli na krótki kredyt. Staraj się podpisać umowę, która nie wygeneruje dużych kosztów, ale też zanadto nie obciąży domowego budżetu.

  Kredyt 100 tys. - jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać zobowiązanie?

  Jest to kolejne pytanie, które często zadają nam nasi klienci. Chcą wiedzieć, jakie warunki muszą spełnić, żeby mogli ubiegać się o kredyt na 100 tys. zł. Co zatem należy zrobić, żeby mieć szansę na kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny na 100 tys. zł? Przede wszystkim musisz być pełnoletni i mieć regularne źródło dochodu. Często banki wymagają również odpowiedniego zabezpieczenia kredytu. Bardzo ważna jest przede wszystkim Twoja zdolność kredytowa oraz historia kredytowa. Podsumujmy zatem wszystkie wymagania:

  • wysokość otrzymywanego wynagrodzenia lub dochodów z działalności gospodarczej,
  • wielkość gospodarstwa domowego, liczba osób na utrzymaniu,
  • wysokość aktualnych zobowiązań pożyczkowych i kredytowych,
  • miesięczne wydatki, które obciążają Twój budżet,
  • wiek,
  • stan cywilny,
  • wykształcenia i stanowisko.

  Kredyt 100 000 - jakie dokumenty będą potrzebne?

  Kredyt na 100 000 zł wymaga przedstawienia w banku o wiele większej liczby dokumentów, niż jak ma to miejsce w przypadku niewielkiej pożyczki. Procedura przyznania kredytu na 100 000 będzie na pewno dłuższa i bardziej sformalizowana. Jest to dość wysoka kwota i bank musi zabezpieczyć swoje interesy. Jeżeli starasz się o kredyt hipoteczny, to zakres dokumentacji będzie jeszcze bardziej uciążliwy i skomplikowany. Będziesz też długo czekał na podjęcie decyzji przez bank. Podstawą będzie prawidłowo wypełniony wniosek o kredyt, zaświadczenie o dochodach i wyciąg z konta za ostatnie 3 lub 6 miesięcy. Jeżeli chcesz wiedzieć szczegółowo, jakie dokumenty będą Ci potrzebne, to skontaktuj się z ekspertami kredytowymi z www.kredytwroclaw.pl.

  Kredyt 100 tys. zł – jak znaleźć najtańszy kredyt?

  Większość banków oferuje kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny na 100 000 zł. Biorąc pod uwagę, że przy tak dużej kwocie kredytu płaci się wysokie odsetki, warto podjąć działania, żeby zminimalizować koszty kredytu. Jak znaleźć najtańszy kredyt na 100 000 zł? Możesz jeździć od placówki do placówki i sprawdzać oferty, ale jest to czasochłonne i męczące zajęcie. Drugi sposób to spotkanie z ekspertem kredytowym z www.kredytwroclaw.pl, który na jednym spotkaniu zaprezentuje Ci oferty wielu banków i porówna je ze sobą. Możesz również skorzystać z kalkulatorów i porównywarek. Po wpisaniu kilku zmiennych wyświetlą Ci się oferty banków, zaczynając od tych najkorzystniejszych. Jeśli chcesz ocenić atrakcyjność oferty, to w pierwszej kolejności sprawdź RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. RRSO mówi nam, jaki jest całkowity koszt kredytowania.

  Czy mogę otrzymać kredyt 100 tys. bez zaświadczeń?

  Starając się o kredyt w banku na 100 000 zł zawsze będziesz musiał dostarczyć do banku wymagane dokumenty i zaświadczenia. Ciężko Ci będzie tez otrzymać kredyt na 100 tys. zł on-line na oświadczenie. Przy tak wysokich kwotach konieczne jest zaświadczenie o zarobkach od pracodawcy. Pożyczka pozabankowa na 100 tys. bez zaświadczeń to również rzadko spotykana opcja.

  Co wziąć pod uwagę, kiedy zaciągasz kredyt na 100 tys.?

  Wiele osób szuka kredytu gotówkowego na 100 zł. Jednak zanim zaciągniesz tak wysoki kredyt, to dobrze się zastanów, czy będziesz w stanie spłacić takie zobowiązanie finansowe. Skonsultuj się najpierw ze swoim doradcą kredytowym, który przeanalizuje Twoją sytuację finansową i pomoże znaleźć najtańszy kredyt. Możesz również porozmawiać z doradcą w banku.

  Zabezpiecz się na wypadek nieprzewidzianych okoliczności życiowych i dowiedz się, czy będzie możliwa karencja w spłacie lub wakacje kredytowe. Przeczytaj również dokładnie umowę, sprawdź swoje prawa i obowiązki. Dowiedz się, jakie są dodatkowe opłaty i jakie są konsekwencje niespłacania umowy w terminie.

  0 zł - nasze usługi są bezpłatne

  Podwójna korzyść - po pierwsze otrzymujesz fachową i profesjonalną pomoc, a po drugie jest ona udzielana bezpłatnie.

  Skontaktuj się
  z ekspertem

  Kredyt na 100 tys. a kalkulator kredytowy

  Warto wybrać najkorzystniejszy kredyt gotówkowy lub hipoteczny na 100 000 zł. Skorzystaj w tym celu z popularnego narzędzia, jakim jest kalkulator kredytowy. Po pierwsze sprawdzisz koszty interesujących cię ofert bankowych, a po drugie będziesz mógł porównać ze sobą co najmniej kilkanaście ofert różnych banków. Wystarczy, że wpiszesz kilka danych, tj. wysokość kwoty kredytu oraz okres spłaty. Dowiesz się, jak wysoka będzie comiesięczna rata i całkowity koszt kredytu. Porównasz oferty szybko i dowiesz się, która z nich zasługuje na uwagę. Nie zawsze promocje 0% są najlepsze. Kalkulator kredytowy znajdziesz na www.kredytwroclaw.pl. 

  Inne bardzo pożyteczne narzędzie to porównywarka kredytowa. Po wpisaniu zmiennych w porównywarkę finansową pojawi się lista najlepszych ofert bankowych, które możesz dowolnie filtrować. 

  Ekspert kredytowy - porozmawiajmy

  Interesuje Cię kredyt gotówkowy na 100 000 zł lub może wolisz kredyt hipoteczny? Skontaktuj się z ekspertami kredytowymi z www.kredytwroclaw.pl.

  Inne artykuły z kategorii - Kredyt hipoteczny

  Zaczerpnij kolejną dawkę wiedzy z poradnika finansowego