Umów się na bezpłatne konsultacje i sprawdź, czy fotowoltaika się opłaca.
Fotowoltaika to darmowe i ekologiczne źródło energii odnawialnej dla Ciebie i Twojej rodziny. Ogniwa fotowoltaiczne pracują przez cały rok, także w zimie, a jedynym warunkiem ich pracy jest obecność promieniowania słonecznego.
Darmowy prąd ze słońca panele produkują energię z odnawialnego, niewyczerpalnego źródła, jakim jest słońce
Czyste źródło energii instalacja nie emituje zanieczyszczeń, po zużyciu możliwy jest także recykling paneli fotowoltaicznych
Oszczędność i niezależność od podwyżek cen prądu przez co najmniej 30 lat
Bezobsługowy i bezawaryjny system fotowoltaika to system, którego nie trzeba serwisować, nie posiada też części ruchomych co zmniejsza ryzyko usterki
Podniesienie wartości nieruchomości Twój dom z fotowoltaiką staje się oszczędny i dzięki temu jeszcze bardziej atrakcyjny na rynku nieruchomości
Typowa 4 osobowa rodzina zużywa rocznie około 3 000 kWh. Instalacja fotowoltaiczna o mocy 3,0 kW produkuje rocznie 2 800 kWh – co stanowi znaczący udział w zużyciu energii. Dzięki wykorzystaniu tej technologii koszty rachunków spadają o około 80%.
Interesujesz się Instalacją fotowoltaiczną na potrzeby Twojej firmy? Tania energia jest na wyciągnięcie ręki! Dzięki instalacji fotowoltaicznej możesz m.in. zabezpieczyć swoją działalność przed rosnącymi cenami energii elektrycznej.
We współczesnym rolnictwie zapotrzebowanie na ciepło i energię cały czas wzrasta. Odbiorcy energii na wsi płacą za energię więcej niż odbiorcy miejscy czy przemysłowi. Warto więc zastanowić się nad odnawialnym źródłem energii jakim jest Fotowoltaika.
Jesteśmy jednymi z najlepiej i najczęściej ocenianych ekspertów we Wrocławiu w Google. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.
Z roku na rok grono naszych klientów dynamicznie się rozrasta, a wraz z nim nasz zespół ekspertów. Zaufanie do nas wynika z dobrej opinii, cieszymy się, że jesteśmy rozpoznawalni jako rzetelni, profesjonalni i skuteczni eksperci kredytowi.
Dzielimy się doświadczeniem, rozmawiamy o tym, jak postrzegamy rynek finansowy w życiu współczesnych ludzi oraz tłumaczymy w sposób przystępny, najważniejsze zmiany.
Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem w naszym biurze, w Twoim domu, telefoniczne lub online.
Kompleksowa obsługa Dbamy o każdy etap realizacji inwestycji fotowoltaicznej. Od profesjonalnego audytu i oceny ekonomicznej, przez szczegółowy projekt, aż po instalację paneli fotowoltaicznych wraz z późniejszą opieką serwisową. Nasi specjaliści zadbają o wzorową realizację całego projektu.
Najlepsi projektanci i instalatorzy Starannie zbudowany zespół, dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży, sprosta nawet najbardziej wymagającym zleceniom. Od samego początku funkcjonowania firmy postawiliśmy na najwyższą jakość obsługi. Zawsze staramy się być o krok lepsi, niż oczekują od nas tego klienci. Tylko najwyższy poziom przynosi nam satysfakcję.
Krótkie terminy realizacji Znamy słabości naszej konkurencji. Dbamy, aby proponowany przez nasz termin realizacji mieścił się w komfortowych ramach czasowych. Montaż paneli fotowoltaicznych nie zajmuje więcej niż 2-3 dni (w zależności od rozmiaru inwestycji).
Dyskusja nad odnawialnymi i naturalnymi źródłami energii przybrała na sile w związku ze zmianami klimatycznymi. Jednym z alternatywnych źródeł energii jest energia elektryczna wykorzystująca promienie słoneczne. Z naszego tekstu dowiesz się, jak działa fotowoltaika, w jaki sposób wykorzystuje się energię słoneczną, żebyśmy mogli się cieszyć nią w naszych domach.
Fotowoltaika polega na produkcji energii z wykorzystaniem promieniowania pochodzącego od słońca. Promieniowanie słoneczne to darmowe i niewyczerpalne źródło energii. Jest to również trzecie co do wielkości źródło energii odnawialnej na świecie. Nie może zatem dziwić dynamiczny rozwój fotowoltaiki. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z powolnej degradacji środowiska naturalnego i planuje kroki, które mogą, choć w części temu zapobiec. Nie bez znaczenia są również rosnące ceny prądu. W jaki sposób można wykorzystać energię słoneczną? Przykłady:
Prąd powstaje w modułach, a następnie zostaje przekazany do falownika. Tutaj jest przekształcany na prąd zmienny, taki sam, jaki jest w naszych domach. Falownik kontroluje prace instalacji i dopasowuje na bieżąco prąd do wymogów domowej sieci.
Specjalny dwukierunkowy licznik zlicza energię pobraną z instalacji fotowoltaicznej i tę pobraną z sieci elektrycznej. Jeżeli energii wytworzonej przez panele fotowoltaiczne będzie za dużo, to wtedy nadmiar energii zostaje przekazany do sieci elektrycznej. Kiedy tej energii jest za mało, to wtedy zapotrzebowanie na energię jest uzupełniane z pomocą tradycyjnej sieci.
System opustów jest regulowany ustawą o odnawialnych źródłach energii. Polega na tym, że nadwyżki z fotowoltaiki przekazujemy do sieci, a następnie odbieramy do 80% oddanej energii. System opustów jest skierowany do prosumentów, czyli osób, które wytwarzają energię na własny użytek. Jest to związane z systemem opustów (net-metering) dla prosumentów, czyli osób wytwarzających energię na użytek własny. Dla instalacji fotowoltaicznej, której moc nie przekracza 10kWp, obowiązuje stosunek 1:0,8, czyli za każdy 1 kWh oddanej energii możemy odebrać 0,8 kWh. Jeżeli moc przekracza 10 kWp, to wtedy odbierasz 0,7 kWh. Jednak od kwietnia 2022 r. nastąpiła zmiana. System opustów zastąpiono systemem sprzedażowym net-billing. Oznacza to, że nadwyżki energii elektrycznej będziemy sprzedawać po cenach rynkowych. Do końca 2023 r. będzie nas obowiązywać średnia cena hurtowa energii z poprzedniego miesiąca. W kolejnym roku będziemy rozliczać się po średniej cenie godzinowej. Środki będą wpływać na nasze indywidualne konto i tworzyć depozyt prosumencki. Możemy je wykorzystać na opłacenie rachunków za energię elektryczną z sieci. Rozliczamy się na takich samych zasadach, jak pozostali klienci, czyli wg wybranej przez nas taryfy i płacąc opłaty dystrybucyjne.
Jaki system rozliczeń będzie obowiązywał obecnych i przyszłych właścicieli instalacji fotowoltaicznej. Sprawdzamy: Z net-meteringu możesz korzystać jeszcze 15 lat, jeśli:
Dystrybucyjnej o przyłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci. Od kwietnia jak już wspomnieliśmy obowiązuje system sprzedażowy.
Ogniwa fotowoltaiczne są zbudowane z materiału półprzewodnikowego, najczęściej z krzemu. To właśnie w ogniwach zachodzi tzw. zjawisko fotowoltaiczne, czyli przekształcenie energii słonecznej w energię elektryczną. Półprzewodnik pod wpływem dostarczonej energii zamienia się z izolatora w przewodnik. Są trzy odmiany ogniw:
Na dachach domów lub w ogródkach najkorzystniej zainstalować panele monokrystaliczne i polikrystaliczne. Jednak ogniwa monokrystaliczne są trudniejsze i droższe w produkcji, dlatego częściej stosuje się tańsze polikrystaliczne. Producenci jednak odchodzą od tego rozwiązania ze względu na ograniczenia techniczne, które nie pozwalają podnosić ich sprawności. Panele monokrystaliczne natomiast to dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na pozyskaniu jak największej ilości energii jednocześnie przy zachowaniu możliwie najmniejszej powierzchni instalacji.
Pojedyncze ogniwo fotowoltaiczne osiąga moc od kilkudziesięciu miliwatów do kilku watów, co wystarczy na zasilenie drobnej elektroniki. Ogniwa laminuje się foliami i umieszcza pod szkłem hartowanym, a następnie osadza w ramce aluminiowej. Kolejny element tworzący moduł to puszka przyłączeniowa z kablami, która pozwala na połączenie ze sobą kilku modułów, które tworzą panel fotowoltaiczny.
Wszystkie panele fotowoltaiczne mają zestaw parametrów mechanicznych i elektrycznych. Parametry te określają warunki ich pracy i montażu. Potrzebne informacje znajdziesz w karcie katalogowej oraz na tabliczce znamionowej.
Parametry mechaniczne paneli fotowoltaicznych to przede wszystkim wymiary, wytrzymałość i waga modułów budujących pojedynczy panel fotowoltaiczny. Kiedy szukasz paneli fotowoltaicznych, wybieraj te najmniejsze i najlżejsze. Dzięki temu nie obciążysz konstrukcji dachu i łatwiej Ci będzie rozplanować ich rozmieszczenie.
Wytrzymałość mechaniczna mówi nam o tym, jakie może być maksymalne obciążenie modułu śniegiem, czy wiejącym silnie wiatrem. Optymalna wytrzymałość paneli fotowoltaicznych wynosi 5400 Pa od przodu i 2400 Pa od tyłu. Oznacza to, że wiatr o prędkości 130 km/h ani metrowa warstwa świeżego śniegu nie zniszczą naszych paneli. Nie decyduj się na panele o gorszych parametrach.
Parametry elektryczne zależą głównie od materiału półprzewodnikowego i czynników atmosferycznych, czyli natężenia promieniowania słonecznego, temperatury, prędkości wiatru, wilgotności powietrza, zanieczyszczenia atmosfery itd. Panele powinny być testowane w ściśle określonych warunkach laboratoryjnych i zgodnie ze standaryzowanymi warunkami testowymi:
Moc paneli uzyskana w takich warunkach to Maximum Power Point. Parametr ten mówi nam, ile prądu wyprodukuje panel w danych warunkach i o określonej powierzchni podanej w m2.
Jest to kolejny parametr panelu fotowoltaicznego, który opisuje różnicę maksymalnej mocy panelu w warunkach laboratoryjnych i naturalnych. Dodatni wynik tolerancji mocy oznacza, że wybrane panele mogą osiągnąć większa moc niż podana przez producenta. Nie polecamy natomiast paneli z ujemną wartością tolerancji, ponieważ osiągi mogą być zawyżone przez producenta.
Energię elektryczną ze słońca pozyskuje się etapami. Jak zatem działa fotowoltaika? Podstawowy element instalacji to ogniwa fotowoltaiczne, które łączy się w moduły fotowotaniczne, co pozwala na pozyskanie większej ilości energii. To właśnie w ogniwach zachodzi tzw. zjawisko fotowoltaniczne, a energia słońca zostaje przekształcona w prąd stały. Ogniwa są to układy zbudowane z materiału półprzewodnikowego. Najczęściej jest to krzem. Półprzewodnik przewodzi ładunek elektryczny dzięki działaniu czynników zewnętrznych jak temperatura lub promieniowanie słoneczne.
Panel fotowoltaniczny powstaje z grupy modułów zasilających jeden falownik. Specjalna konstrukcja pozwala na montaż paneli i zapewnia stabilność całej instalacji.
Profesjonalny montaż powinien odbyć się zgodnie z:
Zanim dojdzie do montażu, należy przeprowadzić audyt fotowoltaiczny:
Po zebraniu wszystkich niezbędnych informacji należy przygotować projekt instalacji fotowoltaicznej. Prawidłowy montaż paneli fotowoltaicznych zapewni maksymalną wydajność i szybki zwrot z inwestycji.
Panele fotowoltaiczne montuje się na dachu lub gruncie. Wszystko to zależy od warunków technicznych i stopnia nasłonecznienia domu. Montaż instalacji fotowoltaicznej krok po kroku:
Od 1 kwietnia 2022 r. moc dobiera się poprzez określenie rocznego zużycia energii elektrycznej oraz ukierunkowaniu modułów. Przy optymalnym usytuowaniu panele fotowoltaiczne wyprodukują w Polsce około 1 000 kWh w ciągu 12 miesięcy z 1 kWp mocy. W przypadku rocznego zużycia 5 000 kWh instalacja w systemie net-billing powinna mieć przynajmniej 5 kWp.
Jeżeli chcesz sprawdzić, ile urządzenie elektryczne zużywa prądu, wystarczy zastosować poniższy wzór:
Zużycie prądu = [Moc urządzenia (kW) x Czas pracy/1 dzień] x 365 (liczba dni w roku)
Wynik równania podpowie Ci, jaką moc powinna mieć Twoja własna instalacja fotowoltaiczna. Dla przykładu rodzina czteroosobowa zużywa średnio 4000 kWh prądu, czyli potrzebny jest system o mocy 4 kWp.
Kiedy znamy roczne zużycie prądu, możemy obliczyć moc instalacji fotowoltaicznej, która będzie nam potrzebna. Wzór jest następujący:
Moc instalacji [kW] = [[(Ek x a) + (Ek x b)] / uzysk] / 1000
Moc instalacji fotowoltaicznej powinna być dopasowana rocznej ilości energii, jaką potrzebuje gospodarstwo domowe. Kiedy Twój dom jest nowy i planujesz zainstalowanie paneli słonecznych, zacznij od wylistowania urządzeń elektrycznych obecnych i tych planowanych. Dzięki dokładnym obliczeniom nie dojdzie do przewymiarowania instalacji fotowoltaicznej i marnowania energii, która w zbyt dużej ilości oddawana byłaby do sieci.
Panele fotowoltaiczne, produkują więcej energii latem niż zimą, co w zasadzie jest oczywiste. Nadwyżka wytworzona latem jest gromadzona na Twoim koncie prosumenckim i jest wyrażona w gotówce. W ciągu jednego dnia zużywa się zaledwie 30% prądu wytworzonego przez panele słoneczne. Pozostała ilość energii jest przekazywana do sieci elektroenergetycznej. Prąd ten możesz z powrotem odebrać np. zimą, gdy Twoje zapotrzebowanie na energię jest większe niż produkcja z paneli słonecznych.
Oto trzy główne czynniki, które wpływają na to, w jakim czasie zwróci się inwestycja w fotowoltaikę:
1. Ogólny koszt inwestycji, który zależy od:
2. Dofinansowanie i ulga – zmniejszają koszty instalacji fotowoltaicznej. Popularne dotacje to np. „Czyste Powietrze” razem z dofinansowaniem na wymianę źródła ciepła. Od 15 kwietnia 2022 r. można otrzymać dotację na samą instalację fotowoltaiczną w ramach programu Mój Prąd. Oprócz tego możesz skorzystać z ulgi podatkowej.
3. Efektywność instalacji fotowoltaicznych – statystycznie spadek efektywności instalacji fotowoltaicznej kształtuje się na poziomie 0,55-0,8 procent w skali każdego roku. Warto również uwzględnić ten aspekt.
Wysokość ulgi kształtuje się następująco:
Sprawdźmy to na prostych przykładach:
W zestawie paneli słonecznych znajdziemy:
W celu pozyskania dodatkowych korzyści, możesz połączyć instalację fotowoltaiczną z pompą ciepła. Pompa ciepła pozyskuje energię z otoczenia i sieci publicznej. Można ją wykorzystać do ogrzania lub chłodzenia budynku oraz przygotowania cieplej wody użytkowej. Pompa ciepła wykorzystuje energię z powietrza o niskiej temperaturze do przekazania energii o wyższej temperaturze, co służy instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Pompa ciepła aż 75% energii pozyskuje ze środowiska naturalnego. Twój dom będzie w 100% naturalny, jeśli zasilisz pompę ciepła energią elektryczną z paneli fotowoltaicznych.
Oto kilka zaleceń dla osób, które zdecydowały się na instalację fotowoltaiczną:
Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem w naszym biurze, w Twoim domu, telefoniczne lub online.
Chcesz produkować własną energię elektryczną lub po prostu płacić mniej za prąd?
Mamy nadzieję, że wstęp do tematyki związanej z fotowoltaiką przygotowany przez ekspertów kredytowych z kredytwroclaw.pl, zachęcił Cię do korzystania z naturalnych źródeł energii. Zdajemy jednak sobie sprawę z tego, że cena takiej instalacji jest bardzo wysoka. Czy instytucje finansowe mają w swojej ofercie kredyt dla osób zainteresowanych montażem paneli fotowoltaicznych? Czy klienci mogą liczyć na oferty specjalne, jeśli przejdą na odnawialne źródło energii?
Odnawialne źródła energii to alternatywa dla energii pozyskiwanej w standardowy sposób. Jest to odpowiedź na niepokojący stan klimatu. Jednym z elementów OZE są instalacje fotowoltaiczne, które wykorzystują energię pochodzącą z promieni słonecznych. Niestety instalacja, która pozwoli na ogrzanie domu, zasili prądem urządzeń domowych i zapewni ciepłą wodę użytkową, jest po prostu bardzo droga. Zacznijmy od opłacalności inwestycji. Zależy ona od kosztów instalacji i od cen energii. Jeżeli ceny pochodzące od firm energetycznych będą rosły, to inwestycja, która zapewnia energię praktycznie za darmo, będzie jak najbardziej opłacalna.
Powinieneś wiedzieć, że wyprodukowaną za pomocą paneli nadwyżkę energii, można przekazać do sieci. Nadwyżkę tę możesz wykorzystać np. w miesiącach zimowych, kiedy słońca jest mniej i panele fotowoltaiczne nie są w stanie wyprodukować wystarczającej ilości energii dla całego domu.
Koszty systemu fotowoltaicznego zależą m.in. od mocy szczytowej instalacji. Moc szczytowa na poziomie około 5 kWp, która zasili domowe odbiorniki energii, wymaga zainstalowania kilkunastu sztuk paneli fotowoltaicznych o mocy 320 Wp każdy. Będziemy musieli zakupić:
W jaki sposób można sfinansować zakup paneli słonecznych, jeżeli nie ma się odpowiednich środków własnych? Eksperci kredytowi z kredytwroclaw.pl podpowiadają.
Koszt paneli to około 25 tys. zł. W skład tej ceny wchodzi koszty paneli fotowoltaicznych, akcesoriów i montażu przeprowadzonego przez profesjonalną firmę.
Zakup paneli fotowoltaicznych można sfinansować za pomocą:
Przedstawimy zalety i wady każdego rozwiązania. Jednak zawsze zalecamy naszym klientom skorzystanie z dotacji na zakup paneli fotowoltaicznych.
Środki z kredytu gotówkowego możesz wydać na dowolny cel. Klient nie musi się tłumaczyć z tego, na co przeznaczysz pieniądze. Możesz je zatem wydać na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych. W celu pozyskania kredytu gotówkowego musisz złożyć wniosek kredytowy oraz wykazać się dobrą zdolnością kredytową. Kredyt gotówkowy będzie bez wątpienia dość drogą opcją.
Na rynku finansowym można bez problemów znaleźć kredyty celowe na zakup paneli słonecznych. Kredyt celowy przyznawany jest na preferencyjnych warunkach. Dlatego będzie tańszy niż kredyt gotówkowy. Oprócz tego na kredyt celowy na zakup paneli fotowoltaicznych możesz również otrzymać dofinansowanie.
Kolejny sposób na sfinansowanie zakupu paneli to kredyt ratalny. Jest to jedna z korzystniejszych opcji dla osób, które nie mają własnych środków. Dodatkowo procedura może się okazać prosta i szybka, ponieważ firmy zajmujące się sprzedażą i instalacją często współpracują z bankami i od razu mogą zaproponować system finansowania. Przykładowo panele fotowoltaiczne Hewalex możesz kupić na raty z pomocą kredytu ratalnego Santander Bank Polska. Kredyt za instalację spłacasz w 60 równych ratach płaconych co miesiąc. Są jednak pewne warunki, które musisz spełnić, jak dobra historia kredytowa, czy też zdolność kredytowa na wysokim poziomie. Bank wtedy przyzna Ci kredyt ratalny, który możesz wykorzystać na zakup instalacji i montaż.
Z kolei firma Tauron współpracuje z Alior Bankiem, który oferuje kredyt na raty on-line z RRSO 0% bez wkładu własnego.
Zmiany klimatyczne wymagają od nas zmian w naszym stylu życia. Główne źródła energii w Polsce to paliwa stałe jak węgiel i drzewo. Używają ich zarówno gospodarstwa domowe, jak i elektrownie, które dostarczają energię do domów i firm w Polsce. Cała Unia Europejska chce dokonać zmian i wciąż wdraża kolejne inicjatywy, które promują odnawialne źródła energii. Część unijnych programów dotyczy dotacji na panele fotowoltaiczne. Najważniejsze i najbardziej znane programy to „Mój Prąd” oraz „Czyste Powietrze”.
1. Program „Mój Prąd” na sfinansowanie kosztów zakupu instalacji fotowoltaicznej Program „Mój Prąd” funkcjonuje od 2019 roku, a jego głównym zadaniem jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z przydomowych instalacji fotowoltaicznych. Zasady programu „Mój Prąd” są następujące:
Programem zarządza Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Budżet Fundusz to około 1 mld zł, co powinno wystarczyć na dotację dla 200 000 osób. Jeżeli chcesz starać się o dofinansowanie, to w pierwszym kroku powinieneś wypełnić i złożyć wniosek. Możesz to zrobić on-line, korzystając ze strony rządowej. Musisz jednak poczekać na ogłoszenie naboru. We wniosku musisz podać następujące informacje:
Do wniosku musisz dołączyć wymagane dokumenty. Są to:
2. Program „Czyste Powietrze” na sfinansowanie zakupu paneli fotowoltaicznych Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zarządza również innym programem, który jest skierowany do polskich gospodarstw domowych. Program „Czyste Powietrze” polega głównie na:
Maksymalna kwota dotacji to 30 000 zł. Z programu mogą korzystać właściciele domów jednorodzinnych oraz mieszkań z wyodrębnioną księgą wieczystą. Wniosek o pożyczkę w ramach tego programu można kierować do wojewódzkiego FOŚiGW do 30 czerwca 2027 roku. Połączenie dotacji z pożyczką może sfinansować nawet 100% kosztów inwestycji. Dofinansowanie może pokryć nawet 100% wartości inwestycji. Pożyczka jest oferowana na preferencyjnych warunkach, a jej oprocentowanie wynosi nie więcej niż WIBOR3M + 70 bp, ale nie mniej niż 2 proc. w skali roku.
Wniosek o przystąpienie do programu możesz złożyć online bądź w urzędzie gminy prowadzącym nabór. Do wniosku o dotację należy wpisać:
Program „Prosument 2” to kolejna inicjatywa, która ma za zadanie wspierać wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. W ramach tego programu możesz zawnioskować o:
Wnioski o pożyczkę z dotacją można było składać do 2020 r., a program będzie realizowany do końca 2022. Zasady Programu „Prosument 2” to:
Ważna informacja jest taka, że o dofinansowanie możesz starać się również na poziomie regionalnym. W poszczególnych województwach możesz składać wnioski o dotację na montaż instalacji fotowoltaicznej. Wymieńmy kilka programów, które cieszą się dużą popularnością:
Od 1 stycznia 2019 roku podatnicy, którzy zainstalowali na swojej nieruchomości panele słoneczne, mogą odliczyć inwestycje od podatku. Co więcej, ulgę można łączyć z programami „Czyste powietrze” i „Mój prąd”. Maksymalna kwota odliczenia to 53000 zł.
Montaż instalacji fotowoltaicznej jest bardzo kosztowny. Dlatego dotacje i dofinansowanie inwestycji ze środków unijnych jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Tym bardziej że są to rozwiązania korzystne. Jakie są podstawowe zalety?
Są oczywiście też wady dotacji i dofinansowań. Beneficjent programu musi spełnić wiele warunków i przejść przez całą procedurę, żeby otrzymać pożyczkę lub dofinansowanie.
Dużym problemem dla klientów są formalności związane z programami unijnymi. Zarówno wniosek, jak i załączniki są bardzo skomplikowane. Dodatkowo mają wiele stron. Stąd potrzeba skorzystania z usług profesjonalnych doradców. Niestety za taką usługę trzeba zapłacić.
Część banków w Polsce oferuje specjalne kredyty związane z ekologią. Środki z takiego ekokredytu możesz wykorzystać również na zakup paneli fotowoltaicznych. Ofert kredytowych związanych z odnawialnymi źródłami energii jest sporo, a klienci mogą wybrać ofertę zgodną ze swoimi potrzebami. Powinieneś jednak zwrócić uwagę na to, że każdy bank ma swoją politykę kredytową i wymogi w poszczególnych bankach mogą się różnić.
Warto wiedzieć, że możesz skorzystać z tzw. darmowego kredytu na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych. Taki kredyt oferowany jest np. przez Tauron, a jego główną zaletą jest to, że nie płacisz odsetek od kredytu. Jest to typowy kredyt ratalny 0%. Cały mechanizm polega na tym, że to Tauron pokrywa koszty kredytu, a Ty oddajesz tylko kwotę, którą pożyczyłeś.
Eksperci kredytowi z kredytwroclaw.pl przygotowali opis ofert ekokredytów w różnych bankach.
Kredyt na fotowoltaikę możesz otrzymać w wielu bankach. Oferta rynkowa jest bardzo bogata. Jak wybrać najlepszy ekokredyt? Najlepiej skonsultować się z ekspertem kredytowym z kredytwroclaw.pl. Czym się należy kierować? Przede wszystkim sprawdź RRSO, czyli Roczną Rzeczywistą Stopę Procentową, która zawiera informacje o wszystkich kosztach kredytu. Dowiesz się, jakie będą koszty kredytu na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej.
Sfinansowanie inwestycji w fotowoltaikę z pomocą kredytu bankowego ma swoje wady i zalety. Zacznijmy od zalet tego rozwiązania:
Są też wady ekokredytów, ale można sobie z nimi poradzić:
Jeżeli zdecydowałeś się na panele fotowoltaiczne, to zanim złożysz wniosek o kredyt, sprawdź fora tematyczne na temat paneli słonecznych i sposobu ich finansowania. Możesz również skontaktować się z pośrednikami finansowymi z www.kredytwroclaw.pl. Fotowoltaika ma wiele zalet, jest to niewyczerpalne źródło energii, które nie powoduje zanieczyszczenia środowiska. Panele fotowoltaiczna uniezależniają Cię od podwyżek cen energii. Inwestycja w fotowoltaikę zwróci się w ciągu 5-7 lat.
Zaczerpnij kolejną dawkę wiedzy z poradnika finansowego
Jesteś mieszkańcem Wrocławia lub okolic? Prowadzisz firmę na terenie województwa dolnośląskiego i chciałbyś obniżyć rachunki za energię elektryczną? Jeśli tak, to nasza oferta jest właśnie dla Ciebie.
Dzielnice Wrocławia: Stare Miasto, Śródmieście Psie Pole, Krzyki.
Osiedla we Wrocławiu: Gajowice, Gądów-Popowice Południowe, Grabiszyn-Grabiszynek, Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec, Kuźniki, Leśnica, Maślice, Muchobór Mały, Muchobór Wielki, Nowy Dwór, Oporów, Pilczyce-Kozanów-Popowice Północne, Pracze Odrzańskie, Żerniki, Bieńkowice, Borek, Brochów, Gaj, Huby, Jagodno, Klecina, Partynice, Księże, Osiedle Powstańców Śląskich, Przedmieście Oławskie, Tarnogaj, Wojszyce-Ołtaszyn, Karłowice-Różanka, Kleczków, Kowale, Lipa Piotrowska, Rędzin, Pawłowice, Polanowice-Poświętne-Ligota, Zawidawie, Sołtysowice, Swojczyce-Strachocin-Wojnów, Świniary, Widawa, Przedmieście Świdnickie, Stare Miasto, Szczepin, Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice, Nadodrze, Ołbin, Plac Grunwaldzki, Zacisze-Zalesie-Szczytniki.
Okolice Wrocławia: Bielany Wrocławskie, Wysoka, Blizanowice, Samotwór, Karwiany, Kiełczówek, Ramiszów, Szymanów, Pruszowice, Mokry dwór, Komorowice, Psary, Iwiny, Siechnice, Zacharzyce, Wrocław, Zabrodzie, Krzyżanowice, Suchy dwór, Żórawina, Mietków, Czernica, Mirków, Święta Katarzyna, Długołęka, Kiełczów, Tyniec Mały, Gniechowice, Kobierzyce.
Oceń nas!