Masz pytania? Zadzwoń: 571 394 901
Kredyt Wrocław

Bezpieczny Kredyt na 2% Pierwsze Mieszkanie Wrocław - bezpłatna pomoc ekspertów!

Wsparcie przy wyborze kredytu
Kredyt na 2% Program Pierwsze Mieszkanie Wrocław Kredyt na 2% Program Pierwsze Mieszkanie Wrocław

Porównujemy oferty 13 banków

mBank PKO Bank Polski BNP Paribas Bank Polska S.A. Bank Pekao S.A.

Kredyt na 2% Program Pierwsze Mieszkanie - Zapisz się na listę!

Już dziś możesz całkowicie za darmo skonsultować się z Ekspertem Finansowym i wraz z nim indywidualnie ocenić swoje szanse na skorzystanie z kredytu hipotecznego na 2% w ramach programu Pierwsze Mieszkanie oraz dobrze się na niego przygotować.

Umów rozmowę

Dlaczego warto skorzystać z pomocy eksperta kredytowego przy kredycie hipotecznym?

Na rynku działa obecnie około kilkunastu banków, a prawie każdy z nich ma w swojej ofercie kredyt hipoteczny. Czasami jeden bank oferuje kilka rozwiązań w ramach kredytu hipotecznego. Jak w takim razie wybrać korzystnie?

Kredyt Wrocław
Dowiedz się więcej

Bezpieczny Kredyt 2% - kalkulator programu rządowego

Kwota kredytu:
0 800 000
Okres spłaty:
15 35
lat

Tradycyjny kredyt*

Przez pierwsze 10 lat

Rata 0 zł

Rodzaj rat równe

Rodzaj oprocentowania stałe

Oprocentowanie 7%

Przez kolejne 20 lat

Rata 0 zł

Rodzaj rat równe

Rodzaj oprocentowania zmienne

Oprocentowanie 9%

Koszt odsetkowy kredytu 0 zł

Bezpieczny kredyt 2%

Przez pierwsze 10 lat

Pierwsza rata 0 zł 0 zł

Ostatnia rata 0 zł 0 zł

Rodzaj rat malejące

Rodzaj oprocentowania stałe

Oprocentowanie 2% + marża banku **

Przez kolejne 20 lat

Rata 0 zł 0 zł

Rodzaj rat równe

Rodzaj oprocentowania zmienne

Oprocentowanie 9%

Koszt odsetkowy kredytu 0 zł

Jak otrzymać kredyt hipoteczny

kredytWroclaw.pl – ekspert finansowy
Porozmawiajmy
Kredyt Wrocław Kredyt Wrocław

Ponad 450 pozytywnych opinii w Google

Kredyt Wrocław Kredyt Wrocław

Jesteśmy jednymi z najlepiej i najczęściej ocenianych ekspertów kredytowych we Wrocławiu w Google. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

Z roku na rok grono naszych klientów dynamicznie się rozrasta, a wraz z nim nasz zespół ekspertów. Zaufanie do nas wynika z dobrej opinii, cieszymy się, że jesteśmy rozpoznawalni jako rzetelni, profesjonalni i skuteczni eksperci kredytowi.

Zobacz, opinie na nasz temat!

Wypowiedzi w mediach

Dzielimy się doświadczeniem, rozmawiamy o tym, jak postrzegamy rynek finansowy w życiu współczesnych ludzi oraz tłumaczymy w sposób przystępny, najważniejsze zmiany.

Znajdź kredyt, którego potrzebujesz!

Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem w naszym biurze, w Twoim domu, telefoniczne lub online.

Wiadomość do eksperta Sprawdź, jaką ofertę dla Ciebie przygotowaliśmy Formularz kontaktowy
Telefon do eksperta Porozmawiajmy (+48) 571 394 901

Kredyt na 2% Program Pierwsze Mieszkanie Wrocław - co warto wiedzieć i czy warto skorzystać

Kredyt na 2% Program Pierwsze Mieszkanie Wrocław Kredyt na 2% Program Pierwsze Mieszkanie Wrocław

Kredyt na 2% Program Pierwsze Mieszkanie Wrocław

Kredyt z dopłatą, dzięki której oprocentowanie zostanie obniżone do ok. 2% na okres 10 lat.

Sprawdź szczegóły!

Bezpieczny Kredyt 2% - najważniejsze informacje

Dostęp do kredytów hipotecznych został znacznie ograniczony ze względu na rosnące stopy procentowe oraz nowy system naliczania zdolności kredytowej. Akcja kredytowa znacząco spadła w stosunku do lat poprzednich. Rząd zdecydował się wyjść naprzeciw potrzebom mieszkaniowym Polaków i zaproponował powstanie nowego programu mieszkaniowego - Pierwsze Mieszkanie.

Założenie programu przedstawił na konferencji prasowej minister rozwoju i technologii Waldemar Buda w połowie grudnia 2022 r. Nowy program mieszkaniowy ma się opierać na dwóch filarach:

 • Tanich kredytów hipotecznych z dopłatami rządowymi,
 • Specjalnych kontach oszczędnościowych, na których będzie można odkładać pieniądze na mieszkanie bez konieczności odprowadzania podatku od zysków kapitałowych i z możliwością otrzymania premii z budżetu państwa.

Jakie są założenie programu? Eksperci kredytowi z kredytwroclaw.pl sprawdzili wszystkie najważniejsze informacje.

Bezpieczny Kredyt 2% w programie Pierwsze Mieszkanie - podstawowe założenie

Rosnące stopy procentowe spowodowały, że kredyty hipoteczne są bardzo drogie, co obniża zdolność kredytową Polaków. Do tego dochodzą rosnące ceny nieruchomości. Obecnie niewiele osób stać na zakup mieszkania i spłatę kredytu hipotecznego.

Zgodnie z zapowiedziami rządu nowy Bezpieczny Kredyt 2% ma rozwiązać problemy mieszkaniowe Polaków. Jego główną zaletą będzie niskie oprocentowanie 2% przez pierwsze 10 lat spłaty kredytu. Różnicę między średnim oprocentowaniem kredytów o stałej stopie a stawką 2%, pokryją dopłaty rządowe.

Oznacza to, że klient będzie płacił tylko część raty kapitałowo – odsetkowej naliczonej według oprocentowania stałego 2% i marży banku. Rząd będzie pokrywał pozostałą część raty.

Według informacji na dziś, o taki kredyt mogą starać się osoby młode, które nigdy nie były właścicielami mieszkania.

Wiele osób liczy, że to właśnie dzięki programowi Bezpieczny kredyt 2% będą mogli kupić swoje wymarzone mieszkanie. Oprocentowanie wygląda na bardzo korzystne i nie przewidziano również limitów metra kwadratowego.

Mimo że na razie zostały przedstawione tylko ramowe założenia programu, a jego wprowadzenie jest możliwe najwcześniej w III kwartale tego roku, to grono zainteresowanych nim jest rekordowe. Dlaczego? Jeśli podane założenia rzeczywiście zostaną utrzymane, to będzie można liczyć na naprawdę wyjątkowo tani kredyt hipoteczny.

Kto może starać się o Bezpieczny Kredyt 2%?

Program Bezpieczny kredyt 2% jest adresowany do tych osób, które chcą kupić swoje pierwsze mieszkanie, dom, działkę lub chcą wybudować dom.

Podstawowe warunki to:

 • Wniosek o kredyt 2% mogą złożyć single, pary ze wspólnym dzieckiem oraz małżeństwa z dziećmi lub bez.
 • Osoba, która składa wniosek, nie może mieć więcej niż 45 lat. W przypadku, gdy dwie osoby starają się o kredyt 2%, to warunek wieku musi spełnić tylko jedna osoba.
 • Wnioskodawcy mogą starać się o Bezpieczny Kredyt, jeśli nie miały wcześniej żadnej nieruchomości mieszkalnej na własność bądź nie były jej współwłaścicielami ani nie miały do takiej nieruchomości prawa spółdzielczego. W przypadku małżeństwa lub rodziców co najmniej jednego dziecka warunek ten musi spełnić przynajmniej 1 małżonek, lub rodzic.
 • Odpowiednia zdolność kredytową do zaciągnięcia zobowiązania.

Łatwo dostrzec, że program Bezpieczny Kredyt 2% jest podobny do programu MdM. Część osób uważa, że to po prostu program MdM w nowej odsłonie.

Bezpieczny Kredyt 2%– poznaj szczegóły

Główny cel programu to realizacja przez kredytobiorców własnych celów mieszkaniowych. Oznacza to, że nieruchomość kupujemy dla własnego użytku i nie będziemy mogli jej wynająć.

Środki wypłacone w ramach Bezpiecznego Kredytu 2% można przeznaczyć tylko na zakup pierwszego mieszkania lub domu. Osoby, które żyją z wnioskodawcą w jednym gospodarstwie domowym, nie mogą mieć na własność żadnego lokalu ani spółdzielczego prawa do nieruchomości.

Jedyny wyjątek to sytuacja, gdy prawo dotyczy nie więcej niż połowy nieruchomości, zostało odziedziczone, a kredytobiorcy nie mieszkają pod tym adresem. Rząd będzie dopłacał do rat przez pierwsze 10 lat spłaty kredytu. Raty kredytu w tym okresie będą równe, a stałe oprocentowanie wyniesie zaledwie 2 proc.

Dla przykładu: jeżeli stałe oprocentowanie wyniesie w banku 9%, to rząd dopłaci 7%. Natomiast kredytobiorca powinien do oprocentowania 2% doliczyć również marżę banku, prowizję, ubezpieczenie, a także inne dodatkowe opłaty.

Maksymalna kwota Kredytu Bezpiecznego to:

 • 500 tys. zł dla singli,
 • 600 tys. dla par, które wychowują co najmniej jedno dziecko.

Można oczywiście kupić droższe mieszkanie lub dom pod warunkiem, że mamy odpowiedni wkład własny. Wynika to z tego, że w programie Bezpieczny Kredyt nie ma narzuconych limitów ceny za metr kwadratowy nieruchomości tak jak w przypadku innych programów mieszkaniowych.

Ile można zaoszczędzić na rządowej dopłacie?

Sprawdziliśmy, ile mogą wynieść nasze oszczędności, gdy zdecydujemy się na udział w Programie Bezpieczny Kredyt 2%. Naszą bazą do wyliczeń jest oferta kredytu ING Banku Śląskiego o oprocentowaniu stałym 8,57% i prowizji 1,9%. Marża banku wynosi 3%. Zakładamy również, że okres spłaty wynosi 30 lat. Ile wyniosą oszczędności dla konkretnych kwot kredytu? Sprawdź w poniższej tabeli.

Kwota kredytu     Rata na warunkach rynkowych     Rata w programie Bezpieczny kredyt 2%     Potencjalne oszczędności przez 10 lat dopłat
100 000 zł     776,01 zł     536,82 zł     28 702,80 zł
200 000 zł     1 552,02 zł     1 073,64 zł     57 405,60 zł
300 000 zł     2 328,04 zł     1 610,46 zł     86 109,60 zł
400 000 zł     3 104,05 zł     2 147,29 zł     114 811,20 zł
500 000 zł     3 880,06 zł     2 684,11 zł     143 514,00 zł
600 000 zł     4 656,07 zł     3 220,93 zł     172 216,80 zł

Z naszych wyliczeń wynika, że jeśli program będzie działał na podanych przez rząd warunkach, to nasze oszczędności mogą być całkiem spore. Im wyższa kwota kredytu, tym większe oszczędności. Nie dziwi zatem duże zainteresowanie programem.

Warto pamiętać, że dopłaty obowiązują przez pierwsze 10 lat spłaty, a w większości przypadków kredyty hipoteczne zaciągane są na dłużej. Po ustaniu okresu dopłat trzeba będzie liczyć się z tym, że rata będzie wyższa. Prawdopodobnie będzie można nadpłacać kredyt, więc gdy spłacimy całość w maksymalnie 10 lat, to tej różnicy nie odczujemy i szybciej pozbędziemy się zobowiązania.

Wysokość rat kredytu 2% – przykłady

W ramach Kredytu Bezpiecznego państwo będzie dopłacać do rat przez 10 lat. W tym czasie kredytobiorcy będą płacić dużo niższe raty niż te, które spłacamy w ramach kredytu hipotecznego standardowego. Obecnie oprocentowanie jest bardzo wysokie, dlatego kredyt Bezpieczny 2% wydaję się bardzo dobrym rozwiązaniem.

Rząd przygotował kilka symulacji, z których można się dowiedzieć, ile będą wynosić raty dla tych osób, które wezmą udział w programie. Wyliczenia zostały oparte na ofercie kredytu hipotecznego z oprocentowaniem 8,46%.

Kredyt 550 tys. zł na 30 lat dla małżeństwa z dzieckiem:

 • Kwota kredytu – 550 000 zł,
 • okres kredytowania – 30 lat,
 • I rata kredytu na standardowych warunkach (bez dopłaty) – 5 405,28 zł
 • I rata kredytu po dopłacie – 2 832,19 zł
 • oszczędności na I racie – 2 573,09 zł
 • wysokość raty po 10 latach – 3 172,74 zł.

Kredyt 320 tys. zł na 25 lat dla bezdzietnego małżeństwa:

 • Kwota kredytu – 320 000 zł,
 • okres kredytowania – 25 lat,
 • I rata kredytu na standardowych warunkach (bez dopłaty) – 3 322,67 zł
 • I rata kredytu po dopłacie – 1 825,60 zł
 • oszczędności na I racie – 1 497,07 zł
 • wysokość raty po 10 latach – 1 886,20 zł.

Kredyt 250 tys. zł na 20 lat dla singla:

 • Kwota kredytu – 250 000 zł,
 • okres kredytowania – 20 lat,
 • I rata kredytu na standardowych warunkach (bez dopłaty) – 2 804,17 zł
 • I rata kredytu po dopłacie – 1 634,58 zł
 • oszczędności na I racie – 1 169,59 zł
 • wysokość raty po 10 latach – 1 547,15 zł.

Bezpieczny kredyt 2% a wkład własny

Bezpieczny Kredyt 2% ma zagwarantować klientom przez 10 lat spłaty niższe raty. Nie zmienią się natomiast inne warunki kredytowania, takie jak np. wymóg dysponowania wkładem własnym. Zgodnie z Rekomendacją S opracowaną przez KNF, wkład własny powinien wynosić co najmniej 20% wartości kupowanej nieruchomości lub 10% przy zastosowaniu dodatkowego zabezpieczenia.

Rząd jednak znalazł rozwiązanie dla osób, które nie mają oszczędności i nie mogą wykazać się wkładem własnym. Udział w programie Bezpieczny Kredyt 2% będzie można częściowo połączyć z programem Mieszkanie bez wkładu własnego. Oznacza to, że osoby bez wkładu własnego mogą również liczyć na kredyt.

Kiedy Bezpieczny Kredyt 2% wejdzie w życie?

Rząd przedstawił na razie tylko ramowe założenia programu Bezpieczny Kredyt 2%. To jednak wystarczyło, żeby zainteresowanie programem było bardzo duże. Część osób na pewno będzie zwlekać z decyzją zakupu mieszkania i czekać aż program wejdzie w życie.

Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Rozwoju i Technologii wnioski o Kredyt Bezpieczny 2% będzie można składać już od 1 lipca 2023 roku.

Na razie pozostaje nam czekać, ponieważ trwają jeszcze konsultacje społeczne dotyczące nowego programu mieszkaniowego. Rząd jednak wydaje się zdeterminowany, żeby Bezpieczny Kredyt wszedł w życie już na początku wakacji.

Bezpieczny Kredyt 2% i wpływ na polski rynek nieruchomości

Zgodnie z założeniem rządu na Bezpieczny Kredyt 2% powinien zwiększyć zdolność kredytową Polaków aż o 20%. To właśnie niska zdolność kredytowa jest obecnie największym problemem Polaków, którzy szukają możliwości sfinansowania zakupu nieruchomości.

Część ekspertów ma jednak wątpliwości co do programu. Dr Adam Czerniak, Kierownik Zakładu Ekonomii Instytucjonalnej i Politycznej SGH przygotował wyliczenia, z których wynika, że: Według ekonomisty z kredytu skorzystają zatem osoby o wysokich dochodach, które i

 • para, która chce starać się o kredyt 2% na 600 tys. zł, będzie musiała miesięcznie wykazać wspólny dochód rozporządzalny w kwocie co najmniej 10 335 zł i dysponować 20% wkładem własnym. Przy braku 20% wkładu własnego dochód będzie musiał być istotnie wyższy.

Według ekonomisty z kredytu skorzystają zatem osoby o wysokich dochodach, które i tak stać na kredyt. Tezę tę potwierdza także Jacek Furga, Przewodniczący Komitetu ds. Finansowania Nieruchomości Mieszkaniowych ZBP, który stwierdził, że to kolejny program mieszkaniowy wspierający raczej tych, którzy i tak daliby sobie radę.

Rząd ma nadzieję, że wprowadzenie tanich kredytów powinno zwiększyć popyt na mieszkania. Jednak jak przewidują eksperci, program może przełożyć się na dalszy wzrost cen nieruchomości, zwłaszcza w dużych miastach.

Problemem może okazać się także stosunkowo niska pula środków na dopłaty do kredytów, która na rok 2024 wynosi 800 mln. Przy założeniu, że roczna dopłata do jednego Bezpiecznego Kredytu ma wynieść 40 tys. zł, z rozwiązania skorzysta tylko około 20 tys. beneficjentów.

Czy warto starać się o Bezpieczny Kredyt w ramach rządowego programu?

O tym, czy warto wnioskować o kredyt 2%, przekonamy się, gdy program już wejdzie w życie. Ważne będą też warunki określone przez banki, jak np. marża i czy rzeczywiście zdolność kredytowa będzie wyższa.

Bezpieczny Kredyt 2% wydaje się bardzo korzystnym rozwiązaniem, ponieważ oferuje niskie oprocentowanie w porównaniu ze standardową ofertą.

Bezpieczny kredyt 2% - najczęściej zadawane pytania

Jakie muszę spełnić warunki, by uzyskać bezpieczny kredyt 2%?

 • kredytobiorca musi mieć odpowiednią zdolność kredytową adekwatną do kwoty kredytu,
 • kredytobiorca oraz osoby wchodzące w skład jego gospodarstwa domowego nie mają i nie miały prawa własności lokalu mieszkalnego albo domu jednorodzinnego, albo spółdzielczego prawa do nieruchomości, chyba że prawo dotyczy łącznie nie więcej niż 1/2 udziału w jednym lokalu albo domu, zostało odziedziczone, a kredytobiorca nie zamieszkuje pod tym adresem,
 • kredytobiorca lub jeden ze współkredytobiorców ma nie więcej niż 45 lat. Drugi współkredytobiorca może być starszy.

Ile wynosi oprocentowanie kredytu?

Przez pierwsze 10 lat spłaty kredytu oprocentowanie kredytu wyniesie 2% i będzie powiększone o marżę, prowizję i inne opłaty bankowe, jeśli takie będą pobierane.

Czy oprocentowanie kredytu jest stałe?

Wsparcie będzie przewidziane dla kredytów o okresowo stałej stopie procentowej.

Czy mogę połączyć kredyt z programem Mieszkanie bez wkładu?

Rząd przewiduje możliwość udzielenie kredytu z prawem dopłat również kredytobiorcom, którzy nie mają środków na wkład własny.

Czy poza oprocentowaniem kredytu poniosę dodatkowe koszty kredytu?

Kredyty będą udzielane przez banki komercyjne i poza niższym oprocentowaniem nie będą odbiegać od oferty rynkowej.

Co się stanie, gdy zakończy się 10-letni okres obniżonego oprocentowania? Czy moja rata nie wzrośnie wtedy kilkukrotnie?

 • Na wysokość raty po okresie dopłat wpływ będzie miało kilka czynników, takich jak okres finansowania (im krótszy, tym większa część kapitału została już spłacona przez kredytobiorcę), aktualny poziom stóp procentowych. Należy jednak zwrócić uwagę, że bank oceniając zdolność kredytową kredytobiorcy w dniu udzielenia finansowania, musi uwzględnić cały okres spłaty kredytu.
 • Przewiduje się, że jeżeli kredytobiorca będzie mógł wydłużyć okres spłaty kredytu o maksymalnie 5 lat w sytuacji, kiedy rata kredytu po zakończeniu okresu będzie dla niego za wysoka.

Czy będą mi przysługiwać spłaty rodzinne przy kredycie?

Nie przewiduje się takiej możliwości.

Czy są limity ceny na m2 mieszkania?

Nie przewidziano limitów cenowych za m2 lokalu mieszkalnego.

Czy będą limity udzielanych kredytów w ciągu roku?

Limit środków budżetu państwa przeznaczonych na program zostanie określony w ustawie. Szacuje się, że środki zabezpieczą potrzeby zdecydowanej większości osób spełniających kryteria.

Czy będąc w związku nieformalnym, mogę wraz z partnerką ubiegać się o kredyt?

Tak, jeżeli wychowujecie co najmniej jedno wspólne (w tym przysposobione) dziecko.

Czy kredyt na zakup działki budowlanej oraz budowę domu jednocześnie, również zalicza się do tego programu?

Tak, możliwe będzie przeznaczenie środków na wydatki ponoszone w związku z budową domu jednorodzinnego, w tym z jego wykończeniem oraz kupnem nieruchomości gruntowej lub jej części w celu budowy na niej tego domu.

Jeżeli w przeszłości byłam właścicielką mieszkania, ale już je sprzedałam, to mogę skorzystać z programu?

Nie. Program jest przeznaczony wyłącznie dla osób kupujących nieruchomość po raz pierwszy.

Jakie banki będą brały udział w programie?

W programie wezmą udział banki, które podpiszą odpowiednią umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i wprowadzą Kredyt Bezpieczny do swojej oferty. Większość banków komercyjnych zapewne przystąpi do programu.

Czy mogę skorzystać z programu, jeżeli w przeszłości skorzystałem z programu „Mieszkanie dla Młodych”?

Nie, ponieważ nie spełniasz warunku nabywania pierwszej nieruchomości mieszkaniowej.

Mam już kredyt. Czy rząd przewiduje możliwość refinansowania już zakupionej nieruchomości z wykorzystaniem nowego programu?

Obecnie zakłada się, że Bezpieczny Kredyt 2% skierowany będzie do osób, które nie mają i nie miały mieszkania, ani nie są strona umowy innego kredytu hipotecznego zaciągniętego na mieszkanie lub dom.

Jestem współwłaścicielem mieszkania. Czy mogę skorzystać z programu?

Osoby, które mają udział nie wyższy niż 50% we współwłasności mieszkania nabytego w drodze dziedziczenia i niezamieszkujące w tym mieszkaniu, będą mogły skorzystać z programu. Jednak rząd zastrzega możliwość zmian.

Jestem kredytobiorcą, podpisałem umowę deweloperską, ale jeszcze nie mam prawa własności mieszkania. Czy mogę skorzystać z programu?

W przypadku umowy deweloperskiej nabycie prawa własności lokalu następuje w chwili jego wyodrębnienia, a zatem do czasu takiego wyodrębnienia kredytobiorca będzie spełniał warunki programu, o ile umowa deweloperska nie jest zawarta razem z umową kredytową.

Czy będzie mnie stać na ten kredyt? Czy mam wystarczającą zdolność kredytową?

Ocena zdolności kredytowej należy do banku kredytującego. W przypadku spełnienia kryteriów ustawowych to bank kredytujący podejmie decyzję o możliwości udzielenia kredytu i przyznania spłaty rodzinnej. Z myślą o osobach, które nie mają zdolności kredytowej. powstaje drugi instrument – Konto Mieszkaniowe.

Czy pieniądze z Konta Mieszkaniowego można wykorzystać na zakup nieruchomości przed upływem 3 lat?

Rząd obecnie zakłada, że okres gromadzenia oszczędności w ramach Konta Mieszkaniowego będzie nie krótszy niż 3 lata i nie dłuższy niż 10 lat. Wypłata środków przed upływem minimalnego okresu oszczędzania może spowodować brak prawa do finansowego wsparcia w ramach programu.

Czy będzie ustalona maksymalna prowizja oraz marża banków?

Aktualnie nie przewiduje się określenia maksymalnej prowizji lub marży banków ramach programu Bezpieczny Kredyt 2%. W przepisach przewiduje się jednak zakaz stosowania przez banki wyższej marży i prowizji niż w kredytach udzielanych poza programem. W zakresie drugiego proponowanego instrumentu czyli Konta Mieszkaniowego, zakłada się, że bank nie pobierze od oszczędzającego opłat i prowizji.

Czy mieszkanie kupione z pomocą programu można wynająć?

Program jest skierowany do osób, które planują nabyć pierwszy lokal mieszkalny lub dom jednorodzinny albo jego budowę. Podstawowym celem jest wyłącznie wsparcie gospodarstwa domowego w zaspokojeniu własnej potrzeby mieszkaniowej. W przypadku wynajęcia takiego mieszkania dopłaty wygasną.

Czy można skorzystać równocześnie z Bezpiecznego Kredytu 2% i Konta Mieszkaniowego?

 • Projekt ustawy nie wyklucza jednoczesnego korzystania z obu instrumentów w ramach Programu Pierwsze Mieszkanie. Podkreślić jednak należy, iż warunkiem uczestnictwa jest nieposiadanie prawa własności mieszkania lub domu jednorodzinnego. W przypadku zaciągnięcia Bezpiecznego Kredytu 2% zainteresowany nie jest już w stanie spełnić wspomnianego warunku przy chęci skorzystania z instrumentu Konto Mieszkaniowe.
 • Nie ma aktualnie przeszkód w skorzystaniu z instrumentu Konto Mieszkaniowe w celu zgromadzenia oszczędności, a następnie zawarcie z bankiem kredytującym umowy Bezpiecznego Kredytu 2% i przeznaczenie zgromadzonych na koncie środków jako wkładu własnego na nabycie mieszkania.
 • Należy jednak dodać, że Bezpieczny Kredyt 2% udzielany ma być do 2027 r., podczas gdy Konto Mieszkaniowe musi być prowadzone co najmniej 3 lata.

Czy biorąc Bezpieczny Kredyt 2%, można wnieść działkę jako wkład własny?

Tak, ale jeżeli wartość działki przekracza 200 tys. zł wówczas nie będzie możliwe wniesienie dodatkowego wkładu własnego np. w środkach pieniężnych.

Bezpieczny Kredyt 2% - przykład 1

Bezpieczny Kredyt 2% - przykład 1 Bezpieczny Kredyt 2% - przykład 1

Bezpieczny Kredyt 2% - przykład 2

Bezpieczny Kredyt 2% - przykład 2 Bezpieczny Kredyt 2% - przykład 2

Bezpieczny Kredyt 2% - przykład 3

Bezpieczny Kredyt 2% - przykład 3 Bezpieczny Kredyt 2% - przykład 3

Bezpieczny Kredyt 2% - przykład 4

Bezpieczny Kredyt 2% - przykład 4 Bezpieczny Kredyt 2% - przykład 4

Bezpieczny Kredyt 2% - przykład 5

Bezpieczny Kredyt 2% - przykład 5 Bezpieczny Kredyt 2% - przykład 5

Porady kredytowe - o kredytach piszemy prosto

Zaczerpnij kolejną dawkę wiedzy z poradnika finansowego

Kredyt na 2% Program Pierwsze Mieszkanie Wrocław

Oceń nas!


4,9 /5 (4351 ocen)

Oceń nasze usługi